Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 18 минути , Ivko каза:

Винаги еднопосочни в повечето случай отсъпката е повече.

В bravofly.no за моите дати отстъпката е една и съща при 2 еднопосочни и при 1 двупосочен. Може би зависи от наличността на датите. 

Връзка към коментар

Някой игра ли си вече да превърти всички версии на джеткост за да видим в кои изобщо имаме някаква игра поне откъм карти с които разполагаме? 

Аз почнах отгоре надолу подред и стигнах до Чили само....:D 

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Jorro каза:

Някой игра ли си вече да превърти всички версии на джеткост за да видим в кои изобщо имаме някаква игра поне откъм карти с които разполагаме? 

Аз почнах отгоре надолу подред и стигнах до Чили само....:D 

Аз ги прекарах всичките на десктоп и само този ми върши работа: jetcost.co.za (Южна африка) -> Go To Gate. Мастъркард Дебит (минава curve).

Но пак е по-скъп от bravofly.no

 

По-късно ще гледам и през мобилното, ама нямам големи надежди...

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, boogy83 каза:

Аз ги прекарах всичките на десктоп и само този ми върши работа: jetcost.co.za (Южна африка) -> Go To Gate. Мастъркард Дебит (минава curve).

Но пак е по-скъп от bravofly.no

 

По-късно ще гледам и през мобилното, ама нямам големи надежди...

 

А срещна ли някой да дава д виза кредит/дебит?

Връзка към коментар
преди 5 часа, Jorro каза:

А срещна ли някой да дава д виза кредит/дебит?

Не, повечето испаноговорящи сайтова са с viabuy, и имаше един два с дайнърс. Пълна скръб е за нас вече 😞 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като продължение на темата за промоцията на Търкиш предлагам да отворим тук такава за актуалните опции за сваляне на цената през Jetcost и останалите. На база на актуалните (високи) цени на Търкиш, виждам че за февруари 2025 двупосочен София-Манила например се сваля с около 50 евро през Jetcost.co.za и след това Mytrip - карта Мастъркард дебит както е писано и по-горе. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Все още изпадат тук-там ниски цени през budgetair.nl за някои полети на Pegasus. Само от десктоп.

Примерно, седмица в Анталия в най-хубавото време за море.

 

1947502893_Screenshot(1).png.e2508af8d3ad3878fd539560f5d068f4.png

 

1154950195_Screenshot(3).png.e7b42c34c7db2a6e081bd5a73b807a99.png

 

Има и София-Истанбул по 20€ за разни дати.

 

 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

image.png.b4906e68fce2dc516e7715f0f2639f78.png

Аз днес цял ден цъкам по промоцията на Aerolineas Argentinas, която на пръв поглед не е никаква промоция, ноооо като се заровиш по сайтовете стават много приятни изненади.

Не успях да хвана някаква зависимост, обаче от време на време се показват наистина ниски цени, цели 40-60% надолу.

3 билета взех днес на обща стойност в сайта на Аржентинците 412 евро (без отстъпката 10-12%, която се получава при покупка в песо), а през схемата jetcost->go to gate или bravofly.no дадох само 224 евро или иначе казано към 140 евро спестени.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 3 минути , boogy83 каза:

image.png.b4906e68fce2dc516e7715f0f2639f78.png

Аз днес цял ден цъкам по промоцията на Aerolineas Argentinas, която на пръв поглед не е никаква промоция, ноооо като се заровиш по сайтовете стават много приятни изненади.

Не успях да хвана някаква зависимост, обаче от време на време се показват наистина ниски цени, цели 40-60% надолу.

3 билета взех днес на обща стойност в сайта на Аржентинците 412 евро (без отстъпката 10-12%, която се получава при покупка в песо), а през схемата jetcost->go to gate или bravofly.no дадох само 224 евро или иначе казано към 140 евро спестени.

 

Може ли да разясниш по-подробно. През кой джеткост и ОТА и с каква карта плати, че и в песо? Не ги ли ограничиха тези плащания?

Връзка към коментар
преди 14 минути , Jorro каза:

Може ли да разясниш по-подробно. През кой джеткост и ОТА и с каква карта плати, че и в песо? Не ги ли ограничиха тези плащания?

Не не, плащането в песо е, ако плащаш директно на сайта на Aerolineas Argentinas. При плащане там с mastercard дава някакъв курс, който е 10-12% надолу от официалния. Само че не става с Curve. Плащане с карта на Fibank е минало при Александър.

 

А схемата, която аз изрових съм я писал и по-горе: jetcost.co.za -> Go To Gate (южноафриканския джеткост), там плащането е с mastercard debit. Другия сайт, пак съм го писал по-нагоре: bravofly.no - пак с mastercard debit. В единия случай плащането е в южноафрикански пари, в другия норвежки крони, но ги прекарвам през Curve за по-добър курс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, boogy83 каза:

Не не, плащането в песо е, ако плащаш директно на сайта на Aerolineas Argentinas. При плащане там с mastercard дава някакъв курс, който е 10-12% надолу от официалния. Само че не става с Curve. Плащане с карта на Fibank е минало при Александър.

 

А схемата, която аз изрових съм я писал и по-горе: jetcost.co.za -> Go To Gate (южноафриканския джеткост), там плащането е с mastercard debit. Другия сайт, пак съм го писал по-нагоре: bravofly.no - пак с mastercard debit. В единия случай плащането е в южноафрикански пари, в другия норвежки крони, но ги прекарвам през Curve за по-добър курс.

А през официалния им сайт ли излиза по-изгодно или през джеткостовете? От Европа от къде е най-евтино да се лети? Рим? 

Връзка към коментар
On 5/13/2024 at 3:38 PM, lyubo21 said:

Като продължение на темата за промоцията на Търкиш предлагам да отворим тук такава за актуалните опции за сваляне на цената през Jetcost и останалите. На база на актуалните (високи) цени на Търкиш, виждам че за февруари 2025 двупосочен София-Манила например се сваля с около 50 евро през Jetcost.co.za и след това Mytrip - карта Мастъркард дебит както е писано и по-горе. 

Turkish традиционно ce сваля доста лесно. Достатъчно е да се преровят jetcost-те и Momondo.

На първо търсене jetcost.au >Mytrip ( същото през Gotogate) сваля 50€ с Visa Credit , поне 30-40€ свалят и скандинавските версии.

 

Momondo.dk > ticket.dk c Visa Debit / MasterCard Debit сваля с 60€ 

 

Възможно е да има и по-големи отстъпки , но нещата са динамични и като си изберете конкретен полет търсете.

 

Bravofly на места още сваля и по 80€ , но Дайнърс вече е само хубав спомен ...

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Имам следния казус. Вчера гледах билети за Австралия по Коледа - 20 декември - 3 януари. Навсякъде цената на бизнес класата е над 4-5000 евро. Обаче покрай промоцията на Air China има и една по-ниска цена. На сайта на Air China има следния билет: SOF-MUC-PEK-SYD, SYD-PEK-MUC-SOF, който струва 4500 евро, гледах, че имат много промоции за бизнес класа от Милано, Лондон и т.н., явно и през София излиза. 

 

Когато обаче се потърси през Skyscanner излиза същия билет, но на цена 3545 EUR и то само през Expedia. Ако се търси през Expedia директно излиза през италианската версия, но през US не излиза тази цена. Като се отвори линка пак си излиза цената до последно т.е. може и да може да се запази. Имайки предвид, че е за Коледа и то до Австралия директно от София, цената ми се струва много добра. 

 

Притеснява ме обаче точно Expedia и да купувам толкова скъпи билети (за двама) през тях и то за Air China полети (в интерес на истината само отсечката PEK-SYD се изпълнява от Air China, всичко друго е от Луфтханза. 

 

През сайта на Air China билетът си е по 4500 евро, само тук излиза с 1000 евро по-малко, което ми се струва някаква грешка. Някой купувал ли е през тях и има ли опит? 

Expedia 1.PNG

Expedia 2.PNG

Expedia 3.PNG

Връзка към коментар
На 14.05.2024 г. в 22:56, stanimir каза:

Turkish традиционно ce сваля доста лесно. Достатъчно е да се преровят jetcost-те и Momondo.

На първо търсене jetcost.au >Mytrip ( същото през Gotogate) сваля 50€ с Visa Credit , поне 30-40€ свалят и скандинавските версии.

 

А това само през мобилното приложение ли има шанс?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , Loverboy каза:

Имам следния казус. Вчера гледах билети за Австралия по Коледа - 20 декември - 3 януари. Навсякъде цената на бизнес класата е над 4-5000 евро. Обаче покрай промоцията на Air China има и една по-ниска цена. На сайта на Air China има следния билет: SOF-MUC-PEK-SYD, SYD-PEK-MUC-SOF, който струва 4500 евро, гледах, че имат много промоции за бизнес класа от Милано, Лондон и т.н., явно и през София излиза. 

 

Когато обаче се потърси през Skyscanner излиза същия билет, но на цена 3545 EUR и то само през Expedia. Ако се търси през Expedia директно излиза през италианската версия, но през US не излиза тази цена. Като се отвори линка пак си излиза цената до последно т.е. може и да може да се запази. Имайки предвид, че е за Коледа и то до Австралия директно от София, цената ми се струва много добра. 

 

Притеснява ме обаче точно Expedia и да купувам толкова скъпи билети (за двама) през тях и то за Air China полети (в интерес на истината само отсечката PEK-SYD се изпълнява от Air China, всичко друго е от Луфтханза. 

 

През сайта на Air China билетът си е по 4500 евро, само тук излиза с 1000 евро по-малко, което ми се струва някаква грешка. Някой купувал ли е през тях и има ли опит? 

Expedia 1.PNG

Expedia 2.PNG

Expedia 3.PNG

Expedia е от най-големите ОТА. Купувайте смело! 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , makler каза:

Expedia е от най-големите ОТА. Купувайте смело! 

 

Да, да, наясно съм 🙂 Просто не съм купувал от тях, пък разлика от 1000 евро е доста добра... И се чудех, тъй като е бизнес все пак и ще им изсипя едни 7000 евра... 😄 

Връзка към коментар
1 minute ago, Loverboy said:

Да, да, наясно съм 🙂 Просто не съм купувал от тях, пък разлика от 1000 евро е доста добра... И се чудех, тъй като е бизнес все пак и ще им изсипя едни 7000 евра... 😄 

First world problems we have, no?

Няма проблем с експерия. Само, нали, всичко плащай с кредитна карта.

 

П.С. ако пък би било по-добре, мини в еконими за 1000е на човек. И дари 5к Е на някое болно дете. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Loverboy каза:

Да, да, наясно съм 🙂 Просто не съм купувал от тях, пък разлика от 1000 евро е доста добра... И се чудех, тъй като е бизнес все пак и ще им изсипя едни 7000 евра... 😄 

Кредитната карта е добра защита. 

Дали ще издадат билетите с тази отстъпка и на мен ми е интересно.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Loverboy каза:

Притеснява ме обаче точно Expedia и да купувам толкова скъпи билети (за двама) през тях и то за Air China полети (в интерес на истината само отсечката PEK-SYD се изпълнява от Air China, всичко друго е от Луфтханза. 

 

Expedia 1.PNG

Expedia 2.PNG

Expedia 3.PNG

Мен пък би ме притеснявало и това, че имаш отсечки, които се изпълняват и от Луфтханза. 
Последната 1 година кажи-речи съм нямал полет с тях, с който да е нямало проблем. И като казвам проблем, нямам предвид нещо незначително, а отмени, и забавяния с дни, дали заради стачка или нещо друго, но все и само с тях.
Луфтханза в момента е много далеч от услугата, която предлагаше в миналото, и винаги ми е била първи избор ако е сред възможностите за където съм се запътил. За съжаление вече стигнаха до там, че се старая по всякакъв начин да ги избягвам, и ако има алтернатива, дори и да е с някоя нискотарифна, да предпочета нея пред великата немска авиокомпания.

Що се отнася до другия риск, ако въобще ти остави тази цена на последна стъпка при плащане, ползвай кредитната карта на банка, с която имаш опит и знаеш, че действат професионално в случай на връщане на пари.

Връзка към коментар
преди 27 минути , wilks каза:

Мен пък би ме притеснявало и това, че имаш отсечки, които се изпълняват и от Луфтханза. 
Последната 1 година кажи-речи съм нямал полет с тях, с който да е нямало проблем. И като казвам проблем, нямам предвид нещо незначително, а отмени, и забавяния с дни, дали заради стачка или нещо друго, но все и само с тях.
Луфтханза в момента е много далеч от услугата, която предлагаше в миналото, и винаги ми е била първи избор ако е сред възможностите за където съм се запътил. За съжаление вече стигнаха до там, че се старая по всякакъв начин да ги избягвам, и ако има алтернатива, дори и да е с някоя нискотарифна, да предпочета нея пред великата немска авиокомпания.

Що се отнася до другия риск, ако въобще ти остави тази цена на последна стъпка при плащане, ползвай кредитната карта на банка, с която имаш опит и знаеш, че действат професионално в случай на връщане на пари.

И да има проблем с луфти даже по-добре, защото ще може даже сам да се премаршрутира с Туркиш или Суис, които имат по-добра бизнес класа. Давай смело, но с кредитна карта

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

И да има проблем с луфти даже по-добре, защото ще може даже сам да се премаршрутира с Туркиш или Суис, които имат по-добра бизнес класа. Давай смело, но с кредитна карта

С Turkish няма да може сам през профила си, или в приложението. При проблем с полети на Луфтханза, там ще излязат полети, изпълнявани само от LH Group (LH, OS, SN, Swiss и останалите от групата), не на целия Star Alliance.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз имах такъв случай с Луфтханза за отменени полети бизнес класа и нито в приложението ми предложиха вариант за премаршутиране, нито на гише на летището, нито по телефона. Тъй като бяха купувани през агенция, едва когато агенцията поиска конкретни полети с Търкиш и Юнайтед, които бях намерила за същия ден, тогава ни премаршутираха. Наистина стана адски трудно и на Луфтханза линиите бяха блокирани за известно време от многото пътници, оставени без полети къде ли не по света. И всичко заради една сняг и лед в Мюнхен…интересно за първа година ли пада сняг там, че 5 дни да не могат да се справят…

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.