Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Bravofly.es все още дава отстъпка с Маестро. Днес взех билет Барселона-София на уиз с 8 евро отстъпка спрямо техния си сайт. Все още ми върви една и съща Маестро на ПИБ за 4 плащане този месец.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Един въпрос , когато търся билети в bravofly.es ,плащане с Маестро ,най -горе пише намаление 12 евро ,а когато стигна до плащане и избор с карта Маестро -58,20евро (за два билета двупосочни).Общата цена е 87,68 евро - 58,20 ,реално 29,48 ли са двата билета?

Връзка към коментар

Не съм 100 % сигурна,но според мен билетите са толкова, колкото пише.Това е крайната цена, показана веднага след въвеждане на данните от картата, след като пише 87, няма как да изтеглят от картата по-малко.

Връзка към коментар

Онова с минуса е колко са намалилили от тяхната си цена, която в общия случай е по-висока от тази на сайта на авикомпанията. Поне за мен е важна крайната цена, а не как са я формирали. Редовно виждам цени, които след намалението са пак по-високи от "официалните".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

хора какво става с тия румбота бравофлай и т.н. 

не мога да намеря евтини билети напоследък...отделно и пеймънт методите са се променили и ми показва тоя тъп viabuy...

прави ли подобно впечатление или е в моята глава?
опитвам да се взема няколко билета от сием реап за банкок на 19ти и цената не мърда вече 1-2 месеца

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

хора какво става с тия румбота бравофлай и т.н. 

не мога да намеря евтини билети напоследък...отделно и пеймънт методите са се променили и ми показва тоя тъп viabuy...

прави ли подобно впечатление или е в моята глава?

опитвам да се взема няколко билета от сием реап за банкок на 19ти и цената не мърда вече 1-2 месеца

Гришка и аз търся от доста  време билети по две дестинации и....пълна суша?!?Отстъпките са с карти,които или нямам/а имам почти всички/ или са някакви нови и не се предлагат в България.Като цяло голяма мъка. :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

хора какво става с тия румбота бравофлай и т.н. 

не мога да намеря евтини билети напоследък...отделно и пеймънт методите са се променили и ми показва тоя тъп viabuy...

прави ли подобно впечатление или е в моята глава?

опитвам да се взема няколко билета от сием реап за банкок на 19ти и цената не мърда вече 1-2 месеца

Гришка, ти не беше ли скоро по тия земи?

Връзка към коментар

хора какво става с тия румбота бравофлай и т.н.

не мога да намеря евтини билети напоследък...отделно и пеймънт методите са се променили и ми показва тоя тъп viabuy...

прави ли подобно впечатление или е в моята глава?

опитвам да се взема няколко билета от сием реап за банкок на 19ти и цената не мърда вече 1-2 месеца

В неделя свърши и голямото промо на airasia за година напред. По никакъв начин нв беше отразено от румбоподобните. Купих си билетите от сайта на авиокомпанията директно. Виж thaismile, мисля скоро имаха промо също, не разчитай само на агенциите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаше ги азиата аз през едреамс взех с тях обаче от сурат до бкк а не от сием реап...лошото е че платих вместо 99 евро 180 защото платих с визата и уж погледнах дали ше смени цената и не беше сменила и като натиснах плати - хоп 180....заболя ме сърцето ама кво да правиш....

 

Евгения бях, сега пак :))

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво точно изписва в бравофлай, като отхвърля картата?

Три пъти не ми позволи да завърша резервацията, пишеше, да проверя данните. Другият вариант е, че системата на Уизз направи някаква мизерия, защото цената се увеличаваше при всяко следващо търсене и предполагам бравофлай не можеше да завърши резервацията на същата цена.

Връзка към коментар

Когато се изчерпят местата с тази цена се случва това.

Особено ако се забавиш и някой друг направи плащане.

 

Успокои ме до някъде твоето мнение! Възможно е, защото аз купувах за 5 човека.

Връзка към коментар

Вчера се бях заровил в сайтовете на румбо и компания и попаднах на отстъпка за Иберия през bravofly.es с Маестро. Отстъпката не  се вижда, когато излязат резултатите при търсенето на полети, но излиза преди плащането, ако е избрана карта Маестро. Цената на конкретния полет е 88.42 евро. На сайта на Иберия  цената му  е 107 евро, т.е. - остъпката не е 30 , а 19  евро, но все пак я има.

 

Следва още нещо, което не разбирам:

Никога не съм купувал билети travelgenio или travel2be, но същия билет при тях излиза на много по-ниска цена ако се избере опцията.

Soy residente en Canarias y tengo derecho a descuento de residente.Sí, todos los pasajeros de la reserva son residentes en Canarias.
A continuación te ofrecemos los precios con el descuento ya aplicado.
El descuento de residentes es aplicable a los ciudadanos españoles y de los demás estados miembros de la Unión Europea y del Espacio Económico Europeo (Noruega, Suiza, Islandia y Liechtenstein) que acrediten la condición de residentes en las Islas Baleares, Islas Canarias o Melilla. El pasajero deberá acreditar que es residente mediante el certificado de empadronamiento en vigor (según lo establecido en la Ley 7/1985 concerniente a la regulación de las bases del régimen local, artículos 15 a 17). Autorizo a Travel2Be a realizar llamadas al sistema SARA (Sistema de Acreditación Automática de Reserva) para solicitar descuentos de billetes.

 

Ако се избере другата опция, цената е по-висока, но далеч по-ниска от тази на сайта на Иберия, както и след гореспомената отстпъпка в румбо:

No soy residente.

Ninguno de los pasajeros incluidos en la reserva reside en Canarias.
Si desea realizar una reserva en la que algunos de los pasajeros sean residentes y otros no, debería realizar reservas por separado (una para residentes y otra para no residentes).
Recuerde que, para demostrar su condición de residente, se le podrá requerir la documentación acreditativa en el aeropuerto.

 

Симулирах резервация, упоменатите суми останаха същите и въпросите ми са:

1. Аз ли греша и пропускам нюанси след превода и недоглеждам нещо - т.е. показаното е невярно и съм в заблуда.

2. Отстъпките  ги има  отново, но не се виждат при търсенето в първи екран и трябва да се проверява с коя карта минава плащане и къде е отстъпката.

3. Има нещо различно и ново, което не сме коментирали.

4. Други / разбира се, винаги има нещо друго  :) /

 

В коя категория е България от гледна точка на опциите?

Моля за коментар испаноговорящите, както и магеланци ползвали сайтовете travelgenio или travel2be.

post-1411-0-11192200-1490768330_thumb.png

post-1411-0-50161900-1490768345_thumb.png

post-1411-0-42430100-1490769033_thumb.png

post-1411-0-20647600-1490769178_thumb.png

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

В тези два сайта не може да се плати, коментирано е назад в темата.

Да, чел съм темата.

Днес платих с Маестро на FIB. На някакъв етап показа, че общата отстъпка е 50 евро, а после сложи такса 22 евро. Като цяло цената стана малко по-ниска от официалния сайт, но бях любопитен дали ще мине плащане.

Чакам потвърждението.  

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, чел съм темата.

Днес платих с Маестро на FIB. На някакъв етап показа, че общата отстъпка е 50 евро, а после сложи такса 22 евро. Като цяло цената стана малко по-ниска от официалния сайт, но бях любопитен дали ще мине плащане.

Чакам потвърждението.

В кой сайт плати?
Връзка към коментар

В кой сайт плати?

В "Atrapalo". Не е от изброените по-горе сайтове - моя грешка и бързах да се коригирам.

Имаше голям пост на Alexander за  този сайт преди време, че не признават карта Маестро издадена извън Испания. Така или иначе "Atrapalo" не са приели плащането, нямам дръпнати пари от картата. Получих мейл, с който ме канят да завърша плащане, но не ми с занимава, защото купих от друг сайт билетите.

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

 

Следва още нещо, което не разбирам:

Никога не съм купувал билети travelgenio или travel2be, но същия билет при тях излиза на много по-ниска цена ако се избере опцията.

Soy residente en Canarias y tengo derecho a descuento de residente.Sí, todos los pasajeros de la reserva son residentes en Canarias.

A continuación te ofrecemos los precios con el descuento ya aplicado.

El descuento de residentes es aplicable a los ciudadanos españoles y de los demás estados miembros de la Unión Europea y del Espacio Económico Europeo (Noruega, Suiza, Islandia y Liechtenstein) que acrediten la condición de residentes en las Islas Baleares, Islas Canarias o Melilla. El pasajero deberá acreditar que es residente mediante el certificado de empadronamiento en vigor (según lo establecido en la Ley 7/1985 concerniente a la regulación de las bases del régimen local, artículos 15 a 17). Autorizo a Travel2Be a realizar llamadas al sistema SARA (Sistema de Acreditación Automática de Reserva) para solicitar descuentos de billetes.

 

Ако се избере другата опция, цената е по-висока, но далеч по-ниска от тази на сайта на Иберия, както и след гореспомената отстпъпка в румбо:

No soy residente.

Ninguno de los pasajeros incluidos en la reserva reside en Canarias.

Si desea realizar una reserva en la que algunos de los pasajeros sean residentes y otros no, debería realizar reservas por separado (una para residentes y otra para no residentes).

Recuerde que, para demostrar su condición de residente, se le podrá requerir la documentación acreditativa en el aeropuerto.

 

Симулирах резервация, упоменатите суми останаха същите и въпросите ми са:

1. Аз ли греша и пропускам нюанси след превода и недоглеждам нещо - т.е. показаното е невярно и съм в заблуда.

2. Отстъпките  ги има  отново, но не се виждат при търсенето в първи екран и трябва да се проверява с коя карта минава плащане и къде е отстъпката.

3. Има нещо различно и ново, което не сме коментирали.

4. Други / разбира се, винаги има нещо друго  :) /

 

В коя категория е България от гледна точка на опциите?

Моля за коментар испаноговорящите, както и магеланци ползвали сайтовете travelgenio или travel2be.

Първата опция е за граждани на Испания и другите държави от ЕС, НО само ако имат местожителство на територията на Балеарските, Канарските острови или Melilla/признавам, това не знам какво е/. Пише, че на летището може да бъде изискан документ, доказващ това обстоятелство.

 

За тези, които нямат местожителство в гореизброените области е втората опция "No soi residente". Ако част от пътниците отговарят на условието за местожителство, а останалите не, трябва да резервират отделно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Salsam
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.