Прескочи до съдържание

Манджа и самолети ...


Препоръчани мнения

От съседна тема се присетих , че какво ли не сме коментирали ама май нямаме по-конкретна тема  за менюто в полетите или поне аз не съм я видял ;) От моя опит мога да кажа , че всичките хранят добре и обилно ( за храна в самолет разбира се) , но Air France са ми фаворити ! При алкохола отново франсетата ми допадaт най-много , следвани от катарците и накрая Iberia които предлагаха единствено два вида вино. Като цяло обаче май вече авиокомпаниите неофициално имат no alcohol policy!  ;)

При катарците ми беше писнало от chicken  or beaf , та chicken or pasta си беше като свеж полъх ...

 

Ето какво сервираха от Iberia на дългите си полети към Бразилия . Сигурен съм , че мнозина от вас имат снимки които съм срещал в други теми , та пускайте и вие  : )

 

 

Основно ядене с пилешко и истински метални прибори за хранене :

post-140-0-00981300-1427918155_thumb.jpg

 

Закуска със сандвич , масло , конфитюр и плодове :

post-140-0-77026500-1427918151_thumb.jpg

Редактирано от stenk
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Stenk, поздравления за темата! :good:

Аз като един виден чревоугодник много ги уважавам тия фотоси  :P И за да не съм голословна ще добавя....

U8XQFoTl.jpg

 

(Сори за лошото качество на снимката! :blush:)

 

Явно пилешкото е най-предпочитаната храна във въздуха. За моя изненада обаче беше доста вкусно и добре овкусено. Sky Chefs се бяха представили на ниво ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

При Flydubai също имаше избор от пиле или паста  :)

attachicon.gifDSC00671.JPG

attachicon.gifDSC00672.JPG

 

Забравих да кажа, че пастата вървеше със салата с макарони :) много нестандартно съчетание :)

При Flydubai не се ли плаща допълнително за манджа ? 

Аз съм доволен от менюто на Alitalia на презокеанските полети.В едната посока имаше избор от някакво месно ядене и вегетарианска лазаня, а на обратно имаше  избор м/у пак някакво ядене с месо и фарфалети с доматен сос.Имаше всякакъв алкохол на борда, и дори можеше да се разходиш до опашката на самолета да си вземеш още алкохол. ;)

Връзка към мнение

На мен най-вкусно ми е било с Turkish. Просто съвсем различно спрямо останалите авиокомпании по мое мнение. Не беше лошо и с Air Serbia. Катарците също не са зле, като предлагаха едно черевно вино - разкош!

Като най-зле ще посоча националният ни превозвач, където натуралните сокове са само за деца, а сандвичите са с маргарин. Добре, че полетите с тях са в рамките на Европа. :P

 

Най-колоритно ядене съм имала на борда на Eva air при полет от Тайван за Хонг Конг. На вкус е както изглежда - ужасно, но пък е симпатично :lol:

 

post-1237-0-53176800-1427959727_thumb.jpg

 

post-1237-0-58258500-1427959901_thumb.jpg

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Ето малко по темата и от мен:

На европейски полет с ТАП Португал - вкусен сандвич, сиропирани плодове и десерт.

Имаше и вино.

post-514-0-12481200-1428086229_thumb.jpg

 

Полет от Лисабон до о. Боа Виста - храната беше обилна и много вкусна, полята с бяло вино. Включваше манджа с пилешко, салата и вкусен крем за десерт. В допълнение имаше меко хлебче със сирена.

post-514-0-07386400-1428086268_thumb.jpg

 

Вечерен полет от о. Боа Виста до Лисабон - готвено с риба тон. Отново много вкусна и топла храна, включваща някакво местно ястие, салата с риба тон и торта. Този път пробвах червеното вино. Отново към основната храна имаше хлебче и сирена.

post-514-0-41986200-1428086328_thumb.jpg

 

Нямам  опит с продължителни полети, но с тази авиокомпания бих летяла не само заради широките и комфортни седалки, но и заради храната.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз нямам снимки на храна в самолета, но катарците са ми фаворита в това отношение до сега.

Ето каква торта ни поднесоха на борда на самолета от Букурещ за Доха на път за медения ни месец.  :)

post-2499-0-58355100-1428088025_thumb.jpg

Това само идва да покаже, че когато правите резервация трябва да отбелязвате, че отивате на меден месец :) И Емирейтс също правят изненади за honeymooner-ите :) Мъжът ми се смее, че вече всеки път ще отбелязваме, че сме на меден месец  :P

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
Травеолани

Аз досега никога не съм снимала храната при полетите, но имам хубави впечатления от KLM. Винаги имат страшно много храна на презокеанските полети. 

При полетите в Северна Америка безплатна храна няма, има само лека закуска, която се състои от ужасно нездравословна неща - отровно сладки бисквитки или отровно солени ядки и гевречета, пълна гадост с две думи.

 

От менюто сме купували понякога, но е скъпо и не особено вкусно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мъжът ми се смее, че вече всеки път ще отбелязваме, че сме на меден месец  :P

 

 

Що не ? Много хора го практикуват да се доберат до по-хубава маса и комплиментарна напитка  в Burj Al-Arab например  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@violeta

 

Чудесна изненада :) . Много държат да изтъкват, че са 5 звезди, а малките детайли доказват точно това.

Редактирано от iliana_t
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виолета, наистина мил жест от страна на авиокомпанията. Чак ме хвана яд, че на нашето сватбено пътешествие не сме се записали като honeymoon.

Аз нямам много опит с дълги полети, но винаги съм доволна от храната на Royal Jordanian. Прясна салата, вкусен десерт и при последния полет с тях избор от три основни - пилешко, телешко или риба. И това на полет от 3 часа и 50 минути.

 

При Emirates ми харесва, че има меню карта, така още в началото на полета знам колко и какви яденета и снаксове има, това при Бритиш го няма и на пример по време на последния порет с тях по време на поднасянето на основното не бях гладна, но не знаех дали и какво ще ни поднесат по-късно. Друг плюс на Emirates бе, че на един от полетите можеше по всяко време да се поръчат допълнително пържени спагети.

Алкохол и кофеин по време на полети избягвам, важното е да сервират вода.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А искат ли някакво доказателство, че наистина е така? Защото когато обсъждахме дестинацията за медения месец обмисляхме круиз и там имаше бонуси за младоженци, но трябваше свидетелството за брак да е издадено в рамките на 12 месеца, ако не ме лъже паметта...

Що не ? Много хора го практикуват да се доберат до по-хубава маса и комплиментарна напитка  в Burj Al-Arab например  :lol:

Връзка към мнение

На късите разстояния(европейските полети) изборът става все по-оскъден.

Сещам се далечната 2003, след 2 години престой в Германия се прибирам за първи път към БГ и летя с Ер България. Беше някакъв чартер, но беше пълен с българи и като ни раздадоха яденето-салата, пиле с ориз и суха паста Балкан, започнаха едни стонове, едно охкания... По-вкусно ядене  не съм имала в самолет май...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Междуконтиненталните са ясни, макар че очевидно нещата не са в състоянието, което се намираха преди петнадесетина години, когато яденето беше много, беше вкусно, беше топло и дори се намираше на границата с гурмето, а всевъзможен и неограничен алкохол се сервираше почти нон-стоп по време на полета...

 

При полетите в Северна Америка безплатна храна няма, има само лека закуска, която се състои от ужасно нездравословна неща - отровно сладки бисквитки или отровно солени ядки и гевречета, пълна гадост с две думи.

 

Това потвърждава горното. Навремето "Делта" сервираха топла храна по време на полетите между Ню Йорк и Лос Анджелис...

 

Сега е по-интересно какво се случва с континенталните и в частност с европейските полети. Прави впечатление, че стагнацията е повсеместна, но...

 

На европейски полет с ТАП Португал...

 

...с тази авиокомпания бих летяла не само заради широките и комфортни седалки, но и заради храната.

 

Споделям напълно горното мнение и аз също считам ТАП за своеобразен водач в класацията по качествена храна на полети на къси и средни разстояния...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз постоянно се бъзикам с алкохола. Не съм въздържател ама да не оставя впечатление на отявлен алкохолик  ?

Просто съм го възприел за мерна единица    :lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев

Най-колоритно ядене съм имала на борда на Eva air при полет от Тайван за Хонг Конг. На вкус е както изглежда - ужасно, но пък е симпатично :lol:

 

attachicon.gifIMG_7035.JPG

 

attachicon.gifIMG_7032.JPG

 

Виличката просто ме разби  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А това във формата на Hello Kitty десерт ли е? Виждала съм в Япония как приготвят суши в такива причудливи и впечатляващи форми...

Най-колоритно ядене съм имала на борда на Eva air при полет от Тайван за Хонг Конг. На вкус е както изглежда - ужасно, но пък е симпатично :lol:

 

attachicon.gifIMG_7035.JPG

 

attachicon.gifIMG_7032.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно аз ще си оспамя малко темата , но стане ли дума за Япония съм много пристрастен. Ето нещо от красивите неща които създават - детските менюта :

 

https://www.google.bg/search?q=%D0%B9%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5+%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%81+%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE&espv=2&biw=1280&bih=909&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=FgofVebBA4GasAHJlIDABA&ved=0CAYQ_AUoAQ

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Най вкусните неща и със стил поднесени съм хапвала с Узбекистан аир лайн.За предовър черен хайвер с Шампейн.не съм била бизнес класа.2003.До ден днешен ги търся за пътуване към Азия ,но нещо не откривам добри цени или втеме с тях.И Турските авиолинии,предлагат добра храна.Най гнусно досега ми е било с KLM и да не забравяме American Airlines.Последните две са кошмар за ядене.Имам и много хубави спимени с British.Изпитах и пълен кеф с Баган аирлайн.Вътрешна линия в Мианмар.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Виличката просто ме разби  :lol:

 

 

А това във формата на Hello Kitty десерт ли е? Виждала съм в Япония как приготвят суши в такива причудливи и впечатляващи форми...

 

Всичко на борда, дори и тоалетната хартия, беше с Hello Kitty. Самият самолет отвън също трябваше да е, но го смениха в последния момент. Пазя си за спомен един комплект прибори :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Това е от полет на Turkish Airlines полет от София до Истанбул. Богато меню за кратък полет - сандвич, салата с картофи и пушена сьомга, чийзкейк.

post-530-0-05022100-1428129637_thumb.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.