Прескочи до съдържание

Манджа и самолети ...


Препоръчани мнения

....Ботко, тези кексчета не изглеждат зле.

Не си падам много по сладкото ,но вкуса им със сокчето имаше вкус на...Още :) Ей така,нарязани увити във фолио парчета,като за пикник :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последните две седмици направихме 5 полета с Емирейтс и храната беше доста добра /снимки имам, но още не съм ги свалил/. Пробвах всичко от стандартния кетъринг: през азистско-вегетарианско и индийско до съвсем веган опцията. Навсякъде алкохол се раздаваше на корем, като твърдият си беше в стъклени шишенца, приборите винаги бяха метални и брандирани. Предложиха ни вино в 10 ч. сутринта, все пак почти всички са от други полети и в часовата ни зона може да е вече време за пиене :). Дори от Банкок до Хонконг, само за 2 часа имаше пълно меню. Обратният нощен полет от Хонконг до Дубай за 9 часа имаше само малък сандвич и закуска. Като цяло съм доволен. Банкок еър за 45 минутен полет предлагаха топла храна - последното беше риба с ориз и зеленчуци. Не беше лошо, но все пак качеството беше ниско. За мен най–зле си остава БГ еър, мисля си, че дори австрийците, когато раздаваха мандаринка и напитки, е по–добре от гаден сандвич с маргарин и салам...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 За мен най–зле си остава БГ еър, мисля си, че дори австрийците, когато раздаваха мандаринка и напитки, е по–добре от гаден сандвич с маргарин и салам...

За БГ Еър не съм много съгласна, имат развитие от преди няколко години. Не са много европейските компании, които за кратки полети предлагат храна и напитки. Сандвичите са с фокача, шунка и сирене и не са толкова лоши /последна справка от снощи/, за сметка на шоколада, който е ужасен и могат да си го спестят. Аз, лично, най-много харесвам храната на Тай Еъруейз и на Емирейтс.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

За БГ Еър не съм много съгласна, имат развитие от преди няколко години. Не са много европейските компании, които за кратки полети предлагат храна и напитки. Сандвичите са с фокача, шунка и сирене и не са толкова лоши /последна справка от снощи/, за сметка на шоколада, който е ужасен и могат да си го спестят. Аз, лично, най-много харесвам храната на Тай Еъруейз и на Емирейтс.

 

И аз нямам никакви оплаквания за храната. Определено има много промяна в последните години. Явно си е и въпрос на вкус. ;)  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен си е зле  храната в бгеър, не съм срещал по-гадна или на нейно ниво на друго място. Сандвича с маргарин не знам да са го заменили с друго. Един път пробвах бялото им вино и имах много сериозни киселини след това..

А шоколадовият комплимент е чудо.

Не разбирам защо се хабят да предлагат тези боклуци. За мен е по-удачно да не предлагат нищо без пари, както правят много европейски АК вече при къси полети.

Връзка към мнение

За мен си е зле  храната в бгеър, не съм срещал по-гадна или на нейно ниво на друго място. Сандвича с маргарин не знам да са го заменили с друго. Един път пробвах бялото им вино и имах много сериозни киселини след това..

А шоколадовият комплимент е чудо.

Не разбирам защо се хабят да предлагат тези боклуци. За мен е по-удачно да не предлагат нищо без пари, както правят много европейски АК вече при къси полети.

 

Ако следвам логиката на предложението от последното изречение се питам, защо когато сервират кетърнига на борда, просто любезно не откажеш на стюардесите каквото и да е било, вместо да влизаш в горните затруднения?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако следвам логиката на предложението от последното изречение се питам, защо когато сервират кетърнига на борда, просто любезно не откажеш на стюардесите каквото и да е било, вместо да влизаш в горните затруднения?

Точно това правя от много време. Само вода взимам.

Връзка към мнение

Точно това правя от много време. Само вода взимам.

 

Тогава не виждам причина да лишаваш останалите пътници от кетъринг (хубав или лош), а всъщност без да искаш към това призоваваш... ;)

Връзка към мнение

Тогава не виждам причина да лишаваш останалите пътници от кетъринг (хубав или лош), а всъщност без да искаш към това призоваваш... ;)

Не виждам причина за това  мнение. Няма да са първите премахнали храната. Изрично написах, че "според мен" е така, както според теб е друго.

 

В темата всеки си пише личното мнение , бил той позитивен или негативен. Не разбирам наистина какво имаш против мненията  ми, та се свързват с  призовавания и др.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кетъринга като услуга включена в цената на билета, оскъпява същия. Така че хората, които не консумират не значи, че не плащат за него, което пък вече се превръща в проблем за същите :)

 

И моето мнение като цяло е, че ако текущия кетъринг в авиокомпаниите на кратки полети струва Х, аз предпочитам да имам Х отстъпка от цената на билета и и двойно по-голям сандвич, който да ми струва 2Х, вместо да ми дават тези 2-3 миниатюрни хапки, които обикновено не стигат да ме нахранят, ако съм гладен, а ако не съм не ги искам въобще...

 

За дълги полети вече няма как да се мине без храна, но за кратките е напълно излишно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Кетъринга като услуга включена в цената на билета, оскъпява същия. Така че хората, които не консумират не значи, че не плащат за него, което пък вече се превръща в проблем за същите

 

И моето мнение като цяло е, че ако текущия кетъринг в авиокомпаниите на кратки полети струва Х, аз предпочитам да имам Х отстъпка от цената на билета 

 

Абсолютно! И доколкото подозирам, дори мижавата вафличка без етикет, която се сервира като вечеря в някои по-кратки полети, оскъпява билета с едно 3-5 евро минимум. 

 

Замислих се следното нещо: мога ли да си купя някое пиле на грил от пазара в Младост - ама едно такова, мазно и увито в шумоляща хартия - и после да си го изям на борда, когато ми догладнее? Ще е проблем ли някакъв от гледна точка на правилата и етиката? Ясно е, че не мога да си взема една бутилка вино заради малоумните рестрикции за течности, ама за храната в твърдообразно състояние как стоят нещата? :)  

Връзка към мнение

На борда могат да се консумират само алкохолни напитки, закупени от кетъринга в самолета.

Редактирано от Мрън
Връзка към мнение

Замислих се следното нещо: мога ли да си купя някое пиле на грил от пазара в Младост - ама едно такова, мазно и увито в шумоляща хартия - и после да си го изям на борда, когато ми догладнее? Ще е проблем ли някакъв от гледна точка на правилата и етиката? Ясно е, че не мога да си взема една бутилка вино заради малоумните рестрикции за течности, ама за храната в твърдообразно състояние как стоят нещата? :)

Няма да мирише по-зле от фастфууда, който барбадосците качиха на борда на полета за Маями. Усещането е все едно летиш в кухнята на франчайз на Макдоналдс, в който отдавна не са идвали на проверка... И за да е сигурно, че тази смрад ще стигне до всички пасажери, стюардесите засилиха климатика - да може добре да се разнесе из салона...

От друга страна и топлите "банички" с шунка и песто в сутрешния полет от София към Франкфурт на Луфти създаваха онази особена и любима на поколения българи атмосфера на българска баничарница от късния соц и ранната демокрация... Само айрян/боза липсваше.... Но винаги се намира по един пасажер да изуми стюардесата с молба за бира/вино... И всичко това преди 7 сутринта... Уви, на тези полети вече сервират студена кифла със сладко от бадеми...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Манджата в Cathay Pasific е мнооого гадна, язък им за прехвалеността! Добре, че бяха нощни и двата ми полета и не бях много гладна. Точно това си мислех и аз, че трябва да се махне кетъринга, за да се намали цената на билета. Особено като знам каква космическа цена платих за билета, поне да ме бяха зарадвали с вкусно хапване. Уви! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сутрешния полет на БГ Ер от Мадрид доста хора смучеха биричка и подозирам , че повечето едва ли го правят в ежедневието си.

Дет се вика няма да се минат , като са си платили ;)

Кетъринга даже на трансконтиненталните полети едва ли излиза повече от 15-ина евро , може би 10-на средно за пътник на коя да е авиокомпания :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В сутрешния полет на БГ Ер от Мадрид доста хора смучеха биричка и подозирам , че повечето едва ли го правят в ежедневието си.

Дет се вика няма да се минат , като са си платили ;)

Кетъринга даже на трансконтиненталните полети едва ли излиза повече от 15-ина евро , може би 10-на средно за пътник на коя да е авиокомпания :)

Аз познавам хора, които чакат с нетърпение деня и го коментират дори, когато ще се качат на бг еър и ще пият българска бира докато пътуват към родината.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ми не помня вече Хайнекен ли беше ...как беше вица - когато пиеш бира после пикаеш Хайнекен или подобно :)))

Може българска да е била аз сутрин съм на кафенце.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сутрешния полет на БГ Ер от Мадрид доста хора смучеха биричка и подозирам , че повечето едва ли го правят в ежедневието си.

Дет се вика няма да се минат , като са си платили ;)

Кетъринга даже на трансконтиненталните полети едва ли излиза повече от 15-ина евро , може би 10-на средно за пътник на коя да е авиокомпания :)

 

10-15 евро им излиза като разход или 10-15 евро те цакат в билета?  ;)

 

Иначе аз съм от тези, които пият биричка преди седем сутринта. Първо, това си ми е нещо като традиция за густо на душата, като тръгна някъде на път, и въобще не се съобразявам с часа и с условията на превозното средство. Второ,  спокойно мога да си я оставя настрана и да си я отворя и изпия, след като си доспя, без да рискувам да ми се разлее по панталоните. Трето, действително не искам да се мина - специално в литража - едно е две глътки натурално сокче, друго е цяла биричка, пък ако щеш 330 мл. Последното важи особено като ми се е напукала устата от жажда, защото някакъв дресиран малоумник в униформа ми е конфискувал шишето с водата, защото съм щял да взривявам самолета с него!!!

 

Тъй че биричка от сутринта при всички положения. Само се чудя, ако си поръчам 2-3 бирички една след друга на къс полет (да кажем до Виена), ще ме отбият ли най-учтиво? Пустата българска скромност и страхът "да не се излагаме пред чужденците", ме възпира всеки път, като ми се прииска.  :)

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пробвай се какво толкова :)

Мен просто не мис е пие толкова рано.

 

Аз досега така и не попаднах на АК която щедро да предлага алкохол. Последно испанците , китайците ... все да трябва да го просиш  :mad:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.