Прескочи до съдържание

Манджа и самолети ...


Препоръчани мнения

Най-добрите за мен авиокомпании от гледна точка на кетъринг на борда са:

 

1) Turkish (разликата спрямо конкурентите е особено осезаема при кратките полети)

2) Lan Chile (Чудесно приготвена сьомга с картофено пюре, а за десерт най-вкусните череши, които някога съм ял)

3) Thai Airways

4) Air Asia (Топлата им храна на борда)

 

 

Най-лоши според мен са следните:

 

1) Japan Airlines (бях много гладен и въпреки това не успях да изям гадната им храна. 14 часа гладувах от Токио до Париж)

2) KLM (Единственият път когато съм повръщал в самолет беше от триъгълният им сандвич. Беше пълнен с най-голямата гадория, когато някога съм опитвал през живота си)

3) Многото традиционни авиокопмпании, които не дават почти никаква храна, но няма и възможност да си купиш нещо за ядене.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Тази тема си направо неизчерпаема. 

Най-добре на полетите до София се представят - Turkish, Air France и British airways (като за последните две мога да кажа само, че ако полета беше под 3 часа нямаше да е така). Pegasus имат също много хубави менюта, но уви вече не летят до София пък и са платени.
Austrian airlines - на полетите над два часа имат много хубава храна, но до София уви солети.
Aegean също имаха доста хубав кетъринг на борда обаче в последно време го смениха с едни кутии в които няма нищо особено. София-Атина топла баница и като цяло на късите полети статистиката сочи - сандвич или нищо. 
В дъното на класацията при мен са Qatar и Lufthansa. Особенно при първите на такава помия никъде не бях попадал, а като се сетя и  за онова гнусно нещо наречено портокалов сок(произведен от в България) на полетите до Букурещ. Не, че нещо ама като добавим отношението на персонала и седалките (когато този пред теб си пусне облегалката) в тяхните А320 какви 5 звезди, какви 5 лева ги гонят тези не ми е ясно.

P.S. Може най-добрия и интересен кетъринг има AirBaltic. На https://airbalticmeal.com/ имаш възможност сам да си направиш меню и сьомгата, която съм ял там е една от най-вкусните.

 
 

Редактирано от makler
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Austrian airlines - на полетите над два часа имат много хубава храна, но до София уви солети.

 

 

Няма ли ги вече топлите сандвичи?

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Това е от полет на Turkish Airlines полет от София до Истанбул. Богато меню за кратък полет - сандвич, салата с картофи и пушена сьомга, чийзкейк.

Уааааау, ставам фен на Търкиш :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Уааааау, ставам фен на Търкиш :)

 Да не забравяме, че Търкиш са може би единствената АК сервираща фреш от портокал и домашна лимонада в еконъми.

Няма ли ги вече топлите сандвичи?

Никога не съм попадал на такова нещо при тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Никога не съм попадал на такова нещо при тях.

 

Брей, явно съм бил късметлия, но със сигурност повече от веднъж съм получавал топъл сандвич и австрийска бира по време на някой от вечерните полети с чудесните Fokker 100...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:offtopic:

 

А това във формата на Hello Kitty десерт ли е? Виждала съм в Япония как приготвят суши в такива причудливи и впечатляващи форми...

 

Тази авиокомпания поначало е абсолютно обвързана с "Hello Kitty". Не помня дали не беше по линия на собствеността.

 

Точно аз ще си оспамя малко темата , но стане ли дума за Япония съм много пристрастен. Ето нещо от красивите неща които създават - детските менюта :

 

https://www.google.bg/search?q=%D0%B9%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5+%D0%BA%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%81+%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE&espv=2&biw=1280&bih=909&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=FgofVebBA4GasAHJlIDABA&ved=0CAYQ_AUoAQ

 

Bento не е само детски менюта, и възрастните го нагъват по офисите :) И, типично за Япония, е превърнато почти в нАука - има строги правила за състава (въглехидрати, белтъци, мазнини), за комбинирането и така нататък. Оформянето, съответно, е станало изкуство :)

Аз дебна за някое добро предложение от http://en.monbento.com/  ;)

 

Най вкусните неща и със стил поднесени съм хапвала с Узбекистан аир лайн.За предовър черен хайвер с Шампейн.не съм била бизнес класа.2003.

 

Е то не може и черен хайвер в икономичната класа, и добри цени... :) :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По време на кратките полети на Луфти се поднасят плодови пити или снаксове, както и безалкохолно и понякога кафе/чай. Говоря за супер-кратките полети, например: Амстердам/Франкфурт или Франкфурт/Брюксел. По време на полети средно разстояние, например София/Франкфурт, обикновено получаваш кроасан (ако полетът е сутрешен) или избор от два вида сандвичи (ако полетът е вечерен), както и съответно безалкохолно/кафе или бира/вино/безалкохолно и кафе...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С Луфтханза от Мадрид до Мюнхен дадоха нормална топла храна, десерт и пиене.

От Мюнхен до София бяха като airbg или казано мъка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последният ми полет беше с ЛОТ и имаше само вода и кафе, и по една вафличка..Кола, Фанта се плащаше...

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като знам , че има сайт зa спане по летищата , можеше да се досетя , че ще има такъв и за хапването в самолетите , но никога не се бях замислял.

За пръв път го виждам :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой, някъде, попита за кетъринга на Луфтханза по време на полет от Франкфурт до София. Ето менюто от преди два часа. Бирата може да бъде заменена с червено вино или безалкохолни. Към всичко това може да бъде прибавено кафе или чай, а сандвичите са два вида...

post-53-0-54909600-1428344101_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лошо тия  тригълните сандвичи са ми от най-неприятните .

При последния ми полет с BG Air забелязах , че огромен брой хора си бяха оставили недокоснати сандвичите с шунка и кашкавал , при кацането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой, някъде, попита за кетъринга на Луфтханза по време на полет от Франкфурт до София. Ето менюто от преди два часа. Бирата може да бъде заменена с червено вино или безалкохолни. Към всичко това може да бъде прибавено кафе или чай, а сандвичите са два вида...

attachicon.gifIMG_20150406_173348.jpg

Мерси за ревюто, Duke! Утре вечер ще видя как е от София до Мюнхен... Ако не друго, поне ще пия бира! :friends:

Zum Wohl!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Лошо тия  тригълните сандвичи са ми от най-неприятните .

При последния ми полет с BG Air забелязах , че огромен брой хора си бяха оставили недокоснати сандвичите с шунка и кашкавал , при кацането.

 

В интерес на истината този от снимката наистина беше кофти, но преди две седмици на същия полет избрах другата опция със сирене и беше чудесен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лошо тия  тригълните сандвичи са ми от най-неприятните .

При последния ми полет с BG Air забелязах , че огромен брой хора си бяха оставили недокоснати сандвичите с шунка и кашкавал , при кацането.

И аз редовно ги оставям! Много пъти ми се случва да предпочета дори гладна са стоя, отколкото триъгълен сандвич в BG Air :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

post-1068-0-64882300-1428406765_thumb.jpgpost-1068-0-12117800-1428406820_thumb.jpg

 

Скромно похапване от менюто(не се споменава никъде,че в цената влиза и храна) на "нискотарифната"-Феликс еър при полета Сана-Аден-Мукала-Сокотра.Пътуващите по дългия маршрут са удостоени с по 2 пъти, такива изкушения :) За 426 $ двупосочен  Сана-Сокотра...толкова.Обратния полет,кексчета нямаше,само сокчета :) Явно не са сметнали бройката или любезната почерпка за клиентите на авиокомпанията е само на отиване??? :)Иначе си бяха вкусни,особенно сокчетата!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Леле, менюто при Турците ме кара да поискам час по-скоро да летя с тях! :)  каква наслада за окото! А явно и за небцето! Сандвичите на Луфтханза и на Бг еър си ги знам, но ги хапваме с мъжо като добри прасенца. Аз не ям месо и вземам само този със сиренето. Понякога вземам невегетарианския, а пушеното пиле го връчвам на съпружеското тяло да се радва. В Бг еър в последно време дават шоколадчета за десерт. Не са лоши. В луфтханза ни се е случвало и само бисквитка да намажем. Смятам обаче, че тези рестрикции почват да се намаляват и вземат да дават по-добра манджа. Много хубаво ядене съм яла със Сирийците, тогава беше топло, ориз с риба и сос, много вкусно. Ама те отдавна не летят горките. В петък ще пътувам с Австрийците , да видим с какво ще ме изненадат. Преди не ядях в самолетите, а вече го смятам за част от кефа. Стига съм спамила, след дни ще снимам и поредните манджи. Ботко, тези кексчета не изглеждат зле.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.