Прескочи до съдържание

Гренландия / Фарьорски острови


Георги Матеев

Препоръчани мнения

те не са ли 500 човека там ,едва ли ще има много кръчми :) или може би греша, Георги ще каже :)

 

Според теб какъв социален живот може да се води там освен ходене на кръчма и правене на деца? ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет от Копенхаген! Най-сетне съм в хотела и смятам да се наспя много сериозно :) Последните снимки от Гренландия ще кача утре сутринта преди да тръгна към Фарьорските острови.

 

Как е положението с кръчмите и заведенията в Гренландия? Успя ли да хапнеш или пиеш нещо типично местно?

 

Намират се 2-3 нелоши кръчми и местните даже имат доста проблеми с алкохола (това всъщност важи за цяла Гренландия, не само за Kangerlussuaq)... Предполагам е повече от разбираемо, особено когато нощта продължава няколко месеца :)

За храната писах 1-2 страници назад, разрови из темата. По кулинарната тема мога обаче да добавя, че вчера вечерта опитах и стек от Musk Ox (според google translate се превежда като "мускусен бик", но не съм сигурен дали така е правилно на български). Супер крехко и вкусно беше.

 

Лека нощ от мен, беше прекалено дълъг ден  :bye:

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Намират се 2-3 нелоши кръчми и местните даже имат доста проблеми с алкохола (това всъщност важи за цяла Гренландия, не само за Kangerlussuaq)... Предполагам е повече от разбираемо, особено когато нощта продължава няколко месеца :)

Изразът "да пием до зори" придобива особен нюанс в Гренландия.

  • Харесвам 21
  • Смея се 3
Връзка към коментар

 

Норвежката баба имаше интересно хрумване за придвижване... пълзейки. Оттогава й лепнахме прякора Mama Bear. Мен пък ме кръстиха Papa Bear, но това е съвсем отделна история ;)

, която ще прочетете в следващия пост.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Привет от Торсхавн, столицата на Фарьорските острови... където къщите имат трева на покрива.

 

attachicon.gif20150428_161452.jpg

Завиждам ти! ;) Това е едно от местата в моето топ 5, което искам да посетя и евентуално да поживея.Зеленина и спокойствие тангиращо до скука,така ли е? 

Връзка към коментар

Завиждам ти! ;) Това е едно от местата в моето топ 5, което искам да посетя и евентуално да поживея.Зеленина и спокойствие тангиращо до скука,така ли е? 

 

Точно така. Гарнирано с невероятно красива природа, страхотни хора и... овчици навсякъде. Много грубо казано островите са някакъв интересен микс между Шотландия и Исландия.

 

Смело мога да кажа, че това е едно от най-прекрасните места, които съм виждал в последните години. Дори е на ръба да ми хареса една идея повече от Исландия, а това не мога да го кажа за нито една друга държава.

 

Ще гледам скоро да пусна повече снимки, някои гледки направо спират дъха.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Постът ти ме заинтригува и поразгледах снимки от островите в нета, наистина е много красиво. :)

Само масовото убийство на делфини ме втрещи.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До сега не бях чувала за това масово убийство на делфини  :O  В интернет има ужасни снимки, направо не мога да повярвам, че някой може да участва в такава традиция  :sorry: Очаквах, че поне ги убиват за храна, а то било като символ на мъжественост  :sorry:

Връзка към коментар

 а бе и аз прочетох, че са китове, на други места пишеше делфини. На снимките ми заприличаха на делфини, ама сега не знам кое е истината .... все гадно, каквото и да е

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Матеев, броиш ли дърветата? :lol:  Заръчвам ти да снимаш Знамето на първото срещнато дърво в дивата природа! :)

Исках да помогна на Жоро да го насоча,но освен в населените места не видях да има растение по високо от трева.Все едно да му заръчаш да се снима до кенгуру например :)  :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Исках да помогна на Жоро да го насоча,но освен в населените места не видях да има растение по високо от трева.Все едно да му заръчаш да се снима до кенгуру например :)  :)

 

Пред магеланец от величината на Матеев няма невъзможни неща! :)))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Малки китове са. После ще ви разкажа подробно историята от гледна точка на местен човек (в момента пиша от телефона), разпитах го в детайли.

 

Xisba, Гренландия е в Северна Америка и затова сложих темата в този раздел.

 

Дърветата ги броя... но още съм на нула :)

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Магеланското знаме покори и Фарьорските острови. Тук е снимано на фона на пристанището в Торсхавн, вижда се и част от града. Високото триъгълно нещо в центъра е покрива на местната църква..

 

post-1175-0-29385100-1430320253_thumb.jpg

  • Харесвам 30
Връзка към коментар

Съветвам автора да посети Тролянес (trollanes lighthouse - kalsoy) ферибот от клаксвик има място за коли.
остров Мичинес... фери от Sorvagur (остров Вагар)  no cars но разходката до фара си заслужава 


 

post-3259-0-30313700-1430332865_thumb.jpg

post-3259-0-79531900-1430332947_thumb.jpg

  • Харесвам 21
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.