Прескочи до съдържание

Гренландия / Фарьорски острови


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Кой каза, че нямало високи дървета на Фарьорите? Днес попаднах на цяла горичка.

 

Оставям преброяването на Meidj  :)

 

post-1175-0-23182000-1430413706_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Имам честта да се запиша в тази интересна тема по един страхотен повод!!!

Имам картичка от Гренландия!!! Юпииии!!!  :)  :)  :)

Георги, не си ме забравил :) Безкрайно съм ти благодарна за вниманието и за

страхотната картичка!!! Нямаш представа колко означава това за мен!!!

Още веднъж хиляди, не, милион благодарности!!! :)  :)  :)  :)

 

Ето я и красивата картичка :)

Интересното при нея е, че снимката за картичката е използвана за марка от серията Европа от 2004г.

(марката е в горния десен ъгъл)  и печели първото място за най-красива марка за годината :)

 

post-34-0-12694300-1430798563_thumb.jpg

 

А това е и пощенската марка на гърба на картичката, отново прекрасна :)

 

post-34-0-54715000-1430798620_thumb.jpg

 

Аз съм много, много щастлива :) :) :)

 

 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар
Георги Матеев

Доста скромен снимков материал от Фарьорските острови. надявам се да пуснеш още нещо.

 

Да, не ми остана време да подбера и кача снимки. До петък най-късно ще пусна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Започнах постепенно да селектирам снимките от Фарьорските острови и попаднах на този кадър със знамето, бях го забравил:

 

post-1175-0-48433900-1430851047_thumb.jpg

 

То не бяха гледки не беше чудо...

  • Харесвам 23
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Междудругото, да съживя малко златната тема на Жоро, с тези евтини билети, които излизат до Рейкявик напоследък (а дано се появят и по-добри цени с летни дати), Iceland Air - имат 6 редовни дестинации в Гренландия лятото - столицата Nuuk, Kulusuk, Narsarsuaq, Ilulissat, Ittoqqortoormiit и Kangerlussuaq - от хубави по-хубави и с доста туристически възможности - от 1 юни до 8-ми септември. Разгледайте ги, чекнете дати и преценете цените. 

 

https://www.airiceland.is/destinations/greenland#

 

За уау-трип до Гренландия, цената не идва чак безбожна. То проблемът е, че на място е дърво. Щото и полетите не са same day return. Разбира се, Air Greenland през Копенхаген си остава класиката - но има и през Кеплавик за 482 евро ритърн до Нуук. Но пък има едни Eagle Air, които правят еднодневни трипове до Кулусук в Гренландия. С две думи, при добри билети с напасване Air Iceland не са за подценяване - особено при планиране на съвместно приключение Исландия-Гренландия. Аз вече сериозно се замислям дали на тема Гренландия да не премина от "дали" на "кога"... 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Вчера го мислих също, Бай Добри, ама не мога да засека моменти, в които е евтино едновременно до Исландия и оттам до Гренландия. Добрите цени до Рейкявик са за зимата догодина, а полетите до Гренландия - лятото. Иначе и аз успях да изкарам Кефлавик - Kangerlussuaq (как по дяволите се чете това?!) горе долу за 500 евро ретърн.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Според мен най-евтино излиза да се вземе пакета, който аз ползвах. Линкът го има някъде назад в темата. За около 850 евро билет от Копенхаген до Гренландия (до Копенхаген се стига евтино), хотел със закуска за 4 нощувки + активности на място. Мисля, че като се сумира всичко тази цена много трудно може да се бие, независимо от комбинациите.

 

Иначе виждам, че миналата година съм забравил да пусна повече снимки от прекрасните Фарьорски острови. Ще гледам да се поправя тези дни, има какво да се види...

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Линкът го има някъде назад в темата. За около 850 евро билет от Копенхаген до Гренландия (до Копенхаген се стига евтино), хотел със закуска за 4 нощувки + активности на място. Мисля, че като се сумира всичко тази цена много трудно може да се бие, независимо от комбинациите....

 

Жорo, сега като гледах темата назад за енти път - или аз сериозно окьоравявам, или в предните 7 страници линк с този пакет няма. Може да е в някоя друга тема. Цъкни моля те малко повечe подробности, когато имаш време и възможност, please! :) Всъщност, този пакет от 4 нощувки на BB до Kangerlussuaq ли е само, с включени ледника Ръсел и шейна-впряг, или има алтернативи за други места по-близо - на източния бряг, или пък до Нарсарсуак - най-южната точка, или айде поне до столицата Нуук, с ориентировъчна близка цена? Така казано, 850 евро, наистина изглежда много добре.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Жорo, сега като гледах темата назад за енти път - или аз сериозно окьоравявам, или в предните 7 страници линк с този пакет няма. Може да е в някоя друга тема. Цъкни моля те малко повечe подробности, когато имаш време и възможност, please! :) Всъщност, този пакет от 4 нощувки на BB до Kangerlussuaq ли е само, с включени ледника Ръсел и шейна-впряг, или има алтернативи за други места по-близо - на източния бряг, или пък до Нарсарсуак - най-южната точка, или айде поне до столицата Нуук, с ориентировъчна близка цена? Така казано, 850 евро, наистина изглежда много добре.

Прав си, линкът е останал в някоя друга тема. Ето този пакет ползвах аз: http://www.greenland-travel.com/tours/greenland/weekend-break-at-the-ice-cap-9011

 

В цената се включва една активност, другите са по желание. Ако си сам има малко доплащане за единична стая. Няма смисъл от покупка на допълнителен пакет за изхранване, на място има супермаркет и излиза по-евтино.

 

Ето и всички други турове: http://www.greenland-travel.com/all-tours/greenland/all-greenland-tours

 

Има и за други градове / периоди, но излизат по-скъпо.

 

При всички случаи обаче пакетната оферта спестява пари. По мое впечатление (а миналата година рових наистина много) това като цяло са едни от най-добрите цени за Гренландия.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Прав си, линкът е останал в някоя друга тема. Ето този пакет ползвах аз: http://www.greenland-travel.com/tours/greenland/weekend-break-at-the-ice-cap-9011

 

В цената се включва една активност, другите са по желание. Ако си сам има малко доплащане за единична стая. Няма смисъл от покупка на допълнителен пакет за изхранване, на място има супермаркет и излиза по-евтино.

 

Ето и всички други турове: http://www.greenland-travel.com/all-tours/greenland/all-greenland-tours

 

Има и за други градове / периоди, но излизат по-скъпо.

 

При всички случаи обаче пакетната оферта спестява пари. По мое впечатление (а миналата година рових наистина много) това като цяло са едни от най-добрите цени за Гренландия.

 

Супер! Много ти благодаря! Сега като се замисля, има логика в това пакетът да излиза по-евтин тотал, защото дори и да се намери перфектна комбинация от евтини полети - тогава настаняването, храната, дейностите и придвижването от място до място (само хеликоптер, впряг или кану - много се смях в един форум на едни дето мислиха да взимат кола под наем в Гренландия) стават егати цифрата. Ще разгледам подробно всичко. Определено не съм сам - мислим го 2-ма или 3-ма души. Да видим докъде ще стигнем с мисленето и дали ще го превърнем в реално действие. По-добре засега да не се изхвърлям с гръмки приказки.

 

Бих помолил тук Bled да помогне малко с едно рамо как стоят нещата с круизите до Гренландия - варианти, цени, има ли слизане, от къде, как. Идея, която също не е за пренебрегване.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Бих помолил тук Bled да помогне малко с едно рамо как стоят нещата с круизите до Гренландия - варианти, цени, има ли слизане, от къде, как. Идея, която също не е за пренебрегване.

 

Приятели няма защо да ме молите, благодаря, че ме насочихте към темата.

Преди малко писах ТУК 

Като корабите и компаниите са близки за уникалните круизи.

 

С удоволствие ви казвам, че има възможности, макар някои от тях да са скъпи.

Показвам ви веднага една добра цена, като цените са без промоции, възможни са...

 

W1713_map_web_original.jpg?nid=72582cc4-

 

£1699

 

 
Late PM
Edinburgh (Rosyth), UK
Show details
Thu 24
Early AM
Late PM
Reykjavik, Iceland
Show details
Sat 26
Early AM
Early AM
Cruising Ammassalik Fjord, Greenland
Show details
Sat 26
Late AM
Late PM
Tasiilaq, Greenland
Show details
Mon 28
Early AM
Late PM
Akureyri, Iceland
Show details
Mon 28
Late PM
Late PM
Cruising Eyjafjörður
Show details
Mon 28
Late PM
Late PM
Cruising by Hrisey, Iceland
Show details
Mon 28
Late PM
Late PM
Cruising Eyjafjörður
Show details
Tue 29
Early AM
Early AM
Cruising Reyðarfjörður
Show details
Tue 29
Late AM
Late PM
Eskifjörður (Eskifjordur), Iceland
Show details
Tue 29
Late PM
Late PM
Cruising Reyðarfjörður
Show details
Thu 31
Early AM
Late PM
Alesund, Norway
Show details
September 2017
Fri 01
Early AM
Late PM
Olden, Norway
Show details
Fri 01
Late PM
Late Night
Cruising Nordfjord
Show details
Sun 03
Early AM
 
Edinburgh (Rosyth), UK
Но тук възможностите на сушата не са големи...
 
 
Този е много по-добър, но отива на по-висока цена... £2249
 
 
D1718_map_web_original.jpg?nid=3f0c7ef1-
 
 

Mon 14

 
Late PM
Liverpool, UK
Show details
Thu 17
Early AM
Late PM
Reykjavik, Iceland
Show details
Sat 19
Late AM
Late PM
Cruising Prins Christian Sund
Show details
Sat 19
Late PM
Late PM
Cruising Torssukatak
Show details
Sun 20
Early AM
Late PM
Narsarsuaq, Greenland
Show details
Sun 20
Late PM
Late Night
Cruising Tunulliarfik Fjord
Show details
Mon 21
Early AM
Early PM anchorage.png
Qaqortoq, Greenland
Show details
Mon 21
Late PM
Late Night
Cruising Lichtenau Fjord
Show details
Tue 22
Early AM
Late Night
Cruising Tasermiut Fjord
Show details
Tue 22
Early PM
Late PM anchorage.png
Nanortalik, Greenland
Show details
Thu 24
Early AM
Late PM
Tasiilaq, Greenland
Show details
Thu 24
Late PM
Late Night
Cruising Ammassalik Fjord, Greenland
Show details
Mon 28
Early AM
 
Liverpool, UK
 
Ще продължа да търся.....
Дано намерим нещо по-изгодно, но тези круизи знаете, че са скъпи, но и дните не са малко.
А има и още по-скъпи когато са експедиция...
Редактирано от Bled
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Имаше и редовен превоз, фериботи, от Дания през Берген, Шетландските, Фарьорските о-ви до Исландия и обратно. Smyril line се казваха. Не знам дали излиза по-скъпо от круиз, но може да се вземе кола/ кемпер...

ПП Сега видях, че са съкратили маршрута и сега не минава през Норвегия и Шетландските о-ви

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пуснах няколко запитвания, чакам резултат.

Претърсих доста варианти, няма промоции в момента.

Тези круизи се водят специални, не се правят от нискобюджетни компании.

Правят се от скъпи компании и от експедиции.

Някои цени ме изплашиха, не са за показване.

Горните са ниски, спрямо това, което видях.

Но аз съм упорита, продължавам...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Получих доста отговори, пренебрегнах повечето заради високи цени.

Пускам някои/пак не са ниски цените/, но това е положението.

 

Това ми хареса много, доста точки на спиране където трябва.

 

deutschland-seite-102-103-deu-020-jpg_ka

 

Кораб MS Deutschland

23 дена

3339 евро

 

Проблема в цените идва и от това, че по този маршрут няма къси круизи, над 2 седмици.

Като винаги има включени и други точки.

 

По маршрута плава и AIDA

отговориха и те с този круиз...

 

KEL17013_de-DE.gif

 

Като се спират чак в Ню Йорк

 

Кораб AIDAluna 

17 дни

2149 евро

 

И още един подобен отговор

 

E7T18S.jpg

 

Holland America

Кораб ms Zuiderdam

18 дни

2748 евро

 

Не съм доволна от отговорите досега...

Но първия круиз много ми харесва, ще го следя...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Благодаря, Bled. Наистина страхотни маршрути, но уви с юнашки цифри, предимно за експедиции със спонсори, при все че тези са най-евтините. Аз съм далеч от тези възможности засега. За пореден път стискам ръката на Георги Матеев за проучването и намирането на пакет от Копенхаген за 5 дни на BB за 850€., и то с дейности.

 

Междудругото, след отдръпването на ледниците в Гренландия изскочиха огромно количество рубини. Има страхотни горещи извори Уунарток - 40 градусови басейнчета и невероятен фолклор. Имат 16 думи за сняг. Но пък голям проблем са им самоубийствата сред 15-годишните.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Каква интересна тема, дори не се бях замисляла за този край на света.  Някой друг да се е запътил натам или да иска? Някак си ми се приходи. Ама искам всичко да е в бяло, само бяло.

  @Георги Матеев забелязвам, че на доста от снимките няма сняг навсякъде из пейзажа, а на други има? Защо така неравномерно? Слънцето го разтапя и става на лед? И от Ф. острови още малко снимки ще качиш ли? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

Каква интересна тема, дори не се бях замисляла за този край на света.  Някой друг да се е запътил натам или да иска? Някак си ми се приходи. Ама искам всичко да е в бяло, само бяло.

  @Георги Матеев забелязвам, че на доста от снимките няма сняг навсякъде из пейзажа, а на други има? Защо така неравномерно? Слънцето го разтапя и става на лед? И от Ф. острови още малко снимки ще качиш ли? :)

Oтносно другите запътили се натам: 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 12 часа, Happy_Traveler каза:

@Георги Матеев забелязвам, че на доста от снимките няма сняг навсякъде из пейзажа, а на други има? Защо така неравномерно? Слънцето го разтапя и става на лед? И от Ф. острови още малко снимки ще качиш ли? :)

Нямам идея, може би зависи от сезона?

 

А от Фарьорските острови 3 години не се накумих да кача снимки, та и сега надали ще се юрна :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Удрям едно рамо на Георги защото знам ,че е зает... а и  снимките ми от фарьорските съвсем случайно ми бяха на десктопа ,иначе и на мен не ми се занимаваше :)

Мноооууу  готино местенце ....

20170726_165759.jpg

20170727_181206.jpg

20170727_164122.jpg

20170727_171114.jpg

20170727_175513.jpg

20170726_140332.jpg

20170726_152459.jpg

20170727_143903.jpg

 

Редактирано от Iceman
  • Харесвам 12
  • Браво 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.