Прескочи до съдържание

Виза за Азербайджан


Препоръчани мнения

Онлайн визата за Азербейджан е еднократна така ли?

Мисля да отида за 1 седмица с Баку, оттам за няколко дена в Тбилиси и след това Тбилиси-София с Бута. Дали ще трябва да плащам втори път за виза? 

Връзка към мнение

Здравейте, да и аз имам подобен въпрос, тъй като ще имам цяла седмица в Баку си мислех дали ще е възможно през този период да отида за няколко дни до Грузия и после да се върна в Баку и от тук да си хвана самолета до София. Еко визата ми е еднократна това какво ще рече, че мога 1 път да вляза в Баку и 1 път да изляза така ли?

Благодаря.

Връзка към мнение
На ‎24‎.‎1‎.‎2018 в 13:47, Ou7law каза:

Онлайн визата за Азербейджан е еднократна така ли?

Мисля да отида за 1 седмица с Баку, оттам за няколко дена в Тбилиси и след това Тбилиси-София с Бута. Дали ще трябва да плащам втори път за виза? 

 

преди 10 минути , vikandBor каза:

Здравейте, да и аз имам подобен въпрос, тъй като ще имам цяла седмица в Баку си мислех дали ще е възможно през този период да отида за няколко дни до Грузия и после да се върна в Баку и от тук да си хвана самолета до София. Еко визата ми е еднократна това какво ще рече, че мога 1 път да вляза в Баку и 1 път да изляза така ли?

Благодаря.

А защо не напишете по едно писмо на посолството?

Аз им писах, но си мисля, че повече хора е добре да ги запитат.

Връзка към мнение
преди 3 часа, vikandBor каза:

Еко визата ми е еднократна това какво ще рече, че мога 1 път да вляза в Баку и 1 път да изляза така ли?

Ще рече, че след излизане от Азербайджан визата ще бъде използвана или погасена. Обратно няма да можете да се върнете в Баку. За такова пътуване ще трябва да си извадете двукратна виза. Също е възможно в Тбилиси да си извадите от азерското консулство транзитна виза и отново да влезете в Азербайджан. Но най-добре е да си извадите първоначално двукратна виза и да сте спокоен.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mary каза:

Имаш ли личен опит в това?

Нямам личен опит, но може да симулирате попълване на визова анкета от сайта на МВнР на Азербайджан. Измисляте си име, телефони, е-mail. Ясно е, че при кандидатстване за двукратна виза ще има допълнителнен въпрос(и). Важно е да се посочи посещение на Грузия. Ако посочите като ваша цел посещение на Армения, ще видите виза, ама другия път,  те никога.

Връзка към мнение
преди 4 минути , epetkov каза:

Нямам личен опит

Благодаря за предложението!

Надявам се да се включи някой с личен опит или поне с отговор от посолството.

Връзка към мнение
преди 20 минути , Mary каза:

поне с отговор от посолството

А какво трябва да отговори посолството?  Ако аз съм консул , например в Бишкек  и получа запитване : Вярно ли е, че в България не се използва еврото, а има  собствена валута?" От самоуважение ще отговоря, може би чак след третото запитване.  Ако елементарни неща не се знаят, за какво пътуване става въпрос?

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
преди 37 минути , epetkov каза:

А какво трябва да отговори посолството?  Ако аз съм консул , например в Бишкек  и получа запитване : Вярно ли е, че в България не се използва еврото, а има  собствена валута?" От самоуважение ще отговоря, може би чак след третото запитване.  Ако елементарни неща не се знаят, за какво пътуване става въпрос?

 

Благодаря за включването! 

Редактирано от Mary
Връзка към мнение
На 1/3/2018 в 23:02, Радика каза:

 

Вече са уточнили каква е тарифата:

 

5a4d44aed2e09_dkh.jpg.6ee431b337e4f34b389735cca2cfc503.jpg

 

 

За мен по-важното е, колко струва визата - тук пише 20 долара, а после  чета 35 евро......

Връзка към мнение
преди 7 минути , ruwenzogy каза:

За мен по-важното е, колко струва визата - тук пише 20 долара, а после  чета 35 евро......

24 долара е крайната цена при плащане с карта,която не е издадена от азербайджанска банка.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.01.2018 г. в 15:07, vikandBor каза:

Писах им, но много бавно отговарят

Но за сметка на това, веднага отговарят по телефона : 02 8170074.

Момчето не пожела да говори на руски, нито на български  only English. Както и очаквах, подтвърди, че за пътуване Азербайджан-Грузия-Азербайджан е необходима двукратна виза. Едната възможност е да се направи втора азерска електронна виза от Грузия (но, ако сте само за ден-два  ще трябва да се прави по скъпата експресна 3часова тарифа=51 долара) или да се прави първоначално двукратна, но за нюансите точно не разбрах, понеже английският не ми е силната страна. Електронната туристическа виза за 24 долара е за еднократно посещение, а не за двукратно.

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, ruwenzogy каза:

За мен по-важното е, колко струва визата - тук пише 20 долара, а после  чета 35 евро......

35 евро е визата, която се издава от посолството тук. Другата, он-лайн, е 20 долара плюс 3 долара такса.

https://evisa.gov.az/en/information

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди малко получих емейл с отговор от evisa на мой въпрос от вчера относно електронната виза:

 

"Срок действительности э-визы 90 дней, с условием пребывания в стране не более 30 дней. Э-виза предоставляет право разового въезда/выезда на территорию Азербайджанской Республики. Для дополнительной информации www.evisa.gov.az . С уважением, АСАН ВИЗА" 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявам се за лекото отклонение, но някой наясно ли е как стои въпросът с визите, ако се ходи до Нахчиван с автобус/маршрутка? Ако се лети, не би трябвало да се изисква допълнителна виза, но за наземно пътуване не знам. 

Връзка към мнение

Според мен, ако се пътува с автобус ще трябва двукратна виза, защото се пътува през Иран. От друга страна, дори чужденец да има двукратна виза, се съмнявам да му продадат билет Баку-Нахичеван. Пътуването до анклава е сходно с пътуването до граничните села и градове в България преди 1989 година. Макар да има въздушна връзка Баку-Нахичеван тези полети не се обявяват никъде вкл на сайта на AZAL. Но местните си ги знаят и си пътуват.

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение

Малко допълнение към горния ми пост. Проверих в руски туристически форум за евентуална промяна на информацията относно полети Баку-Нахичеван. Ситуацията към септември 2017 г е следната : Могат да се купуват билети и от чужденци. Има   няколко полета на ден. За чужденци цената е 70 маната иконом. класа и 95 маната бизнес-класа.(септември 2017).  Билети могат да се купят само от офиси на AZAL в Азербайджан. Ето как е изглеждало информационното табло на летището в Нахичеван на 24.09.2017г :

 

 

Screenshot_2018-01-29-15-40-28.png

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, извинявам се за закъснялово включване, но да, отговориха ми точно това, което казва и epetkov.

Замислям се вече за това пътуване доста скочиха цените на билета от 44евро в посока на 60евро :( иначе за виза намерих цена от 35 евро.

Връзка към мнение

Здравейте, някой скоро правил ли е посоката Азербайджан > Грузия > Армения и обратно влизане в Азербайджан?

Печати бият ли се в паспортите на границата на Азербайджан или на Армения?

На сайта на е-визата за Азербайджан пише, че визата се принтира и представя на граничните, т.е. не е нужно да се лепи в паспорта и от тази гледна точка няма следа, но не намирам инфо към 2018 дали бият печати в паспортите или не.

Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Coo каза:

Азербайджан пише, че визата се принтира и представя на граничните

Проблемът е с второто влизане в Азербайджан, при наличен арменския печат.

За посоката Азербайджан > Грузия > Армения не мисля, че имаш грижа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дам, за съседските им отношения знам... Слагат ли печати и т.н. към 2018г? Била съм като турист в държави, които на разпечатка дават документ за влизане и излизане от страната, по паспорта нищо не остава, чудя се дали и в момента там не работи така?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.