Прескочи до съдържание

Виза за Азербайджан


Препоръчани мнения

Азербайджан слагат на летището в Баку входен и изходен печат [инфо от миналата година], независимо от визата, която е на хвърчащо листче. Този печат не е проблем на арменската граница.

В Армения не съм бил, за да потвърдя от първо лице, но попитах скоро ходили до Ереван сухопътно от Тбилиси и ми казаха - да имат си печати в паспортите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Друг въпрос :) Ако сe вземе полет Тбилиси - София, той има престой в Баку и не се излиза от летището, дали ще е проблем печата от Армения? Според мен не би трябвало, един вид, на ничия земя сме, били сме в Азербайджан преди това, но сега не излизаме в държавата, чакаме си полета?

Връзка към мнение
преди 4 часа, cck каза:

Проблемът е с второто влизане в Азербайджан, при наличен арменския печат.

 

мм,  на първа страница dimitrov6 януари м.г. е писал точно обратното - че няма ограничение за движение от Армения към Азербайджан, и забраните са в посок движение от Н Карабах към Азербайджан. Порових из нета и виждам същата информация в LP и TripAdvaisor. Ако си арменец или имаш арменски паспорт, допускане в Азербайджан е невъзможно, но ако имаш Арменска виза и ти предстои влизане в Азербайджан, проблеми следва да не се очакват.
Ние собствено ще летим от Русия до Армения, после движим към Грузия, и от там - към Азербайджан, та съвсем практически ще отиграем номера с визите и граничните проблеми :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

maik, пишете после как е минало за вас по границите, защото аз съм на нисък старт да взема едни билети, знам, че най-много да ни мотят повече по проверките и да ни направят спомени за разказване, но за разлика от преди, сме вече с бебе и не ми се правят нерви, че то и без друго си реве често... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

След седмица ще летим до Баку. Имаме е-визите издадени.

Когато пристигнем в Баку - какво се случва? Предполагам представяме е-визите и ни слагат печати.

Имаме ли нужда от някакви допълнителни документи, снимки, здравни застраховки, разпечатани билети, резервация на хотела?

Връзка към мнение
На 21.06.2018 г. в 17:46, Diana Alexandrova каза:

Имаме ли нужда от някакви допълнителни документи, снимки, здравни застраховки, разпечатани билети, резервация на хотела?

Не, е-визите са достатъчни за граничния контрол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.02.2018 г. в 15:06, Coo каза:

maik, пишете после как е минало за вас по границите, защото аз съм на нисък старт да взема едни билети, знам, че най-много да ни мотят повече по проверките и да ни направят спомени за разказване, но за разлика от преди, сме вече с бебе и не ми се правят нерви, че то и без друго си реве често... ;)

докладвам - минахме тази нощ 🙂

 

накратко разказвам къде движим из района. 
започнахме в Русия (полет с авиобилет Бургас-Москва за 17 Е), после нощен влак Москва - Ст. Петербург  за ок. $45 май беше, после полет с руските авиолинии Ст. Петергург - Ереван (прекачане през Москва), от там бус до Тбилиси (8000 драма на човек, което е под 30 лв), и от Грузия към Баку тази нощ движехме с нощен влак (8:30 pm - 9:00 am) за 45-8 лари (ок 30тина лева). На границата граничарите ни питаха по-надълго били ли сме в Армения, защо сме били, за първи път ли сме ходили там, а в Азербайджан за първи път ли влизаме, та ни харесаха и накрая ни пуснаха. После митничарите ни питаха носим ли арменска стока - рекох да, коняк сме си взели 2 малки бутилки; поискаха да видях шишетата - колко и какви са, ама аз не можах да намеря коняка в багажа - някъде съм го затъкнала явно, та накрая митничаря махна с ръка и рече да спра да ровя и загуби интерес. всичко по границата беше много цивилизовано - нито сме слизали от влака, нито са ни тарашили, нито са били груби или невъзпитани - по-скоро си мисля, че им беше интересно и любопитно, защото за първи път българи минават по земя, че и с нощен влак. беше много бавно обаче - процедурата по границите отне 3 часа, така че общо пътуването стъпи на 12 часа. за инфо, с автобус пътуването между Тбилиси и Баку пак е 12 часа, автобусът тръгва в 5 следобед, и е 30 лари (20 лв).
Самият влак си беше съвсем ок - бяхме 2мата с мъжа ми само в купето, чисто беше, имаше климатик, WCто също беше ок + имахме и колосани чаршафи, а шафнерката беше яка кака с горен златен ляв зъб и ми пълнеше сърцето с всяка усмивка - много ни се радваше по някаква причина 🙂
това е накратко. 
рапорт даден 🙂

Редактирано от maik
  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , maik каза:

докладвам - минахме тази нощ 🙂

 

накратко разказвам къде движим из района. 
започнахме в Русия (полет с авиобилет Бургас-Москва за 17 Е), после нощен влак Москва - Ст. Петербург  за ок. $45 май беше, после полет с руските авиолинии Ст. Петергург - Ереван (прекачане през Москва), от там бус до Тбилиси (8000 драма на човек, което е под 30 лв), и от Грузия към Баку тази нощ движехме с нощен влак за 45-8 лари (ок 30тина лева). На границата граничарите ни питаха по-надълго били ли сме в Армения, защо сме били, за първи път ли сме ходили там, а в Азербайджан за първи път ли влизаме, та ни харесаха и накрая ни пуснаха. После митничарите ни питаха носим ли арменска стока - рекох да, коняк сме си взели 2 малки бутилки; поискаха да видях шишетата - колко и какви са, ама аз не можах да намеря коняка в багажа - някъде съм го затъкнала явно, та накрая митничаря махна с ръка и рече да спра да ровя и загуби интерес. всичко по границата беше много цивилизовано - нито сме слизали от влака, нито са ни тарашили, нито са били груби или невъзпитани - по-скоро си мисля, че им беше интересно и любопитно, защото за първи път българи минават по земя, че и с нощен влак. но просто беше много бавно. процедурата по границите отне 3 часа, така че общо пътуването стъпи на 12 часа. за инфо, с автобус пътуването пак е 12 часа и е 30 лари (20 лв).
Самият влак си беше съвсем ок - бяхме 2мата с мъжа ми само в купето, чисто беше, имаше климатик, WCто също беше ок + имахме и колосани чаршафи, а шафнерката беше яка кака с горен златен ляв зъб и ми пълнеше сърцето с всяка усмивка - много ни се радваше по някаква причина 🙂
това е накратко. 
рапорт даден 🙂

Значи, да разбирам, че няма проблем да се влезе с арменски печат в паспорта, че аз досега заради това не смеех.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , slujitel каза:

Значи, да разбирам, че няма проблем да се влезе с арменски печат в паспорта, че аз досега заради това не смеех.

мммм, няма как да кажа каква е практиката. нас ни пуснаха с разпит, обяснение и гледане из багажа. дали вас ще ви пуснат, не знам. усещането ми обаче не беше за драматично напрегнато очакване ще ни пуснат ли или не, а по-скоро за любопитство от страна на граничари/митничари що за идиоти са решили да обикалят туристически из района, та и с влак. многото печати из паспортите навярно също помагат за дружелюбно отношение. на финала азерският граничар ни приветства с добре дошли и ни пожела много приятно изкарване в страната му.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Супер сте, maik, голямо пътуване! :)

Аз зимата не взех билети до там, пътувахме по други места. Получи се добре, засега знам какво търпи и колко време изтрайва бебето (за съжаление толкова часове във влак ще го изнервят, трябва да се лети, да видим ще успея ли да навия половинката).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 29.01.2018 г. в 13:43, epetkov каза:

Според мен, ако се пътува с автобус ще трябва двукратна виза, защото се пътува през Иран. От друга страна, дори чужденец да има двукратна виза, се съмнявам да му продадат билет Баку-Нахичеван. Пътуването до анклава е сходно с пътуването до граничните села и градове в България преди 1989 година. Макар да има въздушна връзка Баку-Нахичеван тези полети не се обявяват никъде вкл на сайта на AZAL. Но местните си ги знаят и си пътуват.

До Нахичеван (както си се казва на азерски Нахчъван) директно може да се влезе от Турция и сухопътно, без да се пътува през Иран. Тъй като си имат няколко км обща граница. Имам приятел, който е от Нахчъван и живее в Анталия, всяко лято се прибира с автобус през Ъъдър (Iğdır) в Източна Турция и си влиза в родината. Иначе си спомням, че имаше полети от Истанбул до Нахичеван на THY, но са леко скъпички. Летял съм Истанбул-Баку с тях, но до Нахичеван .. нямам опит

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 20 часа, montepinar каза:

но са леко скъпички. 

Скъпият полет Истанбул-Нахчъван (1020 т. лири) може да се раздели на вътрешен полет с Турските Авиолинии Истанбул-Ъъдър (Iğdır)  за  350 лири + автобус Ъъдър (Iğdır) - Нахчъван ( пътува 2ч. цена 40 лири) ,  но най-бюджетно е с директния автобус Истанбул-Нахчъван за само 160 лири (повече от 24 часа).  Поради колебанията на турската лира давам цените в лири за да се види  съотношението на цените с различен вид транспорт.

 

P.S.  @montepinar,  за мен беше странно да се  отговаря на конкретен  въпрос относно визов нюанс при пътуване от Азербайджан до Нахчъван,  зададен преди повече от шест месеца, но информацията ти е полезна. Мисля, че пътуване Турция-Нахчъван може да има практически смисъл само в комбинация с последващо посещение ( на Иран или Баку). Чужденец пътуващ от  Турция само  до Нахчъван (без значение по суша или въздух)  става автоматично обект на огромно внимание от страна на службите за сигурност на Азербайджан. Защо ли? Защото такива са политическите реалности в тази част на света.

 

 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 24.06.2018 г. в 14:30, maik каза:

та ни харесаха и накрая ни пуснаха.

Имали сте ОГРОМЕН късмет с коняка! Може би, защото наистина сте били първите българи, пътуващи с нощния влак Тбилиси-Баку. На руснаците не им се разминава и винаги им конфискуват арменските стоки (най-често коняк),  а грузинците знаят какви са правилата и не носят арменски стоки!  В Азербайджан, ако някой влиза с лек автомобил, на който в документите пише, че някога (ако ще и през 1967 г) автомобилът е бил собственост на човек с фамилия, завършваща на ЯН, не му се позволява да влезе в страната с автомобила. 

 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 26.01.2018 г. в 18:53, epetkov каза:

Преди малко получих емейл с отговор от evisa на мой въпрос от вчера относно електронната виза:

 

"Срок действительности э-визы 90 дней, с условием пребывания в стране не более 30 дней. Э-виза предоставляет право разового въезда/выезда на территорию Азербайджанской Республики. Для дополнительной информации www.evisa.gov.az . С уважением, АСАН ВИЗА" 

 

Здравейте. Ще пътувам за Азербайджан чак края на юни. Дали е твърде рано за електронната виза? Кога най- рано преди заминаването е хубаво да кандидатствам?

Връзка към мнение

Определено е много рано. Мисля, че поне месец преди пътуването е удачно. Много бързо ставаха визите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , desislavna каза:

Определено е много рано. Мисля, че поне месец преди пътуването е удачно. Много бързо ставаха визите. 

На сайта ли да кандидатствам? Само попълвам анкетата с въпроси? А снимка?

Връзка към мнение

Да, рано е. Аз си я извадих 2 седмици преди да пътувам. На ASAN e-visa е най-евтино и най-бързо. Снимка ви иска електронна ,просто я прикачвате като attach fıle най-обикновен jpeg.  При предишни пътувания съм давал хартиена снимка и са ми слагали визата в паспорта, а и беше няколко пъти по-скъпо. Сега всичко е опростено и става буквално за ден-два.  Плащате 24 долара с карта и това е всичко. Ще си я получите на имейла, разпечатвате я и като кацнете в Баку, Гендже или Нахчъван (в зависимост докъде ще летите) само я показвате на паспортния контрол... (не, че някой ще я погледне изобщо) 😄

Не бързайте да си вадите визата толкова рано, защото... с тия нискобюджетни полети нищо до последно не се знае. (Ако летите с Buta Airways София-Баку или с WizzAir Будапеща-Баку) Както закриха линията до Грузия и много други, така може и тук. Аз бях с купени билети до Кутаиси и ... изведнъж изненадка. Ако закрият  линията, никой няма да ви върне парите за визата.  Така че... в началото на юни си я извадете. А ако летите с Turkish Airlines или Azal, там е сигурно, че полети до Азербайджан ще има вовеки

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, montepinar каза:

Да, рано е. Аз си я извадих 2 седмици преди да пътувам. На ASAN e-visa е най-евтино и най-бързо. Снимка ви иска електронна ,просто я прикачвате като attach fıle най-обикновен jpeg.  При предишни пътувания съм давал хартиена снимка и са ми слагали визата в паспорта, а и беше няколко пъти по-скъпо. Сега всичко е опростено и става буквално за ден-два.  Плащате 24 долара с карта и това е всичко. Ще си я получите на имейла, разпечатвате я и като кацнете в Баку, Гендже или Нахчъван (в зависимост докъде ще летите) само я показвате на паспортния контрол... (не, че някой ще я погледне изобщо) 😄

Не бързайте да си вадите визата толкова рано, защото... с тия нискобюджетни полети нищо до последно не се знае. (Ако летите с Buta Airways София-Баку или с WizzAir Будапеща-Баку) Както закриха линията до Грузия и много други, така може и тук. Аз бях с купени билети до Кутаиси и ... изведнъж изненадка. Ако закрият  линията, никой няма да ви върне парите за визата.  Така че... в началото на юни си я извадете. А ако летите с Turkish Airlines или Azal, там е сигурно, че полети до Азербайджан ще има вовеки

Да, не разчитам на buta. София- Истанбул с нощен автобус, и от Истанбул със самолет в Баку. И обратно. А някой случайно да е бил в Шеки? Един ден стига ли за него?

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Здравейте, в е-визата трябва да се посочи точния адрес на пребиваване в Азербайджан. Тъй като ще обикаляме из страната и няма да сме на едно място (а във формата има само едно поле за попълване), дали е достатъчно да се посочи само мястото в Баку или трябва да се изреждат всички? И още нещо, на следваща стъпка дали искат някакво доказателство за резервацията на хотел, където ще отсядаме.

Връзка към мнение

90% от държавите, в които сме ходили, имат същия въпрос и отново има поле само за едно място на настаняване и винаги пишем адреса на първото място. Ако има изискване за доказателство на следващата стъпка (в което се съмнявам), можете да си направите резервация с безплатна отмяна, да я прикачите и после да я отмените, ако не смятате да отседнете там. Именно поради възможността за отмяна на резервциите обаче се съмнявам, че някой изобщо ще ви поиска такава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , Навсякъде каза:

Здравейте, в е-визата трябва да се посочи точния адрес на пребиваване в Азербайджан. Тъй като ще обикаляме из страната и няма да сме на едно място (а във формата има само едно поле за попълване), дали е достатъчно да се посочи само мястото в Баку или трябва да се изреждат всички? И още нещо, на следваща стъпка дали искат някакво доказателство за резервацията на хотел, където ще отсядаме.

Пишете си едно от местата за настаняване.

Няма проблем. Лично пробвано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме там лятото, двама души с дете, не ни искаха резервацията, но показахме разпечатки на визите. Един адрес посочих. Изобщо не питаха какъв ни е плана за обикаляне, нито на влизане, нито на излизане. 

Електронни визи пуснах и станаха за 2-3 работни дни. Успех и приятно пътуване!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.