Прескочи до съдържание

Инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

Трябва ми малко помощ,моля!

Изкопах малко BTC в една криптокопачка(cloud-miner)...Досега инвестирах "изкопаното" и достигнах изтегляемия минимум,но искам да проверя дали наистина може да се изтегли,без да си инвестирал фиатни пари(така пише в условията)!След това ще ги върна обратно,за да инвестирам!

Имам профил в Crypto.com...

Какво трябва да направя?

Това са стъпките, нали? 

EDIT:за да намеря адреса,който ми е в Crypto имам предвид...

 

 

Screenshot_20210327_205612.jpg

Screenshot_20210327_205656.jpg

Screenshot_20210327_205731.jpg

Връзка към коментар
преди 17 минути , crazyhorse каза:

Трябва ми малко помощ,моля!

Изкопах малко BTC в една криптокопачка(cloud-miner)...Досега инвестирах "изкопаното" и достигнах изтегляемия минимум,но искам да проверя дали наистина може да се изтегли,без да си инвестирал фиатни пари(така пише в условията)!След това ще ги върна обратно,за да инвестирам!

Имам профил в Crypto.com...

Какво трябва да направя?

Това са стъпките, нали? 

 

 

Screenshot_20210327_205612.jpg

Screenshot_20210327_205656.jpg

Screenshot_20210327_205731.jpg

Нямат ли съпорт? Питай съпорта най-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всъщност, ако ще теглиш от сайта, към крипто.ком, трябва да посочиш адреса който ще видиш на опцията  deposit. И ако теглиш btc, ти трябва биткойн адреса, а не някой друг. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , ivan69 каза:

Изключително висок оборот ( 112мм) за последните 24 за биткойн. Това е средно над 4 пъти повече от работните дни , престои интересна седмица...

Нищо не отбирам от тая материя, но ти пожелавам, да спечелиш:)))

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. 

Тук говорите за доста по-различни инвестиции (съжалявам, ако не е темата тук, не видях друга), от миналата година си мисля да си сменя универсалния пенсионен фонд (УПФ). В момента е Алианц и за 8г доходността клони към 1%. Не че са заделят големите сумш там, но за 40 г все ще се натрупа някаква сума.

Четох, че NN и ДСК-Родина, (сравнявах доходностите, стандартното отклонение на другити фондове) са най-читави, но NN вече со собственост на KBC/ ДЗИ.

Не намерих и много обективни статии по темата. 

Ако някой си е сменял фонда и ги е разглеждал, ще се радвам на мнение. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, darinamarinova каза:

Здравейте. 

Тук говорите за доста по-различни инвестиции (съжалявам, ако не е темата тук, не видях друга), от миналата година си мисля да си сменя универсалния пенсионен фонд (УПФ). В момента е Алианц и за 8г доходността клони към 1%. Не че са заделят големите сумш там, но за 40 г все ще се натрупа някаква сума.

Четох, че NN и ДСК-Родина, (сравнявах доходностите, стандартното отклонение на другити фондове) са най-читави, но NN вече со собственост на KBC/ ДЗИ.

Не намерих и много обективни статии по темата. 

Ако някой си е сменял фонда и ги е разглеждал, ще се радвам на мнение. 🙂

 

В ДСК ми казаха, че техния фонд е най-прекрасен и носел най-голяма доходност. Нямах сили да дочакам тирадата, понеже бързах, но от цифрите, които мернах, май наистина изглежда по-добре от повечето.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Те си говорят, каквото искат. От ЦКБ сила ми казаха, че на NN  само съм губела пари, а при тях съм щяла да имам добра доходност. Но така и не ми казаха конкретни цифри, да не говорим, че не успях да намеря данни потвърждаващи думите им.

Връзка към коментар
преди 4 часа, darinamarinova каза:

Здравейте. 

Тук говорите за доста по-различни инвестиции (съжалявам, ако не е темата тук, не видях друга), от миналата година си мисля да си сменя универсалния пенсионен фонд (УПФ). В момента е Алианц и за 8г доходността клони към 1%. Не че са заделят големите сумш там, но за 40 г все ще се натрупа някаква сума.

Четох, че NN и ДСК-Родина, (сравнявах доходностите, стандартното отклонение на другити фондове) са най-читави, но NN вече со собственост на KBC/ ДЗИ.

Не намерих и много обективни статии по темата. 

Ако някой си е сменял фонда и ги е разглеждал, ще се радвам на мнение. 🙂

 

Тук според мен няма правилно решение, а по-малко грешно. Темата не е към инвестиции, а за дарения към фондовете /ако има такава/.Това в сферата на шегата.  NN вече е към ОББ- т.е. не е NN. Да задам риторични въпроси?  Алианц въпреки името си български фонд ли е? Къде инвестират фондовете близнаци Сила и Съласие? Предполагам не осигуряват безплатни капитали на варненските си братовчеди. Да знам, че ги следят отгоре и "не е вярно". Кой е собственик на най-големия фонд и дали е от Виена наистина? Комисионните са добри и доста хора се изхранват от смяна на фондове. Мисля бая народ ги сменя всяка година. В този безмислен според мен труд /смяната/ се работи от цяла армия осърдни пчелички, в което има и позитиви - много хора научават кой им е фонда и че имат такъв. Добрата новина е, че УПФ при неприятни обстоятелства се наследява от близките, а не отива в небитието /поне засега/. Както при банките гледайте и другото освен доходност - такси и т.н. И без това там не инвестират във висок риск и инфлацията "хруска" доходността. И това при частниците. Ако прехвърлите при държавата просто избягвайте темата "инвестиции".

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@aladinoplus Не, не бих си ги прехвърлила в НОИ. Но за новите (хората, които сега стават пенсионери) пенсионери има много по-голям чисто математически смисъл да си прехвърлят пенсиите в НОИ и дори и фондовете си го признаха. Не съм фен изобщо на идеята за солидарното здравеопазване или пенсионно "осигуряване" така че не бих се прехвърлила към тях. 

Аз не държа да е български фонд, даже точно обратното май е по-добре. 😄 За 2018 г. приятелят ми има 7% годишна доходност в NN, а моята в Алианц е около 1%. Колкото и неголеми да са сумите, които се внасят в тия фондове за 40 г би имало голяма разлика. Просто се чудех със смяната на собствениците, че не се знае как ще се управлява фонда.

Доколкото разбрах неприятната новина е (поне и в Алианц ми го казаха), че непреки наследници няма да могат да наследяват фонда, ако умра (към момента имам, но не се знае), както и не съм сигурна за това, ако е започнало да изплащането на пенсията от УПФ и умра, не разбрах дали изплащат останалото на наследниците (за това не съм сигурна, но мисля, че пак не изплащаха останалото).

А тогава не разбрах - смяташ, че никога няма смисъл да си сменяш фонда? И доколкото разбрах няма такси при смяна на фонда или греша? 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз няколко години се осигурявах в Доверие и реших преди 12 години да си изтегля парите от там,дадоха ми с 200-300 лв по- малко от внесената сума.Тоест нищо не се е увеличило за тези години и даже загубих.Хем тогава лихвите в банките бяха от високите.

 все още.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар

@dimitrov6 Майка ми и баща ми имаха доброволен фонд - майка ми в Алианц, баща ми в Граве - от 2001 до 2012 / 2013 г и по същия начин. И се оправдавали с "кризата". Тя тая криза явно е била през цялото време, защото на депозит щяха да изкарат повече. Понеже майка ми казала нещо за таксите, които си взимат въпреки че доходността е отрицателна на практика за целия период и служителката й казала "А ние от какво да се издържаме, БЕ, госпожо"... явно това е някаква социална функция, а не инвестиционен фонд. 

Явно отнякъде имат телефони и миналата година ми звъняха да инвестирам в такъв пенсионен фонд и засега бих се въздържала. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 часа, darinamarinova каза:

@aladinoplus Не, не бих си ги прехвърлила в НОИ. Но за новите (хората, които сега стават пенсионери) пенсионери има много по-голям чисто математически смисъл да си прехвърлят пенсиите в НОИ и дори и фондовете си го признаха. Не съм фен изобщо на идеята за солидарното здравеопазване или пенсионно "осигуряване" така че не бих се прехвърлила към тях. 

Аз не държа да е български фонд, даже точно обратното май е по-добре. 😄 За 2018 г. приятелят ми има 7% годишна доходност в NN, а моята в Алианц е около 1%. Колкото и неголеми да са сумите, които се внасят в тия фондове за 40 г би имало голяма разлика. Просто се чудех със смяната на собствениците, че не се знае как ще се управлява фонда.

Доколкото разбрах неприятната новина е (поне и в Алианц ми го казаха), че непреки наследници няма да могат да наследяват фонда, ако умра (към момента имам, но не се знае), както и не съм сигурна за това, ако е започнало да изплащането на пенсията от УПФ и умра, не разбрах дали изплащат останалото на наследниците (за това не съм сигурна, но мисля, че пак не изплащаха останалото).

А тогава не разбрах - смяташ, че никога няма смисъл да си сменяш фонда? И доколкото разбрах няма такси при смяна на фонда или греша? 

 

Въобще не трябва да се гледа доходността за една  определена година при тези фондове, а поне за 10-годишен период. А сигурността на парите е дори по-важна. Подозирам, че има фондове с добра доходност на хартия, ама с потънали пари към свързани фирми, които едва ли някога ще бъдат върнати. От тази гледна точка едва ли си заслужава да сменяте Алианц, поне засега. Миналата година тихомълком приеха промени в частта изплащане на пенсии, като стигне човек дотам внимателно трябва да преценява какво иска. Избереш ли пожизнена пенсия наследяване няма, а предполагам това ще е най-масовия избор. Освен това при актюерските разчети за пенсията е забранено да се отчита пола на пенсионера. С оглед сериозната разлика в продължителността на живота на двата пола, при пожизнена пенсия това ще означава сериозен трансфер от мъжете към жените. Примерно, мъж и жена, да речем с еднаква натрупана сума, избират пожизнена пенсия. Ще им определят еднаква пенсия, ама мъжа ще я получава 5 години, а жената 12 години. Т.е уж партидите са лични, уж са натрупани еднакви суми, ама мъжа ще вземе по-малко от натрупаното, а жената - повече.

преди 3 часа, VASILEV каза:

BTC, ETH, Cardano - All Time High. Пазара се съживи, да видим до къде ще ни отведе🙂.

 

To the Moon!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , darinamarinova каза:

@dimitrov6 Майка ми и баща ми имаха доброволен фонд - майка ми в Алианц, баща ми в Граве - от 2001 до 2012 / 2013 г и по същия начин. И се оправдавали с "кризата". Тя тая криза явно е била през цялото време, защото на депозит щяха да изкарат повече. Понеже майка ми казала нещо за таксите, които си взимат въпреки че доходността е отрицателна на практика за целия период и служителката й казала "А ние от какво да се издържаме, БЕ, госпожо"... явно това е някаква социална функция, а не инвестиционен фонд. 

Явно отнякъде имат телефони и миналата година ми звъняха да инвестирам в такъв пенсионен фонд и засега бих се въздържала. 

Това си е абсолютна съсипия на пари. Единственото сигурни печалби са таксите, които прибират фондовете, за излъгалите се клиенти полза никаква. А като погледнеш примерно фондовите пазари, годините с криза и спадове са малко, а годините с прилична доходност са доста повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

@logist13 Е, и те го разбраха. 🙂

Доколкото си спомням понеже имат нашите имат доста приятели в Щатите, които имат такива пенсионни фондове, и им бяха казали, че доходността е прилична (не като на фондовите пазари, но все пак прилична и са сравнително доволни). Е, явно не е точно така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , darinamarinova каза:

@logist13 Е, и те го разбраха. 🙂

Доколкото си спомням понеже имат нашите имат доста приятели в Щатите, които имат такива пенсионни фондове, и им бяха казали, че доходността е прилична (не като на фондовите пазари, но все пак прилична и са сравнително доволни). Е, явно не е точно така.

 

В интерес на истината и при нас нещата се попромениха и има доста по-лесен достъп до международни продукти, избягвайки местните кожодери. Мисля, че по-назад из темата имаше коментирани ETF.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 часа, darinamarinova каза:

@aladinoplus Не, не бих си ги прехвърлила в НОИ. Но за новите (хората, които сега стават пенсионери) пенсионери има много по-голям чисто математически смисъл да си прехвърлят пенсиите в НОИ и дори и фондовете си го признаха. Не съм фен изобщо на идеята за солидарното здравеопазване или пенсионно "осигуряване" така че не бих се прехвърлила към тях. 

Аз не държа да е български фонд, даже точно обратното май е по-добре. 😄 За 2018 г. приятелят ми има 7% годишна доходност в NN, а моята в Алианц е около 1%. Колкото и неголеми да са сумите, които се внасят в тия фондове за 40 г би имало голяма разлика. Просто се чудех със смяната на собствениците, че не се знае как ще се управлява фонда.

Доколкото разбрах неприятната новина е (поне и в Алианц ми го казаха), че непреки наследници няма да могат да наследяват фонда, ако умра (към момента имам, но не се знае), както и не съм сигурна за това, ако е започнало да изплащането на пенсията от УПФ и умра, не разбрах дали изплащат останалото на наследниците (за това не съм сигурна, но мисля, че пак не изплащаха останалото).

А тогава не разбрах - смяташ, че никога няма смисъл да си сменяш фонда? И доколкото разбрах няма такси при смяна на фонда или греша? 

Отговор на последното: Систамата е порочна и може да се възползваш от нея като станеш агент на един фонд и намериш приятел-агент на друг или работещ в банките ДСК, ОББ и много други фронт офис. Не може да си представител на два фонда. Всяка година можеш да си прехвърляш фонда - пинг понг. Като си прехвърлиш фонда не ти се намаля партидата. Т.е. комисионната ти на година ще е над 100 лв. /ако не се лъжа/. Ако партидата е над определна стойност - над 6000 лв. май - не съм сигурен/. Да толкова взимат тези, с които си разговаряла и те съветваш да се прехвърлиш от теб. След като се навиеш те те пишат все едно те е докарал техния агент-роднина и взимат бонуса чрез него ако са на заплата или директно ако са на граждански.

Вгледай се в такса управление.

Айде пак въпроси. Откъде остават на фондовете толкова пари да раздават за комисионни и да дават заплати на хора от централите и да купуват офиси в центъра? Ами най-вероятно от такса управление.  Остава ли нещо след като от доходност извадим такса управление? Не беше ли по-умно хората, които имат повече познания да имат избор в какво да се инвестират парите им и доказано компетентните сами да избират степента на риск? Ако търсим сигурност не е ли по-добре да бяха на депозит при банка избрана след търг?

 И относно мнение по-горе-доколкото проучих пари не се губят. Като почнат да ти дават допълнителна пенсия и..... така де...сещаш се....остатъка е за наследниците.  Айде да не разбутвам нещата повече, че толкова народ си вади хляба от смяната на фондове. А колко фронт офис на банките разчитат на тези бонуси да залепят нещо към мижавите заплати. Ама няма да ги пощадя, защото лъжат, че няма кредит ако не си смениш фонда.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , VASILEV каза:

Ванка, пак не си разбрал...рано е още, след Септември:)

Аз мисля, че и след септември няма да е. Светът се отваря все повече за критовалутите и според мен след един неголям спад към края на годината ще си продължи тенденцията към поскъпване на повечето крипто.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.