Прескочи до съдържание

Инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

преди 2 минути , ACM каза:

Аз мисля, че и след септември няма да е. Светът се отваря все повече за критовалутите и според мен след един неголям спад към края на годината ще си продължи тенденцията към поскъпване на повечето крипто.

Много си прав, споделям мнението ти, но понеже много хора са негативно настроени и за тях това е един голям балон, който всеки един момент ще се спука за това и се изказах по умерено. Истината е, че никой не знае, но можем да станем свидетели в края на годината на super cycle по време на bear market - a.

Връзка към коментар
преди 15 минути , VASILEV каза:

Много си прав, споделям мнението ти, но понеже много хора са негативно настроени и за тях това е един голям балон, който всеки един момент ще се спука за това и се изказах по умерено. Истината е, че никой не знае, но можем да станем свидетели в края на годината на super cycle по време на bear market - a.

Както вече съм писал , за мен криптото е спекулация , а не инвестиция . Рядко оставам позиции за повече от 2-3 седмици . Интересно е че тази седмица оборотът при BTK е в пъти по-нисък отколкото миналата . За разлика от XRP i DOGE където оборота е в пъти по-висок. XRP вече го скъсих , сега чакам и DOGE да се налудува , да скъся  и него. Естествено далеч съм от мисълта , че  няма да видим и по-високи нива на BTC , но е сигурно , че като спре печатането на пари ще има 90% корекция.

Връзка към коментар
преди 4 минути , ivan69 каза:

Както вече съм писал , за мен криптото е спекулация , а не инвестиция . ще има 90% корекция.

На кой му пука дали е спекулация или не, стоковия пазар също е манипулиран. Истината е, че носи доходност, а на мен това определено ми стига. И да, вероятно ще видим корекция, но по мое мнение не повече от 30 -40% . Говоря за основните крипто валути.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 16.04.2021 г. в 23:09, VASILEV каза:

На кой му пука дали е спекулация или не, стоковия пазар също е манипулиран. Истината е, че носи доходност, а на мен това определено ми стига. И да, вероятно ще видим корекция, но по мое мнение не повече от 30 -40% . Говоря за основните крипто валути.

20%  са факт вече при BTC , ETH , BNB 30% при DOGE ,40% при XRP ....а сме уикенд .

Връзка към коментар
преди 3 часа, ivan69 каза:

20%  са факт вече при BTC , ETH , BNB 30% при DOGE ,40% при XRP ....а сме уикенд .

 

Никой който си играе с крипто не би следвало да обръща внимание и да си прави изводи от такива резки и кратовременни спадове. 20% спад от преди 2-3 часа вече са само 10%. До утре може и да ги няма. Ако има нещо, което съм се научил, и за акции, и за крипто, е това, че краткосрочните игри рядко водят до смислени крайни резултати. Дребните играчи в много редки случаи могат да надхитрят пазара. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 2 часа, logist13 каза:

 

Никой който си играе с крипто не би следвало да обръща внимание и да си прави изводи от такива резки и кратовременни спадове. 20% спад от преди 2-3 часа вече са само 10%. До утре може и да ги няма. Ако има нещо, което съм се научил, и за акции, и за крипто, е това, че краткосрочните игри рядко водят до смислени крайни резултати. Дребните играчи в много редки случаи могат да надхитрят пазара. 

Тук изобщо не съм съгласен . Да сравняваш Акции и крипто е меко казано неуместно. Едното е актив зад който стоят доста неща , другото е виртуален балон , криптото може ( донякъде) да се сравнява със форекса , но само донякъде. Сега си погледнах акаунта в 6,17 съм продал btk на 58032 и се затворих в 6,34 на 53100.  За мен инвестиция е в Акции( активи) , а спекулация е в криптото и не разбирам защо трябва да чакам да минава през 10,20,30 или повече проценти като мога да си го спестя , не съм толкова богат , че да си позволявам двуцифрени проценти загуба за минути. 

Сещам се и за едни случки от преди 24-25 години. По време на Виденовата зима , влизайки в заведение си поръчвахме по няколко бири и искахме веднага сметката , защото след 2-3 часа цената се оказваше двойна......Та и сега някой като влезе да си купи Тесла , ще иска първо да плати , пък после да си я избере , да му я прехвърлят , че току виж за няколко часа плати двойно.....

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 часа, ivan69 каза:

Тук изобщо не съм съгласен . Да сравняваш Акции и крипто е меко казано неуместно. Едното е актив зад който стоят доста неща , другото е виртуален балон , криптото може ( донякъде) да се сравнява със форекса , но само донякъде. Сега си погледнах акаунта в 6,17 съм продал btk на 58032 и се затворих в 6,34 на 53100.  За мен инвестиция е в Акции( активи) , а спекулация е в криптото и не разбирам защо трябва да чакам да минава през 10,20,30 или повече проценти като мога да си го спестя , не съм толкова богат , че да си позволявам двуцифрени проценти загуба за минути. 

Сещам се и за едни случки от преди 24-25 години. По време на Виденовата зима , влизайки в заведение си поръчвахме по няколко бири и искахме веднага сметката , защото след 2-3 часа цената се оказваше двойна......Та и сега някой като влезе да си купи Тесла , ще иска първо да плати , пък после да си я избере , да му я прехвърлят , че току виж за няколко часа плати двойно.....

 

Не че съм наясно кога точно съм сравнявал акции и крипто. Ама принципите които прилагам и при двете са сходни. Аз пък примерно си купих ETH на цена малко под 400 лева. Оттогава насам сигурно има няколко спада от по 20%, ако всеки път се панирах да продавам, ефекта от вложените пари щеше да е никакъв. Онзи ден ETH стигна 4000 лева, днес е 3600 лева, драма няма, не смятам, че съм загубил нещо. По същия начин, примерно си купих акции на Амазон когато бяха по 1800 долара едната. От тогава насам, цената нагоре-надолу, вече е 3300-3400 долара последните дни. Ако си бях играл да продавам/купувам при всеки по-рязък спад или скок на цената, със сигурност нямаше да изкарам и 1/3 от тази доходност. Не съм толкова богат, че да си позволявам да си играя краткосрочно на пазара. Дребните инвеститори не могат да уцелят нито кога е пика на пазара, нито кога е дъното, и с краткосрочни игри нямат никакви шансове да си докарат добра доходност спрямо дългосрочни и смислени инвестиции.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Поздравления за ЕТН . Всеки който е купил и задържал крипто през последните 13 месеца е на огромна печалба . И все пак по-добре птичка в кафез отколкото две в булонският лес . Интересно ми какъв ти е таргета за ЕТН ? И ако падне на 1000лв и после пак се качи на 4000лв няма ли да има неудовлетворение от пропуснати ползи или ако изобщо не се върне на текущите нива в близката 1 година. Явно смяташ , че криптото ще бъде бичи настроено в следвашите 12 месеца да речем , е аз мисля , че балонът скоро ще се спука , следващата седмица ще даде доста отговори според мен. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, ivan69 каза:

Поздравления за ЕТН . Всеки който е купил и задържал крипто през последните 13 месеца е на огромна печалба . И все пак по-добре птичка в кафез отколкото две в булонският лес . Интересно ми какъв ти е таргета за ЕТН ? И ако падне на 1000лв и после пак се качи на 4000лв няма ли да има неудовлетворение от пропуснати ползи или ако изобщо не се върне на текущите нива в близката 1 година. Явно смяташ , че криптото ще бъде бичи настроено в следвашите 12 месеца да речем , е аз мисля , че балонът скоро ще се спука , следващата седмица ще даде доста отговори според мен. 

 

1/3 ликвидирах на около 2'800 лева, само от това вече реализирах добра доходност на цялата инвестиция. Следващите 1/3 смятам да ликвидирам на около 3'000 щатски долара, ако стигне дотам. С последните 1/3 ще чакам, все пак има смели прогнози, че ETH може да стигне между 5'000 и 10'000 щатски долара до края на годината, то пряко си зависи от това какво ще стане и с BTC. А всичко това пък е свързано с печатането на пари в САЩ, което няма изглед скоро да спре. Докато печатат смело пари, вероятността за тръгване надолу е доста малка. Тръгне ли надолу, на 2'800 лева продавам всичко и приключвам. И държавата трябва да каже едно мерси за данъците, ама едва ли...

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 часа, ivan69 каза:

20%  са факт вече при BTC , ETH , BNB 30% при DOGE ,40% при XRP ....а сме уикенд .

Именно защото е уикенд я има тази волатилност на пазара, от понеделник нещата ще си дойдат на място. 

преди 16 часа, don каза:

Ще падат ли още, че аз купих на 64к и 61к и да ги продавам ли сега

Споко, ще мине 64к, но и ще трябва да почакаш. Биткоин не е като алткойните с малък маркет кап, които скачат рязко нагоре-надаолу. Имай търпение...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivan69 каза:

 балонът скоро ще се спука , следващата седмица ще даде доста отговори според мен. 

Ванка, ти тоя балон го пукаш от няколко месеца, а от тогава всичко е пораснало. @logist13ти даде един пример, аз ще ти дам още един. Имам Кардано купено на 1.20, за два дни скочи на 1.50 имах доста добра възвръщаемост за парите , които съм вложил, но мисля, че цената ще стигне до 2-3$ така, че търпение...ще ти дам отчет в края на годината🙂  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , VASILEV каза:

Именно защото е уикенд я има тази волатилност на пазара, от понеделник нещата ще си дойдат на място. 

Споко, ще мине 64к, но и ще трябва да почакаш. Биткоин не е като алткойните с малък маркет кап, които скачат рязко нагоре-надаолу. Имай търпение...

Аз на 54 к, днес купих етер и биткойн 

Връзка към коментар
преди 1 минута , don каза:

Аз на 54 к, днес купих етер и биткойн 

Добре си направил, но не трябва да се влияеш от временни спадове защото при спад паническото продаване ще ти донесе само загуби и ядове. Аз пък си купих THETA днес

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, tougherty каза:

Има ли някой сайт, от който черпите информация за краткосрочни прогнози за криптовалутите?

някъде по-напред във формума бях пуснал този линик https://www.lookintobitcoin.com/charts/bitcoin-logarithmic-growth-curve/ -- той показва дългосрочната прогноза. Т.е. предстои да видим и нива над $100K до края на годината. А в краткосорчен план прогнозите ще скачат напред-назад като кардиограма 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 13.04.2021 г. в 16:34, darinamarinova каза:

Здравейте. 

Тук говорите за доста по-различни инвестиции (съжалявам, ако не е темата тук, не видях друга), от миналата година си мисля да си сменя универсалния пенсионен фонд (УПФ). В момента е Алианц и за 8г доходността клони към 1%. Не че са заделят големите сумш там, но за 40 г все ще се натрупа някаква сума.

Четох, че NN и ДСК-Родина, (сравнявах доходностите, стандартното отклонение на другити фондове) са най-читави, но NN вече со собственост на KBC/ ДЗИ.

Не намерих и много обективни статии по темата. 

Ако някой си е сменял фонда и ги е разглеждал, ще се радвам на мнение. 🙂

 

За пенсионните фондове -- доколкото знам са създадени така, че като стигнеш до пенсия и да получаваш сума от тях, тя ще ти е достатъчна за съществуване, но не и за живот 🙂 . Доколкото знам пенсионните фондове са задължени да инвестират в ДЦК (държавни ценни книжа), които са с отрицателна доходност, и така ще продължат.  Като вземем предвид, че и тези ДЦК са в определена валута (без значение коя), която се обезценява благодарение на Централните банки, то пенсионните фондове са създадени само да се отчита някаква заетост на хората, управляващи пенсионните фондове, и за плащане на комисионни. 

 

Така че, аз не разчитам на пенсионните фондове. Във форума има хора, които са предприели чудесни инвестиционни стратегии, които ще им осигурят прекрасни пенсионни години на живот, радост и пътешествия 🙂 . 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Не знам дали е по темата , по-скоро трябва да е в "инвестиции в балони" Преди няколко дни на шега казах на Павел да намери някой нов крипто "актив" , който се очаква да скочи в пъти а не в % . Снощи ми каза че го е намерил - elongate. Който го интересува , ще намери информация в нета, включително и как да си го закупи . Аз вече съм горд собственик на над 600М elongate. Защо пиша , че е балон . Ами на входа ти удържат 10% ,  които се преразпределят на закупилите преди теб. А и моя "актив" нарасна с няколко милиона за няколко часа. Налазвайте докато не е изтрило няколко нули след десетичната запетая...

Връзка към коментар
преди 2 минути , ivan69 каза:

Защо пища , че е балон . Ами на входа ти удържат 10% ,  които се преразпределят на закупилите преди теб.

Значи не толкова балон, а по-скоро класическа пирамида. :wink:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 31 минути , Фил каза:

Значи не толкова балон, а по-скоро класическа пирамида. :wink:

Да , моя грешка , класическа пирамида , каквито имаше у нас началото на 90-те , първите лапат , последните пият една студена вода, дано съм от първите 🙂  Току що цената се срина за минути от над 0,000001 с 50% , и възстанови до 0,00000065:)

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Не знам дали е по темата , по-скоро трябва да е в "инвестиции в балони" Преди няколко дни на шега казах на Павел да намери някой нов крипто "актив" , който се очаква да скочи в пъти а не в % . Снощи ми каза че го е намерил - elongate. Който го интересува , ще намери информация в нета, включително и как да си го закупи . Аз вече съм горд собственик на над 600М elongate. Защо пиша , че е балон . Ами на входа ти удържат 10% ,  които се преразпределят на закупилите преди теб. А и моя "актив" нарасна с няколко милиона за няколко часа. Налазвайте докато не е изтрило няколко нули след десетичната запетая...

Аз от няколко дни съм горд собственик на 42 м elongate-a и вече парите ми са x2.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.