Прескочи до съдържание

Безценна джаджа


Препоръчани мнения

Кое е нещото, което винаги взимате при пътуване - U-образната възглавница за врата, аналгин и аспирин, алуминиевото шише за вода, слушалките и МР3 плеъра, биберона на малкия/ата, "леля Виза"...

Може би всеки има свое предпочитание, но кои са нещата, които винаги са с Вас?

Връзка към мнение

Телефон. И то не, че говоря много, хич даже, но гледам без GPS да не оставам, където и да съм.

 

Капитана явно е по-натуралист, аз никога до сега не съм изпитвал нужда от джобно ножче :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Паспорт/ лична карта , застрахователна полица , резервации , пари в брой , кредитни карти ... това са нещата които са ми абсолютно задължителни.

И да забравя нещо друго няма да е проблем.

 

Опа извинявам се темата била за джаджи. Тогава телефон и фотоапарат с чифт резервни батерии. Не ползвам GPS , а разчитам изцяло на предварителната подготовка . За Европа имам добри карти на почти всеки по-интересен град и си ги пазя .

Сигурно е смешно за повечето хора , но дори не ползвам смартфон , а една евтина Nokia , дето държи по седмица без зареждане и не ми пука като я изпускам къде ли не -:)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Може да ви се стори смешно, но аз винаги си нося някакви хапчета за разстройство :D Не мога да си представя по-тъпа ситуация да пътуваш и по време на пътуването да те хване рядкото щастие :) После като стигнеш целта също е тъпо, ама там поне може да си висиш в хотела и да се облекчаваш на спокойствие, ама по време на самото пътуване е кошмарно :lol: Един път само ми се е случвало преди 100 години, ама още ми държи влага :D

Освен това винаги си нося в портфейла 1-2 лепенки, много мразя да ми тече кръв и да се чудя с какво да я спирам.

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Швейцарското ножче! Впрочем то е в джоба ми почти постоянно и в България.

 

:)

 

Абсолютно! Аз имам две и си ги нося всеки път и двете. Едното е малко, с 10-на приспообления, другото е тип "гедоре". 

 

С едното ножче преди бая години щях да си отрежа пръста, докато се опитвах да сваля дозатора на една бутилка водка, за да му видя механизма. Тогава усетих в действителност колко са остри. Пусто нездраво любопитство....

 

Другото, което нося при пътуване с кола надалеч, особено в чужбина, е резервния ключ на колата. Още повече, че на 31 декември загубих ключа на Алеко и прибирането надолу и връщането за колата си беше приключение. После търсих до 6 часа ключа горе в снега, ама къде ти ...

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурно е смешно за повечето хора , но дори не ползвам смартфон , а една евтина Nokia

:D  + още един в тая група :D

 

Иначе и аз много си обичам швейцарското ножче, ама човек като е само с ръчен багаж ... :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да, кофти е когато си с ръчен багаж. Наскоро гледах документален филм за фабриката "Victorinox". В него се казваше, че един от символите на Швейцария едва не е изчезнал завинаги след 09/11. И действително, навремето беше пълно с тези ножчета по магазините на всяко летище, а сега по обясними причини изчезнаха...

 

Аз също не тръгвам без GPS, резервен ключ за колата и всевъзможни зарядни. Това, плюс задължителните лична карта/паспорт, Visa, застраховка и разпечатки на бордни карти, резервации и евентуално предварително закупени билети за концерти, музеи, транспорт и т.н. Задължително когато съм с кола и абсолютно винаги когато съм с чекиран багаж, се налага да мъкна и ютия + сешоар (нищо, че в 90% от случаите има такъв в хотелската стая), ама това е оплакване за друга тема...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мърдам никъде без лична карта, пари и GSM. Всичко останало, ако липсва мога да го преживея, но тези неща не. :) Просто не мога да си представя да съм някъде и да не мога да звънна на някой ако поискам, не че в действителност звъня, ама ей така да знам, че мога. :)

Връзка към мнение

 Задължително когато съм с кола и абсолютно винаги когато съм с чекиран багаж, се налага да мъкна и ютия + сешоар (нищо, че в 90% от случаите има такъв в хотелската стая), ама това е оплакване за друга тема...

А, ние си имаме една ютия в колата, която си седи там, не се разтоварва! Сега ми даде идея да сложа и един сешоар! :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

:D  + още един в тая група :D

 

Иначе и аз много си обичам швейцарското ножче, ама човек като е само с ръчен багаж ... :unsure:

И аз съм с една евтина Нокия, ама върши работа:)

Връзка към мнение

:D  + още един в тая група :D

 

Иначе и аз много си обичам швейцарското ножче, ама човек като е само с ръчен багаж ... :unsure:

Абсолютно 1:1 и аз - една супер евтина Нокиа, която я ползвам само като съм извън България, тук съм си с други телефони.

И тъй като и аз обикновено пътувам само с ръчен, никакви ножчета не мога да нося в себе си, но са сметка на това, винаги си нося една нокторезачка - много бързо ми растат ноктите на ръцете, особено като съм на път :) И аз не знам що така.  :D

Освен това и аз като Хаяско също си нося 4-5 лепенки, + чист Ибупрофен (не като съставка с разни други комбинации) - универсален painkiller, също е ок и срещу мускулна треска.

Връзка към мнение

Телефон, фотоапарат, кредитна карта, лепенки за ранички (от ходенето ми се получават едни мазоли (като по-прекалим с пешеходстването), а да не мога да ходя е голям проблем). Дори си носим един тирбушон :)

Не пиша за бордни карти и документи, щот те са по-подразбиране в багажа. 

Връзка към мнение

Щото не споменах, а не споменах, щото не е в моя ресор относно подреждане на багаж, но нашето семейство пътува с пълна аптечка. И като казвам пълна, значи наистина пълна. Не бих се изненадал ако съдържа повече артикули от средностатистическа аптечка в приемно отделение на енската болница... :P

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Щото не споменах, а не споменах, щото не е в моя ресор относно подреждане на багаж, но нашето семейство пътува с пълна аптечка. И като казвам пълна, значи наистина пълна. Не бих се изненадал ако съдържа повече артикули от средностатистическа аптечка в приемно отделение на енската болница... :P

 

Е, та това си е нещо нормално. 

 

Като син на баща лекар и майка - фармацевт, пътуването където и да е в компанията на лекарства, слушалки и апарати за кръвно налягане, беше нещо нормално в моето детство. 

 

Стигали сме до там, че при екскурзионни летувания по планините, баща ми изпълняваше функциите на лекар на групата, без да е бил предвиден за такъв. Даже веднъж една леличка му се скара, че не си носел серум против ухапване от змия.  :huh:

 

Като беше по-малък синът ми получаваше ларингичен задух есен и пролет нощно време, по веднъж на сезон, ама достатъчно, че да ти изкара акъла. Та в тая връзка, инхалаторът и банката с физиологичен разтвор бяха първото нещо в багажа, дори и да излизахме от София за 1 ден. Разходихме ги даже и до Будапеща.... :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги си нося телефона, фотоапарата с резервни батерии (имам лоши спомени от скъпи батерии в разни страни), мр3-ката и ел. книгата. Когато пътуването предвижда по-екстремни условия и много обикаляне - и челник (супер полезна джаджа е, щото ръцете винаги са свободни :) ) + противошоково лекарство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами един смартфон е една такава безценна джаджа, колкото и да звучи тривиално. Телефон, интернет достъп при нужда, може да съдържа бордни карти ако авиокомпанията ги поддържа, книги за четене, GPS за ориентиране, фотоапарат с лошо качество за снимане на бирата :). Какво повече да иска човек.

Иначе аз навсякъде нося фотоапарат, по-рядко фенерче. Ножче, ако имам багаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.