Прескочи до съдържание

Безценна джаджа


Препоръчани мнения

Ами един смартфон е една такава безценна джаджа, колкото и да звучи тривиално. Телефон, интернет достъп при нужда, може да съдържа бордни карти ако авиокомпанията ги поддържа, книги за четене, GPS за ориентиране, фотоапарат с лошо качество за снимане на бирата :). Какво повече да иска човек.

Иначе аз навсякъде нося фотоапарат, по-рядко фенерче. Ножче, ако имам багаж.

Една наистина джаджа за тока. Не знам как се нарича, ама примерно тока в Италия и на няколко други места още, е с различни щепсели, от нашите. Затова никога не излиза от куфара. Иначе от ежедневните - слънчеви очила, не мога без тях.

Редактирано от goldeneyeful
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Една наистина джаджа за тока. Не знам как се нарича, ама примерно тока в Италия и на няколко други места още, е с различни щепсели, от нашите. Затова никога не излиза от куфара. Иначе от ежедневните - слънчеви очила, не мога без тях.

adapter/adaptor? - и 2-та начина на изписване се ползват...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Адаптер. Ама то се подразбира от само себе си, ако носиш електрически неща. Поне в общия случай един вид е достатъчен.

На разни места с екзотични контакти като Аржентина съм карал и без по 3-4 дена. Уж щяха да дават в хотела, ама все не стигнаха до мен и така си остана.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Със сигурност фотоапарата, sd картата и зарядното за батерията.Не мога да си представя да тръгна да пътувам и да се окаже, че нещо от изброените неща липсва.Все си мисля, че без телефон бих издържала, но без фотоапарата - не.

Забравих лаптопа, който също е задължителен.Няма как да преглеждам снимките иначе.

Редактирано от mmmincheva
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като изключим задължителните карти, паспорти и билети, единственото нещо което винаги нося при пътуване е телефона. Другите са според случая. Често нося и тирбушон  ;).

Връзка към мнение

Като изключим задължителните карти, паспорти и билети, единственото нещо което винаги нося при пътуване е телефона. Другите са според случая. Често нося и тирбушон  ;).

 

С тирбушона няма ли проблеми на проверката, ако е в ръчния багаж? :)

Връзка към мнение

Има сигурно, но аз не го нося в ръчния багаж. За съжаление от носене на кремчета и лосиони, не мога никога да се събера в милилитрите на ръчния багаж и винаги нося и чекиран :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С тирбушона няма ли проблеми на проверката, ако е в ръчния багаж? :)

 

Има, има... :lol: :lol: :lol:

Ама пробвайте де, интересно е. При мен поне беше.

Всъщност скоро пак опитахме, че се наложи да си купим един за отваряне на вино, после взе, че ни се хареса и викам да пробваме да си я пренесем, но пак греда. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С тирбушона няма ли проблеми на проверката, ако е в ръчния багаж? :)

 

 

Един руснак вдигна луд скандал на летище София . Твърдеше , че си пътува с тирбушон из цяла Европа , а тия тук на какви се правели , настояваше за среща с шефа на охраната , директора на летището и категорично отказваше да се раздели с безценнта джаджа  :)

Опитваха се да му говорят на завален руски , защото той друг език и не знаеше ...

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Най-добрият калъф за мобилен телефон:

s.gifs.gifhttp://www.zazzle.com/customizable_boarding_pass_iphone_5_case-179362447017388122

 

Можете да му сложите собственото си име, номер на полет по желание, ценови клас, ... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Задължително аптечка, в която има няколко вида обезболяващи  заедно с упътванията им ,че ако някой се заяде какво е това да чете на воля, а не да мисли че са амфетки, пари в брой, щото картите може и да блокират или нещо друго апокалиптично и фотоапарат. Другите неща като лични документи, телефон, батерии, адаптери и т.н. са по подразбиране. 

Връзка към мнение

Мии, пускат  :)  Ако не догледат на скенера, където са по-небрежни. После, там където са по-строги, вече не пускат  :O

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Имам си един шал-пътешественик. Лек и голям, в студ пази топло, а при пек - сянка. Ако влизам в храм - става на саронг или чалма според случая :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Моята най-ценна джаджа при пътуване е един... колан, който по някаква неизвестна причина не се лови от нито един летищен скенер, въпреки че е с метална катарама.

 

Излишно е да казвам, че никъде при проверка не си свалям колана  :prankster:

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Моята най-ценна джаджа при пътуване е един... колан, който по някаква неизвестна причина не се лови от нито един летищен скенер, въпреки че е с метална катарама.

 

Излишно е да казвам, че никъде при проверка не си свалям колана  :prankster:

Ей това си е чорбаджийска работа. Аз преди време за една бройка да стана за резил в Берлин. Бях с панталони, на които си им трябва колан, а коланът беше уж платнян, но швабата вика "свали го по-добре". С едната ръка държа панталона, с другата се проверявам за стотинки и други джунджории, с третата съм хванал билетите и документите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже съм импулсивен пътешественик и решавам нещата от сега за след малко, винаги най-полезно се е оказвало смартфон/таблет с GPS и дейта. Като отидеш някъде, отваряш карти с пин-чета, форуми, сайтове за буукване на хотели/билети и се оправяш :)

Връзка към мнение

Лесно ви е на вас... Започнах да си прибирам багажа лека-полека за предстоящото ни пътуване. Като говорим за джаджи само фото и видео оборудването е около 10 кг.

 

2 тела на DSLR-и с 5 батерии и 2 зарядни, 3 обектива, 2 отделни филтъра, 1 сапунерка с 2 батерии (за резерва за снимки и видео), видеокамера с 2 батерии и двойно зарядно (и 2-те се зареждат наведнъж), статив, 10 CF и 14 SD карти памет, духалка за прах ( :) :) ) Универсален четец за карти памет.

 

Малко лаптопче (notebook).

 

Мобилен телефон от най-нисък клас.

 

Може би и външен хард диск (устойчив на вода и на не особено тежки удари). Имам минимум 2 часа на ден преглеждане на снимки и видео файлове, триене на безинтересни или не-добре станали и back up на останалите на лаптоп/външен хард.

 

Челник + фенерче с нещо като динамо (свети много дълго време с 3-4 стискания).

 

Swiss Army ножче (базово) - винаги го нося в чекираният багаж. Винаги нося и по 15-20 безопасни игли (стават за много неща - от закопчаване на нещо скъсано до простиране на пране вместо щипки).

 

29 листа отпечатани електронни билети, ваучери за хотели, полети и други активности (при 6 полета на една от страниците и 4 на друга). Закопчавам ги с телбод и по ред на употреба ги късам от кочана :) Всичките тези в 3 екземпляра - един в мен, един в жена ми и един в чекираният багаж на някой от двамата (който е с по-сигурен куфар).

 

Жълти книжки за ваксини, 3 паспорта (аз пътувам с 2), отделно фотокопия в 3 екземпляра на 3 различни места, 3 кредитни и 3 дебитни карти, пари в брой в 3 валути (разпределени м-у мен и жена ми по вътрешни джобове). Списък с контакти по спешност на 3 различни места - на банки (за спиране на карти при нужда), консулства и посолства в държавите, които се посещават. Пълна застраховка за пътуване - 3 екземпляра на 3 различни места.

 

Подвижна апктека - антималарийнни, антидиарийни, широкоспектърен антибиотик, обезболяващи, таблетки за морска болест (за жена ми, аз съм свикнал на плаване при всякъкви условия от малки лодки до 115,000 тонни кораби), 5 флакона с 2 вида рипелънти (с DEET и с Icaridin), рецепти за всички лекарства, които не са просто аспирин или тайленол.

 

На пръв поглед изглеждат много неща, но с времето човек свиква и горе-долу знае кое къде е :)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Fly, сегa ми се изясни зaщо винaги пътувaш с чекирaн куфaр :) Aко aз се водя light traveler, то ти определено си в супер тежкaтa кaтегория. В което нямa нищо лошо, рaзбирa се. Кой кaкто е свикнaл, и му е по-комфортно, зa целите нa пътувaнето.

Кaкто сaм кaзвaш - свикнaл си с времето. Но aко aз трябвa дa нося, и подреждaм всичките тези вещи, сигурно половинaтa време от подготовкaтa ми зa пътувaнето ще отивa зa бaгaжa - осигурявaне, и след товa подреждaне нa всичко изброено.

 

Зa мен нaй-ценното е мaлкaтa удобнa чaнтa, влизaщa в рaзмерите нa ръчния бaгaж. И удобните, леки, и здрaви обувки, aко тези нещa спaдaт към кaтегориятa "джaджa".

 

Винаги съм се чудила дали безопасните игли могат да се носят на борда или трябва задължително да са в чекирания багаж. Ти къде ги слагаш?

И aз винaги нося 5-6. Кaкто стaнa ядно, пътувaм сaмо с ръчен бaгaж. Нaли все пaк сa "БЕЗОПAСНИ" ;) Нямa нуждa дa сa в чекирaния със сигурност. Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Fly, сегa ми се изясни зaщо винaги пътувaш с чекирaн куфaр :) Aко aз се водя light traveler, то ти определено си в супер тежкaтa кaтегория. В което нямa нищо лошо, рaзбирa се. Кой кaкто е свикнaл, и му е по-комфортно, зa целите нa пътувaнето.

Кaкто сaм кaзвaш - свикнaл си с времето. Но aко aз трябвa дa нося, и подреждaм всичките тези вещи, сигурно половинaтa време от подготовкaтa ми зa пътувaнето ще отивa зa бaгaжa - осигурявaне, и след товa подреждaне нa всичко изброено.

 

Зa мен нaй-ценното е мaлкaтa удобнa чaнтa, влизaщa в рaзмерите нa ръчния бaгaж. И удобните, леки, и здрaви обувки, aко тези нещa спaдaт към кaтегориятa "джaджa".

 

И aз винaги нося 5-6. Кaкто стaнa ядно, пътувaм сaмо с ръчен бaгaж. Нaли все пaк сa "БЕЗОПAСНИ" ;) Нямa нуждa дa сa в чекирaния със сигурност.

 

Ха ха ха, представям си как изглеждам в очите на хората :lol:  Не съм чак толкова тежка категория. 2 DSLR тела и 3 обектива нося само на сафари, иначе 1 тяло с обектив на него ме оправя.  Фото, видео, лекарства, лаптоп и зарядни се разпределят в ръчния м-у мен и жена ми (то и това ни е ръчният багаж). На това пътуване примерно имаме ограничение на чекиран багаж до 15 кг. на човек. Това не е супер тежко. Трябва да се мисли за зарядни и пр. но се слагат в една торба всичките и си изработваш навик от торбата в контакта и обратно. Забравих да спомена и мини-разклонител тип "дяволче", да може при наличие на само един контакт да се зареждат 3 неща едновременно. При тръгване от едно място за друго просто се прави един чек лист (както пилотите преди излитане или кацане) :lol: 

 

Наистина става кофти когато в пътуването присъства и море с гмуркане - тогава се добавят маски и шнорхели, както и твърда подводна кутия за фотоапарат. Имам и къси плавници, специално за куфар, но последно време рентвам на място :lol: :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Гледам от известно време , че тия стикове стават все по-масови. Има ситуации  , когато наистина може да стане добър кадър  ... като този , а и невинаги има някой наоколо който да ни запечата на снимка   :lol: :

 

post-140-0-26905200-1420106361.jpg

 

 

Някой от вас ползва ли подобно нещо ?

 

Selfie Stick 

http://www.ebay.com/itm/N4-Bluetooth-Shutter-Extendable-Handheld-Selfie-Stick-Monopod-for-Samsung-Iphone-/321471452841

http://www.ebay.com/itm/Extendable-Selfie-Stick-Handheld-Remote-Control-for-iphone-4s-5s-IOS-Android-/151313393266

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хехе, за първи път видях такава джаджа преди два месеца, едни японци се селфираха. Доста по-бюджетен вариант (поне това, което си показал) от нашата телескопична пръчка за GoPro :-) .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.