Прескочи до съдържание

Безценна джаджа


Препоръчани мнения

Дъщеря ми има. Ползва го повече за майтап, отколкото за снимки. Купено е от ebay.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поръчах това , като дойде ще пиша става ли за нещо.

В скуката на първи януари се налагаше дa си купя нещо за да убия малко време :)

 

 

 

 

 

post-140-0-83714500-1420147432_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Японците са тотални маниаци на тези стикове,почти не може да видиш вече японски турист без такъв,  много са ми смешни като ги гледам по улиците :)

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Имаше някъде една тема за необходимите неща при пътуване, ама не мога да я открия.

И понеже edbloom страда от липса на хубаво еспресо, а не искам да се мъкне с мен заради едното кафе, та ето какво си нося навсякъде по света с мен:

http://campbg.com/magazin/wild-hybrid/

 

Може да си купите и калъф към нея, силно го препоръчвам:

http://campbg.com/magazin/travel-case/

 

Прави страхотно еспресо, 16 бара налягане, което професионалистите знаят какво значи...

Имат си и капсули кафета към нея, но аз ползвам Лаваца или едно френско, купувам си ги отделно. Има и цедка за насипно кафе, тоест да не ползвате капсули, но не става добро кафе, причини много, не ми се обяснява.

Гледам, че сега предлагат и някакви подобрени модели, ама нямам впечатления.

Ще имате нужда от едно нагревателче за загряване на водата, ако в хотела няма електрическа кана.

 

И внимание - не си купувайте тази, дето я има в магазина на 12 V. Дава много често дефекти, единственото и предимство е, че си топли сама и водата. Но досега, който си е взел, на всеки му се е развалила.

 

Може да се попазарите за цената малко. Аз я взех по-евтинко.

 

Нека модераторите да я турнат на мястото и това мнение:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Внимавайте с тия стикове. Има вече няколко случая - вървят, гледат да се наместят за селфито, фокусират се в екрана на един стик разстояние и ... се меткат в пропаста зад или пред тях. :)

 

Ама тука всички сме магеланци, а не такива смотанянци. :)

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Евгени Димитров
На 5/3/2014 в 8:27, FlyTraveler каза:

29 листа отпечатани електронни билети, ваучери за хотели, полети и други активности (при 6 полета на една от страниците и 4 на друга). Закопчавам ги с телбод и по ред на употреба ги късам от кочана :) Всичките тези в 3 екземпляра - един в мен, един в жена ми и един в чекираният багаж на някой от двамата (който е с по-сигурен куфар).

 

Жълти книжки за ваксини, 3 паспорта (аз пътувам с 2), отделно фотокопия в 3 екземпляра на 3 различни места, 3 кредитни и 3 дебитни карти, пари в брой в 3 валути (разпределени м-у мен и жена ми по вътрешни джобове). Списък с контакти по спешност на 3 различни места - на банки (за спиране на карти при нужда), консулства и посолства в държавите, които се посещават. Пълна застраховка за пътуване - 3 екземпляра на 3 различни места.

Ле ле, това с листите на 3 различни места ми хареса! При мен, всичко ми е по телефона - резервации, бордни карти и т.н. Никога не нося нещо разпечатано на хартия, освен ако не се изискана някъде. Например последно беше поканата за виза във Виетнам. 

А документи като паспорт, лични карти и други подобни са ми сканирани и в Dropbox-a. 

От малките джаджи като техника, взех си една флашка миналата година, която може да се ползва за Айфон и лаптоп. Много съм доволен. След разходките през деня, вечер я слагам и разтоварвам  всичко, така имам място за нови снимки, защото бях прекалено тъп като си купих 16 GB телефон. Така не се налага да носиш външен хардиск т.е. да го лашкаш или евентуално счупиш и да замината всички снимки.

Иначе едно от основните неща, без които не оставам вече е телефон с опция за обаждане. Не просто да го нося в джоба си и да разчитам на него само като има нет. Последно в Португалия, жената беше си включила роуминга и така си извикахме такси в 4:30 сутринта до летището. Аз не можах да намеря Убър и ако не беше нейния телефон, щях да тичам като луд из улиците да търся такси по никое време на денонощието. imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

IMG_7692.PNG

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И на мен всичко ми е на телефона, включително и цялата информация за пътуването. И като го намокрих на третия ден в Куба, където интернета и без това е не особено често срещано явление...Така че вече и аз с хартиен back up...

p.s. не знаех , че има флашка за iphone, веднага ще си взема...

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Някой срещал ли е това?

Че днес, като ровичках из нетЯ, ми привлече вниманието.

 

spacerseat-ksn.png

 

Ето, за какво иде реч:

http://www.spacerseat.com/

 

without-spacerseat.jpg

 

with-spacerseat.jpg

Връзка към мнение

Според мен това по-скоро няма да работи... Седалките са оптимизирани в частта при коленете да има повече място за краката. Повечето облегалки все още имат някакъв наклон, макар и минимален в тази посока: \

Тази възглавничка само повдига позицията на пътника, от което:

  • коленете се качват на по-голямо отстояние от пода, което е по-скоро по-неудобно, вземайки под внимание наклона на облегалката на седалката на предния ред
  • за някои хора може да се окаже,че краката им ще висят във въздуха и няма да стигат пода
  • главата ще се качи още по-високо  и може да остане без подпора от собствената облегалка

(на втората снимка краката са по-близо до ръба на седалката, отколкото на първата)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, akair каза:

Според мен това по-скоро няма да работи... Седалките са оптимизирани в частта при коленете да има повече място за краката. Повечето облегалки все още имат някакъв наклон, макар и минимален в тази посока: \

Тази възглавничка само повдига позицията на пътника, от което:

  • коленете се качват на по-голямо отстояние от пода, което е по-скоро по-неудобно, вземайки под внимание наклона на облегалката на седалката на предния ред
  • за някои хора може да се окаже,че краката им ще висят във въздуха и няма да стигат пода
  • главата ще се качи още по-високо  и може да остане без подпора от собствената облегалка

(на втората снимка краката са по-близо до ръба на седалката, отколкото на първата)

Много ти благодаря!

Това и аз го забелязах, но реших,  че някакси, тялото е отишло по-нагоре и назад.

И понеже до сега не съм виждала никого да ползва такова нещо, ми беше любопитно какво ще кажат  съфорумците . :))

Връзка към мнение

Понеже няколко пъти съм ял дръвцето редовно си нося този прословут хартиен backup на всички резервации, билети и т.н. Даже си имам двоен backup. Отделно power bank-а, слушалки, bookreader (kindle с отключен hotspot). На телефонът ми имам Sygic и Maps.ME, много съм доволен откъм GPS. Имам и аз един многофункционален адаптер за различните контакти в различните държави.

 

Някой по-напред каза за хапчетата за разстройване... лелелеле това пък ми е сигурно по-важно и от backup-а, че няколко пъти ми се е ревало направо, а особено ако си в Камбоджа си е страшничко.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, MARTiNSHO каза:

 

Някой по-напред каза за хапчетата за разстройване... лелелеле това пък ми е сигурно по-важно и от backup-а, че няколко пъти ми се е ревало направо, а особено ако си в Камбоджа си е страшничко.

И в Хонг Конг, Малайзия, Тайланд,...а бе навсякъде,

и то при вземане на храна в местни ресторанти.:lol:

За това там се хранех в KFC.

Връзка към мнение
На 9/25/2017 в 18:18, MARTiNSHO каза:

 Отделно power bank

Дали може в ръчния багаж да се носи, че току-що прочетох в уиз еър че батерии са забранени. 

Връзка към мнение
преди 3 минути , MARTiNSHO каза:

Мани ги... носят си се без проблем. Ся ако извадиш някаква ултра гига 20k mA/h сигурно ще те пренатегнат.

Точно с такава пътувам всеки път и не са ми правили проблем.

В KL искаха да им декларираш, ако имаш над 30k

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.