Прескочи до съдържание

Пътешественически времегубки


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Фичо каза:

Другото, което ме забави, беше дълбоко вкорененото ми (но както се оказа - погрешно) убеждение, че столицата на Боливия е Ла Пас... :rolleyes:

И аз имах проблем с това. Но се сетих, че те и боливианците не са съвсем сигурни по въпроса. Ако мога да цитирам Уикипедия:

Цитат

Сукре е официалната столица, а в Ла Пас е седалището на правителството.

В английската версия са написани и двете като столици, в българската Сукре е в карето а Ла Пас в текста. В испанската има две категории - правителствен град и столица. Не мисля, че има еднозначно определение за този случай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Африканският кръг ми се видя учудващо лесен, а очаквах да е най-закучен. Но то целите улици и квартали са покрити с табели, ориентири да търсиш, сигурно не повече от 100-200м от изходното положение ми бяха нужни за да намеря някой категоричен ориентир 🙂 Друго, което разбрах е че Нескафе е много вървежен бранд в Сенегал. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дето бяха две поредни в Дакар, ами и на почти едно и също място. Аз тъкмо бях се ориентирала по оня хотел и хоп в следващия рунд - хоп - същия хотел. Мислех, че е бъг и вместо да зареди новата загадка пак ме връща на старата.

А американският номер три... Най-побъркващото беше, че табелите бяха на рядко, но за сметка на това нечетими 😄 

Връзка към коментар
преди 2 часа, stormbringer каза:


В американския кръг номер три ми разказа играта 

Аха, яка гавра... :yes::search: 
Искам да го видя тоя бързак :

На 5.06.2020 г. в 14:13, Георги каза:

Малко да видите как го правят професионалистите. Все едно квартален футболист да гледа Лео Меси 🙂

как ще се справи с американския трети кръг :biggrin:

Връзка към коментар

Абе днес ще го видя този прословут трети кръг, ама не подценявайте въобще какви изроди има 🙂

 

https://www.reddit.com/r/geoguessr/comments/grhfyl/i_have_no_words/

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Абе днес ще го видя този прословут трети кръг

Абе по ска̀лата на Фич-Шпохойер-Карник ще дойде някъде една степен под ... цепнатина в Антарктида, да речем. :grin:
Но за да те успокоя малко и да не се отчайваш :grin:- четвъртият и петият кръг са фасулски като разходка в Младост 3 :smile3:, така че минеш ли Рубикона, после е лесно. :grin:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На работа беше тегав ден 🙂

 

Но иначе въпросния трети кръг направо го разкостих. И аха да цъкна пинчето и го поставих на следващия завой, 7км отклонение. Идеше ми да се гръмна. Особено като в същия момент видиш аватара със зеленото кану, че пак е събрал 5000 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Направих и следващия кръг, който ще стартира утре след около 24 часа: https://www.geoguessr.com/leagues/drJtMycplG3i5ZJK

 

5 етапа, всичките са на карта "A Diverse World", която май е някакъв еталон. Ето описанието и:

 

Welcome to the original better world map! Explore the World with more than 17,000 hand-picked spots from all the countries available on Google Street View! This map should contain no blurry picture or photospheres for a better game experience.

 

Всеки етап има 4 минути ограничение!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

И аха да цъкна пинчето и го поставих на следващия завой, 7км отклонение.

Ми то никакви ориентири нямаше, аз успях да се хвана като удавник за сламка за един изкривен кол край пътя.:grin:

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Ми то никакви ориентири нямаше, аз успях да се хвана като удавник за сламка за един изкривен кол край пътя.

Ама ти си ни размазал тотал по целия терен. Честито! Нямаш стигане...

 

преди 2 часа, Георги каза:

Всеки етап има 4 минути ограничение!

Тук не знам дали ще се справя, че се разсейвам и ще изтече времето преди да имам отговор. Но нека пробваме, пък ако и други примрънкват може 10тина минути да отпуснеш 😉

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фичо каза:

Ми то никакви ориентири нямаше, аз успях да се хвана като удавник за сламка за един изкривен кол край пътя.:grin:

 

Явно си измъкнал кола и си го преместил на другия завой, а Георги е паднал в капана :grin:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Между другото, аз имах по-сложни за мен загадки. Ей този знак беше супер близо до стартовата точка и горе-долу се разчита - Scobey 34 мили, JCT XX (т.е някакво кръстовище) - 14 мили. 

 

 

image.png

 

От там нататък не беше особено сложно. 

преди 8 часа, cck каза:

 

 

Тук не знам дали ще се справя, че се разсейвам и ще изтече времето преди да имам отговор. Но нека пробваме, пък ако и други примрънкват може 10тина минути да отпуснеш 😉

Да, ще видим как ще е. Още напипваме перфектния формат. Ограничението според мен е нужно все пак за да елиминира многото по 25 000 точки, с 10 човека на първо място не става интересно състезание 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Между другото, аз имах по-сложни за мен загадки. Ей този знак беше супер близо до стартовата точка и горе-долу се разчита - Scobey 34 мили, JCT XX (т.е някакво кръстовище) - 14 мили. 

 

 

image.png

 

От там нататък не беше особено сложно. 

Да, ще видим как ще е. Още напипваме перфектния формат. Ограничението според мен е нужно все пак за да елиминира многото по 25 000 точки, с 10 човека на първо място не става интересно състезание 🙂

Този знак беше развръзката, обаче самата отбивка много лесно се прескачаше, може би заради залеза, не знам. Ако успееш без да искаш да попаднеш там - става. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, stormbringer каза:

Този знак беше развръзката, обаче самата отбивка много лесно се прескачаше, може би заради залеза, не знам. Ако успееш без да искаш да попаднеш там - става. 

Ооо, да, 14 мили без нищо друго преди тях до следващото кръстовище са сигурно поне 150-200 клика, доста упоритост се иска и то да уцелиш вярната посока, в другата е 35 мили 🙂

 

 

Връзка към коментар

Новия вариант с часовника ми харесва. Елиминира част от натоварването. Като не мога да го намеря точно, ще цъкна наблизо и толкова. Но ако ще са картите от такъв тип, нека са 5 минути не 4, на последната тъкмо намерих точното място и посегнах да цъкна и ми свърши времето 🙂.

 

И ви моля да сте честни. Моя браузър постоянно забива и показва само черно, забелязах, че като рефрешвам или рестартирам се рестартира и часовника. Не знам защо, но точно в този кръг беше по-зле от обикновено. Накрая се наложи да извадя служебната машина и да играя от нея 🙂.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В този кръг @cck е почти на максимума, така че може и да е ок времето. Идеята е да нямаме случаи, в които да скучаем, ама ще видим и останалите 4 кръга как са. 

 

Общата световна карта ми харесва, по-добре е май от тематичните и фокусираните. 

Връзка към коментар
Мирослав Василев
преди 2 часа, ShaMan-H_Fel каза:

И ви моля да сте честни. Моя браузър постоянно забива и показва само черно, забелязах, че като рефрешвам или рестартирам се рестартира и часовника. Не знам защо, но точно в този кръг беше по-зле от обикновено. Накрая се наложи да извадя служебната машина и да играя от нея 🙂.

При мене го имаше този проблем само на първата локация, но другите си бяха наред и си вървеше нормално.

Връзка към коментар
преди 45 минути , Георги каза:

В този кръг @cck е почти на максимума, така че може и да е ок времето

На мен ми е малко, а за конкретния кръг чийтването беше, че ми се падна да го играя предния ден и карах почти наизуст.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 52 минути , Мирослав Василев каза:

При мене го имаше този проблем само на първата локация, но другите си бяха наред и си вървеше нормално.

То е при мен проблемът. Сутрин съм на един 8 годишен лаптоп и там освен да върви музика друго почти не може да се прави. Дори в Google като търся ми се случва да забива браузъра 🙂.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нали не използвате никакви допълнителни придобивки, като отворен гугъл мапс в отделен прозорец за оглеждане на терена на сателит и т.н., или този тип помощ е разрешен?

 

П.С. Този кръг само нацъках набързо за по 2 мин каквото ми дойде наум първоначално без да влагам много мисъл, просто исках да видя как протича играта и класирането след това. Следващия ще съм по-сериозен 😄 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.