Прескочи до съдържание

Пътешественически времегубки


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Израелското е от тия, които ако уцелиш подходящото място ще го видиш веднага, иначе може да си останеш с лутането 🙂 Та там имаше една табела освен на Иврит и на английски с името на комплекса, който е там и нататък беше лесно.

 

Оф, днешния рунд беше голяма сеч. Особено за последния кръг ще си изям пантофите от яд. 

Връзка към мнение

Иврита много добре го разбирам на такива табели:

 

geoguesser.thumb.JPG.851b43995a12e6e58fa577c26c25de8a.JPG

 

Лошото на 4-те минути е, че е малко на късмет дали ще тръгнеш да търсиш в правилната посока, защото може и да няма време за други. Особено ако те е тръшнало някъде насред пустошта, където в радиус от 30 км няма жив човек. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

При точките доколкото разбирам им значение от картата, според едно видео на онзи бързак, което гледах. Ако картата е на света или на голяма държава ти дава 5к и на по-голямо разстояние, ако си в малка държава (в неговия случай - NL) 10-20 метра от целта и вече губиш точки 

Връзка към мнение
преди 11 часа, Георги каза:

Оф, днешния рунд беше голяма сеч.

:yes:

А популярният израз  "на гъ*а на географията" придоби съвсем реални очертания. :grin: 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

За петия етап да се оплача. Ясно беше, че си карам през полето и няма никакъв ориентир освен един знак в началото на английски да внимаваме с добитъка. И си викам, това ще да е само някоя англоговоряща държава в Африка, примерно Ботсвана. Ама в последните секунди минаха 1-2 пикапа и си казах, па може и Тексас да е...цъкнах Тексас и ми показа, че е в Ботсвана. Страшна греда. 

 

За Аржентина или Уругвай, дори не зуумнах да видя къде е мястото, въобще не съжалявам, там дори не ми мина през главата, беше брутална стрелба в тъмното и никакъв шанс. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Аз на днешния етап се поиздъних с времето, добре че вчера разкрихте схемата с предварителното поставяне на кабърчето, иначе съвсем си бях изгорял  

Връзка към мнение

Понеже днешният е последен кръг, дайте да направим една блиц анкета какви правила да установим напред. Ако не можем да се разберем съвсем може да си направим алтернативни лиги и всеки да участва, където го кефи 🙂

 

- Мнения за времевото ограничение? Да се увеличи, да се намали, да се премахне?

- Тематични или случайни дестинации?

- Брой на кръгове в едно състезание? В момента е 5, да увеличаваме, намаляваме или да стои толкова. 

 

Ето и от мен:

- Със сигурност да има времево ограничение, но може би да се мръдне с малко напред, не повече от 5 минути (при 4 в момента)

- Случайни дестинации, бих играл само картата от последната лига за напред без проблеми. 

- Нека е 5 засега, лека полека с времето може да вдингем до 6-7 и нагоре. 

Връзка към мнение

 - 4 мин. е идеално - нямаме време да търсим безкрай, често не ми достига, но иначе всички ще са с по 25к всеки път. 

- Случайни дестинации е по-добре, НО може на 2-3 игри да пускаме една, в която са тематични 

- 5 кръга за сега е екстра 

Връзка към мнение

- Добре е да има времево ограничение, но 4 минути са ми малко стресиращи. Пък и вече 2 пъти се дъня за по 1-2 секунди да не забода кабърче. 😄. Гласувам за 5 минути.

- Случайните дестинации ми допадат повече.

- 5 кръга е идеално

Връзка към мнение

Ясно ми е, че ще съм малцинство, на да си кажа :wink:

 

1.   Да се намали на 3 мин.   
Кратка обосновка - не защото  4 мин. са ми много или ми стигат, напротив - леко се панирам и 2-3 пъти се издъних от стрес с времето, а защото така с по-краткото време ще се засили елементът на това да се опитваме да отгатнем мястото по-скоро разчитайки да разпознаем характерни елементи и особености от природата, флората (и фауната евентуално), архитектурата, вида и облеклото на хората (ако са налични), превозните средства и пр.,  отколкото да разчитаме на късмет да "тръгнем" по пътя в правилната посока, и после пак при късмет да намерим някоя табела с надпис на населеното място, което да потърсим в гугълмапс. 
2.   Тематични дестинации.  Кратка обосновка - звучи ми по-интересно. 
3.   5 кръга. Кратка обосновка - няма, просто ми изглежда добре на база досегашните игри...

Връзка към мнение

За мен времето е по-добре да се увеличи, поне на 5 мин. може и повече.

Бих играл и тематични - примерно обекти на ЮНЕСКО или летища, щото насред полето и кликаш като луд за табела ми е леко тъпо, а има и такива кръгове. 

Може и за наши карти-загадки да помислим?

За кръговете - Пет кръга си е ОК, според мен.

Връзка към мнение

Понеже виждам, че мнението с 5мин. преобладава, може пък да се направи на няколко игри, една игра тип блиц-кръг (аха да напиша блицкриг :biggrin:)   нещо като на шахматните турнири, при които има и бързи партии със съкратено време. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Първо честито на @cck за категоричната и абсолютно заслужена победа. Много от нас имаха успешни рундове, но и сериозни издънки, а той показа най-голямо постоянство 🙂 

 

ОК, следващата лига ще е 4 етапа по 5 минути на разнообразната карта, като трети етап ще е Famous Places - малко тематична карта. 

 

Лигата стартира в 20:45 часа довечера: https://www.geoguessr.com/leagues/nrlaDauwRAFIhxVa

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Георги каза:

Лигата стартира в 20:45 часа довечера

Ще успеят ли да се запишат достатъчно хора?

 

Забелязахте ли, че в последния кръг се повтори едно от местата с един от кръговете по-рано? Или съм играл нещо друго дето ми се е повторило.

Връзка към мнение
преди 10 минути , ShaMan-H_Fel каза:

Ще успеят ли да се запишат достатъчно хора?

 

Забелязахте ли, че в последния кръг се повтори едно от местата с един от кръговете по-рано? Или съм играл нещо друго дето ми се е повторило.

Лигата е отворена, може по всяко време да се включи човек, така че за да не пропуснеш първи кръг имаш време до утре вечер 🙂

 

Да, повтори се боливийското място, cck даже май го играеше за трети път, хех. Което е странно, защото картата твърди, че има хиляди локации. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 15.06.2020 г. в 11:58, Фил каза:

Браво на @cck  :clapping:🏆🏅

Благодаря! На първия кръг от новата лига се поизложих, но днес се пробвах на

The Daily Challenge и резултатът ми до момента е първи с 10 м. общо отклонение!

Ccorney е шампион предните дни, но му насвих сърмите 🙂 Да видим...

 

image.png

 

 

image.png

 

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към мнение

Дамата пак ни размаза! :clapping:

преди 8 часа, Георги каза:

 и такава излагация после, че чак ми иде да окача бутонките на пирона...

E, хайде сега - не губи кураж, идва нов тираж! :grin: 

Следващия път ще внимаваш за лявото движение! :wink:

И мен ме хвана яд, че докато избирах между Перу и Аржентина и ми падна флагчето на часовника и отлетях на 4000 км :wacko:, ама c'est la vie!

.....

 

@домосед  , няма ли да се включиш?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Или да върнем пак картите със снимки, при които не можеш да се движиш, пича с джапанките от Френска Гвиана ли беше 🙂

  • Шок 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, stormbringer каза:

Добре си бяхме с 4 минути, това ѝ бъркаше ритъма

Има нещо вярно в това - там имаше прилични издънки 😄  А сега даже остават по 10-15 секунди, преди да забода кабарчето. Макар че  в настоящата лига рундовете досега бяха лесни. Да се падне едно като онова с 

 

преди 5 часа, Георги каза:

пича с джапанките от Френска Гвиана

там ще ми трябват 5 пъти по 5. Тогава вярно изгубих над половин час да намеря точното място и бях горда със себе си, ама като си помисля за какво убих толкова време, се радвам, че сега има ограничение 😁

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.