Прескочи до съдържание

Пътешественически времегубки


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

преди 20 минути , П.Кръстев каза:

Нали не използвате никакви допълнителни придобивки, като отворен гугъл мапс в отделен прозорец за оглеждане на терена на сателит и т.н.

Аз веднага казвам, че използвам - не виждам как иначе може да откриеш уличка в градче в средните щати, или в някой африкански, или азиатски град, освен ако не си бил на конкретното място...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 25 минути , П.Кръстев каза:

Нали не използвате никакви допълнителни придобивки, като отворен гугъл мапс в отделен прозорец за оглеждане на терена на сателит и т.н., или този тип помощ е разрешен?

Аз лично използвах само за последния кръг на миналата игра, защото там просто не виждах друг вариант.

 

Иначе, за тази игра, гледам да намеря някакво име, табела, език или някакъв пейзаж който ми е познат и цъкам горе-долу на око. Като цяло първия кръг, не беше в съвсем затънтени места.

Връзка към мнение

Е то така става съвсем различна играта. За мен всички ресурси са позволени, иначе някое градче със 100 жителя има да го търсите до припадане на тази карта.

Връзка към мнение
преди 4 часа, cck каза:

На мен ми е малко, а за конкретния кръг чийтването беше, че ми се падна да го играя предния ден и карах почти наизуст.

Т.е. локациите не са случайни, а като те пусне на първата, следват всички останали? Интересно, защото на картата пише че незнамсиколкохиляди точки има, а в два дни се пада едно и също 🙂

 

Иначе и аз ползвам всякакви инструменти и го смятам за ок. Но няма лошо, ако на група хора не им допада този стил на игра да се направи отделна лига, в която да не е позволено странично ръчкане. Естествено само на принципно съгласие, няма как да се контролира това 🙂

Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

Т.е. локациите не са случайни, а като те пусне на първата, следват всички останали?

Специално този кръг - напълно еднакви. На едната сбърках от бързане да цъкна по-картата.

 

преди 8 часа, П.Кръстев каза:

 

Нали не използвате никакви допълнителни придобивки, като отворен гугъл мапс в отделен прозорец за оглеждане на терена на сателит и т.н.

 

Е как да не ползвам 🙂 В съседния прозорец е отворено точно това и всъшност това е реалното средство за преглед.

Връзка към мнение
преди 6 часа, Фил каза:

Добре, че се сетих  да си настроя аларма на телефона за 3:40мин. , че на първия изгорях с времето. :grin:

Принципно винаги може да си цъкнеш някаква предполагаема локация и после да тунинговаш 🙂 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги каза:

Принципно винаги може да си цъкнеш някаква предполагаема локация и после да тунинговаш 🙂 

Ако поставя някъде кабърчето и времето ми изтече преди да натисна бутона "guess", ще отчете ли локацията? :rolleyes: 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Ако поставя някъде кабърчето и времето ми изтече преди да натисна бутона "guess", ще отчете ли локацията? :rolleyes: 

Мисля, че да, това имах предвид. Ще го пробвам или тази вечер или утре сутрин 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 5 минути , Фил каза:

Ако поставя някъде кабърчето и времето ми изтече преди да натисна бутона "guess", ще отчете ли локацията?

Отчита го.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А какво е най-голямото разстояние, при което се присъждат някакви точки? 

Сори, че така разпитвам, но не видях на сайта да има разяснение за тези неща...

Връзка към мнение

Само не правете като мен, да цъкнете габърчето там където намерите някоя табела, вместо там от където сте тръгнали 😉.

 

Иска ми се да пробваме следващия път с време, но по-лесни т.е. лимитирани локации. Това със столиците беше яко. С лимит на времето би се получило чудесно.

Връзка към мнение
преди 10 часа, Фил каза:

А какво е най-голямото разстояние, при което се присъждат някакви точки? 

Аз веднъж обърках Япония с Щатите, даде ми 7 точки, разликата беше над 6х км( да не кажа 8х., просто не запомних, но беше потресаващо🙂). 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ShaMan-H_Fel каза:

Само не правете като мен, да цъкнете габърчето там където намерите някоя табела, вместо там от където сте тръгнали 😉.

 

Иска ми се да пробваме следващия път с време, но по-лесни т.е. лимитирани локации. Това със столиците беше яко. С лимит на времето би се получило чудесно.

На мен пък по-голямото разнообразие ми допада, столиците ми се струваха твърде ограничаващи. Тук в един момент си в Гренландия, следващия някъде си из Камбоджа 🙂 Но като свърши кръга ще обсъдим и ще настроим според настроенията. 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Георги каза:

На мен пък по-голямото разнообразие ми допада, столиците ми се струваха твърде ограничаващи. Тук в един момент си в Гренландия, следващия някъде си из Камбоджа 🙂 Но като свърши кръга ще обсъдим и ще настроим според настроенията. 

Е тогава варианта е да ги подменяме от време на време 🙂 Един лесен, един труден кръг. И за забавление, един със забележителности, да се състезаваме за метрите, не за точките 😉.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Само не правете като мен, да цъкнете габърчето там където намерите някоя табела, вместо там от където сте тръгнали 😉.

И аз така на предната игра, първия кръг :biggrin: , докато разбера как точно работи и докато видя бутона за връщане в първоначална позиция. :grin:
Абе човек се учи в движение. :yes:

Връзка към мнение

Помагат, помагат. Аз пък около оня крив завой в трети рунд така и не намерих табели да ме ориентират. Явно тръгнах в грешната посока.

Да се оплача от играта извън лигата - два рунда поред ме пуска на едно и също място, ама втория път, като цъкнах пак там ми каза, че съм на 15 800 км от правилното място. Мрън. Така и не разбрах кое е правилното място. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ееей, това за камерата е много добра идея. Казвайте ги по-рано тия неща 😄
Намерих табела на латиница близо до отправната точка. Като свърши рундът, ще ви пусна скрийншот. 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.