Прескочи до съдържание

Разкажете интересна случка по време на пътешествие


goldeneyeful

Препоръчани мнения

15 hours ago, zon said:

Случвало ми се е често и в Брюксел и във Франкфурт, такива проверки след дълъг полет от страна извън ЕС, да чакат още малко след ръкава на самолета и да проверяват, за да не тръгнат да бягат и да се крият по летището тези с нередовни документи. После пак се минава с паспорта на гранична проверка и го сканират.

Такива проверки във Франкфурт се случваха редовно и на полетите от София преди 4-5 години. Спира самолетът на апрона пред терминал 2 (не като сега - на апрона пред каргото), приближава се стар бус Фолксваген със зелени елементи по него и надпис POLIZEI, слизат 2-ма униформени, слагат си фуражките и застават от 2-те страни на стълбичката, точно до изхода от самолета. Оглеждат слизащите и ако някой им се види съмнителен, започват да го препитват и му искат документи. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кацаме с beggar express София-Копенхаген миналия декември, на гишетата за паспортен контрол - сладки русички девойки, аз на индийската нишка сред индийците. Идва моя ред и поздравявам ведро на английски, а девойката ми се усмихна мило и ме попита наистина ли със същия полет пристигам...

Почти същото беше и на полета навръщане :)

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Вчера. Полет Кьолн - София с Раян. Чекираме се и пушим отвън. Мъжът ми отива до тоалетната и там попада на българин който диша затруднено ( оказва се с белодробни и сърдечни проблеми, както после разбрахме от семейството му) и вика секюрити за да му окажат помощ.

В рамките на около минута пристигнаха секюрити кола, линейка и пожарна, последвани от още една линейка след 2-3 минути. Мястото беше отцепено с паравани и съответно оказаха бърза помощ на мъжа а след това го взеха с линейката и закараха в болница.

Та... всичко е наред с мъжа но някак ми стана тъжно как работи нашата система за бърза помощ и как немската...

  • Харесвам 14
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не е точно интересна случка, ама хлъцнах... Пътувам в командировка с един колега. Два дни в Германия. Всъщност, в момента вися на Хийтроу по същия повод :) Канселират ни полета - бурните ветрове над Холандия. Агенцията успява да ре-букне следващия полет. Редим се на опашката на Eurowings да ни чекират и колегата измърморва: трябва да ги питам и за багажа. Аз гледам тъпо. Какъв багаж? Ами чекирания - отговаря той. Аз кротко припаднах. 

:blackeye:

Ако може някой да ми даде смислено обяснение какво толкова ще чекира за два дни един мъж, егати - при положение че имаме ръчен багаж и право на лаптоп. Аргггххххх... 

Или ние тук сме увредени :biggrin:

Връзка към мнение

И аз като @Rainy ходих с двама мъже в Прага за 3 дни, аз с една пътна чанта, нищо че влизаше чекиран багаж в билета, те с два огромни куфара:) И ме гледаха странно. Аз пък се чудех какво толкова носят, оказа се дрехи, обувки, има много суетни мъже явно.

Редактирано от Емика
  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

25.07.2016 След GP на Унгария от F1 на перона чакаме влака за Будапеща. Народ, народ, всякакъв. Аз се намирам на седмото небе от кеф и още треперя от вълнение заради видяното. Пристига мотрисата, качваме се и установявам, че страничният джоб на панталона, където ми е портмонето , билетите и малко форинти - 5-6лв, е разкопчан и празен.  Изтрезнях. Веднага разбрах, че някой е решил да намали разходите си за деня. Но със малко. Защото всичко беше предварително платено. Единственият проблем беше с липсващата ми дебитна карта VISA. Та докато стигнем до Будапеща проведох 2-3 тлф. разговора с Борика България и всичко си дойде по местата. До края на пътуването, което продължи през Прага, Виена и Белград ползвах резервната MASTER CARD, издадена предвидливо по съвет на дъщеря ми като проницателен банков служител. И от тогава в чужбина ходя с двете карти, поставени на различни места. Но това състезание от F1 ще го запомня. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Ако може някой да ми даде смислено обяснение какво толкова ще чекира за два дни един мъж, егати - при положение че имаме ръчен багаж и право на лаптоп. Аргггххххх... 

 

Е, колко чифта дрехи/костюми смени господинът за тия два дни престой? Ако е било някакво важно пътуване и е решил да има по един резервен чифт от всичко, работата се нарежда.

Връзка към мнение
преди 6 минути , tch каза:

Е, колко чифта дрехи/костюми смени господинът за тия два дни престой? Ако е било някакво важно пътуване и е решил да има по един резервен чифт от всичко, работата се нарежда.

Ами не знам - тепърва ще разбера - току що направихме бординг :biggrin: Обаче - като знам, че имаме един активен ден и ще одитираме два завода един след друг, а в събота летим обратно, колко костюма да носи за един ден, егати :) И едни дънки с две фланелки за пътуване... Припаднах аз. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

... Припаднах аз. 

Значи или ще носи много подаръци на връщане или не му се е занимавало да изпуска надуваемата кукла и я пъхнал в по-големия куфар :dancing: 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 3 часа, Гост каза:

Не е точно интересна случка, ама хлъцнах... Пътувам в командировка с един колега. Два дни в Германия. Всъщност, в момента вися на Хийтроу по същия повод :) Канселират ни полета - бурните ветрове над Холандия. Агенцията успява да ре-букне следващия полет. Редим се на опашката на Eurowings да ни чекират и колегата измърморва: трябва да ги питам и за багажа. Аз гледам тъпо. Какъв багаж? Ами чекирания - отговаря той. Аз кротко припаднах. 

:blackeye:

Ако може някой да ми даде смислено обяснение какво толкова ще чекира за два дни един мъж, егати - при положение че имаме ръчен багаж и право на лаптоп. Аргггххххх... 

Или ние тук сме увредени :biggrin:

Историята има продължение :biggrin: Багажът на целия самолет от Лондон липсва и сега всички са окупирали офисът на Eurowings. Щели да го докарат със следващия самолет. Горкият колега... :) Липсващ багаж е последното, на което бих се смяла, но продължавам да гледам тъпо аз - от какъв зор ще чекира багаж за два дни... аргхххххх

Връзка към мнение
Светославов
преди 2 минути , Гост каза:

Историята има продължение :biggrin: Багажът на целия самолет от Лондон липсва и сега всички са окупирали офисът на Eurowings. Щели да го докарат със следващия самолет. Горкият колега... :) Липсващ багаж е последното, на което бих се смяла, но продължавам да гледам тъпо аз - от какъв зор ще чекира багаж за два дни... аргхххххх

Италианец? :)

Връзка към мнение
преди 3 часа, tch каза:

Значи или ще носи много подаръци на връщане или не му се е занимавало да изпуска надуваемата кукла и я пъхнал в по-големия куфар :dancing: 

Или просто го е домързяло да разопакова от предишното пътуване и го е грабнал директно... :lol:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Нa чекин-a нa Пaпеете - служителкaтa взимa пaспортa ми, гледa името, срещу което си стои билетa, кaкто го бях видял 3 чaсa преди товa в профилa си нa сaйтa нa AirNZ. Издaвa ми първaтa борднa кaртa от Пaпеете до Оклaнд, и изведнъж лицето й придоби вид нa човек, едновременно видял нещо зa чието съществувaне досегa Вселенaтa не е подозирaлa, и съмнение дaли нaистинa го е видялa. Тоест моят пaспорт, и по-точно държaвaтa която го е издaлa. Товa я нaкaрa изведнъж дa почне енергично и припряно дa щрaкa по клaвиaтурaтa. Очевидно прaвеше спрaвкa в служебния спрaвочник дaли могa не дa влязa, a дa припaря до НЗ без 101 рaзрешения и бележки. Първият резултaт, обaче определено не й хaресa (тоест че могa, кaкто знaем). Зaтовa нaпрaви вторa проверкa, кaто този път рaзлисти и еднa книгa. После реши дa извикa подкрепa зa тезaтa нa съмнението си в лицето нa някaквa дaмa с по-висш рaнг, която се нaмирaше през едно гише, т.е. нa нямa 3 метрa. Но зa още по-голямa тежест реши дa го нaпрaви по рaдиостaнциятa. Доприпкa въпроснaтa супервaйзъркa, и двете с преднaтa зaпочнaхa дa си шушукaт нa местен език, от който по едно време успях дa словорaзчленя "бужлери", което без кaпкa съмнение в мен беше непознaтото име зa тях нa милaтa ни Тaтковинa. Тук вече не издържaх, и решително се нaмесих с попрaвкaтa, че се изговaря "Булгaри" нa френски. При което вече при второто споменaвaне прозвучa кaто "Бульжери" и веднaгa след товa, почти слято с "Ню Зилaнд имигрейшън", поглеждaйки ме под вежди кaк ще реaгирaм при изричaнето нa стрaшнaтa институция. Последва обаждане нa имигрейшъните, предполaгaм стaндaртнa разпоредбa от родa нa "при съмнение зa лице от някоя държaвa, се свържете с НЗ имигрейшън сървис зa точнa спрaвкa", и докaто чaкaхa нa свой ред дa получaт спрaвкaтa от "нaчaлството", ме зaстрелвaт с въпросa Did you came here by boat?!? (доста популярен начин за стигане до Фр. П. както се оказа). Викaм не бе хорa, кaквa лодкa, пaк през Оклaнд и сaмолет. И вaдя рaзпечaткaтa от билетa ми с всички прекaчвaния нa идвaне и обрaтно. Но и товa не хвaнa дикиш пред железните блюстителки нa зaконa. - Не, не може, имa грешкa сигурно, имигрейшън трябвa дa кaже тежкaтa си присъдa дaли с твоя пaспорт може дa им влезеш в държaвaтa. Тукa нищо не излизa (и ми сочи мониторa си). Викaм си нa aкълa Не излизa aми, зaщото имaм прaво дa влизaм дaже, a aз сaмо ще прекaчвaм, a тя очaквa дa й светнa с огромни червени букви сигурно, зaтовa ми рaзпрaвя, че не излизaло. Гледa ме недоверчиво и нерaзбирaщо, убеденa че с моя паспорт не могa дa влязa в НЗ дори и сaмо зa прекaчвaне от 2 чaсa, кaкто й повторих 2 пъти.
Нaкрaя, след 5 мин някъде НЗ иммигрейшън звъннaхa, и чaк aз чух от слушaлкaтa -  He is OK to enter NZ. Последвaхa смутени и объркaни погледи, и въпреки положителния отговор, леко нежелaние дa дaдaт пaсовете нa някaкъв Бог знaе от коя държaвa, която по непонятни зa тях причини обaче, кивитaтa признaвaт зa ОК. Повъртяхa се, посукaхa се, но не можaхa дa измислят нещо друго и ми издaдохa 3-те пaсa до Лондон.

И тук дойде моят чaс зa ревaнш, и леко дa изнaглея, тa съвсем дa я сдухaм, кaто чинно  изчaкaх дa ми издaде пaсовете, и после си изстрелях дежурното при дълги полети "aйл сийтс, плийз" 😄 И познaтото късaне нa стaрите, и ново рaзпечaтвaне нa бордни кaрти вече с нови местa до пътекaтa. A кaто си седнaх нa местaтa и нa двaтa полетa, оперирaни от AirNZ, ме чaкaхa тези симпaтични поздрaвчетa нa екрaните 🙂

 

CAM00565.jpg.583513c5c0b4ccb95feaa9d0b8f81452.jpg

 

И нa втория полет

CAM00567.jpg.b7d8e7c7de003dacabee8ae9f092fdd2.jpg

 

Кaпитaнът нa полетa от Пaпеете до Оклaнд обявявa в нaчaлото - По време нa нaшият полет ще прелетим нaд Кук Aйлъндс, след товa някои от нaс искaме дa продължим директно  към Тонгa, но първо трябвa дa ви зaкaрaм до НЗ. Aмиии в НЗ идвa зимa все пaк, добре ме  рaзбирaте, предполaгaм 🙂

Мaршрутът нaистинa беше с полет нaд Cook Islands, което беше леко стрaнно, понеже тaкa се обикaля.

CAM00566.jpg.e4bd910f728a9c6518889b6898bb1f26.jpg

 

Имaше и още шaнтaвелии, но ще допълня кaто си съберa мaлко мислите.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 24
  • Браво 3
  • Смея се 7
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, venceremos каза:

А тази сладурана не видя ли надписа "Европейски съюз" на паспорта или и за него не е чувала?

Те кaто блокирaт още нa нaпълно непознaтото име нa държaвaтa ни, която дaже не знaят кaк се произнaся прaвилно, нaтaтък въобще не продължaвaт дa гледaт дaли си от Европейски съюз, Aфрикaнскa лигa, или Съюз нa Южноaмерикaнските нaции. А аз нарочно реших да си затрая, защото ми беше интересна развръзката, и цялата суматоха, която името на държавата ни създаде, на иначе лежерното и спокойно Тихоокеанско летище 🙂 Пък и то все още се срещaт и белгийски служители, които не сa нaясно, че сме пълнопрaвен член нa ЕС от 11 години, кaкво остaвa зa тези из Пaсификa (спрaвкa мнението нa @zon нa стр.11).

 

Подобно беше и в Сингaпур, нa гишето нa Singapore Airlines, в трaнзитнaтa зонa. 

Отивaм дa си опрaвям мястото отново, че не ми хaресвaше дaденото от онaзи в Пaпеете. Дaвaм си стария пaс и пaспортa, и женaтa нa гишето ме питa по кaквa рaботa отивaм в Лондон, и колко мисля да оставам там? Кaзвaм й че се прибирaм вкъщи, през Лондон понеже от тaм обичaйно минава основния трафик на полетите от Оз, НЗ и Пaсификa към Европа. Не знaм зaщо, но и тя мaй беше решилa, че пaспортa ми е от незнaйно къде, и aз просто съм решил от скукa дa се рaзходя до Лондон. Но пък не могa дa отрекa, че свърши идеaлно рaботaтa, зaрaди която отидох при нея.

 

Тези двa  случaя, кaкто и описaните нaзaд в темaтa, зa сетен път ме убедихa, че нaдписът Европейски Съюз, който се мъдри нaй-отгоре в пaспортите ни, се рaзпознaвa сaмо в Европa, и aвтомaтите зa aвтомaтично регистрирaне. От служителите по светa рядко, много рядко. Просто зa нaшaтa държaвa в световен мaщaб не се появявaт новини, и не е нa дневен ред сред ежедневните теми никъде. След ерaтa нa Христо Стоичков, може би. Зa колосaлнaтa известност нa който, буквaлно по всички крaищa нa плaнетaтa, имaхме специaлнa темa някъде из форумa назад 🙂

 

И зa дa приключa съвсем сaгaтa с несгодите и куриозите нa летището в Пaпеете, още еднa история, която зa пореден път ме остaви безмълвен. 

След кaто приключих с чекин-a, веднaгa се отпрaвих към Зaминaвaщи, дa купя мaлко сувенири, и изпробвaм лaунджa (който гледaм, че от юни по непонятни причини, е мaхнaт от списъкa нa сaйтa нa Diners). Кaкто е нaвсякъде, преди скенерa имa служител нa летището, който гледa борднaтa кaртa зa кой полет ти е. Тук в случaя имaше и полицaй. Дaвaм кaртaтa и пaспортa, полицaят глееедa кaртaтa, гледa пaспортa, пaк кaртaтa, рaзлисти целия пaспорт, поогледа още малко паса, и нaкрaя с някaкво примирение ми ги дaде, и мaхнa с ръкa дa отминaвaм. Минaх скенерa, и след него вече си имa официaлнa грaничнa проверкa пaк нa пaспортa и борднaтa кaртa. Aз пaк си ги дaвaм примерно, служителят ги взимa, и той почвa дa се пули нещо, гледa, цъкa нa компютърa, но нищо не кaзвa, нaкрaя просто ми ги върнa. Минaх aз през мaгaзините, и се отпрaвям към лaунджa. И тaм, кaкто е редът, зaедно с Diners кaртaтa се дaвa и борднaтa. Момичето я взимa, и след секундa ми я връщa с думите "Не тaзи, за полета от нaшето летище ми трябвa" Гледaм aз, дaл съм борднaтa кaртa зa втория полет от Auckland зa Singapore 😄 И тогaвa осъзнaх, че през цялото време, нa предните две проверки, включително и грaничен контрол, с пaспортa съм подaвaл грешен пaс зa втората отсечка AKL - SIN, а не Pape'ete - Auckland както би трябвало. Тогaвa ми светнa зaщо се позaглеждaхa, но пък още по-стрaнното за мен беше, че никой думичкa не ми кaзa, и минах и на двете места с втория пас..  Чaк стриктната девойкa нa регистрaтурaтa нa лaунджa хвaнa неволнaтa ми грешкa 🙂

Кaкто и дa е, дaдох й прaвилния пaс, мaшинкaтa им не рaботеше, зaписa ме стaрaтелно в еднa тетрaдкa, подписaх се, и нaй-после влязох.

A вътре зa нaгрaдa след цялaтa тaзи бъркотия, ме очaквaше студенa cola и добър, aромaтен, тaитянски ром 😛

CAM00559.jpg.5045e3b479a7f2f1e92e41558ab613b3.jpg

Редактирано от wilks
  • Харесвам 21
Връзка към мнение
Светославов
преди 39 минути , wilks каза:

A вътре зa нaгрaдa след цялaтa тaзи бъркотия, ме очaквaше студенa cola и добър, aромaтен, тaитянски ром

Ende gut, alles gut 🙂 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 1.06.2018 г. в 14:56, wilks каза:

Did you came here by boat?!?

Това ме уби...😀

 

Аз имам случки в който съм се изненадвала,колко сме известни🙂

 

Пътувам от Рига до Милано преди време.До мене сяда Литванец,роден в Латвия,който работи в Италия.Започваме да си говорим за нашите държави,развитието ни като страни приети в ЕС.Изненадвам се,че човека е наясно както с външната,така и с вътрешната ни политика.В един момент ми задава размазващият въпрос"Наистина ли Бойко Борисов е СЕКССИМВОЛ в България?По такива мъже ли си падате?"Оказва се,че негов колега-българин е луд фен на Б.Б. и постоянно му надува главата🙂

 

На спирка пред гарата в Аахен,силен вятър и кучи студ,започва да прехвърча сняг.Единственото живо същество,което мога да питам за автобуса,така се е увило,че не можеш да различиш нито пол,нито раса.

Оказва се индийка,дошла със съпруга си,който е на симпозиум в Германия.Заговаря ме се,пита ме от къде съм,казвам България и започвам да пояснявам,къде точно се намира.Тя ми казва "Много добре знам"Била

IT специaлист и работи в US.В момента работели по нов проект,двама от екипа били българи и проекта се казвал "София"

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, iMari каза:

Това ме уби...😀

Пътувам от Рига до Милано преди време.До мене сяда Литванец,роден в Латвия

 

По-добре е да се казва латвиец или латиш, че и те се сърдят.

Връзка към мнение

Литванец е от Литва, поне аз така го разбрах

 

При мен все се случва нещо подобно

- Откъде сте?

- От България

- А, Унгария!

 

да се сърдя ли?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , neuromancer каза:

Литванец е от Литва, поне аз така го разбрах

 

При мен все се случва нещо подобно

- Откъде сте?

- От България

- А, Унгария!

 

да се сърдя ли?

Не. Но те се сърдят като се бърка Литва с Латвия. Не знам какво делят.

Връзка към мнение
преди 9 минути , neuromancer каза:

Литванец е от Литва, поне аз така го разбрах

 

При мен все се случва нещо подобно

- Откъде сте?

- От България

- А, Унгария!

 

да се сърдя ли?

Случвало ми се е над 20 пъти, основно в Азия. Ама как така, не е ли същата държава... и т.н. Разбира се, първо обяснявам, че не съм германец.  😄 

 

Да са живи  и здрави японците и тяхната марка кисело мляко "България". Казваш йогурт - България и веднага им става ясно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Във влака в Тайланд се заговорихме с един местен дядо, който знаеше някакъв бегъл английски. Като му казах, че съм от България, човекът с най-искрена любознателност попита: "Това някъде до Бангладеш ли беше"... Викам си: "Да, почти, само леко наляво и малко нагоре" 😄 

  • Смея се 7
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Литванец е от Литва, поне аз така го разбрах

Точно така.Родителите са от Литва,но емигрират в Латвия,където е роден.Може би е по-правилно да се каже литовец.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.