Прескочи до съдържание

Разкажете интересна случка по време на пътешествие


goldeneyeful

Препоръчани мнения

Законът на По гласи, че без ясна индикация за намерението на автора, някои читатели ще възприемат пародиите на екстремни възгледи като искрено изразяване на възгледите, които авторът осмива.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Чудех се къде да го пусна ...

Какво да кажа ..., не знам какво да кажа ...    :O  :rolleyes:

И да обърна внимание, че не го пускам за да се подиграваме на девойката, а като илюстрация на подобни коментари (отношение), които ми се е случвало да чуя/видя по време на пътувания в чужбина ...

 

От профила на някакво момиче във ФБ 

Уау, това ме разби!!! :O Останах безмълвна!......

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм имал подобен случай и то точно за Италия, вкл. Рим:

 

Когато за първи път бяхме на екскурзия в Италия и се връщам аз, разказвам възторжено и ентусиазирано на колеги и накрая една колежка вика:

"Еми, значи, то същото като тук - къщи, салтанати."

...

Така че, аз по-скоро мисля, че това не е провокация... Живеем в толкова странно общество...

От последните няколко министър-председатели единия беше без 1 ден трудов стаж, другия - цар, третия - неговия телохранител. Така, че...

 

Извинявам се, намесих политиката само за пример.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз продължавам да твърдя, че Мис Тигрова е интернет сарказъм от ново поколение, като има и едни 10% притеснение, че може и да е искрена.

 

Обаче, колкото и да е екстремно това, аз съм ставал пряк свидетел на подобни разговори (особено чакай полет за България), където хора са изразявали своето разочарование от "чужбината" и т.н.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

За мен проблемът не се състои в съществуването на такива хора. Проблемът се появява, когато подобни хора започват да те управляват и да ти дават тон в живота.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Дискусията придоби някакъв много сериозен тон. Трол или не, всеки си има право на мнение, включително, че Колизеума не е по-привлекателен от панелен комплекс в България. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Обаче, колкото и да е екстремно това, аз съм ставал пряк свидетел на подобни разговори (особено чакай полет за България), където хора са изразявали своето разочарование от "чужбината" и т.н.

Е, то не е речено, че всеки трябва да е възхитен от чужбината  ;) ... на някой му харесва едно, друг се дразни от нещо друго ..., а и хората имат различни интереси и предпочитания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На нас тук ни звучи невероятно, но просто има хора, които не понасят пътуването. И когато някой ги изкара извън страната, извън зоната им на комфорт се получават такива впечатления и отзиви. За много от тях вероятно такива екскурзии са първите и последни.

 

За съжаление я има и другата крайност, хората с манталитет "Терминал 2", за които всичко в България е ултра зле, но въпреки това продължават да живеят тук и да недоволстват от абсолютно всичко, включително и снежните виелици. :blink:

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Проблемът не е в не харесването на дадена държава, град или на чужбина изобщо. Проблемът е във високомерието, с което много хора го изразяват. Да, бил съм на места, които не са ми харесвали и не рядко, фрустриран, съм ги псувал и съм се възмущавал. Но по-късно, винаги, съм стигал до ивода, че проблемът е бил в мен, не в "чужбината". Все пак аз съм им отишъл на гости, не са ме канили те. С времето открих, че ми е по-лесно да приемам проблемит като част от културата на мястото.

 

Много хора не осъзнават, че се държат високомерно като сравняват всичко с родната ни страна и я смятат за най-доброто място за живеене. Но този проблем го имаме не само ние българите, а и една маса други народи. Някой хора се научават и започват да се забавляват на всички проблеми и различия, други не. Избягвайте вторите и помагайте на първите, друго решение няма. Никой не се е родил перфектен.

 

А конкретния случай, според мен, е абсолютна пародия на този тип държание. Освен прекалено добрия правопис (проблем, от който аз не страдам ;) , в смисъл ужасен ми е правописът) съобщенията са прекалено консистентни. Никой не е чак такъв дебил, че на всичко да реагира по един и същ начин.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Проблемът не е в не харесването на дадена държава, град или на чужбина изобщо. Проблемът е във високомерието, с което много хора го изразяват. Да, бил съм на места, които не са ми харесвали и не рядко, фрустриран, съм ги псувал и съм се възмущавал. Но по-късно, винаги, съм стигал до ивода, че проблемът е бил в мен, не в "чужбината".

 

Много хора не осъзнават, че се държат високомерно като сравняват всичко с родната ни страна и я смятат за най-доброто място за живеене. Но този проблем го имаме не само ние българите, а и една маса други народи. Някой хора се научават и започват да се забавляват на всички проблеми и различия, други не. Избягвайте вторите и помагайте на първите, друго решение няма. Никой не се е родил перфектен.

 

Много хубаво си го казал-проблема е във високомерието.А то идва от зле формирана ценностна система.Някъде бях чула реплика,която много ми хареса:"Ако не знаеш/не разбираш нещо,дръж се любезно и ще го научиш" Този начин на мислене при нас не среща често.

Може би,не е имало кой да възпита в това момиче толерантност към различното,да му разкрие красотата на многообразието на националности и култури в този свят.Да го научи да се учи. :)

А може би и липсата на опит е порок.Трябва да си призная,че когато отидох за първи път в Атина преди 11-12г с организирана екскурзия и ни настаниха в един от онези "симпатични"хотели около Омония и ни качиха на Акропола в оня ти пек и аз не останах с особено приятни впечатления от хилядолетните артефакти.Докато сега се изкефих максимално на този град,вече знаейки какво да очаквам и кои райони да избягвам.

 

Ако някой все още се съмнява,че става дума за реална личност може да отвори линка на bad kid.Тъжното е,че девойката е популярна с екстремни простотии,а иначе изглежда мило момиче.Млада е,има още шанс.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Е, то не е речено, че всеки трябва да е възхитен от чужбината  ;) ... на някой му харесва едно, друг се дразни от нещо друго ..., а и хората имат различни интереси и предпочитания.

 

Прав си, а аз по-скоро се изразих глупаво.

Имам предвид хора, които демонстрираха потресаващо ниска култура в обсъждането си на "чужбината", какви балъци са чужденците и т.н. байганьовска демонстрация на вокално-интелектуална низост.

 

Да, на всички не ни харесва всичко и навсякъде. Както и друг потребител сподели - може и на нас самите да ни е бил кофти момент, който да е повлиял на възприятието ни за конкретното място. Дори смятам, че можем да критикуваме - това че сме българи не означава, че навсякъде другаде е по-хубаво и по-добре. Но има разлика в начина на критика и изразяване на мнение, който според мен е определящ. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Хахаха, ох, аз точно преди два дни се запознах с това творчество. В първия момент си помислих, че е бъзик, но като изгледах едно-две видеа - как се върти на един пилон по гащи за Весела Коледа и какви съвети дава за пъуване и багаж, пази боже, ми стана ясно, че момичето си вярва и е искрено. Живи и здрави, но се издразних от наличието на над 10 000 последователи, които я следят, вероятно тя прави кинти от ... "сарказма" си . Това вече не го смятам за нещо, което е положително, ама явно сеирджиите много.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Така се прави поновому. Липсата на определени качества се заместват с иновативни методи на манипулация. Пъров събираш "лайкове" в социалната мрежа, докато хора разни ти се подиграват. После даваш интервюта за жълтите вестници, докато още повече хора разни ти се подиграват. Накрая те канят в сутрешния блок и ставаш известен.  Обаче на Руски паметник в София има един надпис и не всеки се връзва на провокацията... ;) 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Признавам, че не го догледах до края, на третото повтаряне на едно и също в рамките на 3 минути, ми писна :).

Както казваше дядо ми, "Господи, събери си вересиите!" :lol:

Мадамата от клипчето ми напомни на едно изказване преди време в темата за Париж в "мамма-та" - потребителката беше разочарована от града, понеже молът в Дефанс не бил толкова хубав като "Парадайз" в София :)

Редактирано от Роца
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Смеете се вие, и се подигравате, ама кой друг от вас многознайковци, е летял от летище ФьОмчи, а? А?!  :lol:

[ 11:14 ]

Уилки, дори и Матеев и БигМак не са летели, ама кои са те в сравнение с вИликЪтЪ фейсбук сИнзация. А?!?!

Всъщност, знаете ли колко много бих се радвал, ако подобни “сензации“, разните му там златки, джорджановци и тем подобни се откажат да пътуват в чужбина и оставят пътешествията на такива като нас.

А пък Рим наистина е гаден, чудиш се къде да идеш, за да не видиш нещо интересно. ;):)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Много искам да посетя държавата Чужбиния. Много хора говорят за нея. Някои, че е прекрасна, а други, че е ужасна. Не мога да намеря полети до там и екскурзии не предлагат за да се запиша. Най-лошото е, че и на картата не мога да я намеря.

Много ви моля, Помогнете ми!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Може ли да оставим момичето на мира, мисля че е достатъчно :) Освен да докажем, че жълтото наистина привлича любопитството, друго не правим.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.