Прескочи до съдържание

Iberia - периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Директен полет на Level: Париж - Мартиника - Париж за 200 евро.

Излизат и други дати, търсете през https://www.momondo.com/flight-search/PAR-FDF/2018-09-27/2018-10-04?sort=price_a

image.png.cafb61f4dcc29424527bd5c7a755bbc7.png

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Директни Мадрид-Шанхай, под 400Е двупосочно за Коледа и Нова Година, ако на някого му се ходи натам 😉

 

http://www.dinothetourist.com/dinos-latest-deals/xmas-nye-in-china-direct-round-trip-flights-from-madrid-to-shanghai-for-just-392-eur

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Странна промоция от Иберия

Дават 9000 авиос в Iberia Plus за всеки билет букнат от техния сайт до неделя 24.06. Може да се спечелят общо 90000 авиос с 10 билета. 9000 Авиос стигат за награден билет в радиус 650 мили отиване и връщане.

Интересното е, че дават милите до 10 дена след резервацията, не самия полет, но трябва да ги изхарчиш до 1 декември, иначе си ги взимат (може да се добавят мили от сметка в Бритиш Еъруейс, но трябва да се изхарчат в Иберия Плюс, ако прехвърлиш бонуса от Иберия към Бритиш ще си вземат милите обратно и ще се получи отрицателно салдо, след което не знам какво следва). 

От отговори в туитър излиза, че дори не е нужно да летиш. Сума народ изкупува най-евтините билети Мадрид - Палма де Майорка, Сантандер... и сайта е тегав.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Mалка сметка: ако се използват за намаляване цената на билета, по поста на Фичо излиза, че авиос се харчат по 0,54 евроцента за авиос. За хотели е пак горе-долу толкова (0,58 пенса). Ако се ползват за цели наградни билети, може да стигне един цент за авиос, до два за бизнес клас.

Най-евтините полети на Иберия са по 25 евро и дават 9000 бонус, т.е. така се купуват по 0,28 цента на авиос.

 

Мен малко ме сърбят ръцете, ама нямам намерение да пътувам с Иберия скоро, а и да купувам авиос ми е малко против принципите

Ама ако някой има път с Иберия или някъде из района е доста изгодно.

 

Трябва да се изхарчат с Иберия плюс. т.е. най-добре ако се лети с Иберия или производните, но може и с коя да е компания от oneworld (като се има предвид, че наградните билети с oneworld не магат да се променят и отказват)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 37 минути , neuromancer каза:

 

Най-евтините полети на Иберия са по 25 евро и дават 9000 бонус, т.е. така се купуват по 0,28 цента на авиос.

 

Кои полети са по 25€, че аз под 45€ не видях? 🤔

Еdit: разбрах, става дума за еднопосочни 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За по-авантюристично настроените:

най-ниската цена на валиден полет може да падне под 15 евро. Преди да ги изкупят имаше и под 10.

За целта проучете как работят отстъпките за жители на Балеарските острови + най добрите оферти за кешбек в момента ...

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз още му се чудя... Че има изгледи да се наложи спешно да се пътува към Щатите и милите дават малко гъвкавост при екстремни цени

От друга страна още не ми е минало интервюто за виза, пък и не ми се дават пари за глупости... Но ако артисат и трябва да ги харча спешно, винаги мога да вмъкна една ваканция до България...

Връзка към мнение

И аз така.  

Доколкото разбирам може да се купи произволен полет ,  да се трупат до 90000 avios на акаунт и трябва да се осребрят най-късно до 01.12 ? 

От Iberia отговарят в Туитър ,  че полетите може и да са след 01.12. 2018,  а вече ще е излязло и разписанието  до Есен / 2019,  което дава много възможности  и  планиране далеч във времето.

 

Май по тая схема ще може да се докарат хубави цени и към Южна Америка. 

 

Португалия пък идва почти безплатна от Мадрид и няма да зависим от прищевките на Wizz. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не разбирам много от самолетни билети и икономически похвати, но ако се изкупят въпросните билети за даден полет примерно Мадрид - Майорка на тези ниски цени, а не се регистрира никой за даден полет, или 10 човека се явят на регистрация, щото останалите знаят че могат и да не летят, то какво ще стане с тези полети? Празни самолети ли ще летят?

 

Замислих се, т.к. ние също купихме на безценица почти билети Мадрид - Лас Палмас и ще литнем към Канарски острови, на човек ни излязоха по 24 евро, като взехме и място на авариен изход от 14 евро, т.е. 38 евро на човек Мадрид - Лас Палмас... Дано не се окажем единствените, които ще летим до там 😄

Редактирано от Diana Alexandrova
Връзка към мнение

Съвсем празни няма да летят, но който наистина трябва да лети ще плати малко по-скъпо. И ще им се обърка хубаво статистиката за no shows. Аз пък си мисля, че ще има инфлация на точките, защото изведнъж хората ще имат много, и ще трябва да ги похарчат в срок, а местата няма да се увеличат.

Малко ми е странна тази работа, защото това не е грешка, а официално и те едва ли не окуражават хората да резервират и да не летят...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 33 минути , stanimir каза:

Ами остава да си чакаме Avios-ите, пък после ще ги мислим. 

 

Като купих билетите, накрая ми изписа че ще получим примерно по 250 авиоса на билет, от които 50 за мили..., а уж ги взех от активния линк за 9000 авиоса на билет...

преди 3 часа, neuromancer каза:

Съвсем празни няма да летят, но който наистина трябва да лети ще плати малко по-скъпо. И ще им се обърка хубаво статистиката за no shows. Аз пък си мисля, че ще има инфлация на точките, защото изведнъж хората ще имат много, и ще трябва да ги похарчат в срок, а местата няма да се увеличат.

Малко ми е странна тази работа, защото това не е грешка, а официално и те едва ли не окуражават хората да резервират и да не летят...

 

Зоколкото разбрах, ако летиш по закупените билети, няма да ти изгорят 9000 авиоса, но ако не се явиш и ги оставиш, то ще си ги вземат след декември... Така или иначе, те явно продават на принципа на оувърбукинга, и да не се окаже че на полет има вместо 200, продадени 500 билети... че ако решат и половината да се явят, ще стане една... Просто трябваше да пуснат за продажба авиосите и толкова.

Връзка към мнение

Може да летиш,  може да не летиш със закупените билети - авиосите според правилата на промоцията трябва да си ги получиш до десет дни след купуването на полета. 

 

Ако не ги "осребриш"  до 01.12.18 ги отписват от акаунта ти.  С тях може да резервираш полети и за 2019,  важното е да се направи до 01.12.18 вкл. 

 

П. П.  И при мен нищо не изписа при купуването,  нито има нещо в профила откъм очаквани точки. Нека изтече срока и ще видим как се процедира. Минах ги през topcashback.co.uk,  където пък съвсем няма никакъв запис,  но ми е все тая за кешбека. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 минути , stanimir каза:

Може да летиш,  може да не летиш със закупените билети - авиосите според правилата на промоцията трябва да си ги получиш до десет дни след купуването на полета. 

 

Ако не ги "осребриш"  до 01.12.18 ги отписват от акаунта ти.  С тях може да резервираш полети и за 2019,  важното е да се направи до 01.12.18 вкл. 

 

П. П.  И при мен нищо не изписа при купуването,  нито има нещо в профила откъм очаквани точки. Нека изтече срока и ще видим как се процедира. Минах ги през topcashback.co.uk,  където пък съвсем няма никакъв запис,  но ми е все тая за кешбека. 

Хубавото е, че купихме евтини билети и на прекрасни цени.

Между другото, на един от билетите пише, че е закупен, има резервационен номер, даже в сайта на ибериа има и номер на билета, но все още не е изпратен по мейл. Четох из други форуми, че доста потребители си чакат билетите още, въпреки, че изписва че са платени и резервирани...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От полския форум,  няколко идеи за какво могат да се ползват

 


MAD-SJU 17,000 Avios + 79.89 €
MAD-GUA 21,250 Avios + 75.54 €
MAD-RIO 21,250 Avios + 75.54 €
MAD-HAV 21,250 Avios + 75.54 €
MAD-PTY 21,250 Avios + 76.62 €
MAD-MGA 21,250 Avios + 79.86 €
MAD-UIO 21,250 Avios + 84.18 €
MAD-MDE 21,250 Avios + 88.50 €
MAD-SJO 21,250 Avios + 89.80 €
MAD-LIM 21,250 Avios + 98.50 €
MAD-MEX 21,250 Avios + 109.21 €
MAD-SDQ 21,250 Avios + 113.64 €
MAD-SAO 25,000 Avios + 75.54 €
MAD-EZE 25,500 Avios + 85.54 €
MAD-MVD 25,500 Avios + 85.54 €
MAD-SCL 25,500 Avios + 85.54 €

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ух, как се ослушвам за полети до Чили догодина по време на слънчевото затъмнение, ама кьорав карти не играе, да съм гледал. До колкото разбирам, с тази схема щях да купя 3 евтини билета (да речем по 25 евро парчето) и така полет до Чили щеше да излезе 75+85.84€? Това за еднопосочен или двупосочен?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , Георги каза:

Ух, как се ослушвам за полети до Чили догодина по време на слънчевото затъмнение, ама кьорав карти не играе, да съм гледал. До колкото разбирам, с тази схема щях да купя 3 евтини билета (да речем по 25 евро парчето) и така полет до Чили щеше да излезе 75+85.84€? Това за еднопосочен или двупосочен?

Горните цени са за еднопосочни билети.

 

Двупосочен до Чили щеше да ти струва 51000 Avios (при средна цена €25 за 9000 Avios това са €142) + 2 x €86 такси = €313 тотал на билет.

 

Определено нелоша оферта, но и далеч от припадаща. Най-изгодно по тази схема излизаха еднопосочни билети, които иначе традиционно са неприлично скъпи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

При това както е писано по-горе се намираха и полети по 15-16 €,  и  не е задължително да НЕ се летят,  или поне част от тях 🙂

Майорка и Баския докъдето бяха най-евтините полети със сигурност има какво интересно да предложат.  

Така сметката придобива съвсем друг вид.  

Не че се възползвах много ,  но проиграх няколко варианта. 

 

П. П.  По-едно време не бяха ли добавили България макар полетите пак да бяха на  BG Air ? 

Не я виждам на сайта. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, stanimir каза:

П. П.  По-едно време не бяха ли добавили България макар полетите пак да бяха на  BG Air ? 

Не я виждам на сайта. 

Мда, Bulgaria Air полетите SOF-MAD / MAD-SOF преди излизаха с код шеър на Iberia, само че на по-висока цена, което малко прецакваше нещата. Предполагам идеята е била най-вече за правене на връзки с Iberia през Мадрид, не толкова за директните полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, stanimir каза:

При това както е писано по-горе се намираха и полети по 15-16 €,  и  не е задължително да НЕ се летят,  или поне част от тях 🙂

Майорка и Баския докъдето бяха най-евтините полети със сигурност има какво интересно да предложат.  

Така сметката придобива съвсем друг вид.  

Не че се възползвах много ,  но проиграх няколко варианта. 

 

П. П.  По-едно време не бяха ли добавили България макар полетите пак да бяха на  BG Air ? 

Не я виждам на сайта. 

Абсолютно точно, като ги взимахме си планирахме да ползваме поне половината от купените билети чак до май догодина. Вчера в последния момент видях тази оферта и се организирахме бързо... 6х25 евро от най-евтините (Овиедо и Сантандер) и 3х30 евро (Палма де Майорка, Тенерифе и Ибиза). През Quidco имаше 3,5 GBP кешбек и сметката излиза някъде към 210 евро общо. Предимството, както казва Георги Матеев, е опцията за еднопосочни за скъпи дестинации в Южна Америка + супер достъпна бизнес класа. Аз си мисля за Сантиаго бизнес класа + Буенос Айрес економи... 380 евро с таксите си е перфектно, даже ще останат мили за еднопосочен вътрешен в Испания. Има много други опции, но нека първо да ни начислят милите и после да не се окаже, че няма никакви свободни места и да надуят прага на милите... да  видим 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Avios-ите  са в сметките. 

Аз колкото да се запиша,  но другия път повече 🙂

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Non-stop from Barcelona, Spain to Boston, USA for only €155 roundtrip

DEPART:
Barcelona, Spain

ARRIVE:
Boston, USA

RETURN:
Barcelona, Spain

DATES:
Availability from October 2018 to January 2019 (excluding Christmas/New Year)

Example dates:

Barcelona – Boston: €156
16th-25th Nov
16th-27th Nov
18th-25th Nov
20th-27th Nov
20th Nov – 4th Dec
27th Nov – 7th Dec
30th Nov – 7th Dec
30th Nov – 11th Dec
30th Nov – 14th Dec
7th-14th Dec
7th-16th Dec
11th-16th Dec
11th-22nd Jan

More dates are available for €177 roundtrip:
2nd-11th Nov
2nd-11th Nov
2nd-11th Nov
2nd-11th Nov
2nd-11th Nov
9th-23rd Nov
2nd-9th Dec

 

От тук https://www.secretflying.com/posts/barcelona-spain-boston-usa-e171-roundtrip-vice-versa-285/

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Париж - Френски Антили  / 27.11.2018 - 05.12.2018 / 206€ 
Има и други дати с добри цени, възможeн е вариант с отиване в Гваделупа, а връщане от Мартиника и vice-versa. 
Ако някой има авиоси - могат да се ползват (резервира се през сайта на Иберия)  
С врътки през ония сайтове вероятно може да се свали още цената, това е от сайта на Level:

image.png.4ed5ca15434424d78f806bf1cdd929e7.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Barcelona - San Francisco - Barcelona за 202 евро по схемата ar.jetcost.com -> www.lastminute.es и плащане с VISA Electron

 

image.png.48093334443b9e67092c24231e487c62.png

 

Други възможни дати на тази цена:

 

17/11 - 24/11    17/11 - 28/11    21/11 - 01/12

05/12 - 12/12    23/01 - 30/01    02/02 - 09/02

02/02 - 13/02    09/02 - 16/02    09/02 - 20/02

13/02 - 20/02    13/02 - 23/02    16/02 - 23/02

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.