Прескочи до съдържание

Кулинарен туризъм или какво да ядем по света


Препоръчани мнения

Какво си ядем ние в Пловдив:

Спанак с моцарела и орехи.

P_20180714_143202.jpg.e181fb66647b39c345718dbb1cb4c99e.jpg

И десерт -млечен крем с ягоди.P_20180714_143631.jpg.92a4a65225dad2672ca7fca4eb75708a.jpg

И двете бяха превъзходни.

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение

Като стана дума за супа в хляб - тези са от Сан Франциско в популярната пекарна Boudin на Fisherman`s Wharf. За разлика от крем супата, която опитах в Братислава, тези тук са доста гъсти:

 

Clam Chowder - това хапнах аз1236259379_Creamchaldersoup.JPG.0db9a86d96ae2148560305e807db09be.JPG

 

Beef Chili - изборът на @Desi75, изглеждаше много вкусно:

Druga.thumb.JPG.28cf66813499d56a45f1eabc716fe11b.JPG

 

 

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Оказа се, че в Молдова могат да готвят доста вкусно 🥘✌️👍:

 

Разкошна мамалига с яйца, сирене и праз. Нашият качамак е малко по-мазен, ям го, но тяхната мамалига определено беше много добра

IMG_7606.thumb.JPG.99870741c9164c594bb0dbb64f0f9fa8.JPG

 

Много крехко свинско с пелмени и люта чушка. Комбинацията с молдовска биричка бе повече от успешна

IMG_7607.thumb.JPG.c5b0c8ac3d462dcf58f7b0b3724ec3b6.JPG

 

Равиолите пък се прокарват много добре с чаша руйно молдовско вино

IMG_7684.thumb.JPG.2366fdba8d9f5ab60a57a91869e54fd8.JPG

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Гост каза:

@Nevena това ме трупяса 🙂 Никога не бях го чувала...

Извън факта, че е незаконно, не виждам нито една причина да го опитам 🙂 Сподели вкуса му. моля.

Имах невероятният късмет да пробвам това сирене в Сардения приготвя се от овче мляко.Нашите пътувануя са свързани и доста с food tourism и неможахме да устоим на факта че сме в Сардения и няма да го пробваме.Станахме приятели с един chef и каза че ще ни го намери.Все още овчарите го произвеждст тайно и за собсвена консумация.Но производсвото  и  продажбата му се преследват от закона.Вкусът му е невероятен хем е солено леко сладни и киселее.Има някаква нотка на пермезан,също и специфична миризма но не силна набиваща се.Изрязва се кръгче отгоре и заповаш да дълбаеш..Не е меко сирене не е като Бг. кашкавалс структурата му е по скоро като на  пекорино ,пермезан.Много добре върви с червено вино.Но го пробвахме и на закуска в комбинация с мед на филийка.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Гост каза:

@Nevena това ме трупяса 🙂 Никога не бях го чувала...

Извън факта, че е незаконно, не виждам нито една причина да го опитам 🙂 Сподели вкуса му. моля.

Цък :grin:

Връзка към мнение
преди 18 минути , Гост каза:

Не успях да си наложа да го пусна видеото 🤔

Въпреки че съм силно консервативен по отношение на храната и има сума ти неща, които не вкусвам, съм склонен да предположа, че всички, така или иначе, някога сме хапнали по някой и друг червей - я в череша, я в ябълка, или в недостатъчно измити зеленчуци в някоя салата, или в нещо друго ... :grin:

Редактирано от Фичо
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Въпреки че съм силно консервативен по отношение на храната и има сума ти неща, които не вкусвам, съм склонен да предположа, че всички, така или иначе, някога сме хапнали по някой и друг червей - я в череша, я в ябълка, я в орех, или в недостатъчно измити зеленчуци в някоя салата, или в нещо друго ... :grin:

Аз и умишлено съм ги яла - в Камбоджа (може би помниш разказа ни с Mary). Няма да завторя :grin: Неумишлено - предпочитам да не знам :grin:

Връзка към мнение

Поредното добро попадение в Алгарве-Калдейрада.

Това е като нашия гювеч.В нашият случай беше приготвено от пет вида риба-Monkfish,ватос или нещо подобно,Stonefish ,малка змиьорка и по-едра такава.Готви се с картофи,зелемчуци,лук,чесън,дафинов лист,черен пипер и др.Подбора на рибите явноне е случаен,защото искахме за събота вечер да ни го приготвят,но казаха,че нямат необходимата риба и може за неделя вечер.Питах в хотела къде може да ядем калдейрада и те се сетиха само за един ресторант,т.е. не го предлагат навсякъде както катапланята.Само дето количеството не беше за четири човека,а за осем.И това го казвам аз.Цена 72 евро за целия гювеч.

Откритето ми за това пътуване/food tourism е Monkfish.Страшно вкусна риба е.Определят месото и на вкус и конистенция като на лобстера.Ядох я в катапланята,калдейрадата и на шиш Monkfish kebab.

D4F38DE6-896D-4A61-8026-575B39DCEAE1.jpeg

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
преди 29 минути , ECC каза:

Поредното добро попадение в Алгарве-Калдейрада.

Това е като нашия гювеч.В нашият случай беше приготвено от пет вида риба-Monkfish,ватос или нещо подобно,Stonefish ,малка змиьорка и по-едра такава.Готви се с картофи,зелемчуци,лук,чесън,дафинов лист,черен пипер и др.Подбора на рибите явноне е случаен,защото искахме за събота вечер да ни го приготвят,но казаха,че нямат необходимата риба и може за неделя вечер.Питах в хотела къде може да ядем калдейрада и те се сетиха само за един ресторант,т.е. не го предлагат навсякъде както катапланята.Само дето количеството не беше за четири човека,а за осем.И това го казвам аз.Цена 72 евро за целия гювеч.

Откритето ми за това пътуване/food tourism е Monkfish.Страшно вкусна риба е.Определят месото и на вкус и конистенция като на лобстера.Ядох я в катапланята,калдейрадата и на шиш Monkfish kebab.

D4F38DE6-896D-4A61-8026-575B39DCEAE1.jpeg

Браво! Този гювеч съм го пропуснала... След моето пътуване по вашите земи се върнах точно с усещането за тази нова риба и когато видя на пресния щанд на Tesco Monkfish tail, взимам задължително и правя шишове на барбекюто 🙂 Но никога не са същите...

Връзка към мнение
преди 8 часа, ECC каза:

Откритето ми за това пътуване/food tourism е Monkfish.Страшно вкусна риба е.

D4F38DE6-896D-4A61-8026-575B39DCEAE1.jpeg

А освен това е и много красива на вид. :grin:

Връзка към мнение
преди 17 минути , Фил каза:

А освен това е и много красива на вид. :grin:

Да,ное доста едра и не я слагат по витрините  да я гледаш.

И ако не ти харесва Monkfish на външен вид,то виж Stonefish 😂

Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

А освен това е и много красива на вид. :grin:

Ама моля ви се, не се шегувайте така. Отворих google да се образовам каква е пък тая толкова убава риба и се стресирАх 🙂

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Вчера бяхме в Одрин и препоръчвам специалитетът на града "тава джигер" или пържен черен дроб. Черният дроб е от агнета, а ако е телешки, максимум до 1 година да е животното. Сервират го с лук, домати и люти чушки. 

Tava-dzhiger-Odrin.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.