Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

Само да кажа, че сръбските камери не са най-добрия ориентир, тъй като показват само участъка между двете граници на излизане от България и опашката от сръбска страна на влизане в България.
Реално от нашата страна може да има сериозно задръстване преди границата на излизане от България и фраш в междинката на влизане... и то доста често е точно така за съжаление.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Утре сутрин потегляме към Сърбия. Някой има ли с прясно инфо от последните ден-два как са опашките? Ще гледаме да тръгнем максимално рано, но едва ли ще е преди 7....

 

За сега поне гугъл го дава, че минаването през Калотина ще ни е най-бързо, въпреки малката червена линийка там. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

едва ли ще е преди 7....

Към 8 ч. май се завъртаха гланичните смени и са с известна редукция на капацитета си на пропускливост.

Връзка към мнение

Последно минах събота 31 август, в 7:30 бях там и чакането беше 1час, ма с турците. Сега може и да ги няма. Във всеки случай гледай да си там най-късно в 7. 

Връзка към мнение

В 8 сутринта и в 8 вечерта се сменят. Голяяяямо сменяне е тогава.

Ако тръгнете в 7, тъкмо в 8 ще сте им на смяната. Ако сте готови от вечерта, пренасяте човечето в колата и тръгвате рано. 

Връзка към мнение

@Георги  днес сутринта един приятел е минал на Калотина и е чакал малко над 2 часа. На сръбско - унгарската граница на магистралата са чакали над 3 часа...Преди два дни един друг познат е чакал около 1,5 часа на Калотина към Сърбия...

През Стрезимировци няма да е по бързо, но поне няма да чакате много...

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ще пътувам през Калотина утре вечерта вероятно към 7 ще съм на границата. Дано не хвана голямата тесла, но май така се очертава. 

Връзка към мнение
3 minutes ago, Jorro said:

Аз ще пътувам през Калотина утре вечерта вероятно към 7 ще съм на границата. Дано не хвана голямата тесла, но май така се очертава. 

Опашките не са перманентни. Има моменти, когато се минава бързо. Един познат края на август имаше късмет да мине за около половин час през Калотина към Сърбия и то през деня...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 minute ago, Jorro said:

В момента опашката от нашста страна на Калотина започва от шела преди границата. 

Това според мен ще е 1-2 часа чакане. Сръбската камера не показва голяма опашка между двете КПП-та.

 

kalotina4.JPG.6d3bd433928e62db17c4abc5a641fc86.JPG

Връзка към мнение
4 minutes ago, Topfly said:

Това според мен ще е 1-2 часа чакане. Сръбската камера не показва голяма опашка между двете КПП-та.

 

kalotina4.JPG.6d3bd433928e62db17c4abc5a641fc86.JPG

Дано да не е толкова, но

едвам се движим... 

 

Връзка към мнение
Just now, Jorro said:

Дано да не е толкова, но

едвам се движим... 

 

Пиши като минеш колко си чакал за да имаме ореинтир какво означава опашка до Шел.

Връзка към мнение
17 minutes ago, Topfly said:

Пиши като минеш колко си чакал за да имаме ореинтир какво означава опашка до Шел.

Обаче е пълно с турци носещи си целия катун с тях... Още не са се прибрали явно... 

Връзка към мнение
3 hours ago, Topfly said:

Пиши като минеш колко си чакал за да имаме ореинтир какво означава опашка до Шел.

Точно в 21ч минахме. През повечето време се чувствах като в Истанбул. На тия хора само регистрациите им са европейски манталитета бетер Анадола. Изтощих се максимално от нахалното им престрояване. В неделя на връщане поне няма да ги има в посока София

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Topfly каза:

Това според мен ще е 1-2 часа чакане.

Руснаците, прибиращи се с коли от българското черноморие вече започнаха да използват и маршрута през Враца-Монтана-Заечар, като алтернатива на Калотина и Стрезимировци:

upload_2019-8-31_8-17-19.png.b4230306b19c54ef95244f0b69d0e24d.png

 

Като цяло си струвало само,  ако се чака на Калотина повече от 1,5 часа.

Връзка към мнение
9 minutes ago, epetkov said:

Руснаците, прибиращи се с коли от българското черноморие вече започнаха да използват и маршрута през Враца-Монтана-Заечар, като алтернатива на Калотина и Стрезимировци:

upload_2019-8-31_8-17-19.png.b4230306b19c54ef95244f0b69d0e24d.png

 

Като цяло си струвало само,  ако се чака на Калотина повече от 1,5 часа.

Къде точно се прибират тези руснаци .... да не съм проспал някоя война 😉 ..

Връзка към мнение
преди 56 минути , 2326 каза:

Къде точно се прибират тези руснаци

Конкретно този, чийто маршрут съм показал се прибра в първия си дом в Нови Сад, а вторият му дом е в Свети Влас. Но това е частен случай. Другите обаче продължават през Унгария- Словакия-Полша-Беларус до Москва. 

Връзка към мнение
6 hours ago, epetkov said:

Руснаците, прибиращи се с коли от българското черноморие вече започнаха да използват и маршрута през Враца-Монтана-Заечар, като алтернатива на Калотина и Стрезимировци:

upload_2019-8-31_8-17-19.png.b4230306b19c54ef95244f0b69d0e24d.png

 

Като цяло си струвало само,  ако се чака на Калотина повече от 1,5 часа.

Не знам колко руснаци мунават по този маршрут, но аз лично много рядко съм виждал кола с руска регистрация да минава през Сърбия. Няколко пъти съм си мислил  за този маршрут, но приятели живеещи в района винаги са ме разубеждавали. Пътят бил с две ленти, в много лошо състояние, с много ограничения и много тирове идващи от Видин-Калафат. Към Стрезимировци има много по малък трафик, а загубеното време също не е повече от 1,5 часа...

 

7 hours ago, Jorro said:

Точно в 21ч минахме. През повечето време се чувствах като в Истанбул. На тия хора само регистрациите им са европейски манталитета бетер Анадола. Изтощих се максимално от нахалното им престрояване. В неделя на връщане поне няма да ги има в посока София

Преди години турците пътуващи към Западна Европа почти задължително трябваше да имат поне едно дете на училищна възраст и бързаха за първи септември да хванат началото на училището. Последно време обаче имам усещането като че ли и тях ги е хванала демографската криза и все по често се виждам коли с германска, белгийска и т.н. регистрация без деца... Може би това е причината трафикът да се измества и след първи септември...

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Днес, посока София на сръбската граница се чакаше 5-6 мин, но на българската се компенсираше с около 45 мин. Това беше в 17.30ч бг време. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мислех, че вълната ще е минала, но с тъга потвърждавам от този уикенд: на КППто за излизане от България се чакаше много, а после на това за влизане в Сърбия - още повече. Не бях подготвена. Детето изпличка чешмата за вода, събра си бисквити и бонбони от шофьорите в колоната, извади кол на оградата, цирк Балкански. На отиване в петък към 2ч. загубихме и това нямаше да се случи, ако не беше пререждането на другарите гастарбайтери, от ляво, от дясно и дори една забрадена кака с ремарке се оказа преди нас, много време държаха опашката заради нея. Влизането обратно в България беше сравнително бързо, но пак се мяркаха коли с немски и френски регистрации.

Връзка към мнение

В петък сутрин се наредихме на Калотина в 5:00 - 5:10, минахме в 6:30, като след нас опашката стабилно си се увеличаваше. Тази вечер се прибрахме, около 23:00ч. - минахме за 10 мин. общо и от сръбска, и от българска страна. На връщане, откъм БГ за влизане в Сърбия си имаше доста голяма колона. Май няма много логика относно приемливите часове за излизане от България. 

 

В допълнение, ако някой продължава към Унгария, силно препоръчвам в гастарбайтерските периоди да ползва Келебия : преминава се за около 30 мин. при ответни 4 - 5 часа през Хоргош. Отклонението от магистралата съвсем спокойно се компенсира.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А отсечката м/у Драгоман и Сливница "по стария път с паветата" с отклонението заради строежа е ужасна излагация за нас! Трябваше поне един асфалт да му налеят, поне да става за човешко придвижване. Тоя строеж няма да приключи "за няколко дни". Такава простотия в европейски съюз не съм виждал, а ремонти по пътищата все съм виждал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, JazzMaster каза:

А отсечката м/у Драгоман и Сливница "по стария път с паветата" с отклонението заради строежа е ужасна излагация за нас! Трябваше поне един асфалт да му налеят, поне да става за човешко придвижване. Тоя строеж няма да приключи "за няколко дни". Такава простотия в европейски съюз не съм виждал, а ремонти по пътищата все съм виждал.

Много ми е любопитно какво толкова фундаментално ще направят с основния път, та са го блокирали и се мотаят една камара време

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.