Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

3 minutes ago, SK79 said:

Много ми е любопитно какво толкова фундаментално ще направят с основния път, та са го блокирали и се мотаят една камара време

Почват да строят магистрала Европа към Калотина, като старият път ще е част от новата магистрала цък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Малко със закъснение, но да дам отчет и от нашите преходи на 5-и септември посока Италия и 13 в обратна. 

 

Общо взето чакахме между 30 минути и 2 часа, като главния фактор мисля че беше това колко кабинки работят. Дали сте 20 чакащи при една кабинка и 100 чакащи при 5, май голяма разлика няма. В допълнение, някои от опашките са подчертано по-мудни от други и на коя ще се наредиш си е малко тото. Най-голямото чакане беше между Хърватия и Словения на отиване, като забавянето беше от Словенска страна. Мислех, че турците основно минават през Унгария, но имаше много коли с германска регистрация и към Словения. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги каза:

като забавянето беше от Словенска страна

Нормално, вход към шенгенската система, на Хоргош е същото... Ти по-добре разкажи за пътуването 😉

Връзка към мнение
преди 14 минути , JazzMaster каза:

Нормално, вход към шенгенската система, на Хоргош е същото... Ти по-добре разкажи за пътуването 😉

Да, и ние го разкодирахме че е заради Шенген. Но не забелязах някакви по-сериозни или стриктни проверки.

 

Лека полека и на разказа ще му дойде времето, виж че лагвам с има няма десетина дни в наваксването с форума 🙂

Връзка към мнение

Миналата неделя ходих до Сърбия. На границата се чакаше стандартните 20-на мин на минаване.

В момента се минават последните част от 10км до Калотина по стар, тесен павиран път в много лошо състояние. Кара се с 30-40, ако няма коли, често се спира и с кара на 1-а.

На отиване ми отне 15мин, но на връщане над 30мин само тази отсечка, беше си като задръстване.

Връзка към мнение

Да споделя и моето минаване: Днес сутринта около 8 часа българско време, минахме абсолютно веднага. Нямаше никой пред нас. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
18 hours ago, JazzMaster said:

Нормално, вход към шенгенската система, на Хоргош е същото... Ти по-добре разкажи за пътуването 😉

 

17 hours ago, Георги said:

Да, и ние го разкодирахме че е заради Шенген. Но не забелязах някакви по-сериозни или стриктни проверки.🙂

По стриктните проверки на шенгенските граници се изразяват в това, че почти е задължително скенирането на документите, а при дълга опашка, тези допълнителни 10-15 секунди на човек се мерят в часове чакане...

 

Вчера един познат е чакал на Хоргош 4 часа 😞 Към Унгария обаче има много малки КПП-та, които работят от 7 до 19 часа и обслужват само граждани на ЕС и Сърбия. През тях обикновенно много по бързо се минава. Ако има алтернатива, която не изисква повече от 20-30 минути обиколка, аз никога не минавам през основните КПП-та..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Утре се очаква да бъде отворена цялата магистрала до границата с България:

https://www.economic.bg/bg/news/12/utre-sarbiya-otvarya-magistralata-si-do-balgariya.html

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Държавното предприятие "Пътища на Сърбия" информира на своята интернет страница, че от 7:00 ч. сутринта на 1 декември 2019 г. (неделя), ще започнат работа пунктовете за плащане на пътни такси Пирот-изток, Пирот-запад, Бела Паланка, Ниш Малча, Ниш-север, Ниш-юг и Мерошина. Съответно системата за таксуване на МПС ще обхване магистралния път от Белград до Прешево /южно разклонение на Коридор 10/, съответно от Белград до Цариброд /източно разклонение на Коридор 10/.

Пътният възел "Ниш изток" ще бъде затворен за движение до 31 декември 2019 г. Наред с това, от 1 декември 2019 г. съществуващите досега пунктове за плащане на пътните такси "Ниш" и "Долевац" ще бъдат премахнати, а движението вече ще се осъществява по новооткритата отсечка.

Публикуваните в медиите изчисления сочат, че от Ниш до границата с България, МПС от първа категория ще заплащат по 410 сръбски динара (приблизително 3.50 евро), което означава, че за целия маршрут от Белград до границата с България стойността на таксата ще бъде 1 290 сръбски динара (малко повече от 10 евро).

Връзка към мнение

@venceremos Ще може ли да се избегне плащането на две путарини от българската граница до Белград или пътя ще бъде разделен на две отделни отсечки на които се плаща?

Връзка към мнение

Това е актуализираната карта с пунктовете за качване и слизане от магистралата.
От София до Белград се включваме още на Димитровград, но дали таксата ще е разделена на 2 отсечки Димитровград-Ниш и Ниш-Белград не става ясно.
Скоро ще разберем, ако някой докладва 😎
 

naplatne_stanice_eng.jpg.ef2c5367dee48a73576a52505d87dac4.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз през уикенда тествах новата отсечка от Ниш до Бела паланка. Ами прекрасно беше - и времето и пътя. Вече се минава доста  напряко, а ако ви липсват тунелчета от стария път - има направени два по-дълги тунела 🙂

С две думи: Ниш - Димитровград за час и половина.

Белград - Димитровград - три часа.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 28.11.2019 г. в 11:44, venceremos каза:

Това е актуализираната карта с пунктовете за качване и слизане от магистралата.
От София до Белград се включваме още на Димитровград, но дали таксата ще е разделена на 2 отсечки Димитровград-Ниш и Ниш-Белград не става ясно.
Скоро ще разберем, ако някой докладва 😎
 

naplatne_stanice_eng.jpg.ef2c5367dee48a73576a52505d87dac4.jpg

Таксата е разделена на две: едната е за Димитровград -- Ниш (210 RSD или 1.80 евро) и Ниш -- Белград (900 RSD или 7.70 евро)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Ако някой е тръгнал към Унгария нека не се насочва към малкото ГКПП на Röszke, защото е затвотено поради инцидент с мигранти. Граничарите са стреляли среляли във въздуха при опит на мигранти да минат нелегално границата.

 

Унгарски граничари стрелят, за да спрат мигранти на границата със Сърбия

https://news.bg/int-politics/ungarski-granichari-strelyat-za-da-sprat-migranti-na-granitsata-sas-sarbiya.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 16 януари са в сила новите тол такси в Сърбия. Със завършването на магистралата до Димитровград (на изток) и Прешево (на юг) се променя и разположението на тол пунктовете, като се въвежда изцяло затворена система за плащане, тоест, при Димитровград си взимате билетче и чак при Белград плащате. Старият пункт при Ниш не работи и най-вероятно ще бъде премахнат. Същевременно са добавени и няколко пункта около Ниш и вече околовръстното на града не може да се ползва безплатно. Тук можете да проверите колко ще струва пътуването през Сърбия а тук можете да видите карта на тол пунктовете.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Днес на влизане в Сърбия от България ,ми задържаха личната карта и отказаха да ме пуснат. Обясниха, че имам съставен фиш за превишена скорост , който трябва да ми връчат. Придружиха ме до гише на КАТ, където ми принтираха фиша, разписах се че съм го получил,върнаха ми  ЛК и ме пуснаха към Сърбия.
Опашката пред гишето на КАТ беше по-голяма от тази на КПП-то 😀
Доколкото разбрах от вчера 01.06, гранична полиция прави проверка за невръчени или неплатени актове на  всички преминаващи.
Не се знае още дали е временна мярка или ще е за постоянно.
Основната опасност е когато вече имаш връчен фиш ,а не си го платил. Не те пускат докато не платиш! Трябва да се върнеш до най-близкия град за да търсиш къде да направиш плащане. И ако е след 17:00 влизаш в голям филм ...особено ако бързаш и гониш самолет 😨
Така че ако някой бърза, нека да има едно на ум че може да се позабави на границата. А най-добре ще е  да  проверите за фишове и актове в пътна полиция  , преди да тръгнете на път.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 5
Връзка към мнение
3 hours ago, mbuch said:

Днес на влизане в Сърбия от България ,ми задържаха личната карта и отказаха да ме пуснат. Обясниха, че имам съставен фиш за превишена скорост , който трябва да ми връчат. Придружиха ме до гише на КАТ, където ми принтираха фиша, разписах се че съм го получил,върнаха ми  ЛК и ме пуснаха към Сърбия.
Опашката пред гишето на КАТ беше по-голяма от тази на КПП-то 😀
Доколкото разбрах от вчера 01.06, гранична полиция прави проверка за невръчени или неплатени актове на  всички преминаващи.
Не се знае още дали е временна мярка или ще е за постоянно.
Основната опасност е когато вече имаш връчен фиш ,а не си го платил. Не те пускат докато не платиш! Трябва да се върнеш до най-близкия град за да търсиш къде да направиш плащане. И ако е след 17:00 влизаш в голям филм ...особено ако бързаш и гониш самолет 😨
Така че ако някой бърза, нека да има едно на ум че може да се позабави на границата. А най-добре ще е  да  проверите за фишове и актове в пътна полиция  , преди да тръгнете на път.

Това всъщност е чудесна новина.

Дано се оправят неуредиците относно плащанията (а с интернет банкиране дали не може да се плати? Или проблемът е с бележка, която се изисква?), за които споменаваш.

 

Аз лично се надявам да не е акция, а да остане за постоянно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, mbuch каза:

Днес на влизане в Сърбия от България ,ми задържаха личната карта и отказаха да ме пуснат. Обясниха, че имам съставен фиш за превишена скорост , който трябва да ми връчат. Придружиха ме до гише на КАТ, където ми принтираха фиша, разписах се че съм го получил,върнаха ми  ЛК и ме пуснаха към Сърбия.
Опашката пред гишето на КАТ беше по-голяма от тази на КПП-то 😀
Доколкото разбрах от вчера 01.06, гранична полиция прави проверка за невръчени или неплатени актове на  всички преминаващи.
Не се знае още дали е временна мярка или ще е за постоянно.
Основната опасност е когато вече имаш връчен фиш ,а не си го платил. Не те пускат докато не платиш! Трябва да се върнеш до най-близкия град за да търсиш къде да направиш плащане. И ако е след 17:00 влизаш в голям филм ...особено ако бързаш и гониш самолет 😨
Така че ако някой бърза, нека да има едно на ум че може да се позабави на границата. А най-добре ще е  да  проверите за фишове и актове в пътна полиция  , преди да тръгнете на път.

Това хич не е новост - на мен ми се е случвала същата проверка още миналата година цели три пъти - един път на постоянния пункт на Сливница и два пъти на пункт Стрезимировци.

Който е минавал от там знае, че пунктът е съвсем малък, на малък път и в общи линии проверяваха АБСОЛЮТНО ВСЯКА кола. Попитах ги какво се случва, ако имам неплатена глоба (за която не знам, например)  и ми казаха, че или се връщам да плащам някъде или ми взимат книжката и се качва да кара друг човек от колата (ако има такъв 🙂 ).

Слава богу нямах проблем в нито един от случаите, но в общи линии и аз адмирирам всякаква активност на тема повишаване събираемостта на всякакви видове глоби.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Има го и обратното, обаче. Два платени преди година фиша, в системата на КАТ още ми стоят неплатени и цяла година си нося с мен разписките от плащането им.  И постоянно се налага да се разправям с олигофрени по селата, които ми обясняват как не можело платен фиш да излиза като неплатен, как трябвало да ми вземат книжката, пък аз като съм се приберял в София, да съм се оправял с КАТ защо ми стоят неплатени.

  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, bibi said:

Преди да потеглите на път, може да си проверите тук:

https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/KATActs/ActService/Index с номер на шоф. книжа и ЕГН

Доколкото наскоро дочух, тук излизали вече, само ако са връчени (фиша или акта). А тогава смисъл няма.

Не съм шофьор, колегите около мен коментираха нещо такова. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , aleksandrina каза:

Доколкото наскоро дочух, тук излизали вече, само ако са връчени (фиша или акта). А тогава смисъл няма.

Не съм шофьор, колегите около мен коментираха нещо такова. 

Шефът ми ми го пусна, а той е "горд притежател" на около 20-на служебни коли и пътува доста. Може би трябва да се звъни на тел. и да се пита, преди да тръгнеш на път с кола. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.