Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

При връщане от Сърбия вече има 14 дневна карантина според новата заповед на министъра на здравеопазването!Може да се избегне с отрицателен PCR тест направен 72 часа преди пресичане на границата.Но да си направиш такъв тест в Сърбия е голяма мъка!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 19.07.2020 г. в 23:11, mbuch каза:

При връщане от Сърбия вече има 14 дневна карантина според новата заповед на министъра на здравеопазването!Може да се избегне с отрицателен PCR тест направен 72 часа преди пресичане на границата.Но да си направиш такъв тест в Сърбия е голяма мъка!

Какви 72 часа преди пресичане на границата???? Аз ако отида за три дни с две нощувки, то тогава къде и кога трябва да си направя теста? Излиза, че още в БГ трябва да си го направя!

Връзка към коментар
преди 8 часа, muchachote каза:

Какви 72 часа преди пресичане на границата???? Аз ако отида за три дни с две нощувки, то тогава къде и кога трябва да си направя теста? Излиза, че още в БГ трябва да си го направя!

до 72 часа преди ...

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...
Преди 1 час, Oshko каза:

Как е минаването на границата в момента? Колко се чака?

Зависи от посоката. Писах в съседна тема. В неделя на връщане чакахме 30 минути на сръбското ГКПП и поне 1 час на нашето. В обратна посока става все по-натоварено. Иначе на хърватско-сръбска и словенско-хърватските граници е горе-долу поносимо, но в посока срещу трафика на гастербайтерите, които тръгнаха леко да се прибират...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Сърбите имат сайт с камери, ако ти е полезен:

http://www.mup.gov.rs/wps/portal/sr/kamerе/

 

Иначе аз преди две седмици пробвах Стрезимировци за влизане в БГ и беше спокойно за разлика от Калотина.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 12.08.2022 г. в 20:08, cck каза:

Сърбите имат сайт с камери, ако ти е полезен:

http://www.mup.gov.rs/wps/portal/sr/kamerе/

 

Иначе аз преди две седмици пробвах Стрезимировци за влизане в БГ и беше спокойно за разлика от Калотина.

За съжаление точно камерите на Калотина не работят, поне в момента.

 

Днес вечерта ми предстои пътуване към Белград, според вас на кой пунк е по-добре да заложа, Калотина или Стрезимировци? Аз клоня към второто, тъй като попадах на няколко статии за страшни опашки.

 

На другия ден продължаваме към Будапеща, предполагам там най-добре е през някой от пунктовете при Баймок, Томпа или Бачки Виногради ?

Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

За съжаление точно камерите на Калотина не работят, поне в момента.

 

Днес вечерта ми предстои пътуване към Белград, според вас на кой пунк е по-добре да заложа, Калотина или Стрезимировци? Аз клоня към второто, тъй като попадах на няколко статии за страшни опашки.

 

На другия ден продължаваме към Будапеща, предполагам там най-добре е през някой от пунктовете при Баймок, Томпа или Бачки Виногради ?

На мен ми се струва, че през Стрезимировци ще е по-бавно, ако опашката на Калотина не е над 1 час де. Постарайте се да отидете преди да започнат да се сменят вечерта. 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Lindt каза:

На мен ми се струва, че през Стрезимировци ще е по-бавно, ако опашката на Калотина не е над 1 час де. Постарайте се да отидете преди да започнат да се сменят вечерта. 

Да, около 1 час повече е през Стрезимировци, но четох няколко статии за началото на Август и има хора, които са чакали по 4-5 часа. Та май по-добре на сигурно с 1 час по-бавно 😄 

 

П.С. Имаш ли идея горе-долу към колко часа става тази смяна?

Връзка към коментар
преди 35 минути , П.Кръстев каза:

Да, около 1 час повече е през Стрезимировци, но четох няколко статии за началото на Август и има хора, които са чакали по 4-5 часа. Та май по-добре на сигурно с 1 час по-бавно 😄 

 

П.С. Имаш ли идея горе-долу към колко часа става тази смяна?

Да, от 19 до 20 часа. Обаче сърбите са час назад, така че при бавното проверяване по време на смяната на българите, стигаш точно навреме за тяхната смяна. Според мен, ако стигнеш след това, ще има натрупали се чакащи и е по-добре да се постараете да минете преди 19:00. 

Те, разбира се, си работят за коли, не са напълно спрели, но е много бавно. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Lindt е отговорила - 19ч. е смяната. Ти излизаш от БГ т.е. печелиш часа. Аз бих опитал Калотина и ако видя твърде голяма опашка (личи си още по пътя) - обратно към Стрезимировци и така…

Връзка към коментар

Пътувах преди два дена по същия маршрут.През Калотина минах за около 30 минути,но преди сръбско-унгарската граница/Бачки Виногради/има ремонт на пътя и много камиони,заели едното платно/ и си постоях повече от час.

Връзка към коментар
преди 7 часа, cck каза:

Lindt е отговорила - 19ч. е смяната. Ти излизаш от БГ т.е. печелиш часа. Аз бих опитал Калотина и ако видя твърде голяма опашка (личи си още по пътя) - обратно към Стрезимировци и така…

Калотина- Стрезимировци е минимум час и половина, по-скоро два - по който от двата възможни пътя да хванеш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, adreno каза:

Калотина- Стрезимировци е минимум час и половина, по-скоро два - по който от двата възможни пътя да хванеш

Така е. Аз умувах в случай на 4-5 часово чакане, че има смисъл. Стрезимировци го ползвах от сръбска страна понеже съществена част от трафика беше в посока България, а "стартиращите" към границата го правеха от Ниш (има множество мотели) и куриозът беше, че в 5ч. сутринта си имаше опашчица от поне километър.

преди 15 часа, Victoria каза:

Напомням и че гугъл дава трафик информация в мапс, доколкото може да е някакъв ориентир за размера на опашката.

 

Лошото е, че Maps не различава тежкотоварен трафик, т.е. вижда се огромна опашка, а тя може да е от тирове. Например на магистралата M4 (Унгария) - A3 (Румъния) Maps показваше поне километър опашка, а бях единствен автомобил на пункта.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте на всички. Предстои ми пътуване от България към Сърбия и Унгария и след това наобратно, като датите са, както следва:

  • България - Сърбия - 02.09 (Петък), около 20:00 часа BG време - минаване през Калотина
  • Сърбия - Унгария - 03.09 (Събота), около 20:00-21:00 часа RS време - минаване през Бачки Виногради (прочетох, че от Петък до Неделя работи от 07:00 до 22:00 и се надяваме да успеем да се вмъкнем през него)
  • Унгария - Сърбия - 10.09 (Събота), около 20:00-21:00 часа RS време - минаване през Бачки Виногради (както и горе)
  • Сърбия - България - 11.09 (Неделя), около 23:00-00:00 часа BG време - минаване през Калотина (като четейки тук все повече се замислям за Стрезимировци)

Дали може да споделите информация от първа ръка през последните дни и дали имате някакви предложения за промяна на КПП-тата или каквото и да било. За жалост аз също подкрепям, че на GoogleMaps не може да се вярва напълно заради колоната от тирове, които доста изкривяват времената за преминаване.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Zdravko Nestorov каза:

Дали може да споделите информация от първа ръка през последните дни и дали имате някакви предложения за промяна на КПП-тата или каквото и да било.

Информацията за натоварванията по КПП-тата трябва да я интерпретираш спрямо периода, за който говорим.

Т.е. септември месец трафикът няма нищо общо с този през август - повечето деца са на училище в Германия и Австрия, съответно пътуващите са се прибрали 🙂

В този смисъл

"България - Сърбия - 02.09 (Петък), около 20:00 часа BG време" ако минете без сериозна колона през Калотина, спокойно опитай по царския път през Хоргош.

Унгария-Сърбия (10.09) и Сърбия - България (11.9) не трябва да е проблем през Калотина изобщо.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , cck каза:

Информацията за натоварванията по КПП-тата трябва да я интерпретираш спрямо периода, за който говорим.

Т.е. септември месец трафикът няма нищо общо с този през август - повечето деца са на училище в Германия и Австрия, съответно пътуващите са се прибрали 🙂

В този смисъл

"България - Сърбия - 02.09 (Петък), около 20:00 часа BG време" ако минете без сериозна колона през Калотина, спокойно опитай по царския път през Хоргош.

Унгария-Сърбия (10.09) и Сърбия - България (11.9) не трябва да е проблем през Калотина изобщо.

@cck Много ти благодаря за коментара. Пътувнето ще е през Септември и се надявам да е с една идея по-спокойно. За България - Сърбия ще е Калотина, за Сърбия - Унгария... до последно ще следя какво е положението и ще се решава в движение. Много ме надъха да пробваме и през царския път през Хоргош, а не през Бачки Виногради. Благодаря!

 

Затова и ако някой е пътувал или ще пътува днес-утре-другиден ще е супер полезно като информация.

Благодаря ви!!!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Zdravko Nestorov каза:

@cck Много ти благодаря за коментара. Пътувнето ще е през Септември и се надявам да е с една идея по-спокойно. За България - Сърбия ще е Калотина, за Сърбия - Унгария... до последно ще следя какво е положението и ще се решава в движение. Много ме надъха да пробваме и през царския път през Хоргош, а не през Бачки Виногради. Благодаря!

 

Затова и ако някой е пътувал или ще пътува днес-утре-другиден ще е супер полезно като информация.

Благодаря ви!!!

Borderwatcher   унгарско приложение за опашки по границите.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 31.08.2022 г. в 18:06, Zdravko Nestorov каза:

Здравейте на всички. Предстои ми пътуване от България към Сърбия и Унгария и след това наобратно, като датите са, както следва:

  • България - Сърбия - 02.09 (Петък), около 20:00 часа BG време - минаване през Калотина
  • Сърбия - Унгария - 03.09 (Събота), около 20:00-21:00 часа RS време - минаване през Бачки Виногради (прочетох, че от Петък до Неделя работи от 07:00 до 22:00 и се надяваме да успеем да се вмъкнем през него)
  • Унгария - Сърбия - 10.09 (Събота), около 20:00-21:00 часа RS време - минаване през Бачки Виногради (както и горе)
  • Сърбия - България - 11.09 (Неделя), около 23:00-00:00 часа BG време - минаване през Калотина (като четейки тук все повече се замислям за Стрезимировци)

Дали може да споделите информация от първа ръка през последните дни и дали имате някакви предложения за промяна на КПП-тата или каквото и да било. За жалост аз също подкрепям, че на GoogleMaps не може да се вярва напълно заради колоната от тирове, които доста изкривяват времената за преминаване.

В момента сме на Калотина, 7км е колоната. От 15-20 мин. си седим на едно място. 

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.