Прескочи до съдържание

Актуално София-Ниш


Препоръчани мнения

   Вчера рано в 5, минах на Томпа за Сърбия без чакане. На Стрезимировци, един нагъл  сръбски митничар изнудваше  четирите коли за по кафе, и защото никой не искаше да му дава келепир, ни държа 45 минути на адската жега, мама им корумпирана!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 8/9/2017 в 20:24, Topfly каза:

Суботица Белград вече мерят скороста.

IMG_20170809_191802.jpg.2e1e17cd5ca80703eb7516abd35b4b74.jpgimageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

Явно го дава само при превишение, защото на моята бележка не пише нищо.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да даде актуална информация за пътуващите гастърбайтери.В събота предстои минаване на границата към Сърбия и след това към Хърватска. Добре е да знам дали са се източили или още правят опашки.

И едно питане, което може да не е много за тук, но: Словенската винетка е най-малко за 7 дни. Ще я взема в неделя, но ми се налага връщане в отново в неделя, което прави повече от 8 дни. Дали няма бонус като някои други до 24 часа в неделя?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mamas каза:

Някой може ли да даде актуална информация за пътуващите гастърбайтери.В събота предстои минаване на границата към Сърбия и след това към Хърватска. Добре е да знам дали са се източили или още правят опашки.

И едно питане, което може да не е много за тук, но: Словенската винетка е най-малко за 7 дни. Ще я взема в неделя, но ми се налага връщане в отново в неделя, което прави повече от 8 дни. Дали няма бонус като някои други до 24 часа в неделя?

Преди няколко дни познати са чакали на сръбско-хърватската граница 4-5 часа. Що се отнася до гастарбайтерите, трафик има, а вече им е време да си ходят. Опашки тепърва ще има и ще стават по-големи, щото до 30 август се прибират обикновено.

Бонус в Словения няма, както например "седмичните винетки" в Словакия, Унгария и т.н., които важат за 10 дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Mamas каза:

Някой може ли да даде актуална информация за пътуващите гастърбайтери.В събота предстои минаване на границата към Сърбия и след това към Хърватска. Добре е да знам дали са се източили или още правят опашки.

И едно питане, което може да не е много за тук, но: Словенската винетка е най-малко за 7 дни. Ще я взема в неделя, но ми се налага връщане в отново в неделя, което прави повече от 8 дни. Дали няма бонус като някои други до 24 часа в неделя?

Ще потвърдя информацията на Zaro, че трафикът се увеличава. За последен път неделя пътувах от Белград към Унгария и задръствания имаше още в самата Сърбия. На путарината за плащане на таксата за магистралата чакахме над 1 час. На границата с Унгария първо се опитахме да минем през едно малко КПП отворено до 19 часа, но го затвориха пред носа ни :( Официално Малките КПП-та са отворени до 19 часа, но реално в 18:30 часа пускат още 10 коли и затварят бариерата. На магистралното КПП чакахме над 2 часа, но от познати знам, че са чакали тези дни 6 часа.

 

Моята препоръка е. Не тръгвай изобщо към Калотина, защото може да чакаш дълги часове. Мини през Стрезимировци или Връшка чука. В Сърбия от магистралата излез малко по рано от последния магистрален изход преди Белград и Хърватската граница (Не знам колко ще трябва да се заобикаля, но предполагам, че ще е по малко от час)

 

Не знам за къде сте тръгнали, но може би по добре ще е да минете през Унгария, защото ще спестите минаването на една граница. На сръбско унгарската гранцица има малки ГКПП, като Backi Vinogradi -Asotthalom, които могат да се ползват само от граждани на ЕС и Сърбия. Те са по малко натоварени, но са отворени само между 7 и 19 часа.

 

Движението на турците не е равномерно и струпването на границите е на вълни. Ако имаш късмет можеш да минеш границата за 30-40 минути, но ако нямаш може да чакаш и 6 часа. До сега не съм успял да намеря логика, защото големи опашки се случава да има и нощно време. Линкът който бях дал по горе са следене на опашките по унгарските граници последно време работи все по зле. Ако пише, че се чака на границата до 15 минути, спокойно можеш да чакаш и 2 часа. Информацията обикновенно подценява ситуацията.

На 2017. 08. 13. в 8:16, Zaro каза:

Явно го дава само при превишение, защото на моята бележка не пише нищо.

 

Възможно е да е така, защото в едната посока ни написаха средната скорост, а в другата посока не я написаха. Вторият път чакахме над 1 час да си платим на путарината и вероятно средната ни скорост е паднала много.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние  минахме от Хърватска съм Сърбия(по магистралата за Белград) в неделя около 01 часа (сутринта).Към България имаше доста опашка,но обратно беше тотална лудница.Между двете граници не се минаваше...колите не можеха да минават  през Сръбската граница ,за да стигнат до Хърватската,то беше ужас.Автобусите бяха повече от 50/60,а за коли да не говорим.

И аз си мислех,че вечерта е по-спокойно,но съм бъркал.B)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По въпроса с измерването на средната скорост на магистралите в Сърбия - според сръбските медии в момента само тестват системата, без реално да налагат глоби. Очаква се от септември да започнат да глобяват шофьорите, чиято средна скорост (показаната на бележката) е над 120 км/час. Лошото е, че не се споменава за толеранс, тоест, дори и средната ти скорост да е 121 км, пак ще те глобят. На колите със сръбска регистрация глобите ще се изпращат на адреса на който е регистрирана колата. Още не е ясно как ще се процедира с колите с чужда регистрация, най-вероятно ще ги глобяват на място при заплащане на магистралната такса. 

 

Относно положението по границите, преди 3 седмици минахме през Калотина в посока Сърбия. Беше към 8 вечерта и сръбските митничари се сменяха, та си почакахме около час. Малки опашки на пунктовете за плащане на магистралата. На другия ден използвахме КПП Бачки Виногради за да влезем в Унгария. Имаше 5 коли пред нас, като една беше проблемна, проверяваха я повече време и накрая я върнаха. За около 20 минути минахме границата. Това КПП е малко, като сръбските и унгарските полицаи са заедно. Проблемът е, че има едно гише за вход и едно за изход и за излизане от Унгария се бяха натрупали доста коли. На връщане от Унгария се чудехме откъде да минем, но като прочетох, че на Калотина се чака около 300 минути за влизане в България и като се сетих, че и на путарините може да има опашки, решихме да минем през Румъния и Дунав мост 2. Маршрутът е добра алтернатива ако пътувате в посока Унгария / Австрия по време на великото преселение на народите. Гастербайтери няма и паспортният контрол се извършва само на едно гише понеже това са вътрешни граници. Недостатъкът е, че от 400 километра през Румъния само първите 130 са магистрала, след това е добър път, но двупосочен и доста натоварен. От българска страна също няма проблеми, път Е79 до Видин е в добро състояние. Ако се пътува през Хърватска, мисля, че може да се ползва КПП Шид (Сърбия) - Товарник (Хърватска), като в Сърбия се излезе на предпоследния изход на магистралата (Кузмин - Бйелина) и се мине през град Шид.

 

 

Редактирано от TheLawyer90
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , TheLawyer90 каза:

Ако се пътува през Хърватска, мисля, че може да се ползва КПП Шид (Сърбия) - Товарник (Хърватска), като в Сърбия се излезе на предпоследния изход на магистралата (Кузмин - Бйелина) и се мине през град Шид.

Тъкмо щях да питам за Щид - Товарник, има ли ограничение и минава ли се с лека кола?

Връзка към мнение

Явно и престъпниците се опитват да се възползват от великото преселение на народите :(

 

Фалшиви полицаи опитали да ограбят жена по пътя София - Калотина

https://news.bg/crime/falshivi-politsai-opitali-da-ograbyat-zhena-po-patya-sofiya-kalotina.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Mamas каза:

Тъкмо щях да питам за Щид - Товарник, има ли ограничение и минава ли се с лека кола?

Изглежда, че няма ограничения и е отворено 24 часа в денонощието. Справка с гугъл мапс показва по кои пътища може да се стигне до него, излизайки по-рано от магистралата за да се избегнат опашките за плащане на такса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Mamas каза:

Някой може ли да даде актуална информация за пътуващите гастърбайтери.В събота предстои минаване на границата към Сърбия и след това към Хърватска. Добре е да знам дали са се източили или още правят опашки.

И едно питане, което може да не е много за тук, но: Словенската винетка е най-малко за 7 дни. Ще я взема в неделя, но ми се налага връщане в отново в неделя, което прави повече от 8 дни. Дали няма бонус като някои други до 24 часа в неделя?

Словенската винетка е за 6 дни 15 евро , аз поне не знам за такъв бонус :)

Връзка към мнение
преди 22 часа, Mamas каза:

И едно питане, което може да не е много за тук, но: Словенската винетка е най-малко за 7 дни. Ще я взема в неделя, но ми се налага връщане в отново в неделя, което прави повече от 8 дни. Дали няма бонус като някои други до 24 часа в неделя?

А бе, че няма да ви се размине втора словенска винетка - няма, освен ако не минете по пътища, които не са магистрали. Винетката се изисква само за магистралите. ако излезете от магистралата още на първата отбивка, можете да си спестите винетка, но не знам (нямам опит) колко ще ви се удължи пътя (като км и време) по този начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Роси 777 каза:

Словенската винетка е за 6 дни 15 евро , аз поне не знам за такъв бонус :)

Словенската винетка е за 7, а не за 6дни!

Връзка към мнение
преди 3 часа, aikula3d каза:

Словенската винетка е за 7, а не за 6дни!

При последното ни пътуване май месец на долната част на изрязъка пишеше 6 дни :)

Връзка към мнение
преди 12 минути , Роси 777 каза:

При последното ни пътуване май месец на долната част на изрязъка пишеше 6 дни :)

 

преди 14 минути , Роси 777 каза:

При последното ни пътуване май месец на долната част на изрязъка пишеше 6 дни :)

Аз пътувах също Май месец и винетката си е за 168 часа,а това го пише и на официялния им сайт

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Роси 777 каза:

При последното ни пътуване май месец на долната част на изрязъка пишеше 6 дни :)

Важи за деня на валидирането плюс 6 дни или общо 7 дни ;)

 

avto%207D%202017.jpg

 

 

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 59 минути , Topfly каза:

Важи за деня на валидирането плюс 6 дни или общо 7 дни ;)

 

avto%207D%202017.jpg

 

 

Извинявам се грешката е моя, че не чета . Просто купуваме винаги винетка за Словения, за да я минем транзитно и се връщаме повече от 15 дни и пак си купуваме винетка  и последния път бегло видях долната част на отрязъка да пише 6 дни и оставям с впечатление, че е за 6 дни. Много ти блатодаря, че сложи снимка на стикера ,защото аз бях 100% сигурна ,че видях написано 6 дни .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой дали знае колко е глобата за шофиране без винетка в Словакия? Объркахме пътя от Братислава към Унгария и вместо по алтернативния, минахме по магистралата:)

Връзка към мнение
преди 46 минути , tch каза:

Четох нещо подобно, но така и не ми става ясно...както и да е, ще чакам да получа честитка по пощата:)

Връзка към мнение
преди 18 минути , Olia каза:

Четох нещо подобно, но така и не ми става ясно...както и да е, ще чакам да получа честитка по пощата:)

Не съм изпадал в подобна ситуация, но до колкото разбрах, по-ниската глоба е ако на момента те глобят ченгета на пътя, по-високата е ако са те снимали камерите някъде и получиш акт по пощата.

Връзка към мнение
преди 1 час, Olia каза:

Някой дали знае колко е глобата за шофиране без винетка в Словакия? Объркахме пътя от Братислава към Унгария и вместо по алтернативния, минахме по магистралата:)

Ето нагледен пример как евтиното може да излезе скъпо. Плати си тези 10 евро и си свирукай. -_-

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zaro каза:

Ето нагледен пример как евтиното може да излезе скъпо. Плати си тези 10 евро и си свирукай. -_-

Изобщо не беше идеята да се пести, дори гледахме като се качихме за бензиностанция, за да купим, но така и не се получи. И в Унгария и в Австрия си купуваме винаги винетки и никога не пестим от това, но в Словакия не бяхме ходили и в бързината пропуснахме този момент. Моля да не се правят такива заключения, без да е ясна ситуацията!

Връзка към мнение
преди 5 минути , Olia каза:

Изобщо не беше идеята да се пести, дори гледахме като се качихме за бензиностанция, за да купим, но така и не се получи. И в Унгария и в Австрия си купуваме винаги винетки и никога не пестим от това, но в Словакия не бяхме ходили и в бързината пропуснахме този момент. Моля да не се правят такива заключения, без да е ясна ситуацията!

В Словакия има електронна винетка и нещата са още по-опростени.

Мисълта ми е, че при пътуване с кола през граници не е лошо да се застрахова човек и за непредвидени ситуации.

Това го казвам след приключване на една европейска обиколка с кола, в която карах 2400 км. без заден ляв стоп и мигач поради спояване на буксата и минах 7 граници така. Зареден съм с резервни крушки и бушони, но .. букса нямам.

 

Ако намеря време ще разкажа, заслужава си.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.