Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Toзи Bavaria ticket да не са го премахнали? На мобилното им приложение не съществува.

 

attachicon.gifScreenshot_2016-09-27-20-38-27.jpg

https://www.bahn.de/p_en/view/offers/national/regional/laender-tickets/bavaria-ticket.shtml

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, ще пристигна с автобус от Цюрих на централната автогара в Мемминген на 20.01.2017г. по разписание е 12:25, а полета ми е в 14:40 с Wizz Air.

Прочетох, че пеша е около 45 мин. Проверих разписанието на градските автобуси от автогарата до летището, има в 12:27 и пристига на летището в 12:41 часа: https://www.memmingen.de/fileadmin/Allgemeine_Dateiverwaltung/Bereich_Amt12_OEPNV/Busfahrplan-Allgaeu-Airport-2017.pdf

Има ли място за притеснение за полета?

Връзка към коментар

Здравейте, ще пристигна с автобус от Цюрих на централната автогара в Мемминген на 20.01.2017г. по разписание е 12:25, а полета ми е в 14:40 с Wizz Air.

Прочетох, че пеша е около 45 мин. Проверих разписанието на градските автобуси от автогарата до летището, има в 12:27 и пристига на летището в 12:41 часа: https://www.memmingen.de/fileadmin/Allgemeine_Dateiverwaltung/Bereich_Amt12_OEPNV/Busfahrplan-Allgaeu-Airport-2017.pdf

Има ли място за притеснение за полета?

Автобусът ти от Меминген за летището е в 12:35. Пътува само около 10 мин и спира точно пред входа. Времето ще ти стигне предоволно, летището е много малко и всичко става бързо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние за малко изпуснахме автобуса за летището. Веднага се завъртяха едни таксита, взехме едно за 10 евра. Летището е извън градчето и не е препоръчително да се ходи пеша дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Автобуса на Flixbus имаше закъснение от 45 минути и пристигна в 13:10 в Мемминген, за около 40 минути пеша успях да стигна до летището, повечето пътници бяха минали митническия контрол и много бързо стигнах до гейта. Благодаря ви за информацията.

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, ще летим двама на 25.07.17г. до Меминген с Уиз и веднага трябва да се придвижим до Мюнхен.  Уиз каца в 20.15ч в Меминген. Прочетох внимателно темата за връзката към Мюнхен и виждам два варианта:

1. с Еxpress Bus от летището за 15Е/човек резервация онлайн 

https://shop.tixys.com/aaexpress?from=9&to=8&day=2017-7-25&aff=52065&st=

2.  Меминген летище - Меменген жп гара - Мюнхен /с прекачване в Бухло/ за 26Евро за двамата. Това не е Бавария тикет ако правилно изчитам в обяснението за билета. Трябва да купа и 2 билета  х 3Е за автобуса от летището до жп гарата. Общо 32Е.

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=15073&protocol=https:&seqnr=1&ident=a7.01957873.1499606671&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ0HafasScrollDir=2

Ако купя Бавария тикет ще платим 28Евро за двама, но ще сменямеавтобус и два влака.

В случая май е по-лесно да вземем експресния автобус, който ще изчака полета ни, като купим билети онлайн още сега.

 

ia_ia_mama , правилно ли калкулирам оптималната възможност да се озовем в Мюнхен в късната вечер на 27.07.17?

Благодаря много предварително!

 

 

 

Редактирано от nadin
Връзка към коментар
На 7/9/2017 в 16:48, nadin каза:

Здравейте, ще летим двама на 25.07.17г. до Меминген с Уиз и веднага трябва да се придвижим до Мюнхен.  Уиз каца в 20.15ч в Меминген. Прочетох внимателно темата за връзката към Мюнхен и виждам два варианта:

1. с Еxpress Bus от летището за 15Е/човек резервация онлайн 

https://shop.tixys.com/aaexpress?from=9&to=8&day=2017-7-25&aff=52065&st=

2.  Меминген летище - Меменген жп гара - Мюнхен /с прекачване в Бухло/ за 26Евро за двамата. Това не е Бавария тикет ако правилно изчитам в обяснението за билета. Трябва да купа и 2 билета  х 3Е за автобуса от летището до жп гарата. Общо 32Е.

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/en?ld=15073&protocol=https:&seqnr=1&ident=a7.01957873.1499606671&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ0HafasScrollDir=2

Ако купя Бавария тикет ще платим 28Евро за двама, но ще сменямеавтобус и два влака.

В случая май е по-лесно да вземем експресния автобус, който ще изчака полета ни, като купим билети онлайн още сега.

 

ia_ia_mama , правилно ли калкулирам оптималната възможност да се озовем в Мюнхен в късната вечер на 27.07.17?

Благодаря много предварително!

 

 

 

Извинявай, сега отговарям, понеже сега виждам питането ти. Според мен по-изгодно в случая е да пътувате с  Еxpress Bus-а в 21ч. и дано да не закъснее самолета и бързо да минете проверката, че (поне при моите полети до там) винаги става много бавно, особено ако кацнат два самолета едновременно. Ако не сте си взели места, добре е да си вземете до пътеката и близо до врата, понеже самолетът спира винаги на 10м от входната врата на сградата на летището и не се ползват автобуси, т.е. за да бъдете от първите на проверката. Досега само веднъж самолетът спря "на майната си" и ни взеха оттам с автобус. 
Байрен тикет-а от декември миналата година е с нова цена: 25€ + по 6€ за всеки следващ човек, до петима души общо. 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не си заслужава, според мен мотаенето по спирки, гари и т.н. Много по-удобно е с Експрес бус-а - тръгва от летището и те стоварва директно на централна гара в Мюнхен.  От там с градски транспорт ( работи до полунощ поне) из целия град.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , vilianai каза:

някой може ли да ми каже как да се придвижа от летището в Мемингем до Леголенд

От летище Меминген до Гюнцбург се стига за около 1,5 до 2часа при цена на човек 19-20€. 

= автобус летище-автогарата в Меминген - 3€ (билет от шофьора); можете да ползвате и Биг-такси, ако има - цената е също 3€ на човек

= слизате на автогарата и отивате на гарата - 30м разстояние

= купувате си билет за влака (около 16€); обаче, ако сте двама или повече души, по-изгодно ви е да си купите Байрен тикет за съответния брой хора - малко по-горе съм писала за този билет

= качвате се на влак с направление Улм и след около 40мин слизате на гара Neu-Ulm, която е точно преди Улм или направо на Улм, зависи на коя от двете ви е прекачването. Трансферът обикновено е между 3-5 до 20+ минути и затова трябва да видите и разписанието на интересуващия ви влак, както и на кой перон спира единият и от кой перон тръгва другият. Това разписание е най-добре да го видите на самата машина, от която ще си купите билета. Силно препоръчвам да си снимате това разписание на телефона, за да ви е подръка докато пътувате. В 99,99% във влака съобщават гарите, често дублират и на английски, но въпреки това си снимайте разписанието, за да знаете предварително пероните и да не губите време да търсите информационно табло, особено ако времето за трансфер е кратко. На машините за билети не е трудно да се оправите, има меню на няколко езика. Още нещо - приемат банкноти по-малки от 50€ и освен това трябва да са по-нови, иначе връща парите и не дава билет. Връща ресто само в монети, ако ще и да са 20€ ( все на монети по 1 и 2 € ги връща). Има опция и за плащане с карта. 

От Гюнцбург до Леголенд има автобус, но не му знам цената, а по разписание е на около 20 минути, мисля. С такси цената е около 14-15€. Но пък, ако сте поне двама и ползвате Байрен тикет, той ви важи и за автобуса от Гюнцбург до Леголенд.

Е, приятни забавления! :) 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 9.08.2015 г. в 14:11, woman_in_white каза:

Това е разписанието на автобусите от летището до гара Меминген https://www.memmingen.de/fileadmin/Allgemeine_Dateiverwaltung/Bereich_Amt12_OEPNV/Busfahrplan-Allgaeu-Airport-2015.pdf

Може ли актуален линк към разписанието на летището до гара Меминген, че правя някакви сложни схеми да стигна на майната си...

Връзка към коментар
преди 19 минути , Яничка каза:

Може ли актуален линк към разписанието на летището до гара Меминген, че правя някакви сложни схеми да стигна на майната си...

 

https://www.memmingen.de/fileadmin/Allgemeine_Dateiverwaltung/Bereich_Amt12_OEPNV/Busfahrplan-Allgaeu-Airport-2017.pdf

Редактирано от Carrie
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 20.08.2017 г. в 20:11, Carrie каза:
На 20.08.2017 г. в 19:52, Яничка каза:

Може ли актуален линк към разписанието на летището до гара Меминген, че правя някакви сложни схеми да стигна на майната си...

 

https://www.memmingen.de/fileadmin/Allgemeine_Dateiverwaltung/Bereich_Amt12_OEPNV/Busfahrplan-Allgaeu-Airport-2017.pdf

Гледам разписанието и има 2 вечерни автобуса от летището в Меминген до града, само не ми е ясно какво значи AST* в таблицата при разписанието?1.png.b669de35a68c6c9b76f16f8b8a10dce3.png

Редактирано от Яничка
Връзка към коментар

Мисля, че това означава, че в този час няма автобус, а вместо него е "споделено такси" или може да се повика такова. Това е така нареченото "Биг такси", защото вози 8 души като всеки плаща цената на автобусния билет, т.е. по 3€. Тези таксита пътуват и през деня, регулярно може би, понеже аз съм ги ползвала, но не съм си викала, а просто идва някое, стоварва някой, а от чакащите автобуса който иска се качва. Но ако не се напълни таксито няма проблем, изчаква малко и тръгва и пак плащаш само 3€. НО(!) категорично отказват да качват повече от 8 човека. Явно правилата там се изпълняват. Впрочем, цената на возенето с такси от летището до гарата на Меминген или обратната посока е 12-13€ през деня - ако се качат четирима души и си поделят парите пак излиза както с автобуса, стига да не са с твърде много багаж, че багажниците им май не са много големи. Биг таксито събира повече багаж. Пътуването трае 7-10-12 мин. зависи от трафика.

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това май е такси.Отговорили са преди мен

 

 Anruf-Sammeltaxi:
Eine telefonische
Voranmeldung unter der Tel.-Nummer
(0049) (0)1802-908070 ist notwendig.
     Hailed shared taxi: at telephone
advance notification under Tel.-No.
(0049) (0)1802-908070 is necessary.
Mo - Fr
von  07:00 - 19:00  Uhr
Sa
von  08:00 - 16:00  Uhr
So / Fei
von  08:00 - 16:00  Uhr
mindestens 60 Minuten vorher

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много за отговорите. Междувременно и аз се усетих, че са някакви таксита. Доколкото прочетох в разписанието, трябва да се повикат мин. 60 мин. преди това, но ми е странно, че в разписанието все пак са посочени в определен час - в моя случай има в 19:40 ч.

Как изглеждат тези таксита и къде да ги търся около летището? Явно ще трябва да ги поръчам още от България, ако изискват задължително предварителна резервация по тел....

Връзка към коментар
преди 1 минута , Яничка каза:

Благодаря много за отговорите. Междувременно и аз се усетих, че са някакви таксита. Доколкото прочетох в разписанието, трябва да се повикат мин. 60 мин. преди това, но ми е странно, че в разписанието все пак са посочени в определен час - в моя случай има в 19:40 ч.

Как изглеждат тези таксита и къде да ги търся около летището? Явно ще трябва да ги поръчам още от България, ако изискват задължително предварителна резервация по тел....

Предполагам, че в часовете със звездичка курсовете се изпълняват от Биг такси, а ако няма в момента, а има хора, които се оглеждат за превоз, може да се повика и друго Биг такси по телефона. Те са сребристи (ама май имаше и черни), приличат на по-голям "ван" и спират отпред.  
Ето спирките на возилата - всички са точно пред входа на летището, което е много малко и лесно се ориентира човек и на снимката после е как изглежда Биг таксито:

 

01.jpg

airport-taxi-lech.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци, за мен е чест да бъда сред вас! Може ли някой да даде съвет. Пристигам на Меминген на 6 октомври в 13.45. Пътувам за Гармиш. Последният flixbus за там тръгва в 15 часа от центр. автогара на Меминген. Как да съм сигурна, че ще го хвана? По разписание градският автобус пристига на ЦАГ в 14.55. Има ли др. начини за придвижване, пътува ли влак до Гармиш?

Връзка към коментар
преди 49 минути , Laura каза:

Здравейте, магеланци, за мен е чест да бъда сред вас! Може ли някой да даде съвет. Пристигам на Меминген на 6 октомври в 13.45. Пътувам за Гармиш. Последният flixbus за там тръгва в 15 часа от центр. автогара на Меминген. Как да съм сигурна, че ще го хвана? По разписание градският автобус пристига на ЦАГ в 14.55. Има ли др. начини за придвижване, пътува ли влак до Гармиш?

Влакове има много, но с по две прекачвания. Ако сте повече от двама си струва и с влак като закупите Байерн-Тикет

 

https://reiseauskunft.bahn.de/bin/query.exe/dn?ld=15079&protocol=https:&seqnr=1&ident=6q.02275779.1505996169&rt=1&rememberSortType=minDeparture&REQ0HafasScrollDir=1

Редактирано от tch
Връзка към коментар
Преди 1 час, Laura каза:

Здравейте, магеланци, за мен е чест да бъда сред вас! Може ли някой да даде съвет. Пристигам на Меминген на 6 октомври в 13.45. Пътувам за Гармиш. Последният flixbus за там тръгва в 15 часа от центр. автогара на Меминген. Как да съм сигурна, че ще го хвана? По разписание градският автобус пристига на ЦАГ в 14.55. Има ли др. начини за придвижване, пътува ли влак до Гармиш?

Ще хванеш flixbus-а, ако вземеш такси. Биг-такси е 3€ на човек, обикновеното такси е 12-13€, т.е. ако се комбинирате четирима души пак ви излиза по толкова. (Билетът за градския автобус също е 3€.) 

НО!!

Имай предвид, че обикновено в този час пристига и един руски самолет и става голяма тарапана и се минава много бавно на паспортен контрол, а ако имаш и багаж на лентата, може и да изтървеш накрая flixbus-а или ще бъде на косъм. Затова, ако все още не си си взела място, вземи го възможно най-близо до врата и още по-добре да е до пътеката, за да си от първите, които слизат. Почти винаги самолетът спира точно пред вратата на "Пристигащи" и се минават, де факто, само няколко метра пеша. Летището е много малко и ориентирането е бързо и лесно.

Ако си само с ръчен багаж и успееш да минеш контрола сред първите, класираш се и за първото биг-такси, след 12 минути си на гарата в Меминген, след още 2 минути си на спирката на flixbus (означена е със зелена табела и се намира в края на автогарата - виж картата по-долу). Случвало ми се е flixbus-а да ми закъснее 20 минути, но ми се е случвало и да дойде 7 минути по-рано. Ако не сколасаш с тоалетната на летището или гарата, във flixbus има. Има също контакти за зареждане и wifi.

 Ако все пак решиш да пътуваш с влак - пътуването е удобно и спокойно, но е по-бавно и по-скъпо. Ако сте двама или повече човека (до 5) просто си вземете Байрен тикет от гарата в Меминген, снимайте с телефона си разписанието за влаковете, часовете и пероните (платформите) на които спира единия влак и от кой перон тръгва другия, понеже ще имате задължително едно или две прекачвания само с по няколко минутки за трансфер. Но не се притеснявайте, всичко е така изчислено, че да бъде наред. Ако все пак изтървете някой влак при прекачванията, пак не се притеснявайте, а просто отидете до първия автомат за билети и вижте в разписанието в колко часа е следващият ви влак, който обикновено е в рамките на един час, дори по-малко, и рядко е повече.

Ако имате други въпроси относно Меминген, Гармиш Патренкирхен, Кемптен, Фюсен, Ройте ин Тирол, Лермос и изобщо този район, с удоволствие ще ви отговоря. Е, стига да знам, разбира се :)

 

 

01.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.