Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 8 минути , Венелин каза:

Два варианта, диаметрално противоположни.
Ако пристигаш с регионален влак отнякъде и така и така му плащаш билета, провери дали няма да е по-изгодно да доплатиш малко по-скъпо за Bayern ticket и вместо да пристигнеш рано в Мюнхен, да циркулираш по някоя от късните линии до съседен град и наобратно към Мюнхен, с пристигане примерно малко след полунощ? В Германия тоя номер съм го правил често.
Ако не ти се правят такива изпълнения, които ги предлага лекомислен мъж, влез в някой хостел около гарата и им кажи, че искаш да изпиеш една бира или кола в бара им. Като видят, че се държиш нормално, а стане късно, помоли ги да останеш още два часа, защото те е страх на гарата. Не мисля, че ще имат сърце да ти откажат, след като разберат, че не се опитваш да пренощуваш без пари.

А аз просто бих си легнала вечерта в удобното топло легло в хостела при летището (че е най-близо до него). Имат и самостоятелни стаи, за който не иска да спи с непознати в една стая, и който, впрочем, е само на 500-600 м от входа на сградата на летището. Наспивам се и сутринта за 5-6 минутки пеша съм на летището. Там си хапвам, пийвам си кафето, и изобщо няма да се чудя и треперя как и къде да изкарам нощта, ще ли ми изкара някой акъла (недай Боже и друго) или не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Предстои ми 6 часа между полети в Меминген. Искам през това време да разгледам градчето. Затова искам да питам автобуси 2 и 808 единствен вариант ли са? Цената от 3 евро на посока ли е или важи и за връщане? Къде мога да прочета туристическа информация за самия град?

Връзка към мнение

За логистиката не мога да ти помогна, ето ти за града: https://www.memmingen.de/en/tourismus.html

 

Впрочем там има нещо и за транспорта: https://www.memmingen.de/en/tourismus/unterkunft-anfahrt/nahverkehr.html

Връзка към мнение
преди 29 минути , Ilian359 каза:

Предстои ми 6 часа между полети в Меминген. Искам през това време да разгледам градчето. Затова искам да питам автобуси 2 и 808 единствен вариант ли са? Цената от 3 евро на посока ли е или важи и за връщане? Къде мога да прочета туристическа информация за самия град?

Автобусите са 2 и 810. Цената е на посока.

http://www.mm-acs.de/pdf/MMACS_Fahrplan_190415.pdf

 

http://www.mm-acs.de/index_englisch.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Тъп (почти) риторичен въпрос. Ако пристигна в 22 часа в Меминген има ли как да убие времето до полета, който е в 8 сутринта? Ясно, че мога да отида в хостела, ама някак не ми се дават 40 евро за 5-6 часа сън..... На ЖП-гарата сигурно няма да има отворено топло място с храна и кафе?

Връзка към мнение
преди 15 минути , tch каза:

Тъп (почти) риторичен въпрос. Ако пристигна в 22 часа в Меминген има ли как да убие времето до полета, който е в 8 сутринта? Ясно, че мога да отида в хостела, ама някак не ми се дават 40 евро за 5-6 часа сън..... На ЖП-гарата сигурно няма да има отворено топло място с храна и кафе?

Спасението ти е в хостела близо до летището. Може и в хотел в града, но е доста по-скъпо.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Налага се да оставя кола за около 3 седмици, пристигам, излитам ... и след 3 седмици се връщам.

Има ли идея някой къде мога да оставя колата, може и в града, разгледах че има шатъли, а първия ми полет е след 9 сутринта, така че ще мога и от града да се придвижа.

Колата е с немска регистрация, така че надявам се да не прави впечатление ако се паркира на обществени места, но не знам дали има такива безплатни около самото летище, което е за предпочитане.

Наскоро пак на път за летището минах покрай някакви паркирани на страничен път към летището, който минава през една нива, но ми се вижда малко несигурно кола да стои на нивата 3 седмици 😉 ...

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

на 04.04.22 г. ще пътувам до Мюнхен, като самолета каца на летището в  Меминген. Как става сега придвижването до Мюнхен?

Гледах Flixbus, но не ми дава нищо за тази дата. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , alienad каза:

Здравейте,

на 04.04.22 г. ще пътувам до Мюнхен, като самолета каца на летището в  Меминген. Как става сега придвижването до Мюнхен?

Гледах Flixbus, но не ми дава нищо за тази дата. 

Влак от Меминген е най удобно.

Ако сте в региона и по голяма група изгодно е регионален билет до 5 човека мисля беше и го имаше,като уикенд пас ако не се лъжа

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , stanimir каза:

Ако часовете те устройват има и директен автобус от летището до ЦГ в Мюнхен  :

 

https://www.allgaeu-airport-express.de/

Благодаря, ще го погледна

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера се върнахме от Мюнхен, като полета беше от Меминген.

Благодаря на всички писали в тази тема.

От летището в Меминген до Мюнхен се придвижихме с автобуса на https://www.allgaeu-airport-express.de/.

При резервиране на билети по Интернет цената е 15 евро.

Автобусът е оранжев и спира точно до изхода на летището - много е удобно.

На връщане от Мюнхен, автобусът беше спрял в съседната перпендикулярна улица, защото течеше ремонт.

Имайте впредвид, да не се шашкате като нас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте група! На 26.05 летя за Маминген за 3 дена, като целта е Нойшванщайн (основно) 🙂 Приемам всякакви съвети за отсядане (за сега съм букнала в Мюнхен, но мога да го махна), забележителности и придвижване..... За първи път ще се мотая сама из Германия и всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 44 минути , Катерина каза:

Здравейте група! На 26.05 летя за Маминген за 3 дена, като целта е Нойшванщайн (основно) 🙂 Приемам всякакви съвети за отсядане (за сега съм букнала в Мюнхен, но мога да го махна), забележителности и придвижване..... За първи път ще се мотая сама из Германия и всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря предварително!

погледни писанията ми в тази темичка...може да ти е полезна  - Цък!

 

Придвижването ни беше с  Bayern-Ticket

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Катерина каза:

Здравейте група! На 26.05 летя за Маминген за 3 дена, като целта е Нойшванщайн (основно) 🙂 Приемам всякакви съвети за отсядане (за сега съм букнала в Мюнхен, но мога да го махна), забележителности и придвижване..... За първи път ще се мотая сама из Германия и всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря предварително!

Може едната ти нощувка да е във Фюсен, хем е хубаво градче, хем ще ти е близо до замъка. Например първата или последната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Rossi to каза:

Може едната ти нощувка да е във Фюсен, хем е хубаво градче, хем ще ти е близо до замъка. Например първата или последната.

Много Благодаря! 🙂 Точно така ще направя! Ще си букна 2 нощувки във Фюсен и смятам последната да е в Линдау (много ми хареса от твоя пътепис...) 🙂  Цял след обяд ровя за някакъв директен превоз, но явно няма и всичко е с прекачване. 😞 За сега тази част леееко ми се опира, но имам първоначална концепция, а имам и време ... От Меминген до Фюсен – с влак – 20 евро (с прекачване в Buchloe) - това е до което стигнах, четейки тук и навсякъде другаде... Оказа се, че от Фюсен до Линдау е по-сложно и по-дълго ... така че ако някой има опит, моля да сподели! Благодаря!

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Ще летя София - Меминген, като нощувката ми е в Улм. Моля за повече информация за придвижването до Улм. Например: Трябва ли да си купя предварително билет за влака от Меминген до Улм? Виждам, че заради ремонт влакът се сменя с автобус. Времето за прехвърляне в Senden е 5 мин, а пише, че автобусът не спира близо до гарата. Някой да е пътувал скоро и да сподели практическа информация? И още - от летището до гарата в Меминген къде спира автобуса? 

Връзка към мнение
преди 9 часа, мими каза:

Здравейте,

Ще летя София - Меминген, като нощувката ми е в Улм. Моля за повече информация за придвижването до Улм. Например: Трябва ли да си купя предварително билет за влака от Меминген до Улм? Виждам, че заради ремонт влакът се сменя с автобус. Времето за прехвърляне в Senden е 5 мин, а пише, че автобусът не спира близо до гарата. Някой да е пътувал скоро и да сподели практическа информация? И още - от летището до гарата в Меминген къде спира автобуса? 

Гарата и автогарата в Меминген са една до друга и не са големи. Автобусът от летището спира на перона, който е съвсем близо до гарата, буквално  до една минута ходене. Според мен няма нужда да си купувате билета предварително - на гарата има няколко автомата за билети с меню на различни езици и ще се справите с купуването на билет от тях. Не съм гледала разписанието на полетите, но ако кацнете преди или около обед и нямате конкретен план, можете да включите първо една разходка из стария град на Меминген и после да продължите към Улм, да речем. Или да отидете, примерно, до Аугсбург да се разходите за 2-3-4 часа из стария град и оттам после да хванете влак до Улм. Имам предвид следното: ако сте двама или повече човека (до 5-ма), вместо да си купувате отделни билети - веднъж от летището до гарата х3€ на човек, после билет за конкретен влак х13,80€ на човек, който, ако изпуснете случайно, ще бъде невалиден за следващия влак, бихте могли предварително по Интернет да си купите един общ билет Bayern-Ticket, с който можете да пътувате (в делничен ден) от 9ч сутринта до 3ч през нощта на следващия ден из цяла Бавария с всички регионални обикновени, експресни и S-bahn влакове, метро, автобуси и трамваи, и този билет важи и от/до летище Меминген, както и до гарата в Улм (и до Залцбург дори). За градския транспорт в Улм обаче не е валиден, защото Улм е в провинция Баден-Вюртемберг. Та, там е в сила Baden-Württemberg Ticket при същите условия и почти същата цена. Клик.

А по питането ви - времето за прекачване от влака на автобуса в Senden е 5 минути, но разписанията на немските железници са така направени, че ако не се зазяпвате, времето е достатъчно. Най-вероятно слизате от влака, излизате пред гарата и автобусът ви чака отпред или встрани на гарата - просто вървете заедно с хората, които слизат от влака и без да се моткат тръгват вкупом нанякъде. А това, дето пише, че автобусът не спира близо до гарата - ами аз го прочетох, че в Улм не спира близо до гарата, което вероятно ще е малко неудобство, но не би трябвало да е проблем, щом Улм е крайната ви точка.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 13 часа, iaia_mama каза:

Гарата и автогарата в Меминген са една до друга и не са големи. Автобусът от летището спира на перона, който е съвсем близо до гарата, буквално  до една минута ходене. Според мен няма нужда да си купувате билета предварително - на гарата има няколко автомата за билети с меню на различни езици и ще се справите с купуването на билет от тях. Не съм гледала разписанието на полетите, но ако кацнете преди или около обед и нямате конкретен план, можете да включите първо една разходка из стария град на Меминген и после да продължите към Улм, да речем. Или да отидете, примерно, до Аугсбург да се разходите за 2-3-4 часа из стария град и оттам после да хванете влак до Улм. Имам предвид следното: ако сте двама или повече човека (до 5-ма), вместо да си купувате отделни билети - веднъж от летището до гарата х3€ на човек, после билет за конкретен влак х13,80€ на човек, който, ако изпуснете случайно, ще бъде невалиден за следващия влак, бихте могли предварително по Интернет да си купите един общ билет Bayern-Ticket, с който можете да пътувате (в делничен ден) от 9ч сутринта до 3ч през нощта на следващия ден из цяла Бавария с всички регионални обикновени, експресни и S-bahn влакове, метро, автобуси и трамваи, и този билет важи и от/до летище Меминген, както и до гарата в Улм (и до Залцбург дори). За градския транспорт в Улм обаче не е валиден, защото Улм е в провинция Баден-Вюртемберг. Та, там е в сила Baden-Württemberg Ticket при същите условия и почти същата цена. Клик.

А по питането ви - времето за прекачване от влака на автобуса в Senden е 5 минути, но разписанията на немските железници са така направени, че ако не се зазяпвате, времето е достатъчно. Най-вероятно слизате от влака, излизате пред гарата и автобусът ви чака отпред или встрани на гарата - просто вървете заедно с хората, които слизат от влака и без да се моткат тръгват вкупом нанякъде. А това, дето пише, че автобусът не спира близо до гарата - ами аз го прочетох, че в Улм не спира близо до гарата, което вероятно ще е малко неудобство, но не би трябвало да е проблем, щом Улм е крайната ви точка.

Много благодаря за разбираемото обяснение! Още нещо искам да споделя: лошо планувах пътуването си, защото пристигам в събота. Нощувките са ми в Улм. Един ден ще отида до Аугсбург, както и вие ми предлагате. Но трябва да е в понеделник, неделята май не е удачно. Добре ли е? Така че при пристигането ми в събота трябва да се придвижа до Улм само. Бих могла да разгледам Меминген, както предлагате. Пътувам сама.

Явно Bayern-Ticket не е приложим за мен. Означава ли, че ако закупя по Интернет билет за влака от Меминген до Улм автобусът от летището ми е безплатен? Може ли да срещна трудности при пътуването с влак от Улм до Аугсбург? Всякаква практическа информация ще ми е полезна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@мими

Кога е пътуването?

Ако е през лятото, юни, юли или август, вземете си от промоционалните билети по 9 евро в сайта на Deutsche Bahn, които вече втори ден коментираме в темата за жп и автобусние промоции. 🙂 И нямате никакви други грижи... не ви трябват нито bayern-ticket, нито B-W ticket.

 

https://www.bahn.com/en/offers/regional/9-euro-ticket-en?dbkanal_007=teaserSliderBigImage_1-1_link_9Euroticket

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, и неделя е удачно, даже още повече - в Германия много хора пътуват точно през уикенда и транспорта, особено жп-то им е много добър. Имайте си едно наум само относно магазините за хранителни стоки (всъщност всички видове магазини) - много от тях и особено в малките населени места може и да не работят в неделя.

Да, master_of_germs   е прав. Ако пътуването е между 1 юни и 31 август, за сам човек 9-евро тикета е просто супер. Но не съм сигурна дали ще важи за автобуса от/до летището до Меминген. Но пък най-хубавото му на този билет е, че важи за цяла Германия, за разлика от регионалните тикети. Вярно, че е само за обикновените местни влакове и ако искаш да отидеш по-надалече ще има да се прекачваш цял ден  🙂  Но пък нали има и опция този билет да се комбинира с нормален билет за на далечно разстояние.

Ако @мими  има вече ясен план къде и колко време ще бъде, бихме могли да й дадем някоя идея, евентуално. Аз, лично, съм под пара за моето предстоящо пътуване след няколко дни, та не знам дали ще имам време да се включа, но съм сигурна, че други магеланци ще се отзоват.
п.п. От летището до гарата в Меминген ще пътувате безплатно само, ако сте с Байерн тикет, а може би и с 9-евро тикета, но не знам за него със сигурност, тъй като е новост и не съм го пробвала. Иначе билетът летище-Меминген е 3€.

Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 0:00, master_of_germs каза:

@мими

Кога е пътуването?

Ако е през лятото, юни, юли или август, вземете си от промоционалните билети по 9 евро в сайта на Deutsche Bahn, които вече втори ден коментираме в темата за жп и автобусние промоции. 🙂 И нямате никакви други грижи... не ви трябват нито bayern-ticket, нито B-W ticket.

 

https://www.bahn.com/en/offers/regional/9-euro-ticket-en?dbkanal_007=teaserSliderBigImage_1-1_link_9Euroticket

Много благодаря за този съвет, мярнах някъде за тази възможност. Да, пътувам през юни - за 4 дни. 

На 25.05.2022 г. в 0:00, master_of_germs каза:

@мими

Кога е пътуването?

Ако е през лятото, юни, юли или август, вземете си от промоционалните билети по 9 евро в сайта на Deutsche Bahn, които вече втори ден коментираме в темата за жп и автобусние промоции. 🙂 И нямате никакви други грижи... не ви трябват нито bayern-ticket, нито B-W ticket.

 

https://www.bahn.com/en/offers/regional/9-euro-ticket-en?dbkanal_007=teaserSliderBigImage_1-1_link_9Euroticket

Безкрайно съм благодарна!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 25.05.2022 г. в 9:06, iaia_mama каза:

О, и неделя е удачно, даже още повече - в Германия много хора пътуват точно през уикенда и транспорта, особено жп-то им е много добър. Имайте си едно наум само относно магазините за хранителни стоки (всъщност всички видове магазини) - много от тях и особено в малките населени места може и да не работят в неделя.

Да, master_of_germs   е прав. Ако пътуването е между 1 юни и 31 август, за сам човек 9-евро тикета е просто супер. Но не съм сигурна дали ще важи за автобуса от/до летището до Меминген. Но пък най-хубавото му на този билет е, че важи за цяла Германия, за разлика от регионалните тикети. Вярно, че е само за обикновените местни влакове и ако искаш да отидеш по-надалече ще има да се прекачваш цял ден  🙂  Но пък нали има и опция този билет да се комбинира с нормален билет за на далечно разстояние.

Ако @мими  има вече ясен план къде и колко време ще бъде, бихме могли да й дадем някоя идея, евентуално. Аз, лично, съм под пара за моето предстоящо пътуване след няколко дни, та не знам дали ще имам време да се включа, но съм сигурна, че други магеланци ще се отзоват.
п.п. От летището до гарата в Меминген ще пътувате безплатно само, ако сте с Байерн тикет, а може би и с 9-евро тикета, но не знам за него със сигурност, тъй като е новост и не съм го пробвала. Иначе билетът летище-Меминген е 3€.

Благодаря ви! Освен от Меминген до Улм, на другия ден ще отида до Аугсбург. Нощувките ми са в Улм. Така че този билет е супер!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, мими каза:

Благодаря ви! Освен от Меминген до Улм, на другия ден ще отида до Аугсбург. Нощувките ми са в Улм. Така че този билет е супер!

Аз писах някъде и по другите теми, но доста близо до Улм има едно много приятно малко градче Кауфбойрен (Kaufbeuren). Заслужава си отбивката, защото е съчетание от традиционни къщета, неизменния за тая част на Германия замък и красива природа с интересни скали и пещери.  Ние мислим да отскочим дотам през юли. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.