Прескочи до съдържание

Най-голямата ми далавера :)


Препоръчани мнения

По темата с екипажните "спойки" : Хващате по една фуражка и един блейзър, инсталирате и отивате да дебнете:

http://roadwarriorvoices.com/2015/08/08/now-pilots-and-crew-members-have-their-own-tinder-style-dating-app/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е някаква тайна, аз съм един от двамата, чудно ми е кой е другия, но съм сигурен, че има и още :) Конкретни и по-специфични детайли бих разказал на по бира, не че ми пречи да ги споделя и тук, ма знам ли корпоративните политики, до къде се простират и да не влезна в неприятности. 

 

90% е много, много, много грубо казано. С две думи, за европейски полети ползата е символична, с добавения недостатък от това, че си stand by пътник почти не си заслужава. Особено за придружители, за които отстъпката не е толкова добра и може да стигне до там, че билета за придружител да е по-скъп, от колкото, ако си купи билета сам. На дълги полети вече е друго и там отстъпката е супер, особено за бизнес класа (още не съм пробвал).

 

Но това със stand by е по-сериозен проблем, от колкото го мислите, например дълго планирането ми пътуване до Бразилия пропадна в последната седмица след като видях, че самолетите са безнадеждно овърбукнати, замина и известна сума във вече купени билети по вътрешни полети. Защото за полета до там може да чакаш последния момент да си stand by, ама за вътрешни няма как и трябва да купуваш от рано :) Важи и за нощувки и всякакви други неща, които са по-скъпи от предплатените, които би си взел, ако имаш гарантиран билет. Имам и няколко колеги, които са споменавали за непредвидени нощувки някъде си. Аз и приятелката ми бяхме на косъм на връщане от САЩ, взехме последните две места в А380, седяхме доста разделени един от друг, на места в средната колона, с най-необщителните съседи, които не искаха да се разменят...

 

Не, че се оплаквам, едно от предимствата на работата ми, на което държа адски много, поне докато не изръшкам голяма част от мрежата на компанията, но съвсем не е супер далаверата на века, с каквито се похвалиха доста хора :)

 

Различните фирми и различните компании имат различни условия между другото. При някой важи само за определена авиокомпания, при други за цял алианс и т.н. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Не е някаква тайна, аз съм един от двамата, чудно ми е кой е другия, но съм сигурен, че има и още :) Конкретни и по-специфични детайли бих разказал на по бира, не че ми пречи да ги споделя и тук, ма знам ли корпоративните политики, до къде се простират и да не влезна в неприятности. 

 

Като си инсайдер разкажи поне по принцип до колко е широк кръгът който може да се възползва от подобни оферти. Жена, съпруг, деца, роднина до девето коляно, приятел и т.н.? Трябва ли да пътува и служителят или може някой от неговото обкръжение самостоятелно да пътува?

Връзка към коментар

Как можах да забравя, два костюма, два чифта официални обувки и две ризи, възстановени от КЛМ поради забавен багаж с 24 часа. Аз вече като видя прекачване под 2 часа в Амстердам за дълъг полет, като кацна директно отивам в Lost&Found без да чакам багаж :) Проблемът в Африка е само намиране на нормални дрехи (без лъскави елементи, пайети и тн) и обувки 46 номер. Иначе официалния ми гардероб се поддържа от КЛМ.  

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Как можах да забравя, два костюма, два чифта официални обувки и две ризи, възстановени от КЛМ поради забавен багаж с 24 часа. Аз вече като видя прекачване под 2 часа в Амстердам за дълъг полет, като кацна директно отивам в Lost&Found без да чакам багаж :) Проблемът в Африка е само намиране на нормални дрехи (без лъскави елементи, пайети и тн) и обувки 46 номер. Иначе официалния ми гардероб се поддържа от КЛМ.  

 

Хах, аз съм генерално стресирана на тема багаж при полети с прекачвания - и тях самите не ги долюбвам именно поради тази причина, защото мразя в червата си такива проблеми. Почти като теб реагирам и обикновено съм шокирано-изненадана, когато си видя куфара :) Жалко че не ви познавах преди две години, за да поискам обещетение от Ал Италия... 

 

P.S. За да не съм офтопик, може би е редно да приравня към 'далавера' - признавам, откровено не харесвам тази дума :) - следните ми командировки: 

 

Лондон - Тайланд (Банкок и Патая)

Лондон - Япония (Йокохама и Токио)

Лондон - Индия (Мумбай и Гуджарат)

Лондон - Испания (Сантандер)

Лондон - Италия (Южна Италия - Бари, Таранто)

Лондон - Франция (Северна Франция и околностите на Лион)

България - Италия (Милано и Леко ди Комо)

България - Германия (Мюнхен и околностите)

България - Румъния (Букурещ)

България - Русия (Москва, два месеца)

 

...може и още да има, но това асоциирам на прима виста :)

П.С. И продължавам да считам, че истинската ми далавера е здравето - най-най-важното, но го забравяме, както и че имам работа (страшно нещо е безработицата) - с извинение за повторението, но наистина го мисля :)

Връзка към коментар

По темата с екипажните "спойки" : Хващате по една фуражка и един блейзър, инсталирате и отивате да дебнете:

http://roadwarriorvoices.com/2015/08/08/now-pilots-and-crew-members-have-their-own-tinder-style-dating-app/

To май имаше един подобен филм с Леонардо Ди Каприо...и Пан Ам ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Зависи. За много от нещата едно нещо стане ли ти работа го намразваш. Познавам хора които обикалят мчетани дестинации по работа с досада и всичко е на тагадък вкл. точно сега моя позната в Колумбия и Перу. През отпуските обаче се връща по местата които са и харесали да си изкара истински приятно.


Важното да ти плащат достатъчно  , не да минават само с командировки . Другото лесно ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ми... тамън това се замислих, като цяло за самия човек си е далавера както и да го гледаме, но реално не е нещо, което сам си си разцъкал.. де да знам, определено си е за хвалба обаче командировки през океана :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За през океана говоря. Завежда приемния отдел на популярен американски колеж и обикаля постоянно Япония, Китай , Хонгконг , Аржентина , Чили ... навсякъде където си презентират колежа. Като гледам лети в бизнес класа , но благодарение на добрата отпуска в бранша ( някъде 40 дни за САЩ е нещо много мечтано ) има възможност да си прекарва и ваканциите където и хареса.

Това за мен вече е работа ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

А далавера ли е да пътуваш за сметка на фирмата в която работиш и да не си плащаш за нищо?

 

определено да, особено ако имаш възможност към работната програма да си добавиш поне ден, два или три допълнително за да успееш да разгледаш на спокойствие :) или пък си на обучение или конференции :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

е щом включихме и работните посещения към далаверите, значи и аз мога да кажа нещо. Бях на командировка няколко седмици в Куала Лумпур. Всичко супер, но КЛ и околностите не се славят с много  интересни неща, които могат да се правят през уикенда. Убедих мацката, която се занимава с резервациите, че вместо да плаща за 5звезден хотел в КЛ е супер изгодно да ми плати две нощувки в Сингапур за уикенда, докато аз си покривам самолетните билети (с Air Asia). Цената беше по-висока, но не значително.

А кой беше хотелът ли? Сигурно повечето от вас ще се досетят ( и  ще открият какво се крие зад инфинити pool-a). 

post-134-0-56005500-1439538477_thumb.jpg

Редактирано от petko
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Това с роднина работещ в жп или авиокомпания е голяма далавера :) Преди време за кратко време имах гадже работеща в Бритиш и тя ми обясняваше, че можели да летят по цялата мрежа на One world, като плащат само 10% от цената на билета, но могат да се качат на борда само ако в последния момент има свободни места. Около празници и други пикови дати реално не може да се ползва, но за почти без пари може да обиколиш света в по малко натоварени дни. За момент си правех някакви планове да се оженим, но не ми стана далаверата :lol:

 

 

Аз далавери също нямам.

Но по подобен пример имах едно бивше гадже, което работи все още за авиокомпания (нарочно не я споменавам), та летяхме тогава (преди 3-4 години) за по 200 лв двупосочен в Европа с багаж, но на stand by. 

Така веднъж нямаше места и вече виждах как си отвисяваме по летищата цял ден, щото и прекачане имахме, ама накрая ни качиха на местата на стюардесите.

И това си беше наи-голямата далавера за мен. :)

Даже се шегувахме да им помогнем с кетъринга.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

А кой беше хотелът ли? Сигурно повечето от вас ще се досетят ( и  ще открият какво се крие зад инфинити pool-a). 

attachicon.gifPA207233.JPG

То ясно какво се крие зад pool-a, но както се вижда - и вътре в pool-а има интересни неща :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 4 месеца по-късно ...
Евгени Димитров

Сетих се за още една добра далавера.

 

София-Доха-Дубай / Дубай-Манила-Сидни / Сидни-Манила-Тайпе / Тайпе-Макао / Макао-Манила / Манила-Дубай-Доха-София

 

800 лв. тотал за целия маршрут.

Добре де, как ги правите тези стопе на няколко места и излизат някакви ниски суми. През кой сайт, приложение. Преди 2 дни направим подобен опит да навържа полет от САЩ - Филипини - Бг - САЩ. Излезе ми над $3000. Дайте някакъв жокер

Връзка към коментар

Добре де, как ги правите тези стопе на няколко места и излизат някакви ниски суми. През кой сайт, приложение. Преди 2 дни направим подобен опит да навържа полет от САЩ - Филипини - Бг - САЩ. Излезе ми над $3000. Дайте някакъв жокер

 

Връзваше се с една промоция на Cebu Pacific. Ако има пак подобна, можеш да си сигурен, че ще се появи във форума. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Супер. Тъй като съм нов тук, доста изчетох, но разбира се не всичко, имате ли тема където качвате моментни промоции на всякакви авиокомпании. Засичам доста добри цени, които посвате то Европа за Латинска Америка. Някой може ли да препоръча сайтове за билети от Сащ посока Азия? Ползвам стандартните kayak, skyscanner, edreams, one travel и други подобни.

Връзка към коментар

Супер. Тъй като съм нов тук, доста изчетох, но разбира се не всичко, имате ли тема където качвате моментни промоции на всякакви авиокомпании. Засичам доста добри цени, които посвате то Европа за Латинска Америка. Някой може ли да препоръча сайтове за билети от Сащ посока Азия? Ползвам стандартните kayak, skyscanner, edreams, one travel и други подобни.

Общи промоции и разпродажби

Като първо погледнете дали няма отделна тема за авиокомпанията.

Всички нови оферти излизат в този форум.

 

А ако искате пръв да намерите оферта, то преглеждайте в  "Таблицата"

 

За сайтовете нищо не мога да кажа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Преди малко завърших SOF/GVA/LIS/OPO/CGN/SOF за 53 китна на калпак. :music:  Всичко това с Ентропей, Мастердебит и Маестро.

 

 

 

 Братислава - Sky Europe (RIP) общо 14 евро за 2-ма човека (8 евро летищни такси - 1 евро цена на човек);

 

И ние намазахме от тази промоция, но летяхме до Виена и  след 40 минути излитяхме за още 8 евро  до Орли, но така и не видяхме орли. :rofl: И снимки има. До Братислава коя година е било?

 

много му тича тъмен нос

dscn2174_8e66e_8986222.jpg

 

dscn1963_ee98b_8985388.jpg

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Супер. Тъй като съм нов тук, доста изчетох, но разбира се не всичко, имате ли тема където качвате моментни промоции на всякакви авиокомпании. Засичам доста добри цени, които посвате то Европа за Латинска Америка. Някой може ли да препоръча сайтове за билети от Сащ посока Азия? Ползвам стандартните kayak, skyscanner, edreams, one travel и други подобни.

 

Ако искаш може да следиш форумите на Flyertalk, там се пускат предимно и основно ниски цени от/до САЩ. За Азия рядко изскача нещо, но съм срещал. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е някаква тайна, аз съм един от двамата, чудно ми е кой е другия, но съм сигурен, че има и още :) Конкретни и по-специфични детайли бих разказал на по бира, не че ми пречи да ги споделя и тук, ма знам ли корпоративните политики, до къде се простират и да не влезна в неприятности. 

И аз, и аз :)

Ако разбирам правилно за какво си говорите. В далечната 1998 съм летял София-Ню Йорк в бизнес класа за 0лв. Тогава можеше да се лети и до Банкок, Мале, Хараре, обаче за съжаление нашите се ораганизираха само веднъж, ако не броим 1-2 пъти до Бургас, където между другото беше доста по-трудно да намериш празни места, отколкото до Ню Йорк.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Преди малко завърших SOF/GVA/LIS/OPO/CGN/SOF за 53 китна на калпак. :music:  Всичко това с Ентропей, Мастердебит и Маестро.

 

 

 

 

И ние намазахме от тази промоция, но летяхме до Виена и  след 40 минути излитяхме за още 8 евро  до Орли, но така и не видяхме орли. :rofl: И снимки има. До Братислава коя година е било?

 

много му тича тъмен нос

 

 

 

 

 

октомври месец 2006г. беше Братислава... когато сме били по-младички :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.