Прескочи до съдържание

Най-голямата ми далавера :)


Препоръчани мнения

Може и в бизнес, в зависимост от колко е ларж авиокомпанията :)

Още нещо - когато се лети с такива билети, директивата за компенсациите не важи.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Стюардесите от Ryanair и Wizz air, моля да не ми предлагат билети с 90% отстъпка, особено ако става дума за билети от 1 евро  ;)


Може и в бизнес, в зависимост от колко е ларж авиокомпанията :)

Още нещо - когато се лети с такива билети, директивата за компенсациите не важи.

 

Не съм сигурен, че получаваш обслужване като за бизнес класа, но можеш да заемеш мястото в бизнес класата ;)

Ще се откажа и от компенсациите ;) 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Скоро имах приказка с един приятел, когото стюардеса на Катар беше вписала в листата си и летя за 10% от цената на билета до Япония. Нямат никаква връзка. Поне така ми каза той. :P :P

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Скоро имах приказка с един приятел, когото стюардеса на Катар беше вписала в листата си и летя за 10% от цената на билета до Япония. Нямат никаква връзка. Поне така ми каза той. :P :P

 

 

Охооо, намирисва на далавера ;) Явно трябва активно да търся във Фейсбук стюардеси ;) Да не говорим, че имам и слабост към жените в униформа ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Охооо, намирисва на далавера ;) Явно трябва активно да търся във Фейсбук стюардеси ;) Да не говорим, че имам и слабост към жените в униформа ;)

Ако попаднеш на стюард-и, не забравяй да споделиш с магеланките! :)

Нали форума е за да си помагаме! ;)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Охооо, намирисва на далавера ;) Явно трябва активно да търся във Фейсбук стюардеси ;) Да не говорим, че имам и слабост към жените в униформа ;)

Не разбирам защо се ограничаваш само до стюардесите :P - цък

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не разбирам защо се ограничаваш само до стюардесите :P - цък

 

А, не Фичо, мерси - не пуша. На трета снимка се отказах да скролвам надолу. Може да не съм първа младост, но все са ми останали някакви естетически възгледи... :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, не Фичо, мерси - не пуша. На трета снимка се отказах да скролвам надолу. Може да не съм първа младост, но все са ми останали някакви естетически възгледи... :(

 

Не си ли си научил урока, че безплатен обяд няма ;) Под някаква форма всичко се плаща в живота ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, не Фичо, мерси - не пуша. На трета снимка се отказах да скролвам надолу. Може да не съм първа младост, но все са ми останали някакви естетически възгледи... :(

Чакай сега, да не смесваме нещата :biggrin: - погледни пак заглавието - темата е за далавери  :P.

За другото може да отворим отделна тема, даже то май имаше такава. ;)

Все пак има значение какво е блюдото, което плащаш и било ли е ... апетитно! :P

Ама вие ставате леко нахални :P  - хем душата в рая, хем каквото-беше-там :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Все пак има значение какво е блюдото, което плащаш и било ли е ... апетитно! :P

 

Младо и апетитно гадже, ти осигурява билети и компания до Бора Бора ;) Може ли да има по голяма щастие от това? :P

Чакай сега, да не смесваме нещата :biggrin: - погледни пак заглавието - темата е за далавери  :P.

За другото може да отворим отделна тема, даже то май имаше такава. ;)

 

Човекът искаше да ти каже, че това което му предлагаш за него не е далавера :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Знам, че има хора, които не са от екипажа и например в Луфтханза пак получават билетите на мегапреференциалните цени. И могат да вписват и хора, които не са им роднини. Може също и гадже , приятел, познат, забивката от снощи и т.н. Но това дето трябва да има свободни места малко чупи от гъвкавостта, но пък все пак си заслужава на 100%

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А, не Фичо, мерси - не пуша. На трета снимка се отказах да скролвам надолу. Може да не съм първа младост, но все са ми останали някакви естетически възгледи... :(

 

Андреа Литеску за съжаление не е пилот в Катар или Бритиш, а “само“ в Уиз ер, но мисля че е подходяща да порадва естетическите ти възгледи ;)

 

3_41.jpg

 

56.jpg

 

andreea.jpg

Ако продължавате в този дух заглавието на темата ще трябва да се смени с нещо по-розово :)

 

Абсолютно си е в темата, просто се опитваме да максимализираме далаверата ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Знам, че има хора, които не са от екипажа и например в Луфтханза пак получават билетите на мегапреференциалните цени. И могат да вписват и хора, които не са им роднини. Може също и гадже , приятел, познат, забивката от снощи и т.н. Но това дето трябва да има свободни места малко чупи от гъвкавостта, но пък все пак си заслужава на 100%

 

Може направо да организираме конкурс за магеланеца, който първи успее да се уреди с подобен билет и да го обявим за далавераджията на месеца или годината ;)

Връзка към коментар

хубаво де, София - Москва - Санкт Петербург - Москва - София, 2-ма човека, 0 лв., благодарение на другарите от Аерофлот, които покриха дори и летищните такси :) или Братислава - Sky Europe (RIP) общо 14 евро за 2-ма човека (8 евро летищни такси - 1 евро цена на човек); или бизнес класа с KLM до Америките за смешни летищни такси... има и други, ама вече ги позабравям, че винаги предстоящите пътувания са ми по-интересни от миналите :) 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

А иначе във форума си имаме (поне) две стюардеси ;)

 

Нека да не мълчат, а да ни подскажат как точно работи схемата ;) Според мен би трябвало да имат някакъв годишен лимит колко билети могат да получат. 

Връзка към коментар

Имаш ли идея колко близки трябва да са ти отношенията със стюардесата за да те огрее и теб един такъв билет? Непременно трябва да сте женени или да живеете на семейни начала, евентуално да си роднина до девето коляно и т.н.? Знам че дават билети и на членовете на семейството, но как дефинират семейството не знам.

 

Интересното е и къде е границата на служител? Чистачката в офиса също ли получава право на такива билети?

В хангарите в Мадрид, където работих доста време, всички служители-работници имаха безплатни билети.

Имаха определени бройки билети.. Ако 1 или 2 години не използваш нищо, ти ги махаха. Ако се използват, се плащаше някаква такса, примерно за Мадрид-Хавана или някъде из Азия 70-80-90евро на човек. Лошото е, че отиваш на летището и чакаш да влезеш, ако има места. Имаше и такива с предварителна резервация, но ти изгаряха повече билети или километри, имаше нещо или бяха някаква много по-малка бройка...Последно един познат летя с жена си и децата си до Коста Рика със резервиран билет, но с това си изби всички патрони за годината. Реално плати около 4 пъти по-малко, отколкото би му струвало.

Не знам сега, но преди време можеха да качват и приятел с тях. Мисля, че това отпадна.

 

Ако отидат семейно 2-3-4 човека на ваканция из Европа, има риск да не се качат, затова не използваха почти никога тези билети за късите разстояния в Европа, а и има много лоу кост компании, с две думи няма много смисъл. Вече за далечни разстояние няма спор, че е голям кеф.

Имаше хора, които пътуваха много, други малко, трети никак..

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.