Прескочи до съдържание

Най-голямата ми далавера :)


Препоръчани мнения

Моите попадения са изцяло и единствено благодарение на magelanci.com bow-down-before-you.gif

- Мадрид -> Рио -> Мадрид -> Берлин  за  €234

 + двата свързващи полета София -> Мадрид и Берлин -> София за €56  общо

...

- София -> Рим -> Сеул -> Рим -> Белград  за €221

...

филипинската врътка със Cebu:

- Дубай -> Манила -> Пуерто Принцеса -> Манила -> Сидни -> Манила -> Дубай  за €136

+ двата свързващи полета София-Дубай-София за €108

...

покрай онази история с купончетата от Експедия:

3 нощувки, паусада във Фоз до Игуасу , Family room с четири легла и оценка над 8 в букинга  -  за по $4 на нощ или общо $12

 

Ако не беше този форум, едва ли някога щях да посетя тези места по света :rolleyes:

  • Харесвам 25
Връзка към коментар

Фичо - отличник ! :)

При мен грешката е , че все нещо съм набелязал и дебна далавера конкретно за там. Големите удари стават с мигновенни покупки на някоя подобна оферта-трепач.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Фичо - отличник ! :)

При мен грешката е , че все нещо съм набелязал и дебна далавера конкретно за там. Големите удари стават с мигновенни покупки на някоя подобна оферта-трепач.

 

Бързото реагиране и преначертаването на плановете е много важно! Миналият декември и през акъла не ми минаваше да ходя на круиз в Дубай, но като видях офертата 7 дни за 400 евро, за каюта с балкон, за момент не се замислих да не направя резервация :) Нормалната цена на една такава каюта е около 2000 евро, а точно една седмица след моя круиз на коледа я продаваха за 4000 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чета и се усмихвам. Браво ви. Има и хора като мен - които са без далавери :)

 

Моята 'далавера' всъщност е, че съм здрава (не съм инвалид)  => мога да пътувам когато и където искам.

И работя = > Останалото ще го спечеля. Дай Боже да е винаги така! 

Връзка към коментар

Чета и се усмихвам. Браво ви. Има и хора като мен - които са без далавери :)

 

Някой трябва и да плаща сметката на далавераджиите ;)  Ако всички пътуваха за 25 евро до Филипините, авиокомпаниите щяха бързо да фалират ...

Животът по принцип не е справедлив, но форуми като Магеланци помагат неговите членове да не са от тези които плащат сметката на другите ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами то ние българите сме си най-добри с далаверите :) Аз съм пътувал едно поне 15-20 пъти с нискотарифните с цени от 20 до 35 евро, което си е добре.

Аз обаче ще разкажа за автобусни приключения ... през 2004 г. на Европейското в Португалия и 2006 г. на Световното в Германия пътувах по около 18 дена с българска туристическа фирма за по 550 лв., което прави по около 30 лева на ден. Не пътувам с агенции почти никога, но тази беше заявена от група слависти (почти изчезващ вид :), а другите ултраси се включихме към нея. Редувахме нощувка в хотел и в автобуса, като ни оставяхе в някой град от сутрин до вечер. 

Общо за двете екскурзии посетих около 30 града в 10 страни :)

Ако направя база с цените сега, разликата е доста голяма, защото "кожодерите" дерат ли дерат.....

 

През 2013 пътувах през зимата в трите прибалтийски републики със закупени билети от winter sale 70 %. Така платих само 30 % от цената, която за нощен или ранен преход беше буквално някое и друго евро :)

 

Това не е далавера, а е част от моя живот. Имам приятели в цял свят и съм им бил на гости (за моя радост и те на мен).

Така че като погледнете на картата на север от България (до Естония) и на запад (до Япония) съм дал за общо няколко месеца престой не повече от 100-200 Е ;)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз съм от тия без далаверите.

В актива си имам едно ъпгрейдване в бизнес класа заради свръхрезервация от Париж до София по Коледа и 4 нощувки в Гранд Хотела на Порто за 65 евро на вечер вместо 105 евро, заради португалския на Роцев :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Като по-малък имах безплатни билети за влаковете в 12 страни в Европа, за по 8 дена във всяка. Това благодарение на баща ми, който работеше в БДЖ.

:) Леко ме усмихна!

FIP билетите се полагаха на служители на БДЖ,съпрузи и техните деца. Всяка година имаш право на един такъв билет по избор.Към билета по желание имаше и FIP карта,която даваше 50% намаление на ж,п.билети,за някой фериботи,автобуси..ако ти свършат купончетата на билета или си използвал билета си през годината.Билетите всъщност бяха ДО 12 страни по избор,но включваха почти всички Европейски страни в системата FIP ,че даже и билета важеше за някой фериботи,теснолинейки и зъбчатки в Швейцария,както и автобуси обслужвани от Ж,П компании. Всъщност билета за всяка една страна представляваше 4 купона с валидност 24 часа за всеки. Без ограничение на броя влакове в рамките на 24 часа,но най често важащи само за 2 ра класа,на машинистите важаха за 1 ва класа. С билета можеше да се пътува и в някой категории по направления и TGV,Thalus,ICE,X200(Швеция) ,но се доплащаше ,такса за запазено място,което варираше между 4 и 12 Евро в зависимост от категорията на влака.Удобството освен безплатния начин,беше и това,че не мислиш кога и как ще купуваш билети и от къде.Просто решаваш и се качваш,стига да имаш останало купонче,пишеш си датата и пътуваш :)И наистина ако сметнеш в пари билетите за влак....някой самолетни билети-удъри,ще са като пакетчета семки ,пред маршрут... София-Будапеща-Берлин-Малмьо(ферибот Засниц-Трелеборг)-Гьотеборг-Осло-Берген/Трондхайм- Бодьо-Нарвик-Стокхолм-Малмьо-Копенхаген-Амстердам-Мюнхен(с отбивка за Фюсен)-Инсбрук -Залцбург -Виена- Будапеща-София)с влак...за има няма 30 Евро общо за запазени места :)Пък маршрути да искаш и да можеш да издържаш на път с влак! Така беше,едно време...от това по голяма далавера за пътуване не съм имал и не мога и да мечтая вече да се пътува по този безплатен начин!Билета важеше за 3 месеца от датата на издаване и единственото,което искам да спомена още е,че беше за тези които обичат да пътуват в Европа с влак ;)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И аз съм правил 2 такива екскурзии с БДЖ билетите, един приятел ги уреждаше.

Единия път до Амстердам, с обиколка на доста местенца по пътя, втория път - до Лазурния бряг и половин Италия.

Няма по-готина екскурзия от тази с влак из Европа. Возят те, в супер културни влакове, пиеш си биричката, контрольорите ти се усмихват и ти викат "колега", гарите са винаги в центъра на градовете, минаваш през малки селца и паланки, а не магистрали... Даже в Люксембург, който не е в споразумението, кондуктора се смили и не ни глоби, нали сме колеги:),

Мисля за тази НГ пак да се пробвам, ако може все още...

 

Иначе за пътуванията на topfly и Матеев - само като ви чета маршрутите и се уморявам...:)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И наистина ако сметнеш в пари билетите за влак....някой самолетни билети-удъри,ще са като пакетчета семки ,пред маршрут... София-Будапеща-Берлин-Малмьо(ферибот Засниц-Трелеборг)-Гьотеборг-Осло-Берген/Трондхайм- Бодьо-Нарвик-Стокхолм-Малмьо-Копенхаген-Амстердам-Мюнхен(с отбивка за Фюсен)-Инсбрук -Залцбург -Виена- Будапеща-София)с влак...за има няма 30

 

Спестяването по принцип трябва да го сравняваш с най-евтината публична и лесно достъпна възможност. В случая най-добре е да го сравняваш с картите Interrail, които почват от 42 евро за пътник под 26 години и една държава и стигат до 600 евро за пътник над 26 години и едномесечна валидност за цяла Европа.

Връзка към коментар

Моите далавери са 5. 5 години по ред на почивка по социалната програма на министерство на отбраната. МО плащаше 75% от цената, а ние 35. Така ходихме 1 седмица в Санкт Петербург,полет, 4* хотел, пълен пансион, с включена програма всеки ден, автобус, екскурзовод, входни такси....всичко за 1232 лв. на човек. В Йорет де мар, при същите условия, с включени екскурзии до Барселона, Жирона, Монсерат и фламенко вечер в замък за 600 лв.на човек. В Полша 10 дена около Варшава в един комплекс, като всеки ден ни караха до града за посещение на нещо, а един ден екскурзия до Краков за 500 лв. на човек, в Прага даже еднодневните карти за целия градски транспорт ни бяха уредили. Другата беше 1 седмица в Новотел в Амстердам, всички музеи и наоколо, Едам...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз съм правил 2 такива екскурзии с БДЖ билетите, един приятел ги уреждаше.

Единия път до Амстердам, с обиколка на доста местенца по пътя, втория път - до Лазурния бряг и половин Италия.

Няма по-готина екскурзия от тази с влак из Европа. Возят те, в супер културни влакове, пиеш си биричката, контрольорите ти се усмихват и ти викат "колега", гарите са винаги в центъра на градовете, минаваш през малки селца и паланки, а не магистрали... Даже в Люксембург, който не е в споразумението, кондуктора се смили и не ни глоби, нали сме колеги :),

Мисля за тази НГ пак да се пробвам, ако може все още...

 

Иначе за пътуванията на topfly и Матеев - само като ви чета маршрутите и се уморявам... :)

 

Когато бях студент си направих едно едномесечно пътуване с Interrail чак до Мароко (тогава в картата влизаше и Мароко) и мога да потвърдя, че пътуването с влак е голямо удоволствие :) Не си свит като палачинка в креслото, а може да се разхождаш по време на пътуване. Често има вагон-ресторант, а във Франция TGV от центъра до центъра са по бързи от самолет. Да не говорим за голямата свобода, че няма нужда предварително да решаваш кога да пътуваш, а може и в последния момент да се качиш на влака. Нощните влакове рядко са пълни и във втора класа спокойно може да си спиш на седалките :) Това ми беше най-лоу кост пътуването, защото основно спахме във влакове, къмпинги и хостели.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Когато бях студент си направих едно едномесечно пътуване с Interrail чак до Мароко (тогава в картата влизаше и Мароко) и мога да потвърдя, че пътуването с влак е голямо удоволствие :) Не си свит като палачинка в креслото, а може да се разхождаш по време на пътуване. Често има вагон-ресторант, а във Франция TGV от центъра до центъра са по бързи от самолет. Да не говорим за голямата свобода, че няма нужда предварително да решаваш кога да пътуваш, а може и в последния момент да се качиш на влака. Нощните влакове рядко са пълни и във втора класа спокойно може да си спиш на седалките :) Това ми беше най-лоу кост пътуването, защото основно спахме във влакове, къмпинги и хостели.

 

Ех, припомни ми за едно от най-приятните ми пътувания, ако да не е и номер едно!

Преди 11 години пътувах с влак Франция - Испания, от Лион до Барселона, с TGV във Франция и с Thales (ако не бъркам името) в Испания. Билетите беше взел мъжа ми от БДЖ, доплатихме си за места в първа класа в TGV-то, за испанските нищо. TGV-то е приказка, никога няма да забравя как ми се размазваше пейзажа пред очите при скорост 300 км/час, че и комфортно беше в първа класа :) . Още тогава заявих на мъжа ми, че пътуването с TGV е по-хубаво от самолет и не съм променила мнението си, макар че от тогава не съм се качвала повторно на TGV. Трябва да поправя това.

Сега като се замисля, този случай е най-евтиното ни пътуване до сега. Гостувахме на роднини и приятели и хотели не сме плащали.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Само да допълня нещо за безплатните билети, раздавани на служители в БДЖ или служители в "Транспортно ХЕИ", какъвто беше случаят с майка ми. Аз съм пътувал в цяла Европа по този начин няколко поредни години в началото на 90-те. Най-голям зор беше да се намери разписание на европейските влакове и обикновено това се случваше срещу кутия шоколадови бонбони от някоя служителка в бюро "Рила" на гърба на транспортното министерство. Голям кеф беше! Фен съм на влаковете от онова време и все се каня да проуча варианти за обиколка на Европа с влак, но този път без нощни преходи, които бяха в основата на онези пътувания, защото ползвах влака като хотел. Ех, спомени...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Няма ли някоя стюрдеса във форума да ни открехне какви са в момента правилата за безплатни или почти безплатни билети за служители? Някъде бях чел, че при отделни авиокомпании доста са орязали тези възможности....

Връзка към коментар

Не знам дали не ги отмениха... Иначе отсечката Берлин - Хамбург ICE-a я взема по-бързо от самолет и най-сладкото е, че няма нужда от допълнителна резервация, че във Франция боли като се качиш на TGV :D Само да вметна за interrail app-а, който си инсталираш на телефона и е offline, дава ти как да стигнеш от А до Б и можеш да му кажеш да е без резервации и т.н. Доста приятно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има си ги билетите, преди бяха IDxx, до 90, като 90 значи 90% отстъпка от цената.

Сега има нов тип - наричат се ZED билети, по името на спогодбата между авиокомпаниите.

Тук има доста информация: http://www.flyzed.info/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има си ги билетите, преди бяха IDxx, до 90, като 90 значи 90% отстъпка от цената.

Сега има нов тип - наричат се ZED билети, по името на спогодбата между авиокомпаниите.

Тук има доста информация: http://www.flyzed.info/

 

Имаш ли идея колко близки трябва да са ти отношенията със стюардесата за да те огрее и теб един такъв билет? Непременно трябва да сте женени или да живеете на семейни начала, евентуално да си роднина до девето коляно и т.н.? Знам че дават билети и на членовете на семейството, но как дефинират семейството не знам.

 

Интересното е и къде е границата на служител? Чистачката в офиса също ли получава право на такива билети?

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Усещам фиксация върху професията стюардеса :lol:

Всички служители на АК, от дадено ниво нагоре, получават такива билети, не само екипажите.

Освен ако правилата на компанията стриктно не го забраняват, може и на далеееечни познати да ги дават :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Освен ако правилата на компанията стриктно не го забраняват, може и на далеееечни познати да ги дават :)

 

Усещам как във форума скоро ще се открие вторичен пазар на тези билети ;) Аз бих платил и 20% ако става ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За да не отвлечем темата, по-добре прочети правилата за ползването им в сайта по-горе.

Имаш статут на безгласен багаж, буквално и преносно :) Могат по всяко време да те свалят от самолета.

Разбира се, когато летиш в positive space (не на стендбай), си почти като нормален пътник, но цената е доста различна.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За да не отвлечем темата, по-добре прочети правилата за ползването им в сайта по-горе.

Имаш статут на безгласен багаж, буквално и преносно :) Могат по всяко време да те свалят от самолета.

Разбира се, когато летиш в positive space (не на стендбай), си почти като нормален пътник, но цената е доста различна.

 

Тези правила ги знам и съм готов да ги приема. Много съм гъвкав, когато става дума да спестя 80-90% :) Ако добре съм запознат свободното място може да е и в бизнес класата. Важното е да няма пътник който е готов да плати за него!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.