Прескочи до съдържание

Най-голямата ми далавера :)


Препоръчани мнения

Полетите по за 1 евро на SkyEurope с чекиран багаж.

Няколко пъти с тях по за общо 4 евро до Брюксел и Амстердам. Виена пък за нищо я нямах :)

Това обаче не е лично постижение , щото милиони летяха така. Добри времена бяха.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

  Еднопосочен Милано - София за 0 лв. (Да се похваля скромно и с отиването - от София до Милано за 2.37 евро.) Постигнато благодарение на магеланците и предизвикващо голямо неверие у моите познати, но те не четат тоя сайт, та да видят тук за какво става въпрос. :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Еднопосочен Барселона - Банджул за 124$ по стария курс. Постигната без никакво усилие директно на сайта на Гамбия бърд. Такава беше тарифата, но компанията фалира :(( В момента същия маршрут с Vieling излиза от 400 до 600 евро. За за Банджул - Дакар платих 100$, което пак си беше далавера. Лион - Ница за 40€ двупосочен през юли с изиджет директно от сайта им три дена преди излитане. При мен все си е било чист късмет.

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ох, аз като ви чета се комплексирам :). Нямам никакви такива далавери...

Само няколко малки "далаверки" - в Лас Вегас първият път наехме апартамент за $70 долара на вечер в тайм шеър хотел на Стрипа (Polo Towers), без да ходим на никаква презентация.

 

Вторият път във Вегас, във Вдара за 4 дена камериерка мина само веднъж и аз звънях всяка вечер да се оплаквам. Накрая ми махнаха резортната такса, която беше общо $100 за 4 дена.

 

И чрез кредитните карти събираме air miles, и имахме един безплатен билет до Вегас и един до Европа тази година за мъжът ми.

 

Да добавя, че нощувките във Вдара ги запазихме през сайта за пътуване към работата на мъжа ми и ни излезе $100 на вечер по евтино, така че това пътуване до Вегас излезе на много прилична цена :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сетих се за още една добра далавера.

 

София-Доха-Дубай / Дубай-Манила-Сидни / Сидни-Манила-Тайпе / Тайпе-Макао / Макао-Манила / Манила-Дубай-Доха-София

 

800 лв. тотал за целия маршрут.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Сетих се за още една добра далавера.

 

София-Доха-Дубай / Дубай-Манила-Сидни / Сидни-Манила-Тайпе / Тайпе-Макао / Макао-Манила / Манила-Дубай-Доха-София

 

800 лв. тотал за целия маршрут.

 

Колко е нормалната цена на тези билети?

Връзка към коментар

Откъм самолети - Будапеща - Малмьо -София - Брюксел - Будапеща - всичкото с wizz на цена 30 евро, също и София - Виена / Прага - София за 130 евро двата билета общо с мутрите

Моите мега оферти са влаковете - 2 години подред си вземах interrail на "специална цена" от 100 евро и с това си пътуваш където поискаш из Европа без пари. Съответно пообиколих доста като използвах само влакове без задължителна резервация. Гледам, че сега цената на 1 такъв билет е 336 паунда, не съм сигурен тогава колко е била.

Откъм хотели / хотели - 3 евро на вечер във Виена през cheapest-hostels.com. С това последното не се гордея особено, че самия хостел беше олеле майко :D

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това ме подсеща за Central Hostel в London - 30 паунда за 6 нощувки ! Страхотна локация над Хайд Парк и двореца Кенсиннгтън.

НЯМА ТАКАВА ДУПКА  , но накрая почти му свикнах !!!

Изумен съм , че още съществува. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз нямам до тук кой знае какви далавери, които да са лично моя заслуга. Сещам се за един ъпгрейд на остров Корфу - от 4 звезден ни настаниха в петзвезден хотел от същата верига. Аз отначало се дърпах, защото си бях проучвала за населеното място около първия хотел  :lol:.  От самолетните билети най-голяма далавера -  София-Будапеща за 2 лева и Айндховен - София за 20 лева. И разбира се този от който предстои да се възползвам през октомври месец Дубай - Манила - Дубай за 25 евро (естествено изцяло заслуга на магеланци :P). Дотук цялото пътуване от 13 полета се връзва по 440 лева на човек (или средна цена от 34 лева на полет), още се дебнем с последния 14-ти полет, че Себу Пасифик не пускат вече никакви промоции и сигурно ще клекна накрая на 80 лева за отсечката Бруней - Манила  :) .

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Това ме подсеща за Central Hostel в London - 30 паунда за 6 нощувки ! Страхотна локация над Хайд Парк и двореца Кенсиннгтън.

НЯМА ТАКАВА ДУПКА  , но накрая почти му свикнах !!!

Изумен съм , че още съществува. 

 

В Лондон 30 паунда за 6 нощувки, дори на улицата да спиш пак е екстремно малко ;) 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

^ Да попитам София - Будапеща как се е случило 2 лева... това е направо брутално :D

 

Имаше период, когато Уиз ер летяха, но явно много бяха билетите по два лева и затова спряха линията :(

Връзка към коментар

^ Да попитам София - Будапеща как се е случило 2 лева... това е направо брутално :D

 

Това беше когато wizz поеха пътниците от фалирата Малев и откриха линията до Будапеща. Цената от 2 лв беше, ако се платеше с wizz сметка. При плащане по банков път излизаха на 10 лв на посока (8 лв беше адм. такса за плащане по банков път)... :) Тогава успях да се възползвам от офертата :)

Линията до Будапеща беше много възлова. Според мен не трябваше да я закриват.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Aegean, overbooking.

3 парчета x 250EUR = 750 EUR компенсация, плюс хотел 4*, вечери,закуски, трансфери. Само и само да не се лети вечерта, а на другия ден сутринта. Грубо казано ми платиха семейната почивка :)

 

Миналия месец пак попаднах на овербукнат полет при тях, писах се доброволец, но за малко не ме огря. Освен 250EUR даваха и безплатен билет по вътрешна дестинация.

 

Имам слабост към тази авиокомпания :)

А, има си такива хотели, даже веригата е Британска и има хотел на Schiphol и в Ню Йорк близо до Times Square. Аз даже преди време бях писал за нея в една от темите за нощувки в Лондон. http://www.yotel.com/en/

В yotel съм на Гатуик на южния терминал, върши работа за ранен полет. По-скоро е като каюта на кораб и не може да се сравнява много с това. Има си и баня.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Aegean, overbooking.

3 парчета x 250EUR = 750 EUR компенсация, плюс хотел 4*, вечери,закуски, трансфери. Само и само да не се лети вечерта, а на другия ден сутринта. Грубо казано ми платиха семейната почивка :)

 

Това звучи много яко... И ме подсети за още една добра далавера.

 

Миналата година когато пътувахме с bronco към Китай катарците закъсняха със софийския полет и в Доха изпуснахме връзката за Пекин. Крайният резултат беше 600 евро компенсация + безплатна 24-часова екскурзия в Катар, включваща виза, 4 звезден хотел, трансфери и ваучери за храна за $150.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Това звучи много яко... И ме подсети за още една добра далавера.

 

Миналата година когато пътувахме с bronco към Китай катарците закъсняха със софийския полет и в Доха изпуснахме връзката за Пекин. Крайният резултат беше 600 евро компенсация + безплатна 24-часова екскурзия в Катар, включваща виза, 4 звезден хотел, трансфери и ваучери за храна за $150.

 

Закъсненията ми изглеждат все по голяма далавера :) Въпросът е как да увеличим шансовете си да ни изплатят компенсации? ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Май месец тази година - Австрийски авиолинии. Оувърбукнат полет или по скоро не си бяха предвидили пристигаща група от Москва. Полета даже закъсня малко за да ги качи. А ние като доброволци получихме 3*250 евро при общо платени двупосочни   билети за тримата до Виена 250 евро.  За детето компенсацията също беше 250 евро. 

Мъжа ми много често пътува по линията София-Виена с австрийците и доста често му се случва оувърбукнат полет.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.