Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На летище София започва изграждането на нов паркинг за 1000 автомобила (СНИМКИ)

https://bntnews.bg/news/na-letishte-sofiya-zapochva-izgrazhdaneto-na-nov-parking-za-1000-avtomobila-snimki-1275534news.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 20.04.2024 г. в 10:31, dimitrov6 каза:

Сега преброих ,от 156 посетени летища съм спал на 84.Сигурно е рекорд за България.

Списък

Уаааау! Шапки долу! 🙂 Тези неща със сигурност трябва да ги споделяш и извън този форум, наистина, много други хора с такъв стил на пътуване ще оценят 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
Иван Попов

За 25 минути ще се стига от Централна гара до Летище София с градския Х84 

За 20 минути ще се стига от Централна гара до Летище София с градския Х84

За 25 минути ще се пътува от Централна гара до Летище София с градския автобус Х84, които ще е двуетажен. Новата автобусна линия на градския транспорт ще е експресна, съобщи Марио Евстатиев от екипа на ИБИС техниците. Линията е одобрена от СОС още през 2023 г., но заради кадрови проблеми в градския транспорт, се е забавило пускането на автобуса. Преди е направен тест, с участието на тогавашния председател на транспортна комисия към СОС Карлос Контрера, и показва, че в пиковите часове пътуването с Х84 ще е между 25 и 30 минути.

 

А от Летище София до центъра ще се стига за 18 минути. Линията ще бъде пусната през май т. г.

Маршрутът на експресните автобуси е през центъра. Решението за новата автобусна линия е №860/2023 г. и тя се явява удобна транспортна връзка между Централна гара и двата терминала на Летище София. А експресният характер на линията е съобразени с предпочитания от пътниците маршрут.

Берлинските двуетажни автобуси за Столичен автотранспорт ЕАД, които ще обслужват Х84, вече са с програмирани електронни табели и адаптирана шина на информационната система, съобщиха ИБИС техниците. Предвижда се подмяна на LCD монохромните табели с такива, базирани на LED технология,  като това ще стане поетапно. Има и независимо гласово оповестяване,  както и възможност за озвучаването на салона от бордовите радио плеъри, които също инсталираме ние.
 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 4 часа, epetkov каза:

Какво точно му е “безмитното“ на този магазин? Стоките са основновно от ЕС и върху тях по принцип не се плаща мито. Всеки магазин в центъра на София би могъл да напише, че е безмитен.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За вас не знам, но най-после нещо, за което да сме благодарни на Брекзит 🤣 на мъжа ми цигарите му излизат по-тънко от безмитния 🤣

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 минути , stanimir каза:

Каквото на всички останали летища в ЕС. В Будапеща какво им е безмитното ? 

Нищо не им е безмитно. Просто подвеждане на потребителите е използването на този термин.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Topfly каза:

Нищо не им е безмитно. Просто подвеждане на потребителите е използването на този термин.

За съжаление е точно така. Единственото хубаво според мен е, че парфюмите им не са "кръщавани" за българския пазар, както са дори в някои от известните онлайн или физически магазини у нас. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , maia_sg каза:

За съжаление е точно така. Единственото хубаво според мен е, че парфюмите им не са "кръщавани" за българския пазар, както са дори в някои от известните онлайн или физически магазини у нас. 

какво искаш да кажеш с това ? 

Връзка към мнение
В момента, infectedmushroom каза:

какво искаш да кажеш с това ? 

Че повече имам вяра на тези магазини по летищата по света, че реално не са без мито никъде (а заглавието е "отвори огромен безмитен магазин" и че има продукти, които се правят с различно качество за определени пазари. Нищо ново 🙂 

Връзка към мнение
преди 58 минути , maia_sg каза:

Че повече имам вяра на тези магазини по летищата по света, че реално не са без мито никъде (а заглавието е "отвори огромен безмитен магазин" и че има продукти, които се правят с различно качество за определени пазари. Нищо ново 🙂 

Тоест мислиш че тези парфюми в този нов магазин са с по ниско качество отколкото по други летища/страни ? Аз по принцип си вземам понякога парфюм ,когато имам някъде дълго прекачване и се мотам насам натам по летището, но не съм вземал никога от нашето летище, във вторник летя за Франция и мислех да го видя този магазин ама :ДД 

Връзка към мнение
преди 20 минути , infectedmushroom каза:

Тоест мислиш че тези парфюми в този нов магазин са с по ниско качество отколкото по други летища/страни ? 

Точно в този нов магазин не съм си купувала, но съм склонна да опитам. Имам проблем с конкретен парфюм, който съм си го купивала от "безмитни" магазини по летищата по света, веднъж от Т1 в София и веднъж от много популярен Интернет магазин. От последното място беше нищо общо като качество.  

Извинявам се, ако спаня темата! Май лекичко се отклонихме  🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е като да са хванати от гората шмекери :

 

Avolta AG (until November 2023: Dufry AG) is a Swiss-based travel retailer which operates duty-free and duty-paid shops and convenience stores in airports, cruise lines, seaports, railway stations and central tourist areas. The company, headquartered in Basel, employs almost 36,000 people and operates in over 65 countries worldwide. It is publicly traded on the SIX Swiss Exchange.

 

 

Some of the principal locations of the company are:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 27.04.2024 г. в 9:48, epetkov каза:

Значи сега ще се провираме и през летищен магазин, за да стигнем до изходите на Т2. А на Т2 продължава да липсва монитор с информация за изходите за полетите след проверката за сигурност...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , pr284 каза:

Значи сега ще се провираме и през летищен магазин, за да стигнем до изходите на Т2. А на Т2 продължава да липсва монитор с информация за изходите за полетите след проверката за сигурност...

Серизно , как ли се промъкваш в Рим , Цюрих и повечето европейски летища където има магазини на терминала за излитане?

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 1 час, Климент каза:

Серизно , как ли се промъкваш в Рим , Цюрих и повечето европейски летища където има магазини на терминала за излитане?

С огромно нежелание лично аз.

На някой от летищата трябва да въртиш ненужни осморки и да се буташ с разни заспи, дето се чудят кой парфюм да си вземат на средата на пътеката, а отрочетата им се гонят наляво-надясно точно в тесния коридор за минаване.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Точно това е целта , да те задържат възможно най-дълго в търговската зона.

Също както казината и игралните зали нямат прозорци и преливат от неон, за да изгубиш представа за времето.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Знам само, че заради този магазин ми отне 5 минути повече за да стигна до лаунджа. Големи обиколки и не бях особено доволен от новата подредба.

 

Иначе дизайнът е приятен, но цените са далеч от интересни. В града всичко е по-евтино. Не знам остана ли някой още да се лови на "безмитния" трик?

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Разбира се, винаги има изключения, и най-добре да си сравнява човек, особено ако търси нещо конкретно. Аз, например, съвсем наскоро (но не от новия безмитен) си купих парфюм, който беше доста по-евтин от навсякъде другаде (бях проверила преди това на 3-4 летища, през които минах, и сериозно рових в интернет, защото много държах да е точно този). Имам силното подозрение, че всъщност беше някаква грешка, защото разликата беше цели 35 евро (за 50мл) от цената на официалната им страница...

Връзка към мнение

Не знам защо някой си мисли че на летище има евтин магазин. разбира се има промоции но идеята на магазините е че обслужват най—платежоспособната част на населението съответно предлагат лукс на висока цена. 
Наемите на летищата са високи - едно от основните пера в доходите на летищните оператори и това се плаща в крайна сметка от пътниците

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

по-евтини единствено може да са алкохола и цигарите, и то само при полети извън ЕС, какво безмитно може да има ако се пътува вътре в ЕС?

от личен опит, алкохола на влизане в Бразилия е доста по-евтин отколкото вътре, точно заради митата. Електроника, дрехи, сувенири - не.

едно време преди да влезем в ЕС също съм хващал по-ниски цени по летищата (и задължително се гледаше бордната карта за да се знае къде летиш)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз Johnnie Walker под 20$ не съм виждал никъде по света. В аванти е 20лв. Това, че няма бандерол (предполагам не плащат акциз принципно тези магазини) изобщо не помага. Ако зависеше от мен всички щяха да са фалирали. Обаче явно хората купуват яко, къде им е сметката не знам, редовно има опашки дори по тези магазини.(не в София де, за сега)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм доволен, това е напълно в духа на differential pricing модела в авиацията.

Една малка група хора са готови да платят повече (почти винаги е по-скъпо), за да купят някакви неща, които другаде са по-евтини. С тези пари се издържа магазинът, който плаща наем на летището, което пък натиска малко по-малко авиокомпанията за летищни такси, защото си покрива част от разходите именно от наемите. Това се отразява върху разходите на авиокомпанията и респективно върху цената на билетите или устойчивостта на някои линии.
Въртенето на фльонги през магазини преди да стигнем гейта по своята същност е част от пакета "неудобство, за да ни е евтино"

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.