Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За сметка на това в летището нямаше НИТО една табела за метро. 

Принципът "Ние нали си го знаем" е многократно коментиран, особено в тази тема.

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък се чудя как тази грандиозна инвестиция в бъдещето, наречена гара "Искърско шосе" ще побере огромния пътникопоток...  :blink:

 

Бих се обзаложил, че болшинството от пътниците от Бургас и Пловдив ще се прекачват на метрото точно на тази гара, защото ще е много по удобно от колкото на Централна гара, където трябва да бъхтиш с багажа няколко стотин метра до метрото.

Още преди година бях свидетел на ваденето на ролетка и измерването на размери - 5 см беше превишаването.

Глобените бяха млада симпатична двойка - възпитани и с билетчета, но само за себе си, без раницата. Бяха бели, грамотни и къпани - точно каквито трябва да са всички глобявани.  B)

 

Тези правила според мен са останали още от времената, когато хората са се премествали от провинция в София с цялата си покъщнина с влак и на гарата са товарили дисагите на трамвая :) Няма друга държава в света, където турист да трябва да плати допълнителен билет за превоз на багаж в градския транспорт...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма друга държава в света, където турист да трябва да плати допълнителен билет за превоз на багаж в градския транспорт...

Сигурен ли си? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За копърките - джиткат белот на капака на таксито и хвърлят по някой тъжен поглед към терминала с попръжня на уста! :lol:

 

А дали е така?

 

Нека направим проста сметка. Двойка пътува от/за летището с два куфара. Ползва метро + трамвай/автобус/тролейбус. Това удоволствие прави точно 8 бр. билета по 1 лев всеки. Таксито от/до летище София от/до южни квартали на София, което означава горе-долу придвижване по диагонал на столицата е в рамките на 15-17 лева. С такси придвижването отнема около 30 минути. Доколкото разбирам с метро придвижването само до центъра отнема около 40 минути. Какво излиза? Двойката спестява 7-9 лева на цената на два пъти по-бавно придвижване и двойна смяна на превозното средство - веднъж различна метролиния и още веднъж смяна на трамвай/автобус/тролейбус. Всичко това, ей така за разкош, с куфари на ръка...

 

Да, благодаря, не пуша...

Връзка към мнение

Частни случаи всякакви... Моят случай - оставям си колата около Интерпред, хващам си метрото и след 20 минутки съм на летището - културно, цивилизовано, няма задръствания, има климатик, няма цигари, може ли да запаля или да ти обяснява на теб или по телефона на някой нещата от живота. Тея 20 минути са 20 минути по всяко време, час пик или не. Супер е!

 

Това е важното, да има за всеки, да има избор. Дали е изгодно или не е друг въпрос и май е рано да се прецени.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Октомври месец, като още нямаше метро до летището, а колицата ми беше на сервиз да ѝ оправят ламарините, начукани от градушката, и  съответно не можех да си направя обичайната врътка с паркинга на АТМ, си взех едно таксе до летището. Сметката излезе нещо около 21лв. Когато казах на бакшиша, че самолетният ми билет (София-Малта) струва по-малко (19.19лв.), човекът помисли че се бъзикам :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Октомври месец, като още нямаше метро до летището, а колицата ми беше на сервиз да ѝ оправят ламарините, начукани от градушката, и  съответно не можех да си направя обичайната врътка с паркинга на АТМ, си взех едно таксе до летището. Сметката излезе нещо около 21лв. Когато казах на бакшиша, че самолетният ми билет (София-Малта) струва по-малко (19.19лв.), човекът помисли че се бъзикам :biggrin:

 

Предполагам, не си очаквал да ти свали нещо от цената, поне да я изравни със самолетния билет. :) И добре, че си го казал при плащането, а не по-рано, защото иначе мисълта на бакшиша е щяла да тръгне в друга посока: "Тоя е спестил яко от самолетни билети, я да взема да му одера аз кожата..."  :lol:

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Скоро някой летял до Варна? Знаете ли от кой терминал лети България Ер за там? Все си мисля, че полетите бяха от Терминал 1, но току-що си погледнах билета и пише Терминал 2. Аз ли нещо се бъркам или действително има промяна?

Връзка към мнение

Скоро някой летял до Варна? Знаете ли от кой терминал лети България Ер за там? Все си мисля, че полетите бяха от Терминал 1, но току-що си погледнах билета и пише Терминал 2. Аз ли нещо се бъркам или действително има промяна?

От терминал 2. Вътрешни полети е вдясно от гишетата за регистрация. Не отивай много рано, че няма какво да правиш там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Ааа, знам пък и съм само с дамска чанта, та няма смисъл да бързам. Защо така съм се объркала, че съм летяла от другия терминал, само не мога да си обясня.

Някой от Варна с желание за по кафе в понеделника? Аз имам работа за час, другото ще е мотаене по улиците.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Бая са поокастрили разписанието на влакчетата от летището във вечерните часове, а и не само. Трябва да остане риба  за копърките.

 

Разписание от  2 април

    

 

 

 

Разписанието от 13 май

 

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Със същите вагони вече се покрива и новата отсечка. За това - един към летището; един към бизнес парка

http://www2.metropolitan.bg/bg/schedule/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Горе долу окей са, за заминаващи пътници увисват сутрешните полети за Берлин, Мюнхен, Мадрид, Малта - за тях има алтернатива 84;  за пристигащи увисва вечерният полет от Брюксел на national carrier. Wizz Air не ги слагам в сметката, че са на Т1.

Летището трябва да поработи повече в посока трансферен автобус между терминалите, с тази маршрутка няма да я бъде. Но пък може и да решат да не правят нищо. Остава да видим бакшишиет дали ще са гъвкави да правят къси курсове между терминалите или не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Той уточни, че до края на година ще бъдат открити и нови линии, а броят на обслужваните от София дестинации ще достигне 50.

Брях..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/redakcionni_komentari/2015/06/05/2547818_vissh_pilotaj/

 

Нещо много зачестиха подобни статии напоследък,  вероятно ни подготвят за "спасяването" или официалният фалит на летището, като крайната цел е   взимането на следващата кокошка от трибуквените!

Наистина е интересно, как длъжника ще вземе летището накрая

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

 

Хаос на летище София заради липса на информационни табла

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1462355

 
photo_verybig_1462355.jpg
© снимка: БГНЕС, архив  

Всички информационни екрани на Терминал 2 на летище София са повредени от неделя насам, съобщиха очевидци. Хората се лутат, търсейки къде точно да чекират багажа си и от кой изход потегля самолетът им. От време на време представители на различни авиокомпании се появяват в салона и викат на висок глас пътниците. Други предпочитат да лепят бележки по многобройните екрани, които вече трети ден не функционират.

Има и пътници, които се ориентират от собствените си смартфони, тъй като полетната информация в сайта на летището работи, допълва „Труд". Тя обаче не показва гишетата за чекиране и номерата на изходите.

„Повредата е много голяма. В неделя изгоря сървърът на информационната система. В понеделник доставихме нов сървър, но свързването му ще отнеме време, тъй като полетната информация на летището е базирана на испанска информационна система и все още не можем да направим настройките", каза шефът на летище София Христо Щерионов.

Той обеща, че във вторник вечерта ще бъдат събрани всички налични свободни LCD екрани от стария терминал и откъдето другаде намерят. Те ще бъдат поставени на възлови места на Терминал 2, за да могат пътниците поне малко да се ориентират. Засега не е ясно кога ще бъде свързана съществуващата информационна система.

 

Кърпачи! :biggrin:   "Той обеща, че във вторник вечерта ще бъдат събрани всички налични свободни LCD екрани от стария терминал и откъдето другаде намерят."

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тази сутрин пътувах от Т2 и нямаше чак такъв хаос.Да,в първия момент е шашкащо като видиш неработещото централно табло със залепен лист А4 с информация за полета само на Алиталия :)Даже си мислех да го снимам.Но на всяко чек ин гише също имаше такъв лист,коя компания обслужва,та лесно се ориентирахме.А бе,българския гений намира решение на всеки проблем :).

Относно полета,мислех да се хваля в съответната тема,че от доста време насам всичко мина добре с БГ еар.Не ми отмениха полета,почти не закъсняха,куфара ми е цял........ама реших да изчакам, да мине връщането.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.