Прескочи до съдържание

Номинации за "счупен тъпомер"


akair
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Темата е само за новини свързани с авиацията. Ако имате подходяща кандидатура, може да пуснете или в "Хумор" или "Разни любопитни неща". Съответно, ако мнението ви от тук изчезне - търсете го там 🙂

Препоръчани мнения

Лятото генерира идиотия.

 

Линията за пристигащи на летището на Родос от страни извън ЕС е навън, на слънце, на 40+ градуса:

 

IMG_20230715_153844.jpg.22b43f1d8b0205ed49e5f1c91b18a3e3.jpg

 

Иначе имахме пътник, който отказваше да стане от място на авариен изход, въпреки предупреждения за полиция и една друга луда, станала още преди да кацнем. 

  • Шок 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Лятото генерира идиотия.

 

Линията за пристигащи на летището на Родос от страни извън ЕС е навън, на слънце, на 40+ градуса...

Е, да, този път наистина са се оляли. 😵

И вие ли пътувахте с полета на Раян със смесен екипаж - българи и чужденци? На нашия полет с тях имаше един свръх емоционален испанец стюард, побесня по същия повод

Преди 1 час, Lindt каза:

една друга луда, станала още преди да кацнем. 

Много сладко псуваше на испански, първите редове се тресяхме от смях. 🙂

 

  • Смея се 9
Връзка към мнение
2 hours ago, Lindt said:

Иначе имахме пътник, който отказваше да стане от място на авариен изход, въпреки предупреждения за полиция и една друга луда, станала още преди да кацнем. 

Е , то това се случва съвсем редовно.Аз продължавам да твърдя и че дивото ръкопляскане при кацане си е феномен присъщ почти изключително на нашите географски ширини и за кой ли път вече се убеждавам в това.То поне не е опасно и няма как да счупи нечия глава.Отварянето на багажниците също доста регулярно започва още докато машината рулира по пистата.Не знам какво те изненадва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , stanimir каза:

Е , то това се случва съвсем редовно.Аз продължавам да твърдя и че дивото ръкопляскане при кацане си е феномен присъщ почти изключително на нашите географски ширини и за кой ли път вече се убеждавам в това.То поне не е опасно и няма как да счупи нечия глава.Отварянето на багажниците също доста регулярно започва още докато машината рулира по пистата.Не знам какво те изненадва.

Че обичайно стават преди самолетът да е спрял, а не преди кацане. Такава ние не сме засичали досега. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , Lindt каза:

Че обичайно стават преди самолетът да е спрял, а не преди кацане. Такава ние не сме засичали досега. 

Аз съм засичала поне два пъти, като единия път жената дори си отвори багажното да си приготвя дисагите... Самолетът беше леееко наклонен, чак се удивих на стабилността и, беше и на възраст... Понеже ни чува, ни разбира какво и говорят, така и креснаха "sit down NOW", че чак бебетата разреваха 🤣

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
31 minutes ago, searus said:

Аз съм засичала поне два пъти, като единия път жената дори си отвори багажното да си приготвя дисагите... Самолетът беше леееко наклонен, чак се удивих на стабилността и, беше и на възраст... Понеже ни чува, ни разбира какво и говорят, така и креснаха "sit down NOW", че чак бебетата разреваха 🤣

За някой хора това е и най-подходящият момент да ползват за последно тоалетната.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 15.07.2023 г. в 19:08, stanimir каза:

За някой хора това е и най-подходящият момент да ползват за последно тоалетната.

Ще си призная, че на младини един полет от Малта до Истанбул и аз направих този гаф, самолета тъкмо кацаше на метри от пистата и аз бягам към тоалетната до последно се стисках ама не успях и ...добре, че бяха разбрани от екипажа кацнах в тоалетната - както каза стюарда на моя отговорност, че и не искаше но леко го избутах и му обясних, че ще нацапам самолета...шоу.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 15.07.2023 г. в 13:41, Lindt каза:

Лятото генерира идиотия.

Де да беше само то..... Питаш ли ме мен какво ми е? Днес на кацане, 1 мин преди тъчдаун едно келешче с благословията на цялото си семейство бе изпратено да пикае. Доста сериозно се изнервих, чак се разкрещях, вероятно(не е вероятно, сигурно е) и съм псувал. Но пък те продължаваха да настояват и да обясняват на френски, че то за тоалетна било. Имам усещането, че ако се разбиваме и падаме, като камък от небето и някой стане за тоалетна самолета ще замръзне във време - пространството, пътника ще се върне от тоалетна ще си седне, и ще продължим да се разбиваме, толкова е тежък тук довода за тоалетна.

 

На 15.07.2023 г. в 15:36, stanimir каза:

присъщ почти изключително на нашите географски ширини

А не, пляскат на доста места. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към мнение
На 17.07.2023 г. в 1:16, randi каза:

А не, пляскат на доста места. 

Пляскат основно при полети на нискотарифните, но естествено се случва и при някой полет с редовна компания. Миналият четвъртък на полет SOF-FRA за първи път от години чух ръкопляскане при кацане на редовна компания. Познайте защо... Група нашенци беше тръгнала на организирана екскурзия и така, някак по навик им дойде отвътре...

  • Смея се 3
Връзка към мнение
Иван Попов
На 15.07.2023 г. в 15:41, Lindt каза:

Линията за пристигащи на летището на Родос от страни извън ЕС е навън, на слънце, на 40+ градуса:

 

Все едно раздават банички/бонбони безплатно!.....  😆

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Пътник на Юнайтед лети Денвър- Чикаго-Денвър да си вземе загубеният багаж:
 

 

https://www.cnn.com/travel/article/airtag-lost-luggage-flight/index.html

Връзка към мнение

Да Ви разкажа цветно една случка от близкото минало за такъв подобен куриоз. Работим с карго самолет ( мокър лизинг) за AIR AFRIQUE ( дъщерна компания на AIR FRANCE), обслужваща франкофониите из Африка. По програма за деня ни е планирано Котону - Абиджан - Поинт Ноар - Котону. След кацане в Конго ( Поинт Ноар) представителят на авиокомпанията ни разпорежда, че трябва на връщане да минем през Бразавил, защото имаме карго за Котону. Което и правим, естествено. Един полет колкото е София - Варна няма да ни събори. А и там се работеше ( плащаше) за пролетяно време. При захода за кацане в Бразавил диспечерът ни казва да не гасим двигателите, защото каргото е малко и ще го натоварят много бързо. След кацане и спиране на перона през товарния люк на самолета ни подадоха... една кошница, изплетена от жилави клонки. Празна, облепена с всички стикери за карго, тежаща някъде под 3кг. Естествено, че я закарахме до Котону. Не знам какво е платил  изпращачът за този товар, но на пазара за зеленчуци такъв кошник струваше около 2000 CFA ( под 5 USD). Това е един от най-куриозните товари, с които съм се срещал.  

  • Харесвам 4
  • Смея се 13
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Swiss превозили 111 пътници от Цюрих до Билбао, но без нито един багаж. Причината е както във вица за тримата седем самураи - "нямало хора"

 

https://sg.news.yahoo.com/plane-took-off-switzerland-111-093623726.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9sLmZhY2Vib29rLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAI0QiUUbDIzhWfkOmdPq3Nt1zpLWUmbs8THRbe8DvaUP7phpBCqIe1GZr91pz-NWmbQ2f1QMpfWZ5R_ug6VVHPlfqnUH6WOTVzWq_6WIFuGHFg5P8nBWb7myl4gRMQI-w1HTXrr1UptxLTm9KmmH3oCLxPfGN1B4AuC5GJ_Yt8aH

  • Смея се 5
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
На 14.09.2023 г. в 12:47, Zaro каза:

Swiss превозили 111 пътници от Цюрих до Билбао, но без нито един багаж. Причината е както във вица за тримата седем самураи - "нямало хора"

 

https://sg.news.yahoo.com/plane-took-off-switzerland-111-093623726.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9sLmZhY2Vib29rLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAI0QiUUbDIzhWfkOmdPq3Nt1zpLWUmbs8THRbe8DvaUP7phpBCqIe1GZr91pz-NWmbQ2f1QMpfWZ5R_ug6VVHPlfqnUH6WOTVzWq_6WIFuGHFg5P8nBWb7myl4gRMQI-w1HTXrr1UptxLTm9KmmH3oCLxPfGN1B4AuC5GJ_Yt8aH

Това е като вица: 😃 

Пътник струпва багажа си за чекиране и казва на служителката:
- Аз летя за Лос Анджелис. Искам този правоъгълния куфар да изпратите в Денвър, а двата кръгли да заминат за Сиатъл.
- Господине, не можем да направим това... - отговаря служителката.
- А защо не? Предния път как можахте! 😃

  • Смея се 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Членовете на Европейския парламент прекарват по-голямата част от времето си в Брюксел, но трябва да присъстват на пленарни сесии в Страсбург 12 пъти годишно. В понеделник стотици депутати и служители на Европейския парламент се качиха на влак, с който трябваше да пътуват до източния френски град. Но вместо това железничарите насочиха погрешка влака до град Марн ла Вале близо до Париж, където се намира Дисниленд, съобщава германският вестник BILD.

 

"Ние не сме парламент на Мики Маус!“, написа германският евродепутат Даниел Фройнд в социалмата мрежа Х (старата Twitter). В крайна сметка влакът е отклонен към Страсбург и е пристигнал там със закъснение. BILD иронично сравнява ситуацията с "пътуващ цирк“.

 

https://www.focus-news.net/novini/mejdunarodni/Parlament-na-Miki-Maus-Vlak-otkara-pogreshka-evrodeputati-v-Disnilend-vmesto-v-Strasburg-1863810

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да номирам и аз моите съседи, полет Катманду - Дубай. Случката е следната:

Качвам се аз на самолета и сядам до прозореца. Настанява се до мен бабата /в средата/, до нея /до пътеката/ дядото. Възрастни хора, явно индийци или непалци. Помагам им да си сложат коланите. Бабата с червена точка на челото, цялата в червено. До тук - всичко точно. Обаче, както си стои бабата по средата, като започна да ме ръчка с лакът, търси нещо в торбата, извади си червена шапка, започна с молитви и постоянно ме блъска с лакът. По едно време не издържах, казах на английски "Ако обичате, може ли по-внимателно?!" Ефект - нула.

После им помогнах да си отворят масичките, да си наредят багажа под седалката, какво ли не. По едно време литнахме, донесоха храната и тук започна големия смях. Имаше масълце, въртяха го, чудиха му се и като взеха с ножовете да го блъскат, ама не от страната на фолиото, а от другата страна, от пластмасовото дъно....е няма такъв смях. Показах им как да си го отворят. Както и да е, мина някак яденето.  

По едно време на бабата ѝ се доходи до тоалетна. И като се започна едно чудене как да си махне колана. На мен вече тотално ми писна да се занимавам с тях, че и се ядосах много, защото ръчкането не спря. Направо ме издразниха много, а аз като цяло съм спокоен човек,  не съм от тези, дето палят от половин оборот. И си дремя аз и с едно око гледам сеир. Та, върти бабата колана, тегли, дърпа, по едно време успя да го разхлаби, стъпи на седалката с крака и го измъкна през краката. Ей няма такъв смях, направо с глас се разхилих. 🤣Върна се от тоалетната и пак по изпитаната схема - стъпи с крака на седалката, вкара си колана през краката, качи го нагоре и седна някак. Забава голяма. 

Дойде време да слизаме. Стоят тези двамата и не мърдат, аз нали съм до прозореца, не мога да стана. Поизпразни се самолета, казах им - хайде, хайде, слизайте. Не, не мърдат, седят и гледат напред. Останахме сами, всички слязоха, аз вече направо издивявам. Пак им казвам - айде де, слизайте. Те, не, стоят като пукали и не мърдат. Мина време, стоим сами в самолета, тези не мърдат. Аз вече не знам какво да правя. Ту ми става смешно, ту издивявам. По едно време дойде стюрдесата и ги подкара 🤣

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 25
Връзка към мнение
преди 19 минути , Eva eva каза:

Да номирам и аз моите съседи, полет Катманду - Дубай. Случката е следната:

Качвам се аз на самолета и сядам до прозореца. Настанява се до мен бабата /в средата/, до нея /до пътеката/ дядото. Възрастни хора, явно индийци или непалци. Помагам им да си сложат коланите. Бабата с червена точка на челото, цялата в червено. До тук - всичко точно. Обаче, както си стои бабата по средата, като започна да ме ръчка с лакът, търси нещо в торбата, извади си червена шапка, започна с молитви и постоянно ме блъска с лакът. По едно време не издържах, казах на английски "Ако обичате, може ли по-внимателно?!" Ефект - нула.

После им помогнах да си отворят масичките, да си наредят багажа под седалката, какво ли не. По едно време литнахме, донесоха храната и тук започна големия смях. Имаше масълце, въртяха го, чудиха му се и като взеха с ножовете да го блъскат, ама не от страната на фолиото, а от другата страна, от пластмасовото дъно....е няма такъв смях. Показах им как да си го отворят. Както и да е, мина някак яденето.  

По едно време на бабата ѝ се доходи до тоалетна. И като се започна едно чудене как да си махне колана. На мен вече тотално ми писна да се занимавам с тях, че и се ядосах много, защото ръчкането не спря. Направо ме издразниха много, а аз като цяло съм спокоен човек,  не съм от тези, дето палят от половин оборот. И си дремя аз и с едно око гледам сеир. Та, върти бабата колана, тегли, дърпа, по едно време успя да го разхлаби, стъпи на седалката с крака и го измъкна през краката. Ей няма такъв смях, направо с глас се разхилих. 🤣Върна се от тоалетната и пак по изпитаната схема - стъпи с крака на седалката, вкара си колана през краката, качи го нагоре и седна някак. Забава голяма. 

Дойде време да слизаме. Стоят тези двамата и не мърдат, аз нали съм до прозореца, не мога да стана. Поизпразни се самолета, казах им - хайде, хайде, слизайте. Не, не мърдат, седят и гледат напред. Останахме сами, всички слязоха, аз вече направо издивявам. Пак им казвам - айде де, слизайте. Те, не, стоят като пукали и не мърдат. Мина време, стоим сами в самолета, тези не мърдат. Аз вече не знам какво да правя. Ту ми става смешно, ту издивявам. По едно време дойде стюрдесата и ги подкара 🤣

 

Може би са решили, че другите са отишли до тоалетната и ще се върнат.😁

  • Смея се 8
Връзка към мнение
На 28.10.2023 г. в 22:12, Zaro каза:

Може би са решили, че другите са отишли до тоалетната и ще се върнат.😁

По-скоро не са разпознали спирката и са решили, че слизат на другата...

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 8 минути , Duke каза:

По-скоро не са разпознали спирката и са решили, че слизат на другата...

Може и съвсем добре да са разпознали спирката, ама като пътуват за Стамбул, как да слязат в Дубай?!  😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В Нигерия а/к кацна на грешното летище : полет от Лагос  до Абуджа ( ABV)  кацнал в Асаба (ABB) погрешно . Пилотът се оправдал с получен грешен план 😉

 

IMG_1894.jpeg.32dfd49437c5fa800d28ac97cd674325.jpeg
 

IMG_1895.jpeg.ae56d67485d0b8e1f7f01e9f59f571f0.jpeg

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не е необходимо да ползваме жокери 😂 , компанията  е ясна - местна мъничка компания с 4 самолети и създадена през 2021г : https://flyunitednigeria.com

Връзка към мнение
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Не е необходимо да ползваме жокери 😂 , компанията  е ясна - местна мъничка компания с 4 самолети и създадена през 2021г : https://flyunitednigeria.com

Ами не..... Компанията използва и мокър лизинг. 😉 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.