Прескочи до съдържание

Сериали


Георги

Препоръчани мнения

Тези дни гледам този сериал, с Емили Ван Камп, която много харесвам:

 

9DBE3540-61E1-4DCF-9736-7ACC7E8BF047.jpeg.21f5d4e9cdd432664e5b005f3e2634c8.jpeg

 

8C9FD5F2-4C78-44DA-83DA-45C7CCA56152.jpeg.cdd766c4d8ed6e89120115b46bceccad.jpeg

Тематиката е медицинска и показва  какво се случва, в една елитна, американска болница.

Показано е и хубавото, и лошотото.Показани са отношенията между лекар-пациент, между лекар-лекар, между ръководство и персонал.

Много ми харесва, смятам, че сериалът е страхотен. Може би, защото съм навътре в нещата:))))

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

На Нетфликс са пуснали кратък документален сериал за Южна Америка и за Андите. Проследяват интересни места в Андите от Ушуайя до Колумбия. 7 епизода по 25 минути всеки. Днес изгледах първите два епизода - невероятна красота, така ми се иска някой ден да отида. За повечето градчета и национални паркове съм чела в Магеланци 🙂. Сериалът се казва Magical Andes. 

8E4D5194-E2B5-4319-ABCF-0A1263F95AB2.png.afa36ada084d56c7a3d436e2e83fc190.png

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тези дни изгледах сериала за Чернобил. 
Потресаващо и много тъжно. Мисля, че щеше да е още по-интересно, ако беше документален сериал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Искам да похваля един съвременен руски сериал, носещ всичките качества на мрачните скандинавски трилъри. Аз буквално не можах да се откъсна от него, докато не го изгледам целия. Сега се надявам на следващ сезон.

 

Казва се Прятки и се намира онлайн във filmisub.com 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

минавам да спомена сериал, който изгледахме за последните 4 дни - исландския Katla

 

 

в началото си помислих, че е някаква северна версия на Гробище за домашни любимци, но в течение на сериите ни осветлиха за местния фолклор, включващ changelings

 

и вулкана /ледника/ Katla и градчето Vik са си действителни, и е снимано там, трябва да ги похваля, че много удобно са ги избрали да са кратки и лесни за произнасяне 🙂 към края на сериала имаше и сцена, която за пореден път ме накара да се усъмня в разсъдъка и изобщо психиката на северняшките нации, но като цяло доста ни хареса, като кинематография, иначе, честно казано, би могъл да се класира като идеалната анти-турист пропаганда, базирана на мрачнотия, пепел и опустошение откъм пейзажи

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 11.01.2021 г. в 13:52, desislavna каза:

Искам да похваля един съвременен руски сериал, носещ всичките качества на мрачните скандинавски трилъри. Аз буквално не можах да се откъсна от него, докато не го изгледам целия. Сега се надявам на следващ сезон.

 

Казва се Прятки и се намира онлайн във filmisub.com 

супер е, мерси за препоръката

един от началните главни герои (Бондар) го гледах точно преди седмица в Руска меланхолия, явно е някоя от съвременните им звезди 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да вдигна темата с две препоръки, които не знам дали са споменавани досега...

 

Изгледахме четирите сезона на германския сериал "Берлински Вавилон / Babylon Berlin" 

 

 

Бих казал, че това е от онзи рядък тип сериали, които с всеки следващ сезон стават все по-добри. Чудесно и правдиво пресъздаване на стилистиката на времето. Завладяваща история на границата между истина и измислица, добра актьорска игра и развитие на образите...

 

От снощи започнахме австралийският мини сериал "Туристът / The Tourist"

 

 

Тук историята е тривиална, но за сметка на това ме спечели операторската работа и живописните пейзажи от австралийската пустош. Така е през първите два епизода,  да видим нататък как ще е...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Туристът е супер, на нас много ни хареса, сега като го споменаваш, ме подсети да препоръчам един по-стар, но доста силен сериал с Джейми Дорнън (по обясними причини него го изтъквам като водещ герой, а не Джилиън Андерсън 🙂 ) - The Fall

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Не е по темата,но случайно гледах италианския сериал Виола по AXN с турския артиист Джан Яман. После почнах да гледам пак с него най- известния му сериал Свободен дух. 

2023_09_16_08.32.17.jpg

2023_09_16_08.33.02.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Макар да съм изгледал още само два епизода, това е голяма красота - визия, музика, история ... И страхотно нарисувана феодална Япония.

 

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 1.03.2023 г. в 11:26, Duke каза:

От снощи започнахме австралийският мини сериал "Туристът / The Tourist"

И вторият сезон е достъпен в HBO MAX. В него действието се развива в Ирландия. Определено затвърждава добрите впечатления от първия сезон, макар и с леко абсурден финал... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.