Прескочи до съдържание

Сериали


Георги

Препоръчани мнения

Сериали не гледам от 5-6 години. Гледам риалити шоута... Намирам ги много по-интересни и разтоварващи от сериалите. Моята работа е много стресираща и напрегната, и като се върна вкъщи съм толкова умствено изцедена и изморена, че единственото, което мога да гледам е някое безмислено риалити шоу. След като изгледам едно почвам да се чувствам прекрасно отново и мозъкът ми започва да функционира отново. :) 

И мен ме е срам да си призная кои гледам, но тези формати ги няма в България.

Връзка към мнение

Orange is the New Black

 

orange-is-the-new-black-season-2-cast.jp

 

Я дай повече информация, че за 3-4 път го чувам това заглавие и почна да ми разпалва любопитството? Нещо подобно като стил, какъв тип е хумора? Не, че не се мъча да отказвам сериалите де, на 5-6 парчета в момента съм и е тегаво :)

Връзка към мнение

аз много да препоръчам един много добър нов английски комедиен сериал, като действието се развива в Ирландия края на 80те. Адски е забавен, но няма български субтитри, ако на някой е проблем. Сценарист и създател на сериала е Крис О'Дъд, който е просто невероятен :)

 

2EDVD0847_MOONE_BOY_SERIES_2_cmyk__92729

 

и още един безумно смешен, но по-стар

 

black-books-poster.jpg

 

и разбира се, най-голяма класика

 

IT_Crowd.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз също от време на време се слчува да гледам сериали - като последните, които имах възможност да изгледам са:

Orange is the new black; Ray Donovan; и Legends.  :)

Връзка към мнение

Каква е тая тема бе? Това да не е пенсионерски клуб или клуб на самотните сърца?

 

Аз сериали не гледам. Просто органически не ги понасям. Единствените са ми били в детските години - Синьо лято, Арабела, Призраци в блока и т.н.

 

Преломният момент в отношението ми към сериалите беше периодът 1992 - 1994 година - влизането ми и излизането от казармата стана в компанията на "Пътеводна светлина" и "Докато свят светува". А като се сетя, че това беше само началото.....получавам скомина. 

 

Това мнение, все едно аз съм го написал, ама преди около 10 години. Мислех по абсолютно същият начин за сериалите, но след настойчиви препоръки седнах и започнах да гледам първи сезон на "The Sopranos". Когато стигнах до финалния епизод в шести сезон, изпитах огромното желание да започна да гледам този сериал отначало. Тогава осъзнах, че "совите не са това което са" в съвременните сериали. Като цяло сериалите на HBO се отличават с добра драматургия, актьорска игра и прекрасна режисура и операторска работа. На всичкото отгоре и музикалното оформление в повечето случаи е на високо ниво. Не е зле да дадеш шанс на някой от сериозните сериали на HBO, може пък и при теб нещата да се получат, както се случи с мен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Каква е тая тема бе? Това да не е пенсионерски клуб или клуб на самотните сърца?

 

Аз сериали не гледам. Просто органически не ги понасям. Единствените са ми били в детските години - Синьо лято, Арабела, Призраци в блока и т.н.

 

Преломният момент в отношението ми към сериалите беше периодът 1992 - 1994 година - влизането ми и излизането от казармата стана в компанията на "Пътеводна светлина" и "Докато свят светува". А като се сетя, че това беше само началото.....получавам скомина. 

 

Не си прав. Киното тръгна доста надолу през последните години и много големи имена се прехвърлиха в тв-форматите, заедно с качеството. Повечето от съвременните добри сериали нямат нищо общо със сапунки като "Докато свят светува".

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Я дай повече информация, че за 3-4 път го чувам това заглавие и почна да ми разпалва любопитството? Нещо подобно като стил, какъв тип е хумора? Не, че не се мъча да отказвам сериалите де, на 5-6 парчета в момента съм и е тегаво :)

 

Амиии... не е комедия, тип ситком, макар че си има и комичните моменти (водят го comedy-drama :))... Става дума за група затворнички в затвор с лек режим някъде около Източното крайбрежие в Щатите.  Не е нещо по-по-най (т.е., не тръгвай с голямата кошница), но е направен много добре, гледа се леко и приятно.  Бих го сравнила с... кой?... ами 'The Newsroom', да речем, ми хареса по този начин. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леле, за какви неща си говорите, никой от тези не съм ги гледал, нито дори чувал... То и време няма, по-скоро интернета изяжда и малкото свободно време  :)

Последните 6-7 години единствения сериал, който изгледах е Д-р Хаус

Връзка към мнение

Една легенда се завръща!?



По принцип не обичам епитета "култов", но този сериал е от първите, които отлепиха от жанра  позорния етикет "сапунка" :)
А на по-младите може и въобще нищо да не им говори ;)
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тогава осъзнах, че "совите не са това което са" в съвременните сериали. ...

 

И огледалата не са като едно време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Загледах се в няколко серии на руския "Кухня" - интелигентен , ненатрапчив хумор , няма пръдни и оригвания , красиви актриси ...става за убиване на времето.

Доста са копирали от американски сериали , но им се е получило много добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Разбърборихме се с няколко човека на сбирката освен за кино и за сериали :)

Та да предложа този от Южна Корея

 

"Jumong" (삼한지-주몽 편)

http://en.wikipedia.org/wiki/Jumong_%28TV_series%29

 

200px-Jumong_poster.jpg

 

По модерному "историческа драма с елементи на реализъм". Правен е в периода 2006 - 2007 по случай 45 годишнината на националната им телевизия. С нескромен бюджет за костюми, коне (всички актьори могат да яздят), масовки. Не малка част от сцените са заснети в истинските дворци (поне са им подръка, най-вече в Сеул). Има-няма 80 серии по час. Глътват се бързо особено от запътили се натам магеланци, които не биха чели историята на "кралството" Когурьо, но могат да зяпат драматизация по темата и слушат корейски :)

 

Субтитри ще ви трябват предполагам.  Eastern Spirit ги правят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой може ли да предложи хубав испански сериал? Искам да си поупражня малко езика. Току-що изгледах двата сезона на Bajo Sospecha и е много добър.
От американските, които вървят в момента, следя Gotham и Better Call Saul. Първият ще е интересен за всички фенове на Батман, а вторият е свързан чрез някои от героите си с един друг отличен сериал - Breaking Bad.

Връзка към мнение

Ей, темата за сериалите много замряла, бе! :(

 

Я да препоръчам два - все компютърджийски, и все готини: :)

 

Silicon Valley

 

Halt and Catch Fire

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Doctor Who
Liar Game - Японската версия е началото. Има и корейска - също добра.
Spooks /MI-5/
Sherlock  / Benedict Cumberbatch и Martin Freeman/

Breaking Bad
Two and a half men

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да предложи хубав испански сериал?

 

Ами "El ministerio del tiempo"  не е зле - на мен ми беше интересен:

 

El ministerio del tiempo

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да предложи хубав испански сериал? Искам да си поупражня малко езика.

 

Mis adorables vecinos (Imdb). Стара, но златна комедия.

Sin identidat (imdb). Нещо по-ново с мадридски жаргон

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да има отзиви за "Марко Поло", че се чудя дали да му дам шанс?

 

Аз в момента следя накколко сериала:

- често споменавания в темата "The Big Bang Theory"

- "Абатството Даунтън", ама той свърши по Коледа :)

- "Елементарно"

- "Mr. Sefridge" - за основателя на магазина Selfridge's в Лондон. Даже сериалът толкова ми хареса, че прочетох и биографията, на която е базиран.

 

И, от време на време, припомням по някой епизод от "класиките" - Стар Треци всякакви, "Fringe" (след него с Роцев почнахме "Warehouse 13", но нещо не ни увлече), "Firefly" (още не мога да простя на Фокс, че го спряха само след един сезон), "Бар Наздраве", "Поаро" (не знам дали влиза точно в графата "сериал", но екранизациите са разкошни).

Редактирано от Роца
Връзка към мнение

Някой да има отзиви за "Марко Поло", че се чудя дали да му дам шанс?

 

 

Имах някакви забележки към Сезон 1, но като цяло става...

 

Иначе, предстои последен епизод на Vinyl по HBO и започва нов сезон на Game of Thrones. С чиста съвест мога да препоръчам Vinyl на хора с отношение към рок музиката. Имената на Скорсезе и Джагър са достатъчно основание за твърдението, а към тях би следвало да прибавя и това на създателя на The Sopranos, Терънс Уинтър...

Връзка към мнение

Имах някакви забележки към Сезон 1, но като цяло става...

 

Иначе, предстои последен епизод на Vinyl по HBO и започва нов сезон на Game of Thrones. С чиста съвест мога да препоръчам Vinyl на хора с отношение към рок музиката. Имената на Скорсезе и Джагър са достатъчно основание за твърдението, а към тях би следвало да прибавя и това на създателя на The Sopranos, Терънс Уинтър...

 

Аз на Винила зациклих на първи епизод, много разочароващ ми се видя и доста абстрактен, а имах върхови очаквания точно заради факторите споменати от теб. Как сравняваш останалите епизоди с първия? Със сигурност ще опитам да гледам още поне 2-3 епизода де, но очаквах да е нещо, което моментално ще ме грабне...

Връзка към мнение

Аз на Винила зациклих на първи епизод, много разочароващ ми се видя и доста абстрактен, а имах върхови очаквания точно заради факторите споменати от теб. Как сравняваш останалите епизоди с първия? Със сигурност ще опитам да гледам още поне 2-3 епизода де, но очаквах да е нещо, което моментално ще ме грабне...

 

Съществуват два любопитни елемента в този сериал, които го отличават от всички останали. Първият елемент е обективен, а вторият по-скоро субективен.

 

Обективен: голяма част от музикантите и групите са споменати с истинските им имена, но друга голяма част присъстват с измислени имена и драгия зрител/меломан сам трябва да се досеща за кого става дума. Очевидно иде реч за авторски и сродни права. Лично за мен това се превърна в първото голямо удоволствие, което ми предложи този сериал.

 

Субективен: този сериал разкрива тъмната страна на музикалната индустрия в годините на нейния разцвет. Вместо лустрото познато на всеки (секс, наркотици и рок енд рол), тук получаваме основно другата страна на медала. Лично за мен това се превърна във второто голямо удоволствие, което ми предложи този сериал.

Връзка към мнение

Съществуват два любопитни елемента в този сериал, които го отличават от всички останали. Първият елемент е обективен, а вторият по-скоро субективен.

 

Обективен: голяма част от музикантите и групите са споменати с истинските им имена, но друга голяма част присъстват с измислени имена и драгия зрител/меломан сам трябва да се досеща за кого става дума. Очевидно иде реч за авторски и сродни права. Лично за мен това се превърна в първото голямо удоволствие, което ми предложи този сериал.

 

Субективен: този сериал разкрива тъмната страна на музикалната индустрия в годините на нейния разцвет. Вместо лустрото познато на всеки (секс, наркотици и рок енд рол), тук получаваме основно другата страна на медала. Лично за мен това се превърна във второто голямо удоволствие, което ми предложи този сериал.

 

Да, четох и аз че някои групи са с фиктивни имена, други неща са преиначени (например срутването на сградата в откриващия епизод). Мисълта ми беше, дали се променя ритъма от първата серия или си остава в същия стил като цяло. Първият епизод според мен беше много дълъг и протяжен с почти 2 часа, може би по-краткия формат на другите епизоди ще се отрази по-добре. 

Връзка към мнение

Да, четох и аз че някои групи са с фиктивни имена, други неща са преиначени (например срутването на сградата в откриващия епизод). Мисълта ми беше, дали се променя ритъма от първата серия или си остава в същия стил като цяло. Първият епизод според мен беше много дълъг и протяжен с почти 2 часа, може би по-краткия формат на другите епизоди ще се отрази по-добре. 

 

Всеки епизод е с продължителност от около 60 мин. Единствено пилотният беше двоен. Не бих искал да ти разкривам подробности, но отново ще подчертая, че това е сериал насочен основно към меломани. Прецени доколко попадаш в това понятие и реши дали да изгледаш останалите епизоди...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.