Прескочи до съдържание

Сериали


Георги

Препоръчани мнения

Като стана въпрос за ретро-сериали, да не забравим класиката Седморката на Блейк :D Колко сме си играли като малки по този сериал, правехме си пултове за управление от бирени капачки, аз обикновено играех Ган :D

Редактирано от Hayasko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като стана въпрос за ретро-сериали, за не забравим класиката Седморката на Блейк :D Колко сме си играли като малки по този сериал, правехме си пултове за управление от бирени капачки, аз обикновено играех Ган :D

 

 

 Холивуд ще снима римейк. Да видим какво ще излезе . Помня как всичките деца в махалата разтурвахме игрите и на бегом пред телевизора  :D

 

 

Едва наскоро разбрах , че сериала е английски и явно в ония години това е последното дето ме е интересувало....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

eee браво бе, Hayasko :)

"Jena, Jena бързо ме телепортирай, че Травис идва"   :D

И се разкарвахме важно с телепортационни гривни от станиоли и пластмаси

:P

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 Холивуд ще снима римейк. Да видим какво ще излезе . Помня как всичките деца в махалата разтурвахме игрите и на бегом пред телевизора  :D

 

 

Едва наскоро разбрах , че сериала е английски и явно в ония години това е последното дето ме е интересувало....

Да, при това говорят много добър и правилен английски, може да се използва като учебно филмче :D

Връзка към мнение

Не гледам сериали напоследък, даже не знам какво ново има. Последно гледах House MD. Иначе 2 мъже и половина, Приятели, ама и те свършиха. Lost също до някъде, ама по някое време много се забатачи, само трупат мистерии и нищо не решават, стана досадно.

Иначе тук в Бразилия сериалите са част от културата и са много на почит. Жената разправя, че са започнали да говорят за корупция в държавната администрация чак след като се е появила в сериал. Набляга се на социални проблеми и какво ли не. Общо взето вървят по 5-6 бразилски сериала едновременно. Гледал съм един-два.

Връзка към мнение

Не гледам сериали напоследък, даже не знам какво ново има. Последно гледах House MD. Иначе 2 мъже и половина, Приятели, ама и те свършиха. Lost също до някъде, ама по някое време много се забатачи, само трупат мистерии и нищо не решават, стана досадно.

Иначе тук в Бразилия сериалите са част от културата и са много на почит. Жената разправя, че са започнали да говорят за корупция в държавната администрация чак след като се е появила в сериал. Набляга се на социални проблеми и какво ли не. Общо взето вървят по 5-6 бразилски сериала едновременно. Гледал съм един-два.

 

Това всъщност ми е интересно като информация от първа ръка. Сапунките там наистина ли са толкова популярни, спрямо България например или просто са експортен продукт, който да пълни обедните часове с евтини като разход сериали? Или ти говориш за друг тип сериали, от който малка част стигат до тук?

Връзка към мнение

Популярни са, следят се много, както казах вървят по 5-6 едновременно, от следобед до късно вечер.

Някои имат и журналистическа или историческа стойност както споменах, третират се проблеми като корупция, bullying (това как е на български не знам).

И хич не изглеждат евтини. Актъорите са известни и играят и в пълнометражни филми. Става дума за сериали по около месец-два, такива вечни неща като Дързост и красота не правят.

В България са пускали Клонинг и Изаура разбира се, за други аз не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам споменали сте основните, които май повечето от нас гледат (Приятели, Двама мъже и половина, Как се запознах с майка ви и др.), но измежду моите фаворити освен  споменатите да добавя и:

-"Ало, ало" -

- "Монти Пайтон"

- "Фолти Тауърс"  - http://vbox7.com/play:020b63b2af

- Династията на Тюдорите

... и сигурно има още, ма не се сещам в момента :)

:D

Връзка към мнение

Като стана въпрос за ретро-сериали, да не забравим класиката Седморката на Блейк :D Колко сме си играли като малки по този сериал, правехме си пултове за управление от бирени капачки, аз обикновено играех Ган :D

по някакво стечение на обстоятелствата точно в момента съм на 3ти сезон, като бая бързо извъртях предните 2, които всъщност бяха излъчваните в българия :)

почти 30 години по-късно пак ми е забавно, но бутафорията е забележителна :)

Връзка към мнение

по някакво стечение на обстоятелствата точно в момента съм на 3ти сезон, като бая бързо извъртях предните 2, които всъщност бяха излъчваните в българия :)

почти 30 години по-късно пак ми е забавно, но бутафорията е забележителна :)

Да, и аз сега като ги гледам ми напомнят на театър от ученическо представление :D Ама на времето си беше върхът :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Не помня дали в тази тема назад, или по друг повод, но ми се струва че няколко човека бяха споменали с хубаво испанската легенда - сериала от миналото "Синьо лято".

 

Е, да ви зарадвам: От тази събота спомените ще оживеят :)

6 юли, 16.05ч., 1 епизод - БНТ1
19-сериен телевизионен филм.
Испания, 1981 г., 50 мин.

 

760.jpg

 

Синьо лято

Това лято всички ще пораснат....
Приключенията на група деца по време на лятната ваканция в малко градче по южното крайбрежие на Испания. Седемте герои на възраст от 8 до 16 години са: Кике, Хави, Панчо, Беа, Деси, Тито и Пираня и техните по-големи приятели, с които споделят своя опит, впечатления и  вълнения -  художничката Хулиа и стария моряк от лодката на хълма - Чанкете. Проблемите са за всички: подрастването, раздялата, смъртта, правото на избор, моралните ценности, семейните отношения, строителния "бум" по испанското крайбрежие...

http://bnt.bg/bg/movies/details/760/sinio_ljato

 

П.П. абе на някой от форума майка му или баща му да не работят в БНТ, че реакцията беше така светкавична ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ако някой от хората, споменали го в темата преди не е забелязал, от днес по Нова дават от 23:30 "Теория за големия взрив" 4 сезон. В момента ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

,,Midsomer Murders,,

 

Най-добрия английски сериал.

(Според мен.)

---

И до някъде сериалите по Rosamunde Pilcher.

..................

И след двата да ти се приисква да хванеш самолета за ,,добрата стара Англия,,

:lol::girlwah:

Редактирано от theo
Връзка към мнение

Аз последно гледах 

http://www.imdb.com/title/tt1416765/

Отне ми около 2 седмици, за да изгледам всички сезони (Е, последният вече ми беше малко скучен).

И си сяда аз и си зяпам, плетейки, и по едно време гледам, че едната девойка- героинята на Mae Whitman - кара "Лада"!!!

Връзка към мнение

Аз последно гледах 

http://www.imdb.com/title/tt1416765/

Отне ми около 2 седмици, за да изгледам всички сезони (Е, последният вече ми беше малко скучен).

И си сяда аз и си зяпам, плетейки, и по едно време гледам, че едната девойка- героинята на Mae Whitman - кара "Лада"!!!

Не съм много сигурен, но някъде бях чел, че руснаците били откраднали дизайна на една от първите Лади от Фиат, та нищо чудно героинята да е карала всъщност Фиат :)

Връзка към мнение

Не съм много сигурен, но някъде бях чел, че руснаците били откраднали дизайна на една от първите Лади от Фиат, та нищо чудно героинята да е карала всъщност Фиат :)

Ами не, не е Фиат, Лада си е. Проучих във форумите, а и го гледах на стоп-кадър, докато видя логото. Освен това се оказа, че например в Панама (познат от там ми го каза), в неговия град през 80те и 90те към 60% от такситата били Лади, "защото това е велика кола". А и за какъв пръв дизайн става дума, http://www.allmystery.de/i/t9dad54_d94ca8_bmw_vs_lada.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

,,Midsomer Murders,,

 

Най-добрия английски сериал.

(Според мен.)

Чудя се колко ли жители има там , след като всеки ден убиват поне по няколко души, пък все още има народ  :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Чудя се колко ли жители има там , след като всеки ден убиват поне по няколко души, пък все още има народ  :biggrin:

Това явно е поминъкът на градчето :lol:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.