Прескочи до съдържание

Сериали


Георги

Препоръчани мнения

Е бива ли така да спойлнеш...

 

Е извинявай, редактирах се, ама и спойлерите си имат давност, това все пак беше преди 7-8 години, не е като да съм спойлнал GoT  :)

Връзка към мнение

HBO ще правят нов "мега" сериал по фентъзи поредицата Wheel of Time, само вижте планирания актьорски състав (Vikings + GoT + секси мацки на килограм  :) )

 

http://www.imdb.com/list/ls074590729/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е бива ли така да спойлнеш...

 

 

Е извинявай, редактирах се, ама и спойлерите си имат давност, това все пак беше преди 7-8 години, не е като да съм спойлнал GoT  :)

 

Какъв спойлер,бе. Това се разбира в началото още, явно. Цял трейлър извадиха. :) 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Да предложа още нещо корейско - Ако ви се гледат традиционни корейски облекла, замъци и т.н. Специфично е, разбира се, т.е. няма как да се хареса на всеки. Тъкмо завърших да го гледам. 20-тина епизода, произведен тази година.

 

Scarletheartryeoposter.jpg

Изображение: wiki

 

 

Във сериала иде реч за модерна девойка (от нашия век), която по време на едно слънчево затъмнение се пренася във времето назад в Корьо (древната държава на корейския полуостров) и то в тялото на друг човек. По някакъв начин тя успява да се забърка в различни истории със една дузина принцове (над десет) и крал Теджон (основател на династията)

Приемете го като корейски вариант на Game of Thrones с борбата за власт, надмощие на отделните родове и т.н.

Иначе самата история е корейска интерпретация на друга китайска легенда :)

Участват актуалния актьор Lee Jeon-gi (Уанг-со, 4ти принц) и  Lee Ji-eun (Хе-су).

 

--

Нещо за жанра K-drama и някои от обичайните клишета във всяка корейска драма са много добре описани в едно от ревютата в IMDB (appeleitje):

Ето част от ревюто към филма:

"This is definitely one of the best k-dramas I've seen, but be warned if you aren't used to the Korean way of story telling. There are certain clichés in every k-drama, including this one, that may look strange to you at first:

1) Love Triangle: there is always a lover who sits and watches the love of his life fall for the lead actor;

2) Extended close ups: characters stare at each other for a very long time until the music stops;

3) The Wrist grab: they have all kind of meanings like ' just stop' , 'don't go,'you're mine';

4) Drunkeness: usually a heartbroken character trying to kill the pain inside;

5) Name Calling: lovers like to call each other's name repeatedly in a one single scene;

6) Accidental kisses: the lovers accidentally fall or bump into each other;

7) Raining or snowing scene: probably good for dramatic and cinematic effect;

8 )Secrets & Lies: the lovers hide certain facts from each other, because they don't want to hurt each others feelings, making things worse;

9) Food: hand feeding is a sure sign of love;

10)Sickness & Health: characters nurse their loved ones personally back into health. Very special indeed in a country where people are used to walk with mouth masks;

11) The back hug or piggy back: the male gives the female a heartfelt back hug or carries her on his back, when she's injured or tired, or just to be sweet;

12) Separations: lovers have to be separated, always one of them leaves, sometimes without notice;

13) Kissing Scene shot from several camera angles: sex is only implied, never shown in k-drama, all we get is The Kiss;

14) Cliffhangers: in order to hook you every single episode, 1 hour each".

 

И за десерт малко K-Pop :) от саундтрака

https://www.youtube.com/watch?v=KLhdV-mvInA

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Някой следи ли новия Twin Peaks? Трудно се намира човек да се размени някой лаф, а изглежда че съвсем скоро и семейния мир може да бъде нарушен, защото търпението на половинката към тотално изчаткалия Линч почна да се изчерпва :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги каза:

Някой следи ли новия Twin Peaks? Трудно се намира човек да се размени някой лаф, а изглежда че съвсем скоро и семейния мир може да бъде нарушен, защото търпението на половинката към тотално изчаткалия Линч почна да се изчерпва :)

Аз се опитах и почти изгледах първата серия, но явно са ми отминали чувствата към Линч, мааалко ми се струва попрекалил, но може би ще пробвам поне да я догледам... По светло обаче, че са ми много цветни сънищата :-D 

Връзка към мнение

моето търпение свърши към средата на трета част

 

гледала съм и харесвам много изкривени неща, но това ми идва свръх, постоянно имах усещането, че се намирам там, където е смъртта... или не, по-точно си представям смъртта като място, в което си принуден да гледаш Линч'2017 завинаги и няма мърдане :resent::lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Общо взето очаквах да има такива реакции, чудя се дали някой освен мен ги следи без да се отказал. Докато повечето епизоди бих казал, че даже са донякъде нормални, в смисъл могат да се гледат и на светната лампа, то последния осми, направо разби лудницата и ми се наложи за първи път да трябва да отговарям на въпроси като "Добре, не можеш да ми кажеш, че това ти харесва?" :)

 

Аз имам доста висок толеранс, конкретно за линчовските абстракции и ще го изгледам до край със сигурност, но ми е чудно дали има още някой, който да чака следващите епизоди с нетърпение, въпреки силната вероятност да не се случи наглед нищо в тях :) Освен мен и още 100-200 откачалки в dugpa.com.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
9 hours ago, Георги said:

Общо взето очаквах да има такива реакции, чудя се дали някой освен мен ги следи без да се отказал. :)

 

Аз ги следя и чакам с нетърпение, но съм си оставила 7 и 8 епизод за другата седмица, защото нещо спряха да качват следващите, а и в момента довършвам sense8. Първите 2-3 епизода не ми допаднаха (особено с онова бялото от кутията, което приличаше повече на серия от The X Files), но след това изгледах The Missing Pieces и ми просветнаха някои неща от новия сюжет. Иначе старите сезони и Fire Walk With Me ги гледах преди години наведнъж (като го даваха по тв бях малка и не си спомням много), вторият сезон беше слаб. Доколкото знам, Линч е имал големи разправии с продуцентите и телевизията сега и това няма как да не се е отразило на сценария, представям си какво щеше да излезе, ако не са му слагали спирачки. 

Връзка към мнение

Ние още не сме го гледали, въпреки че имаме всичките серии. Но проблемът вкъщи е, че като един методични маниаци, решихме първо да изгледаме старите серии, за да си ги припомним. Трудното е, че Благоверният, който е способен да прекара половин нощ в гледане на сериал на компютъра, в момента, в който го пуснем на телевизора, заспива. Та така проспива половината серия и после мрънка, че трябва да почнем отначало... затова сме и до под кривата круша :lol:.

 

Иначе съм си приготвила за няколкото дни, в които ще остана сама наскоро, "Човекът във Високия замък" (по едноименния роман на Филип К. Дик)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, DenitsaS каза:

Доколкото знам, Линч е имал големи разправии с продуцентите и телевизията сега и това няма как да не се е отразило на сценария, представям си какво щеше да излезе, ако не са му слагали спирачки. 

А преди години като му четох книжлето ми се стори толкова светъл и позитивен човек, да се чудя по време на медитация ли ги измъдря тези лудости...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, searus said:

А преди години като му четох книжлето ми се стори толкова светъл и позитивен човек, да се чудя по време на медитация ли ги измъдря тези лудости...

Хаха, ами не знам и аз, но в документалния Side by Side заяви, че е приключил с киното, не знам дали след този сериал ще приключи изобщо.

Връзка към мнение
преди 8 часа, DenitsaS каза:

Аз ги следя и чакам с нетърпение, но съм си оставила 7 и 8 епизод за другата седмица, защото нещо спряха да качват следващите, а и в момента довършвам sense8. Първите 2-3 епизода не ми допаднаха (особено с онова бялото от кутията, което приличаше повече на серия от The X Files), но след това изгледах The Missing Pieces и ми просветнаха някои неща от новия сюжет. Иначе старите сезони и Fire Walk With Me ги гледах преди години наведнъж (като го даваха по тв бях малка и не си спомням много), вторият сезон беше слаб.

Ти направо си на нисък старт пред два шокиращи епизода. Ама...много трудно без спойлери да пиша повече :) Седми е може би най-близо до оригиналния туин пийкс, а осми е по-скоро типичен Линч, туин пийкс сякаш е много бегло засегнат, макар че...абе зависи какво ще се случи нататък. 

 

Цитат

Доколкото знам, Линч е имал големи разправии с продуцентите и телевизията сега и това няма как да не се е отразило на сценария, представям си какво щеше да излезе, ако не са му слагали спирачки. 

 

Между другото, Линч ги имаше разправиите със Showtime, но в последствие те клекнаха пред него, т.е. този Туин Пийкс е абсолютно без никакви спирачки. И си личи, виж осми епизод :) В оригиналният е имало огромен натиск от студиото убиецът на Лора да бъде разкрит, Линч и Фрост не са искали това да става, но са ги принудили. По тези времена рейтингите също са оказвали влияние на сюжета, което пък е бонус тук, защото Линч е направил всички епизоди накуп, без значение как се приема от публиката. 

 

преди 8 часа, Роца каза:

Ние още не сме го гледали, въпреки че имаме всичките серии. Но проблемът вкъщи е, че като един методични маниаци, решихме първо да изгледаме старите серии, за да си ги припомним. Трудното е, че Благоверният, който е способен да прекара половин нощ в гледане на сериал на компютъра, в момента, в който го пуснем на телевизора, заспива. Та така проспива половината серия и после мрънка, че трябва да почнем отначало... затова сме и до под кривата круша :lol:.

Ударете един шорткът и пропуснете повечето от втори сезон. Особено по средата има там един период, сюжетната линия с Джеймс и една фатална жена...тези според мен са чист пълнеж и директно може да се изпускат. Гледайте първи, началните епизоди от втори и последният за загрявка...ама за методични хора няма как да стане, знам :) 

 

преди 5 часа, DenitsaS каза:

Хаха, ами не знам и аз, но в документалния Side by Side заяви, че е приключил с киното, не знам дали след този сериал ще приключи изобщо.

Той този сериал е общо взето като 18 часов филм, няма ги характерните черти на сериалите. То и Линч така си го е казал, че е по-скоро цял филм, а не различни епизоди. Явно го сърби още към киното :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Manifest

 

Излита си, значи, един самолет от Ямайка, по време на полета преминава през стабилна турбуленция и после каца в Ню Йорк... Абе, вижте видеото.

 

От 24 септември в САЩ.

 

 

Редактирано от Goal & Boss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм голям фен на Shameless (Безсрамници ). Харесва ми как в сериала се преплита тъжното и забавното. Наскоро излезе девети сезон но нарочно не го тегля. Пазя си го за пътуването до Япония.  Направих същото когато ходих до ОАЕ и въобще не усетих петте часа в самолета. Иначе  и аз не мога да седна да гледам филм в нас. За това си има кино. Не забравяйте - вторник и четвъртък филмите са намалени 😁.  Иначе когато бях студент едвам завърших първи курс от гледане на сериали.  Доста ми минаха през лаптопа: "Теорията за големият взрив", "Казвам се Ърал", "В обувките на дявола", "Как се запознах с майка ти", "Футурама".... списъкът няма край😮.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

В момента гледам документален сериал за семейство Рузвелт, акцентът е върху двамата президенти - Теодор и Франклин, и Елинор (съпругата на Франклин и племенница на Теодор). Има 7 епизода, по два часа всеки.

Страхотен сериал - интересен, информативен, поучителен, и колкото и клиширано да звучи, вдъхновяващ, и на моменти притеснителен, заради начинът, по който се случват нещата в САЩ. 

 

С изненада установих, че на английски името се произнася Розевелт. 

 

https://m.imdb.com/title/tt3400010/

 

Друг интересен сериал с Шон Бийн, два сезона по 12 сепизода: Хрониките на Франкенщайн.

 

https://m.imdb.com/title/tt4206804/?ref=m_nv_sr_1

 

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Станах сигурно един от последните хора в света, който тепърва започва да гледа "Игра на тронове". Доста ударен маратон направихме и вече наваксахме до последния епизод, да може да не се притесняваме от спойлери и качествено да се зарадваме на многото мемета.

 

Определено си личи, че много от пластовете на сериала изчезнаха лека полека след пети сезон и в момента е много по-праволинеен от колкото в началото. Но за разлика от многото хейтъри все още са ми интересни сериите. Те и на тях са им интересни, но си хейтят на общо основание 🙂 Няма как всичко да е супер реалистично и в същото време да може да се гледа на ръба на стола от напрежение. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз тия дни си гледам Covert Affairs /Тайни връзки/ и ми харесва ,заради Ани и Оги.

Стигнала съм до средата на четвърти сезон,има и пети.

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз гледам Троновете, не съм голям фен на жанра, (прочетох първата книга, де, добре е написана, ако някога бъде завършена цялата поредица, може да се прочета и останалите) но предишните сезони имаше изключително силни серии. Хейт не знам дали има, но има разочаровани фенове, последния сезон определено е един грандиозен flop.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

а пък аз текущо гледам Чернобил - хем си знаех, че трябва да изчакам да излязат всички епизоди и после накуп, и не се сдържах, и сега мъка до следващата седмица

 

https://www.youtube.com/watch?v=s9APLXM9Ei8

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, antea said:

а пък аз текущо гледам Чернобил - хем си знаех, че трябва да изчакам да излязат всички епизоди и после накуп, и не се сдържах, и сега мъка до следващата седмица

 

И аз така, много ме кефи. :))) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.