Прескочи до съдържание

Кьолн и около него за 5 дни - какво, къде, как? Идеи и предложения?


antony2001

Препоръчани мнения

  • 3 седмици по-късно ...

Предстои ни престой в Германия от 01.03. до 05.03., планираме 2 нощувки в Кьолн, 1 в Дюселдорф и 1 в Дортмунд. Прегледах безброй хотели, но нищо до сега не съм букнала. Може ли някой да ме ориентира в кварталите на тези градове, хем да е близо до станция на влак (между тези градове придвижването смятам да е с влак), от друга страна хотела да е горе долу на пешеходно разстояние до забележителности. В Кьолн гледах че има влакче, туристическо, някъде около катедралата се взима. И не на последно място как е обстановката там в момента, хотела да е на комуникативно място, да не е размирно около него.

Връзка към мнение

За кварталите на градовете не мога да се произнеса, но последните ми впечатления от Кьолн и Бон са от третата десетдневка на януари - всичко беше в обичайния си ритъм. Аз поне, не почуствах някакво напрежение или притеснения от заобикалящата ме среда.

Връзка към мнение

Мога да дам съвет само за кварталите в Дюселдорф, където до преди две седмииц живеех: спокойно е във всички квартали, но аз бих избягвала района зад гарата (това е т.нар. квартал Магреб - повече за него има в статията ):

post-367-0-42255300-1454669470_thumb.png

 

Общественият транспорт в града е много добре развит, така че поне според мен не е задължително да сте на пешеходно разстояние от забележителностите и гарата. Това би позволило да се намерят по-добри хотели на по-приемливи цени. Хотелите между Стария град и гарата са обикновено или безобразно скъпи или на доста ниско ниво. Въпрос на приоритети.

 

Мои познати са били доволни от тези два хотела, но и двата не са на пешеходно разстояние от гарата и забележителностите, но от спирки на метри от тях се пътува 10-ина минути с трамвай до Стария град или гарата:

Хотел Рубин

Hotel Auszeit

 

За обществен транспорт и връзки виж този сайт: http://www.rheinbahn.com/Seiten/default.aspx

Може да въведеш директно адреса на хотела като старт и Hbf (гарата) или Heinrich-Heine-Allee (Стария град) като цел.

Връзка към мнение

В Дюселдорф бяхме доволни от Hotel Alt Graz, на 10-на минути от гарата, 15-на минутки от центъра, има го в booking примерно

Редактирано от logist13
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Едно питане моля имам, утре трябва да се придвижим от Дортмунд до Кьолн, дотук добре, хващаме влак (каква е разликата между ес-бан и у-бан), слизаме на централната гара Hbf, хотела ни е на 5 минути от Mauritiuskirhe, свалих си картата на транспорта им, линии оцветени в розово, зелено и всякакви цветове :-), номер 18 или 16 трябва да се прехвърлим ?

Връзка към мнение

Здравейте,

Едно питане моля имам, утре трябва да се придвижим от Дортмунд до Кьолн, дотук добре, хващаме влак (каква е разликата между ес-бан и у-бан), слизаме на централната гара Hbf, хотела ни е на 5 минути от Mauritiuskirhe, свалих си картата на транспорта им, линии оцветени в розово, зелено и всякакви цветове :-), номер 18 или 16 трябва да се прехвърлим ?

каква е разликата между ес-бан и у-бан:

U-Bahn е метрото (въпреки, че не винаги се движи под земята)

S-Bahn е нещо средно между трамвай и влак.

Връзка към мнение

каква е разликата между ес-бан и у-бан:

U-Bahn е метрото (въпреки, че не винаги се движи под земята)

S-Bahn е нещо средно между трамвай и влак.

Благодаря, значи след като идваме от Дортмунд се предполага че ще сме над земята, т.е. за да си хванем метрото със съответния номер трябва да влезем под земята.

Извинявам се за глупавият въпрос, но в София 3-4 пъти съм ползвала метро и веднъж в Париж, колата ни е транспортно средство номер едно, та затова съм на тръни с градския транспорт.

Връзка към мнение

Всъщност S-Bahn е част от железниците, пътува по релсите на немските железници като свързва градове (има например S-Bahn между Дортмунд и Дюселдорф), но за разлика от т.нар. регионални влакове спира по - често и съответно се пътува по-дълго. Ако пътуваш с S-Bahn се качваш или слизаш на него от перон на гарата.

U-Bahn и метрото, но в Германия то не винаги е под земята - обикновено само в централните части се пътува под земя, например ако хванеш 18 в гарата в Кьолн, спирката е под земята, но ако пътувате с у бан от Аплербек за гарата в Дортмунд, началната спирка ще е над земята, крайната (Дортмунд ската гара) под земята.

 

Аз се ориентирам по табелите в самата гара, обикновено е обозначено в коя посока да се ходи за хващане на Bus, U-Bahn и т.н. Само трябва да се следват надписите и стрелките.

А иначе в Германия има и Straßenbahn - това са трамваи - пътуват винаги над земята.

Връзка към мнение

Благодаря, значи след като идваме от Дортмунд се предполага че ще сме над земята, т.е. за да си хванем метрото със съответния номер трябва да влезем под земята.

Извинявам се за глупавият въпрос, но в София 3-4 пъти съм ползвала метро и веднъж в Париж, колата ни е транспортно средство номер едно, та затова съм на тръни с градския транспорт.

 

Не е задължително да сте под земята за хванете U-Bahn!

 

Следвайте табелките на гарата, те ще Ви отведат до спирката за превозното средство, което искате. Примерно тук всичко се хваща под земята:

mdb_60656_schilder_s-bahn_u-bahn_fussgae

Редактирано от miroslava
Връзка към мнение

Благодаря на всички за помощта с транспорта в Германия , отидохме, возихме се :-) , та даже успяхме и да се върнем :-).

Наистина много добре организиран транспорт, ако някой скоро ще ходи мога да дам актуална информация.

Имам едно питане, от музея на шоколада си понакупихме това-онова, но като сме освобождавали хотела сме ги забравили, по принцип като се регистрирахме си написахме адреса в БГ, има ли вероятност да ни ги изпратят или любезно да им пиша и да ги помоля ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички за помощта с транспорта в Германия , отидохме, возихме се :-) , та даже успяхме и да се върнем :-).

Наистина много добре организиран транспорт, ако някой скоро ще ходи мога да дам актуална информация.

Имам едно питане, от музея на шоколада си понакупихме това-онова, но като сме освобождавали хотела сме ги забравили, по принцип като се регистрирахме си написахме адреса в БГ, има ли вероятност да ни ги изпратят или любезно да им пиша и да ги помоля ?

Нищо не пречи да опиташ!

На мен са ми връщали забравени неща, за моя сметка, разбира се.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Много бърз въпрос, някоя хубава бирария с приятна храна около централна гара? Ще се виждам утре с един приятел, ама и двамата нямаме представа от заведенията в Кьолн, ще е супер, ако някой може да препоръча нещо.

 

Разбрах от Shlosera за Кьолш, ще се пробва задължително. Но за заведния пише само груб съвет да се следи Zülpicher Straße, но ще се радвам на нещо по-конкретно :)

Връзка към мнение

Много бърз въпрос, някоя хубава бирария с приятна храна около централна гара? Ще се виждам утре с един приятел, ама и двамата нямаме представа от заведенията в Кьолн, ще е супер, ако някой може да препоръча нещо.

 

Разбрах от Shlosera за Кьолш, ще се пробва задължително. Но за заведния пише само груб съвет да се следи Zülpicher Straße, но ще се радвам на нещо по-конкретно :)

 

 

Имам много бирарии зад катедралата на реката. Според мен в което и да влезете, няма да сгрешите...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

ако може и аз да използвам темата. Предстой ми пътуване до Кьолн 14-16 Октомври.Пристигане 14-ти на обяд и отпътуване 16-ти вечерта. Ако предположим, че използвам следобяда на 14-ти за разглеждане на основаните забележителности на Кьолн, то ми остават 2 свободни дни, които бих желала да оползотворя подобаващо. След като се запознах с информацията дадена до момента, стигнах до извода, че има няколко интересни дестинации околко Кьолн  - Дюселдорф, Аахен, Бон, Кобленц. Ясно е че 2 дни няма да ми стигнат за всичко, така че, моля, помагайте - кое да е с приоритет и кое да отпадне. Разбира се, може да включите и нещо допълнително, в случай че счетете, че повече си заслужава. Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Бих заложил на пътуване до Бон. Ако си фен на Бетовен, ще има какво да видиш - къщата, паметника, огромен инфо-център и музей. Туристическият маршрут с мъст сии е означен с чеврена пътека и шансът да се загубиш клони към нулата. Разбира се, бившите правителствени сгради също може да са интересни-аз ги пропуснах. 

Пътуването Кьолн-Бон направих с трамвай. Мисля 22 номер беше- дано не те подведа. Съвет-не хващай влак, ако не бързаш. С трамвай се пътува покрай реката и е доста екзотично. Единственото предимство е, че за влака ще ти кажат точната цена на билета, а в трамвая не е много сигурно какъв да си вземеш. Помня една мацка, която след 10 минутни опити, придружени с постоянно повтарящо се "Шайзе" да намери точната цена на билета, накрая каза - Sorry. Dont know. А аз си взех билет за 5 евро и се чудех дали няма да изгърмя с глоба, ако не съм налучкал тарифата. Ако сложиш и един обяд - денят в Бон си е заминал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не познавам интересите Ви, но според мен Бон може спокойно да го пропуснете. Препоръчвам Ви Кобленц - много атрактивно градче. С регионалния влак стигате до Кобленц за около час и десет минути, имате влакове от Кьолн на всеки час, напр. в 08:32, 09:32 ... Цената в едната посока е 19€. Много е приятно човек да се разходи из стария град, може с лифта да се качите на крепостта Еренбрайтщайн (Ehrenbreitstein). На път за Кобленц може да направите стоп в Бон, къщата на Бетовен е на около десетина минути пеш от гарата. Интерес представлява замъкът Драхенбург на склона на Драхенфелс, но той е в Кьонигсвинтер (Königswinter) от другата страна на Рейн и ще Ви отнеме повече време (на около час с публичен транспорт).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като човек обиколил цялата област, спокойно мога да кажа че нямам любимо и не любимо място. Всеки град има своето очарование и какво да се види: Дюселдорф, както вече казах някъде е един вид столица на модата, някои го наричат северното Милано; Бон - очарователен, много зелен град, спокоен, даже според някои, леко еснафски. Купон там няма да намерите. Аахен - катедралата - ако си падате по средновековна архитектура и има интерес към историята - Карл Велики е погребан там. Твърди се, че катедралата е център на пилигримски поклонения, има ценни християнски реликви. Кобленц - красив град, в който се сливат двете реки: Мозел се влива в Рейн и формират т.нар. deutsches eck.

За забележителности - виж мнението на Tanichkalein преди мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Така, здравейте и от тази тема. Аз нямам 5 дни, но ще използвам темата да питам. 

1. Искаме от летището направо да хванем влак за Königswinter и да отидем до замъка Драхенбург. Трима души сме, правилно ли съм разбрала, че можем да си купим SchönerTagTicket NRW за група до 5 човека за 43€ и с него да отидем до там, да се върнем в Кьолн и да ползваме градския транспорт в града неограничено?

2. От гарата до замъка много ли е стръмно да отидем пеша или трябва да се качим на влакчето? Честно казано не ми се дават 30€, ако разходката е приятна през парка.

За сега това, после още. 

Връзка към мнение

По първия въпрос: правилно си разбрала - билетът важи за пътуване с регионален транспорт второ класа за целия ден в рамките на провинция НРВ.

 

За втория: има туристическо влакче, което обаче не тръгва от гарата, а от началото на възвишението. Ако питаш за него, маршрутът на това влакче не е особено дълъг, така че спокойно може да го минете пеш. А и по пътя има хубави гледки. М началото е стръмно, но нищо невъзможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По първия въпрос: правилно си разбрала - билетът важи за пътуване с регионален транспорт второ класа за целия ден в рамките на провинция НРВ.

 

За втория: има туристическо влакче, което обаче не тръгва от гарата, а от началото на възвишението. Ако питаш за него, маршрутът на това влакче не е особено дълъг, така че спокойно може да го минете пеш. А и по пътя има хубави гледки. М началото е стръмно, но нищо невъзможно.

Schöner Tag Ticket NRW-Schloss Augustusburg 5 Pers.

Пак да питам, с този билет ползвам този за NRW провинцията + неограничено в градския транспорт + посещение на Augustusburg двореца в Брюл. Там има и още един Falkenlust, за него отделно ли трябва да платим или и той влиза? Ние сме трима, пише 7€ вход на човек, билета е за 5 човека, трябва ли да платим 35€ или 21?

 
Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Къде мога да видя цените на регионалните влакове между различните отсечки? Единствено намирам 11 евро Кьолн -Бон с IC влака и цената на Schöner Tag Ticket NRW. Ние ще сме двама и тази цена ми е малко висока, та търся алтернативи. Ще се пътува летище-Кьолн-Бон-Дюселдорф-летище(примерно, още незнам къде точно ще сме, но това е програма максимум :) ) и се чудя какъв билет ще е най-удачно.

Връзка към мнение

Боболече, в третото мнение от този линк съм се опитала да обясня как се търси връзка и разбира цената за пътуване с регионален влак в района около Кьолн:

http://magelanci.com/topic/3817-4-5-%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/page-3

 

Просто трябва да въведеш твоите начални и крайни точки. Ако имаш нужда от допълнителна помощ, питай.

Служител, сега прочетох на сайта на замъка: нормалната цена за входа е 8 евро на човек, но те ви предлагат да закупите билета Schöner Tag Ticket NRW плюс намален вход за замъка. Според написаното на сайта,така всеки възрастен ще плати 7 евро вход, във вашия случай три пъти по 7 евро и ще спестите 3 евро спрямо регулярната цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.