Прескочи до съдържание

Кьолн и около него за 5 дни - какво, къде, как? Идеи и предложения?


antony2001

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Argentique каза:

Привет! Търся идеи за красиви градчета, замъци и подобни спокойни местенца на 1-1.5 часа път с кола от Бон за еднодневни пътувания.
Ще ходя за две седмици при стара приятелка в южен Бон до Райнауе, т.е. базата през повечето време ще е там. :smile:
Двете работим хоум офис и вали-гърми следобед до късна доба обикаляме близките места пеша или с обществен транспорт. Близката по-интересна околия там съм я обиколила.

За почивните дни, а те са три в началото на май, ми се щеше да идем някъде, където не съм била. Големите градове на север (Кьолн, Дюселдорф и т.н.), Кобленц (триъгълникът) и преди него долината на Рейн се изключват като посещавани. 

Моите гост-водачи днес ми се смеят – къде ще ни заведеш, където не сме били? Тъкмо исках на готово да я карам. :smile: Отворих картата и си харесах Кохем (не са били) и Burg Eltz (били са, но ще се прежалят вероятно).
Тук си записах Моншау, да видим дали ще го искат. Някакви такива подобни места.
В краен случай ще ги ръчна за Маастрихт, че не съм била. Но пък и шофьорът има думата (като цяло е навит да кара). :smile:

В моята карта имам набелязани: 

Freudenberg 

Linz am Rhein 

Cochem 

Monschau 

Aachen 

Trier (най-далеч) 

Всичките са красиви и много приятни за разходки, а последните 2 града са исторически и има доста какво да се види.

Не знам как си с немския, без да те подценявам, но може да потърсиш за повече информация в Гугъл с този текст. По-късно ще потърся дали има други приятни места

Sehenswürdigkeiten in der Nähe von Bonn 

Schöne kleine Städte in der Nähe von Bonn

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Много благодаря, Крис!
Харесах си Freudenberg, да видим. В Линц съм била, той е най-близо до Бон от изброените. 
А теб те пращам в едно малко близко градче на Рейн с чуден център – Andernach, има и гейзер там наблизо.
С немския съм кръгла нула, но Гугъл знае всичко! :smile:
Ще потърся това-онова. 

Предлагат ми Hattingen.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Argentique каза:

Привет! Търся идеи за красиви градчета, замъци и подобни спокойни местенца на 1-1.5 часа път на посока с кола от Бон за еднодневни пътувания.
Ще ходя за две седмици при стара приятелка в южен Бон до Райнауе, т.е. базата през повечето време ще е там. :smile:
Двете работим хоум офис и вали-гърми, следобед до късна доба обикаляме близките места пеша или с обществен транспорт. Близката по-интересна околия там съм я обиколила.

За почивните дни, а те са три в началото на май, ми се щеше да идем някъде, където не съм била. Големите градове на север (Кьолн, Дюселдорф и т.н.), Кобленц (триъгълникът) и преди него долината на Рейн се изключват като посещавани. 

Моите гост-водачи днес ми се смеят – къде ще ни заведеш, където не сме били? Тъкмо исках на готово да я карам. :smile: Отворих картата и си харесах Кохем (не са били) и Burg Eltz (били са, но ще се прежалят вероятно).
Тук си записах Моншау, да видим дали ще го искат. Някакви такива подобни места.
В краен случай ще ги ръчна за Маастрихт, че не съм била. Но пък и шофьорът има думата (като цяло е навит да кара). :smile:

-Aachen

-Schloss Drachenburg

-Munster (на около два часа е), но и преди и около Мюнстер има замъци с алеи за разходка 

https://www.muensterland.com/tourismus/themen/erlebnis-region-muensterland/burgen-und-schloesser-im-muensterland/

 

- Не е природна забележителност, но все пак може да е интересно според  интересите: Zeche Zollverein. Може да се запази тур, на който подробно обесняват и показват как работи едно въглепреработващо предприятие.

- Sauerländer Besucherbergwerk. Освен мината има и хубави пътеки за разходка 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Четох за Braubach (къщите с греди (фахверк май се казва, замъка Марксбург),  Xanten (голям археологически музей на открито), Bad Munstereifel (спа, шопинг, исторически център) като приятни градчета за дневни трипове от Бон. Виж дали някое ще ти хареса, в рамките на 1ч, 1 и 1/2ч са от Бон. Аз не съм ходила в никое от тях, така че не мога да препоръчам от личен опит. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Близо до Кьолн мога с две ръце да препоръчам Кохем. Страхотно малко градче. На хълма има много красив замък, който също може да се посети. На реката долу има много ресторантчета. Определено за 1 ден е много красиво да се посети. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, @tch и @Бръмбар, страхотни сте!
Харесах си това-онова. Сега се появява чуденката как да вмъкнем много неща в малко дни. :lol: Но някой друг да го мисли.

Drachenburg е страхотно място, смятам пак да ида, още повече е на 5 км на посока пеш от базовия лагер.
От години искам да ида за цъфтежа на бонските вишни, да видим как ще ми се получи. Ако се, ще ви уведомя. 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Aко няма концерт на A.Rieu  в Мастрихт,което си е преживяване,то Холандия можете да я пропуснете.

бях водила скоро децата в замъка Drachenburg- недалеко oт Köln,но ние сме немскоговорящи понеже живеем в Сюдтирол и не сме имали проблеми с езика.Гермaнците НЕ говорят и НЕ искат да говорят друг език освен немски със съответния диалект,както е междувпрочем и в Италия,Австрия и Швейцария,да не говорим за Франция .

Но в Германия има указания навсякъде като за деца на три години и е на практика невъзможно да се изгуби човек дори да иска.

 

Замъкът e построен в края на 19 век, според въображението на еклектичния барон von Sarter , който го е издигнал като частна резиденция, a след ремонт, замъкът сега се използва като място за събития, партита и изложения. Вътре могат да се посетят всички стаи със старинно обзавеждане и най-вече приказните градини и пътеки си заслужава да бъдат посетени, c фантастична гледка към Рейн и околностите. Входът за замъка се заплаща (8 евро за възрастни).

След това слезте от Dracheburg  пеша, с разходка от около 20 минути ще се озовете в красивото село Königswinter, с неговите характерни къщи и калдъръмени алеи и тук можете да завършите посещението си c бира или c Kaffee & Kuchen.

 

Мюнстер е много смотан град с нула инфраструктури и някак западнал на вид,далеч от света,докато наоколо градчета и селца са като излезли от приказките -Аhaus,Heek,Havixbeck  т.н.където имаме роднини  и познавам зоната много добре -коне,природа,спокойствие,иделано място за хоум офис,но не за всекидневно движение по тесните селски пътища ,които са единствената пътна мрежа.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

Много благодаря, Крис!
Харесах си Freudenberg, да видим. В Линц съм била, той е най-близо до Бон от изброените. 
А теб те пращам в едно малко близко градче на Рейн с чуден център – Andernach, има и гейзер там наблизо.
С немския съм кръгла нула, но Гугъл знае всичко! :smile:
Ще потърся това-онова. 

Предлагат ми Hattingen.

Няколко чуднички градчета, по моя лична преценка, според 6-балната система:
** Boppard - все покрай Рейн в посока Франкфурт (около 80км)  = 6
** Bacharach - 25-30км след Boppard = 6
(на баирчето над него е Burg Stahlek)

** Limburg an der Lahn - нa 90км югоизточно от Бон = 6

(много симпатичен исторически център + готини кръчми)

** Aachen - споменали са го вече - около 85 км от Бон = 5,5

** Kochem - споменали са го = 5,5

** Monschau -  90 км югозападно =  6

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Fiordaliso каза:

Гермaнците НЕ говорят и НЕ искат да говорят друг език освен немски със съответния диалект,както е междувпрочем и в Италия,Австрия и Швейцария,да не говорим за Франция .

И все пак много зависи как ще ги попиташ. По-младите са по-сговорчиви, по-възрастните са "по-костеливи ореИ", но пък често откликват като спират някой по-надежден (млад човек) и с усмивка му те "прехвърлят" да се обясните.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 32 минути , Fiordaliso каза:

Гермaнците НЕ говорят и НЕ искат да говорят друг език освен немски със съответния диалект,както е междувпрочем и в Италия,Австрия и Швейцария,да не говорим за Франция.

Ще оспамя темата, но езиците са ми интересни и най-вече базовото разбиране с хора, с които не говорим общ език.
Горното твърдение се отнася за куп държави, включително България. :biggrin: Идете в Родопите, Ямбол, другаде..., редовият минувач си говори основно български (някои и него не могат :biggrin:).
Не че не искат. :biggrin:В Испания масово не знаят английски, дори сервитьори в центъра на Мадрид. Просто не им трябва, защо да се напъват. Заради такива индивиди започнах да уча испански и хич не ми е зле. В Турция извън големите курорти общуването понякога е било изцяло жестомимично (и комично :biggrin:). 
Пък и сега има онлайн преводачи, ако нещо. На мен досега из Бон са ми отговаряли на английски (автобус, заведения, магазини), а за по-сложни неща с мен се разхождат немскоезични приятели и те се разправят, санким си почина от вечната роля на преводач по пътувания.

В Мароко са страхотни обаче – арабски, берберски и френски всичко живо бърбори, плюс английски и испански доста народ, дори случаен по улиците. Възхитих им се!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Веднъж от Кьолн за един ден направихме тур през Ехтернах, Люксембург и Триир. Това без никакво бързане - бавно и лежерно. С бързане в този тур може да се допълни и с Кобленц.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , Pantelej Putnik каза:

Веднъж от Кьолн за един ден направихме тур през Ехтернах, Люксембург и Триир. Това без никакво бързане - бавно и лежерно. С бързане в този тур може да се допълни и с Кобленц.

Това са над 5,5 часа шофиране и то ако няма задръствания?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, Pantelej Putnik каза:

Веднъж от Кьолн за един ден направихме тур през Ехтернах, Люксембург и Триир. Това без никакво бързане - бавно и лежерно. С бързане в този тур може да се допълни и с Кобленц.

Благодаря ти за включването, Pantelej, обаче много път. :smile: Като знам как яваш закусваме в тази къща под звуците на птичките в близката гора и преди десет надали сме тръгвали за някъде, няма да ни се получи този маршрут без нощувка. 
Предния уикенд имаме друго, по-далечно пътуване и с толкова път може да ми дойдат нанагорно две седмици с концентрирана програма (най-вече плюс работа :biggrin:).
Бе да сме здрави и иншалла, както казват голяма част от немските граждани. :biggrin:

Посъбрах идейки, благодаря на всички! Номерът е, че на домакините също им се разглеждат места, където не са били, или поне не и през последните десет години. Но ще се спогодим все нещо.

  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз ще поспамя, но по отношение на езиците, странно, как има толкова различни мнения. Огромната част от немците знаят английски и без никакво колебание го говорят (а с какъв акцент, е съвсем друг въпрос). И не само говорят, а и отговарят, когато ги попиташ. Разбира се, знаенето, или поне разбирането на базов немски винаги е от полза. Аз не знам достатъчно добре немски, за да се очупя да говоря, а спътниците ми не знаят изобщо. И досега никакъв проблем в комуникацията на английски не сме имали от двуцифрен брой посещения.

@Argentique, доста идеи са ти дали, ама аз (без да съм ходил) да добавя и някои градчета по Мозел, които съм си набелязал. Примерно Bernkastel-Kues и Traben-Trarbach. Има и доста варианти за леки пешеходни преходи из района.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Schloss burg до Золинген.

https://www.schlossburg.de/start

 

и ако имате интерес към индустриални обекти (в случая в списъка на Юнеско) - Zollverein до Есен.

https://www.zollverein.de/

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, hristov.hb каза:

Schloss burg до Золинген.

https://www.schlossburg.de/start

 

и ако имате интерес към индустриални обекти (в случая в списъка на Юнеско) - Zollverein до Есен.

https://www.zollverein.de/

 

Подкрепям с две ръце! Тези дни го посетихме, но е в ремонт!

Иначе недалеч от Бон ние бяхме във Вецлар - определено заслужава внимание, Херборн - малко и приятно местенце, Диленбург. Също Лор ам Майн и Карлщадт

Зелингенщад е малко по-далеч, но също е от този тип - старинно, фахверк.

По Рейн общо взето навсякъде е много приятно - Бернкастел-Кюсел, Тарбен-Трарбах, Байлщайн, Кохем

 

IMG_5301.JPG

IMG_5218.JPG

IMG_5233.JPG

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 12.04.2023 г. в 18:41, Kristian Desev каза:

В моята карта имам набелязани: 

Freudenberg 

Linz am Rhein 

Cochem 

Monschau 

Aachen 

Trier (най-далеч) 

Всичките са красиви и много приятни за разходки, а последните 2 града са исторически и има доста какво да се види.

Не знам как си с немския, без да те подценявам, но може да потърсиш за повече информация в Гугъл с този текст. По-късно ще потърся дали има други приятни места

Sehenswürdigkeiten in der Nähe von Bonn 

Schöne kleine Städte in der Nähe von Bonn

Благодаря за предложението относно Freudenberg. Приятно градче със запазени къщи, най-старата, от които датира от края на 17-ти век. Построена година след последният голям пожар в града. Всички стари къщи са добре поддържани и в тях се живее. Над стария град се открива гледка от Kurpark, където ако се въоръжите с много търпение може да пиете една бира или хапнете нещо сладко в заведение "Кактус". Има доста паркинги е града като са безплатни за първите три часа.

 

Според мен Freudenberg може добре да се комбинира с Schloss Homburg и намиращият се на близко град Nümbrecht. В Nümbrecht също централната им улица е сравнително запазена и в старовремски стил. Освен това има доста приличен парк, който в един момент прелива в горска пътека, която ви отвежда към замъка. Разходката е почти по полегат терен.

 

Freundenberg

 

DSC_5756.JPG.2733e297ffefcdc82a4ecc7bdb171fd7.JPG

 

 

 

DSC_5760.JPG.6f29e4b59ca41e0ffef1e41ab4dacdac.JPG

 

 

DSC_5761.JPG.9e80c289081e1a003bdf5a61407d36bc.JPG

 

DSC_5762.JPG.73c2382938f86e8be233a14ca97b5c03.JPG

 

 

 

 

DSC_5763.JPG

 

 

И малко снимки от Nümbrecht

 DSC_5749.JPG.3266d3982692dda803fd5e2874889227.JPG

 

DSC_5754.JPG.ccd9b0dbc3d75ad8c1ca3bf816148d48.JPG

 

DSC_5748.JPG.b566705b05a3734746d91c2eb867ec08.JPGDSC_5752.JPG.9a86b1d13bc532336503009ece1140c3.JPGDSC_5750.JPG.29a4da09d329b9bcef65def4baf5a3b1.JPG

DSC_5751.JPG.2dd2bdeebcf8552e4c3eb16814572cb4.JPG

 

 

 

 

DSC_5749.JPG

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.