Прескочи до съдържание

Кьолн и около него за 5 дни - какво, къде, как? Идеи и предложения?


antony2001

Препоръчани мнения

Аз обаче не мога да се оправя. До Königswinter не ми дава цена, колко е билета? Прехода Брюл - Аахен е с прекачване, няма директен влак, както и Аахен - Кьолн?  Всъщност от Брюл ме връща в Кьолн? Искам да направя в един ден Брюл и Аахен. Темите са пръснати и аз не бях намерила тази, мерси. 

П.П. Всички места ми ги дава зона 1б и билета е 2,80, така ли е? Защото, ако е така, по евтино ми излиза да пътуваме с отделни билети, а не с Tag Ticket NRW.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

От летището до Königswinter е 7.70евро, Брюл - Аахен е с прекачване в Кьолн, около час и половина общо , 17.50 евро.  2.80 евро е само билета от летището до Кьолн. Сайта си работи, просто бави докато излезе падащото меню да си избереш града от списъка, а ако не го избереш от тоя списък въобще не го разпознава, без значение че е изписан правилно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Казали са вече, но да потвърдя и аз: Аахен-Кьолн влакът е директен.

Ако ще се ходи до Брюл - сменяш на Кьолн.

Не знам колко време отнема, но като знам, че Аахен-Бон е няма и един час, значи до Кьолн е по-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И още нещо да питам, на автомата, когато купувам SchönerTagTicket NRW може ли да се избира дата, първия ден да си купя за всички дни, или трябва ден за ден? И малко тъп въпрос, но работят ли кеш или само с кк, и връщат ли ресто, или трябва точно 43€?

Връзка към мнение

Така, заради вас, сега ми предстои първото самостоятелно пътуване :)

Купих билети от Раян за Кьолн...резервирах и платих хотел. Обаче, цялото това удоволствие само за едно денонощие...нямам повече време.

Питането ми е дали ще успея за 6-7 часа да посетя Катедралата, кулата Триъгълник (май така се казва) и Музея на шоколада, а пътьом да разгледам отвън каквото срещна. Ще пристигна вечерта направо за нощувка, а на следващия ден полета е вечерта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И още нещо да питам, на автомата, когато купувам SchönerTagTicket NRW може ли да се избира дата, първия ден да си купя за всички дни, или трябва ден за ден? И малко тъп въпрос, но работят ли кеш или само с кк, и връщат ли ресто, или трябва точно 43€?

 

Връщат ресто със сигурност. Но само на монети.

Може и с кредитна карта да се плати. Имат си английско меню, така, че няма страшно.

 

Онлайн като се купува такъв билет може да си избереш за кой ден да е, така че би трябвало да може да си ги купиш предвирително и през автомат.

Така, заради вас, сега ми предстои първото самостоятелно пътуване :)

Купих билети от Раян за Кьолн...резервирах и платих хотел. Обаче, цялото това удоволствие само за едно денонощие...нямам повече време.

Питането ми е дали ще успея за 6-7 часа да посетя Катедралата, кулата Триъгълник (май така се казва) и Музея на шоколада, а пътьом да разгледам отвън каквото срещна. Ще пристигна вечерта направо за нощувка, а на следващия ден полета е вечерта.

 

Ще успееш. От катедралата до музея на шоколада разстоянието се взема пеш покрай реката.

 

Само да напомня музея на шоколада не работи в понеделник!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

Връщат ресто със сигурност. Но само на монети.

Може и с кредитна карта да се плати. Имат си английско меню, така, че няма страшно.

 

Онлайн като се купува такъв билет може да си избереш за кой ден да е, така че би трябвало да може да си ги купиш предвирително и през автомат.

 

 

А трябва ли да го валидирам, или то като си пише дата?

Връзка към мнение

 

Връщат ресто със сигурност. Но само на монети.

Може и с кредитна карта да се плати. Имат си английско меню, така, че няма страшно.

 

Онлайн като се купува такъв билет може да си избереш за кой ден да е, така че би трябвало да може да си ги купиш предвирително и през автомат.

 

 

А трябва ли да го валидирам, или то като си пише дата?

 

По спомени: трябва. Ама ти като го принтираш билета то ще си пише на него.

Връзка към мнение

 

Ще успееш. От катедралата до музея на шоколада разстоянието се взема пеш покрай реката.

 

Само да напомня музея на шоколада не работи в понеделник!

Благодаря! Има ли нещо по-съществено, което бих могла да видя, освен изброеното от мен и всъщност тази кула заслужава ли се да се посети ?

Принципно мисля, след като сляза на гарата, да се върна обратно пеша по моста до кулата, след което обратно, за да разгледам Катедралата и от там до Музея на шоколада /за него мислех да ползвам влакче/ :) Подредбата е заради работното време на трите обекта.

Ще съм Ви благодарна за всякакви съвети, насоки, въобще за всичко!

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Привет отново с едно въпросче, NRW важи ли за градския транспорт в Аахен?

Да. Важи за градския транспорт във всички градове в областа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно аз като купувах подобен билет от автомат направо си задавах желаната дата и тя се изписва на билета-нямаше нужда от валидиране. При покупка на хартиен билет от гише(който е 2евро по -скъп от другия, от автомат) също казах за кога ще го ползвам и имаше дата. Въпреки това всеки път питах дали не трябва все пак някъде да го валидирам, но не-любезно ми отказваха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оказва се, че и двата дни, които ще бъда в този район ще вали. Аз, явно в пристъп на ентусиазъм, бях съчинила програма изцяло тип градски разходки на открито. Сега се налага спешно план Б. Градовете ще са Дюселдорф, Кьолн и евентуално Бон.

Който има идея къде да се бутнем на сухичко, моля за помощ. В Кьолн ще сме в катедралата (разбира се) и музея на шоколада, в Бон гледах един дворец и замък(но не знам ще ни стигне ли времето до там въобще) и до тук.

Заминаваме в петък.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И ние се върнахме, изкарахме чудесно, обиколихме доста около Кьолн и трябва да призная, че Северен Рейн-Вестфалия надмина очакванията ми. Искам да препоръчам едно градче, Моншау, невероятно красиво е.

post-169-0-42016800-1475602908_thumb.jpg

post-169-0-52849500-1475603109_thumb.jpg

post-169-0-22773300-1475603186_thumb.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте :)

на 29.11 вечерта (по разписание 20:50) трябва да кацна в Cologne (Bonn), но трябва да стигна до Ддорф, 

Как да се случи това? И горе долу колко ще ми струва, за да си приготвя пари. 

За престоя ми в Ддорф какъв тип карта за градски транспорт мога да си взема? (за 3 дни)

Полета ми на връщане е на 3.12. в 21:15, така че мисля през деня да съм в Кьолн - какво мога да разгледам за 1 ден?

Благодаря :)

Редактирано от Dafina_bs
Връзка към мнение

Здравейте :)

на 29.11 вечерта (по разписание 20:50) трябва да кацна в Cologne (Bonn), но трябва да стигна до Ддорф, 

Как да се случи това? И горе долу колко ще ми струва, за да си приготвя пари. 

За престоя ми в Ддорф какъв тип карта за градски транспорт мога да си взема? (за 3 дни)

Полета ми на връщане е на 3.12. в 21:15, така че мисля през деня да съм в Кьолн - какво мога да разгледам за 1 ден?

Благодаря :)

 

За транспорта до Дюселдорф и обратно може да видиш bahn.de за влаковете. Не съм запознат дали има лоу кост автобуси, някой може да сподели. 

 

А за Кьолн за един ден виж катедралата, виж покрай реката, чух да хвалят шоколадовата фабрика, изпий по една бира на площада със заведенията и хващай самолета :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ходихме с влак до Дюселдорф. После от гарата пешком (малко е разстоянието и не можете да се объркате), центъра, променадата покрай реката - биричка и джоланче, има супер много заведения. Ще ви хареса :)

За Кьолн - началника те е упътил. Катедралата, моста с катинарите, покрай реката до музея на шоколада ако имате желание! Зоологическата градина е много хубава, ама няма да имете време за нея!

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Привет! Търся идеи за красиви градчета, замъци и подобни спокойни местенца на 1-1.5 часа път на посока с кола от Бон за еднодневни пътувания.
Ще ходя за две седмици при стара приятелка в южен Бон до Райнауе, т.е. базата през повечето време ще е там. :smile:
Двете работим хоум офис и вали-гърми, следобед до късна доба обикаляме близките места пеша или с обществен транспорт. Близката по-интересна околия там съм я обиколила.

За почивните дни, а те са три в началото на май, ми се щеше да идем някъде, където не съм била. Големите градове на север (Кьолн, Дюселдорф и т.н.), Кобленц (триъгълникът) и преди него долината на Рейн се изключват като посещавани. 

Моите гост-водачи днес ми се смеят – къде ще ни заведеш, където не сме били? Тъкмо исках на готово да я карам. :smile: Отворих картата и си харесах Кохем (не са били) и Burg Eltz (били са, но ще се прежалят вероятно).
Тук си записах Моншау, да видим дали ще го искат. Някакви такива подобни места.
В краен случай ще ги ръчна за Маастрихт, че не съм била. Но пък и шофьорът има думата (като цяло е навит да кара). :smile:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.