Прескочи до съдържание

Пътуване с деца


Препоръчани мнения

Снощи се върнах от едно много приятно  "детско пътуване"  Ходихме до увеселителния парк Ефтелинг. :yahoo:  Полет с Уиз до Айндховен, а от там с влак до Тилбург. За дете на 10 години има намаления както за влака така и за автобуса от летището до гарата в Айндховен. В парка бяхме основно в червения сектор с екстремните атракции. За най-смелите препоръчвам  Baron 1898:

https://www.youtube.com/watch?v=HU6B237RaIo

Цените за разлика от Дисниленд са много по-поносими, като базовия билет на място е 36 евро. Сандивич менюта по 5-6 евро, картофки със сосове по 2 евро и тн. От гарата в Тилбург до парка пътувахме с автобус 801, а на връщане бяхме с 300 (или 301), като малката не я таксуваха с билет.

Пристигате в парка и на входа виждате това:

post-1495-0-61290100-1449485422_thumb.jpg

А вътре ви чака това:

post-1495-0-96611000-1449485445_thumb.jpg

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

аз да попитам за полета с бебе - знам, че не мога да нося вода, но как да му направя мляко без вода на борда ... има ли някакъв шанс да ме пуснат с малък термос :rolleyes:

Връзка към мнение

Всъщност можеш да носиш вода, то няма да ти трябва много. Ще дадеш на стюардесата да я стоплят...

А и на борда винаги има вода, или става дума за Wizz?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност можеш да носиш вода, то няма да ти трябва много. Ще дадеш на стюардесата да я стоплят...

А и на борда винаги има вода, или става дума за Wizz?

 

точно за тях :)

Връзка към мнение

Когато сте с бебе има облекчения на секюритито. Може да носите мляко, пюрета, сокове, вода и подобни в количество колкото за употреба на борда. Може да ви накарат да го пробвате обаче.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато сте с бебе има облекчения на секюритито. Може да носите мляко, пюрета, сокове, вода и подобни в количество колкото за употреба на борда. Може да ви накарат да го пробвате обаче.

 

у, супер, няма проблем, ще пробвам :) така и разтвора за лещи съм доказвала, че е разтвор - караха ме да си сипя в ръката :)

Връзка към мнение

аз да попитам за полета с бебе - знам, че не мога да нося вода, но как да му направя мляко без вода на борда ... има ли някакъв шанс да ме пуснат с малък термос :rolleyes:

Винаги съм носила термос с топла вода и млякото на прах и никога не е било проблем. На секюритито трябва да се извадят от чантата и ги пускат на специален скенер. Мисля, че това са правилата навсякъде, няма разлика с коя авиокомпания се пътува. До сега никога не е трябвало да пробвам.

 

Моят термос беше 1 литър и никога не е било проблем!

 

Просто никога не може да бъдеш сигурен, че няма да има закъснение или нещо от този род и винаги съм вземала да имам резервно ядене и май рядко е оставало неизядено.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм имала забравени сокчета в кутийка в раницата и на скенера като ги видят, питат само за детето ли е и минаваме. На друго летище децата си носиха води по 0,5л и лелката на скенера им каза да не ги хвърлят,  а да ги сложат в кошчето. На последното пътуване пък на летище в Скопие имахме фанта и кола, не помня разфасовката , но като видяха , че сме с деца , ни накараха да ги сложим на другия скенер. Даже помислих, че просто на това летище всички могат да си носят течности като просто да минават през друг скенер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

аз да попитам за полета с бебе - знам, че не мога да нося вода, но как да му направя мляко без вода на борда ... има ли някакъв шанс да ме пуснат с малък термос :rolleyes:

Да, има облекчения за бебешките чанти, на различните летища степента на проверка варира.

На първия презокеански полет носех 8 шишета, всяко с по 240 мл преварена вода. Във Ванкувър ми скандираха няколко шишета с едно устройство и ме пуснаха. В Амстердам обаче, като пристигнахме, ме накараха да си излея водата от шишетата, които все още бяха пълни и ми преровиха цялата чанта. Аз купих минерална вода от Старбъкс и с нея правих млякото. В Париж след няколко часа (част от същият полет) въобще не ми погледнаха чантата.

В Амстердам ми сканираха пюретата при следващия полет и ми направиха проблем и не ме пуснаха, заради едно от пюретата. Не искаха да го изхвърлят и трябваше да чакам за "мениджър", който като дойде просто го изхвърли и ми каза да тръгвам.

Моите лични наблюдения от амстердамското летище е, че бе се държат човешки с майките с деца, просто са като коне с капаци, винаги имам някакъв проблем там заради тъпи решения от страна на персонала.

За сравнение в Сиатъл също имаше проблем с едно от пюретата, и те ми обясниха, че е най-добре да го изхвърлят и да ме пуснат, защото иначе ще ме забавят и трябва да викат мениджър.

 

Аз не бих се притеснявала за кратките полети в Европа, те минават лесно и неусетно.

В най-лошият случай с водата ще поискаш не студена вода от стюардесите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

благодаря за отговорите, на мен ми е най-притеснено за кацането и излитането, понеже синковеца хич не иска да пие вода, затова искам да му приготвя мляко :)

Връзка към мнение

благодаря за отговорите, на мен ми е най-притеснено за кацането и излитането, понеже синковеца хич не иска да пие вода, затова искам да му приготвя мляко :)

 

Може да ти се стори жестоко, но един от похватите, за който съм чувал, е да накарат бебето да заплаче - най-често като го ощипят. Иначе жена ми обикновено малкия го кърмеше при излитане и кацане. На големия давахме да дъвче нещо.

 

За водата - разчитаме на стюардесите да ни стоплят. Иначе си носим, де, но студена. По летищата никога не са ни правили проблеми. Даже веднъж служителят ме накара да изхвърля шишетата, но като видя жена ми с децата след мен, ми каза да не хвърлям :)

По принцип при пътуване и на големия по-рано, и на малкия сега, им разбъркваме режима на хранене. Ако в редовния час за хранене детето е спокойно - пропускаме и изчакваме, докато започне да нервничи, та да се успокои, когато напълни тумбака :)

 

Друго, което според мен има значение, когато се пътува с бебе - важно е да се избере подходящо място. Имам предвид, че всяка жена си има общо взето постоянна позиция, в която държи бебето, докато то е у нея. При това главичката му е в определена посока. По трудния начин (от личен опит) установих, че никак не е добра идея майката да е на такова място, че главата на бебето да е при пътеката между редовете. При толкова много преминаващи хора и (особено) количките с храна рискът да стане беля е много голям. Виждал съм стюардеси при придвижването с количките, движейки се заднишком, да проверяват за препятствия чрез едно специфично движение с ръка. Но съм виждал и такива, които не го правят. А и макар да е ясно, че стюардесите ни най-малко не искат да се стига до подобни инциденти, една неочаквана турбуленция може да причини големи неприятности. Така че - главичката на бебето да не е към пътеката. В нашия случай, за щастие, не се стигна до колизии, но добре че се усетих навреме, та събудих жена ми и си сменихме местата.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и биберон да му дадеш при кацане и излитане (ако ползвате). Ние с тях нямахме проблеми, не я боляха ушичките и беше с биберон, дори не е пила мляко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, нашият опит с пътуванията с деца е следният:

Винаги пътуваме с тях, преди само с каката, а от 4год и 9 месеца и с малчо. Беше на 4 месеца като обикалях с него с кенгуро по смолянските езера :-) всяко лято по една седмица сме по планините и катерим баирите, през октомври му беше първото пътуване със самолет до Париж и обратно, мина без проблеми. Честно казано имаме две баби - детегледачки, но предпочитаме да планираме и почиваме всички заедно, след време като си разглеждаме албумите със снимки, особено сега покрай Коледа е много мило, стоим с часове и си спомняме и припомняме различни куриози :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, има облекчения за бебешките чанти, на различните летища степента на проверка варира.

На първия презокеански полет носех 8 шишета, всяко с по 240 мл преварена вода. Във Ванкувър ми скандираха няколко шишета с едно устройство и ме пуснаха. В Амстердам обаче, като пристигнахме, ме накараха да си излея водата от шишетата, които все още бяха пълни и ми преровиха цялата чанта. Аз купих минерална вода от Старбъкс и с нея правих млякото. В Париж след няколко часа (част от същият полет) въобще не ми погледнаха чантата.

В Амстердам ми сканираха пюретата при следващия полет и ми направиха проблем и не ме пуснаха, заради едно от пюретата. Не искаха да го изхвърлят и трябваше да чакам за "мениджър", който като дойде просто го изхвърли и ми каза да тръгвам.

 

Тук мисля, че проблемът е, презокеанския полет. Знам, че като сме пътували за Америка, винаги са ни предупреждавали да не вземаме нищо за ядене с нас, и каквото е останало да го оставим в самолета.Предполагам, че и в обратна посока, е толкова строго с храните и течностите. Това,че и за децата са толкова строги ми е малко странно.

Връзка към мнение

За испанската Тера Митика край Бенидорм някой ще сподели ли лични впечаатления?

http://www.terramiticapark.com/

Освен тоя парк има още два комплекса:

http://www.aqualandia.net/

и

http://www.mundomar.es/

 

Полетите на Уиз до Валенсия и Аликанте правят достъпа до там много лесен.

Връзка към мнение

Уф, май аз съм най-луда. Имам си ги трички и навсякъде са си с нас (няма и алтернатива, де). Малкия ми син беше на 30 дена като летя за пръв път - 12 часов полет. Стюардеста не го видя в слинга (помисли го за чанта) и ни пита "къде е четвъртия като сте само трима?" :blush: Като й го показах тихо изпищя в шепи.

Ходили сме на къмпинги с тях като бебета, а последния път бяхме на къмпинг на тропически осторов, със самолет, с две деца и аз бременна в 6ти месец. И се гмурках с шнохел. Много ме одумваха по плажа. :rolleyes:

Най-лесно се пътува с бебе ако се кърми - храната винаги под ръка (под мишница даже), топла и преварена :)

С кола е по-трудно, аз гледам да пътувам нощем - татко и деца спят, аз си слушам музика и карам.

 

Япония е идеална страна за деца - чисто, уредено, без разни болести и ваксини, има Дисниленд, Диснисий, Юнивърсъл парк и много други увеселителни паркове, много хубави и образователни музеи, много от  които безплатни...и няма нужда от визи.

 

Роц, много пораснала бе! аз си мисля, че само мойте растат...

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Днес се върнахме от едно дълго очаквано пътуване до Хонконг-Гуанджоу-Макао. Понеже тук получих апостроф, че 4 часа обиколка било 20 км и децата се уморявали, та засяках. Най-много километраж имаме в 2та увеселителни парка, които посетихме - Дисниленд и Сафарито на Чимелонг - по 15 км сме извървели за целите дни в парковете. Това е сутрин от 9.30 до вечер до прибиране след 10. Явно ние бавно вървим или телефонът ми не мери добре, обаче 20 км за 4 часа ми се струва състезание на фона на това, което посетихме и видяхме за това време... Всички останали дни имаме мужду 10 и 14 км за времето меджу 8 и 10 вечер.

Ще драсна пътепис по-нататък, като втора част от пътеписа за пътуването ми до тези земи прези 5 години, но като цяло рекапитулацията е 2 увеселителни парка, 2 циркови представления, 1 кабаре, обиколки на трите града, качване на една от най-високите открити площадки в света - 450 метра на открито, шопинг, един следобед плаж, возене на какви ли не лодки и лодчици за 8 дни. Като цяло не се плашим да ползваме транспорт за да пестим сили и наши и на децата. При всички положения обаче вечер ние бяхме по-скапани от тях и не са мрънкали, че им е много. Полетите минаха без проблеми - горе-долу по 8 часа имат сън и на отиване и на връщане. На отиване не са имали ппроблеми с часовата разлика, утре ще видя каква е рекапитулацията с пристигането тук, че днес заспаха в 5 следобед... От друга страна обаче за последните 36 часа са навъртели 19 км пеша, возили са се във ферибот, минали са 4 граници и мисля, че спокойно ще спят до сутринта. Аз по стара традиция нямам проблеми с часовата разлика никога, макар и да съм уморена от пътя... Единственият ни сериозен проблем беше храната - не им понесе никаква разновидност на китайска храна, повечето сандвичи в макдоналдс са люти, а в KFC всичко е люто. като цяло малката оцеля на пържени картофи и тук таме някой сандвич, а младежа се научи да яде люто... Спасявахме положението с някакви пекарни, но и там беше тегаво - сладка баничка с люта наденичка отгоре не им стана любимо, но това са пренебрежимо малки неудобства в сравнение с всичко, което получиха като впечатления, емоции и всичко, което научиха там.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За летенето с бебе до 2 год. (мен ме интересува по-скоро когато е на около 6 месеца) доколкото разбирам има два варианта: в ръцете на родителя или да се купи място и там да се сложи на бебешко столче за кола. Вторият вариант ми се струва по-сигурен при турболенция, но доколкото прочетох Самурайка е летяла 14 часа докато бебето е било в слинг, а и по мои спомени не съм виждала столче за кола в самолет (но досега не съм и обръщала внимание, освен на последните полети,в които бях бременна и се замислях за тези неща). Та на последния ни полет имаше бебе близо до нас, което стоеше в ръцете на мама или тати.

 

Ще се радвам летелите с малко бебе да споделят опит кой от двата варианта са избрали и защо. Ако ще се пътува със столче за бебе, то с колана ли се прикрепва за седалката? Достатъчно стабилно ли е?

Връзка към мнение

Виж първо авиокомпанията дали позволява столчета. Освен това трябва столчето да може да се прикрепя с колан с две точки, не всички са такива, и да е със съответните размери, за да влезе в седалката.

За деца до 6 месеца има специални кошчета (bassinet), които се поставят на преградата пред първия ред и няма нужда да го държите през цялото време (но при излитане, кацане и турбуленция трябва).

 

Ние лично летяхме без столче (нямам подходящо, пък и не ми се купуваха още 2 места). На късите полети е все едно, а и бразилците не позволяват столче, на дългите избирах между 4 седалки икономична класа или 2 бизнес и избрах бизнеса, защото май няма да ми се удаде друга такава възможност. Имаше много свободни места около нас и ни оставиха да окупираме още две седалки около нас :) Децата бяха почти на 2г и можеха да си спят самостоятелно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обмислям една оферта на Етихад, та според техния сайт столчета за кола са позволени, ако детето е между 6 и 36 месеца. Така че в моя случай и двата варианта са възможни - столче или в ръцете ми.

 

И един може би глупав въпрос, но имали разлика в начина на търсене на билет, ако реша да е в ръцете ми или в столче? Ако ще е в ръцете ми търся за бебе между 0 месеца и 2 година, а как търся ако ще е на отделно столче?

Редактирано от Masmiya
Връзка към мнение

Обмислям една оферта на Етихад, та според техния сайт столчета за кола са позволени, ако детето е между 6 и 36 месеца. Така че в моя случай и двата варианта са възможни - столче или в ръцете ми.

 

И един може би глупав въпрос, но имали разлика в начина на търсене на билет, ако реша да е в ръцете ми или в столче? Ако ще е в ръцете ми търся за бебе между 0 месеца и 2 година, а как търся ако ще е на отделно столче?

 

Отзад-напред: някои (повечето) авиокомпании дават възможност за избор при търсене/купуване на билети - бебе в скута или бебе на собствено място. Трябва да провериш в твоя случай как е.

 

За столчетата... Понеже спомена "Etihad":

 

http://www.etihad.com/en/experience-etihad/family-travel/prepare/

 

 

Safety first

All children (above 2 years) require their own seat and must be secured whenever the seatbelt signs are on. Infants (below 2 years) may be carried on the lap of an adult and will be provided with special seatbelts.

Children (over 6 months and up to 36 months) may use certain approved car-type seats in conjunction with an aircraft seat provided that the appropriate child fare has been purchased.

CarSeat_Standard.jpg.jpg
Standards and requirements

The child must be secured in the seat and accompanied by a responsible adult in an adjacent seat for take-off and landing.

The seat must meet the following standards:

  • Forward facing or rear facing type with the proper harness that can be strapped to a seat by the use of a lap belt only.
  • Rearward facing seats are restricted to infants from 0 to 6 months weighing less than 10 kg and allowed in First or Business Class only. They are not in allowed in Economy class due to seat pitch limitation (hampering the seat recline of seat in front).
  • Must be in good condition and show no signs of damage.
  • The car seat harness must have a single release type and must secure the infant's lap, torso and crotch.

Car-type seats and child restraint devices acceptable onboard (as per the UAE General Civil Aviation Authority):

  1. Australian Car Seat regulations
  2. USA Standards FMVSS213
  3. Canadian Standard CMVSS 213
  4. European Standards ECE-44
  5. German Standards (TÜV Doc.TÜV/958-01/2001)

Supporting Devices for children with special needs

  1. CARES Harness for children over 1 year and 20kg in weight (Y class only)
  2. SPECIAL CARES Harness for adult guests with special needs and children more than 20kg in weight
  3. CRELLING Harness (Model 27)

    - Y class only: Type 27I (2-5 years) & Type 27A (5-8 years)

    - All Classes: Type 27B (9 years - Adult)

  4. CRELLING Shoulder Strap (HSB1)

    - Y class only: Type HSB1 (2 years - Adult)

You shall be responsible to complete the appropriate installation as per the manufacturer’s instructions and restrictions (occupant weight, height, age, seat direction, etc) displayed on the label attached to the device.

 

Обърни внимание на списъка със стандартите - поне един от тях трябва да е указан на столчето. В противен случай можеш да имаш проблеми.

Връзка към мнение

И един може би глупав въпрос, но имали разлика в начина на търсене на билет, ако реша да е в ръцете ми или в столче? Ако ще е в ръцете ми търся за бебе между 0 месеца и 2 година, а как търся ако ще е на отделно столче?

За в ръце се търси infant или lap infant, за собствено място търсиш за child. Може да ти се наложи да купуваш по телефона, ако няма специална опция за бебе с място.

Връзка към мнение

И аз четох в страницата на Етихад - столче още не сме купили, но за сега сме се спряли на такова, което е одобрено за летене според немските стандарти (TÜV Doc.TÜV/958-01/2001).

Единствено ми се струва странно, че позволяват столчето да е в посока обратна на движението само при полети в бизнес и първа класа. При столчета за бебета всъщност е изискване да гледат назад, защото главичките им още са по-големи спрямо пропорциите на тялото и само така се осигурява по-добра защита.  

 

От любопиство разгледах изискванията и на други компании, с които евентуално ще летим - Луфтханза и Уиз позволяват столчето да е поставено в посока, обратна на движението, докато Еър Берлин също пише, че при някои самолети това не е възможно.

Връзка към мнение

Обърни внимание на това

 

Rearward facing seats are restricted to infants from 0 to 6 months weighing less than 10 kg and allowed in First or Business Class only. They are not in allowed in Economy class due to seat pitch limitation (hampering the seat recline of seat in front).

 

За кола за малко дете е важно столчето да е обърнато назад. Ако нямате още столче, недей да взимаш специално за полета обърнато напред. При полет няма значение за главата, защото при кацане така или иначе трябва да ви е в ръцете.

Пише, че в икономична няма място за столче, обърнато назад, или поне няма място за накланяне на предната седалка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не съм летяла със столче никога - безсмислено е, според мен. А и изискванията са различни. За малки бебета (0-6 месеца) си има басинет в самолета - монтира се на стената отпред и се затваря с цип при излитане и кацане. За по-големи деца има колани, които се закачат за колана на майката. Малките деца общо взето или спят или щъкат. На дълги полети - обикаляне из самолета като алтав - въртиш около седалките и се закачаш със стюардесите. Играчки, снакове, питиета - помагат закратко и се пазят в резерва за излитане-кацане и турболенция. Някои авиолинии при заявка имат памперси и пюрета на борда, но не може да се разчита. Аерофлот и басинет нямаха, ама не знаеха. Обърнаха самолета да го търсят - нЕмА! :mad:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.