Прескочи до съдържание

бързи въпроси Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Благодаря за бързият отговор. Ще ги разделя всяко да си е на отделен ден. Няма да имаме възможност да нощуваме в храм на Коя сан, вече сме резервирали нощувките.

Връзка към мнение

Още едно въпросче :wub: . След Токио - Каназава за 1 нощувка. Върти ми се из ума след настаняването в хотел /или поне оставяне на багажа/ в Каназава, да прескочим до Ширакава го, като намерих това: 

Nohi Bus - Каназава 13:15 - Ширакава го 14:30

Nohi Bus - Ширакава го 17:30 - Каназава 18:45

 

   Въпросите ми са два:

1. Струва ли си Ширакава го това усилие? Изглежда ми доста интересно?

2. Ще стигне ли останалото време за Каназава - вечерта след 19ч + следващия ден до ранния следобед, когато трябва да хванем шинкансена до Киото?

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Не знам дали си струва Ширакава, но Каназава се вижда за половин ден или в твоя случай от вечерта до другият следобед, ще имаш достатъчно време.

Вечерта може да се иде до стария квартал на гейшите, интересен е и няма стълпотворение от хора както в Киото.

За другите неща трябва дневна светлина.

Връзка към мнение

   Въпросите ми са два:

1. Струва ли си Ширакава го това усилие? Изглежда ми доста интересно?

2. Ще стигне ли останалото време за Каназава - вечерта след 19ч + следващия ден до ранния следобед, когато трябва да хванем шинкансена до Киото?

 

Благодаря предварително!

 

Според мен (лично мнение, повлияно от личния ми стил на пътуване) - няма да можеш да видиш нито едното нито другото в крайна сметка. Не че е физически е невъзможно да се направи както казваш, но Ширакава го не е една точка - това е долина със запазени старинни селца, която се обикаля. Да, би могла да отидеш до едно място и да наснимаш, но няма да имаш време да влезеш в къщите музеи, да обиколиш махалите, да научиш за живота на фермерите и занаятите...Ето примерен еднодневен маршрут за Ширакава-го от Каназава. Виж какво би могла да си извадиш от него.

Същото е и за Каназава - да, основните неща са градината и стария квартал, но ако искаш да уплътниш времето си там има още много неща за гледане. Музеят на 21ви век например е много интересен. Ето идеи за какво може да се види - много хубави маршрути.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Влизам да питам за хотели в Токио, но започнах да се чудя къде да вмъкна Ширакава го. Не знам защо до сега я пренебрегвах.

Ако става за половин ден наистина, значи иделано в ден за пътуване между Токио и Киото.

 

Какво ще кажете за местоположението на следните хотели:

този съм го избирала максимално близо до шинкансена, ще ни е само за преспиване първата вечер при пристигане

https://www.booking.com/hotel/jp/ueno-touganeya.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=5272d22b12ec1178e4b946ee17d4d197;dcid=5

 

колебая се между долните два за последните две нощувки:

https://www.booking.com/hotel/jp/sotetsu-fresa-inn-hamamatsucho-daimon.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=5272d22b12ec1178e4b946ee17d4d197;dcid=2

https://www.booking.com/hotel/jp/trest-inn-nihonbashi.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQzIAQ_YAQPoAQGoAgM;sid=5272d22b12ec1178e4b946ee17d4d197;dcid=5

Връзка към мнение

За Ширакава-го логистиката е доста сложна, не мисля че е подходящо "по път" Токио-Киото. По-скоро е Токио-Канзава. Което ме навежда на мисълта, че точно това може да направите. От Токио сутринта рано да хванете шинкансена за Каназава и да разгледате нея, след което да се спуснете към Киото и Нара за нощувка. Но няма да имате време и за Ширакава-го.

 

За хотелите - от Уено тръгват шинкансените за Тохоку, Нагано и Каназава. Тези за Киото тръгват от Токио. Така че хотелът за първата нощувка е ОК ако ще ходите до Киото през Каназава. Иначе ще трябва да се извозите до Токио преди да се качите на шинкансена за Киото (не че е болка за умиране, но да си знаеш).

За последните две нощувки - първият е с по-добра локация.

Връзка към мнение

Идеално, ще подредя Каназава в първия ден. Някой може ли да ми покаже снимките си от там? Александър помня, че беше?

И нали на всички гари има шкафчета за багаж т.е. каквото и да гледаме пътувайки между Токио и Киото и обратно да разчитаме , че няма да мислим как да мъкнем багажа.

Връзка към мнение

Въпрос от серия тъпи - началото на май очаква ли се да вали? Преди мислех, че температурите са по-високите от нашите майски, но сега се чудя дали 23 градуса по прогноза не е хладно ? Не ми се мъкнат излишни дрехи като за два сезона, та местните какво ще кажат?

Връзка към мнение

Точно в дъждовно време бяхме на Одайба в Toyota Mega Web и мола срещу него, чийто интериор беше много интересен - направен е като италиански град, а таваните са като истинско небе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос от серия тъпи - началото на май очаква ли се да вали? Преди мислех, че температурите са по-високите от нашите майски, но сега се чудя дали 23 градуса по прогноза не е хладно ? Не ми се мъкнат излишни дрехи като за два сезона, та местните какво ще кажат?

В Япония често вали, така че дъждовен ден сигурно ще имате. Не е хладно 23 градуса, на ръба на поносимото е. Тук влажността е по-висока и амплитудите по-малки. Яке, което пази от вятър си трябва и нещо с дълъг ръкав. Ако ще ходите някъде по планини може и нещо по-топло. Зимни дрехи - не.

В магазините за 100 йени продават съвсем не лоши дъждобрани - удобни за цял ден обиколка по дъждовно време. Градините на храмовете изглеждат още по-красиви при дъжд (ако не е проливен).

 

В Киото за дъждовно време не ми хрумва нищо, освен Императорския дворец, но той е с предварително записване и няма как да го планираш за дъжд. Eiga mura е тематичен парк-студио, където снимат японските исторически драми, ако ви влече. Иначе в Осака има повече музеи и неща за правене по време на дъжд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Киото за дъждовно време не ми хрумва нищо, освен Императорския дворец, но той е с предварително записване и няма как да го планираш за дъжд. Eiga mura е тематичен парк-студио, където снимат японските исторически драми, ако ви влече. Иначе в Осака има повече музеи и неща за правене по време на дъжд.

Мда, за Киото и аз не се сетих за нищо, но там за щастие не ни се и наложи... :)

 

В Осака пък пак при дъждовно и доста ветровито време ходихме в Kayukan, където спокойно можеш да "убиеш" едни 4 часа... :)

 

P.S. Ох, в последните дни какви мили спомени ме връхлитат... Миналата година на този ден вечерта се върнахме от Осака в Токио...  :wub: Благородно завиждам на оli_mali и останалите, на които сега им предстои да посетят тази невероятна страна! :unsure:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предвиждаме еднодневен трип от Токио до Нико.Ще бъдем с активиран JR Pass.Идеята ни е да посетим Toshogu Shrine и езерото и водопада Kegon.Малко ще е натоварващо за един ден с пътя от Токио и обратно,но не ни се мъкне багаж.Гледам,че има пасове,но всички включват и round-trip от Токио.Дали има дневен пас само за Нико и езерото?Аз не откривам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предвиждаме еднодневен трип от Токио до Нико.Ще бъдем с активиран JR Pass.Идеята ни е да посетим Toshogu Shrine и езерото и водопада Kegon.Малко ще е натоварващо за един ден с пътя от Токио и обратно,но не ни се мъкне багаж.Гледам,че има пасове,но всички включват и round-trip от Токио.Дали има дневен пас само за Нико и езерото?Аз не откривам.

Напълно постижимо е.Да не се повтарям, в темата "Япония, ееех,Япония ", пост 19 съм обяснила подробно как направихме ние.Но не бяхме с JR Pass, а с All Niko Pass. Погледни, може нещо да ти е от полза.

Че ние си бяхме взели едноседмични пасове, а бяхме три седмици.Активирахме ги като тръгнахме за Киото.

Връзка към мнение
Ние Използвахме JR Pass-a и съответно се придвижихме до Никко с JR линиите. Обектите обикаляхме с туристическия автобус на частната компания Tobu. Излизайки от JR - гарата, вляво от входа й, има спирка на този автобус. Aко пристигате в Никко с частната Tobu Line, въпросната спирка е точно срещу гарата. Билет за автобуса купихме от гишето в JR-гарата. Първата спирка на автобуса e JR Nikko Station, втората е Tobu Nikko Station. Цената беше 500 йени за неограничен брой пътувания, но само в района на храмовете и не включва водопадите и онсена, но можете да доплатите ако ходите до тях.


Първо слязохме на спирката пред Rinnoji Temple, в който течеше реновация, буквално беше разглобен на съставни части, около него беше направена временна постройка и влизайки вътре се завърташ от всички страни и виждаш от различните нива/етажи на постройката как тече ремонта. След това хванахме същото автобусче към Toshogu Shrine и Taiyuinbyo.  Tōshōgū е много красив наистина - богато украсен храмов комплекс сред гората. При входа има и впечатляваща 5-етажна пагода. Много ни харесаха дърворезбите върху сградите из целия комплекс - много детайлни, цветни, позлатени. За  огромно съжаление прочутата Yomeimon Gate в момента се реновираше и беше покрита (ремонтът в комплекса е до 2019), а за нея бях чела, че е може би най-богато украсената постройка в Япония. Предполагам, че е внушителна, но уви, нямахме късмет да я видим - нито нея, нито Rinnoji Temple. На връщане слязохме на Shinkyo Bridge. След фотопауза там, се разходихме и позяпахме по уличките на града. Спокойно и приятно място. До езерото Chūzenjiko и до Kegon fall не ходихме, нито към онсените. Наблегнахме на храмовете, сметнах, че около езерото по-впечатляваща ще е гледката през есента, когато всичко ще е обагрено в червено-оранжево. 

Тук - http://www.tobu.co.jp/foreign/index.htmlима информация за пасове, аз не съм проучвала, защото за Никко бяхме отделили един ден. Все пак пътят с JR влак от Tokyo до Nikko е около 2 1/2 часа в посока и нямахме кой знае колко време. 

Ние нямахме никакъв шанс да отделяме повече от ден за Никко. Но и това, което успяхме да видим, макар и не много, ни напълни сърцето и си тръгнахме от там с красиви спомени.

 

Ето гърба на билетчето с маршрута, който покрива.

post-2276-0-30556700-1459708253_thumb.jpg

 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

chandni както винаги брилянтна!

Из самото Никко придвижването е с автобуси, няма пасове, а еднодневни билети. Никко не е само района с храмовете, а целия регион. На тази карта е разделен на 6 части, като са отбелязани и двете гари (Tobu и JR). За еднодневна екскурзия се препоръчват два вариянта - от гарата пеша до историческата част (30-40 минути) и разглеждане на храмовете. Втори вариянт - с автобус до историческата част (6 минути) и после до водопада (40 минути път с автобус). Преценете си времето и силите и на место вижте кое от двете да изберете. При всички случаи ранно тръгване от Токио е задължително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 При всички случаи ранно тръгване от Токио е задължително.

Абсолютно. Ние тръгнахме около 6 часа сутринта  :rolleyes:

Връзка към мнение

Малко странен въпрос: Каква цена да очаквам за кг. плодове. Ям почти всичко и не мога без плодове, но чета за цени около 20 лв. И откъде е най-изгодно да се вземат?

Връзка към мнение

Ох, плодовете и зеленчуцте (тези, с които ние сме свикнали) са наистина скъпи. Плодовете особенно. Първото важно нещо - магазините от типа 7/11, FamilуMart и прочее не са супермаркети и там няма прясна стока, а готова храна (има салати и нарязани плодове в малки кутийки с високи цени). В супермаркетите за народа е най-евтино, в супермаркетите на луксозните магазини е като в бижутерски магазин - и като цени и като красота на плодовете (за вкуса не знам, от цените получавам киселини и високо кръвно). Най-добре е  да се пазарува на фермерските пазари, но те са извън градовете край магистралите.

 

Вие нали щяхте да сте два дена в Нара? Кои дни сте там за да ти издам моя таен източник на евтини плодове. :)  Сега е и сезона на ягодите и има ферми, в които си плащаш вход и ядеш колкото можеш. Не че излиза много евтино, но е забавно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Програмата ни е: 13.04 - София - Токио

14.04. Токио - 1 нощувка

15.04-17.04 - Нара

17.04-20.04 - Киото

20-04-23.04 - Токио

Ще се радвам, ако можем да се срещнем Samuraika. Ако ти е домъчняло за ракия, кори за баница или нещо друго... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко странен въпрос: Каква цена да очаквам за кг. плодове. Ям почти всичко и не мога без плодове, но чета за цени около 20 лв. И откъде е най-изгодно да се вземат?

Ааа, нямаш проблем, купуваш си една - едничка  ейпълка за 10 - 15  лева и си готова. Ще те заболи стомахът и повече няма да ти се яде. ;):( Или едно пъпешче, дето опашчицата му била тооочно не знам си колко мм, закривена наляво, обвито в целофан и струващо къде 80 левчета. :rolleyes:На плодовете, специално, цените са ужасяващи за нас.

e11ab60afd1be2af08c363bb99e70649.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте и то мен!

Аз имам също един конкретен въпрос. Свързан е с колела под наем.

Практика ли е там (да речем в Киото, тъй като там ще съм най-много дни по план) да се наемат колела?

Как се случва, колко струва приблизително и изобщо възможно ли е чужденец да си наеме? Примерно в Букурещ нямаше как да си наема, защото ми трябваше личен документ и бланка , която да попълня на румънски, без английска алтернатива.

Връзка към мнение

Oх ...тази Япония необятна...износих 'една бременност" ..до тук 6 месеца, май месец живот и здраве ще се

"роди седмаче" ако е рекъл Господ... :) :) :) Имам още въпроси хора :

1.От къде да си резервирам билети Нарита - Токио, четох го 900 йени,сайт някакъв има ли за резервация,

ако има по евтин вариант ...още по добре, мога ли да си поръчам направо 6 броя, отиване и връщане и за 10 май

още едни билети , та ние нали в тази Нарита два пъти ще кацаме.

 

Още кой луд , кой по малко луд да ходи в Japan и то "златната седмица', че и на "shibasakura"da бъде...

край билетите са купени. Shinagawa- Kawaguchiko- 1950 йени.От там обаче какво правим?...

2.От Кавагучико да се надявам , че ще има някакъв bus за обиколка на 5 езера , намерих разписание за миналата

година. Знам, че ще е лудница и как ще се вредим за билети не знам .

2.Къде да слезем по добре?.. единия хотел ми е до FUJINOMIA, ще можем да съзерцаваме Fuji по близо,

ще медитираме в подножието му.. :) ,а другия до гара Fuji, ще стартираме по бързо сутринта... :) :)

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.