Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

4 minutes ago, stanislavpp said:


Ако човек излезе от кутията си , подобни  оферти за много хора са прекрасни възможности за удължаване на едно пътуване с престои в други държави , с безплатни стоповъри преди началото , по средата и в края на пътуването .

 

В конкретният случай , Женева и Цюрих са взаимно заменяеми - може да се излети от Цюрих и да се пристигне в Женева ( и обратното) на същата или по-ниска цена , освен това може да се направи много приятен безплатен стоповър в Абу Даби от няколко дни - https://www.etihad.com/en/abu-dhabi/stopover. С други думи с билет в рамките на ~650-700$ ( с включени свързващи полети ) , човек може да види , разгледа , вечеря , разходи освен в Япония , и  Цюрих , Женева   и Абу Даби ….., тоест може да максимизира с този билет цели три дестинации - Швейцария , Япония и Абу Даби.

Това е така , аз изхождам от идеята за най-бърз и евтин път до крайната дестинация. За човек който иска да си направи комбинирано пътуване тия прекачвания са хубава възможност , а в случая и с първокласна авиокомпания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ударих един бърз рисърч за JR Паса и на прима виста от прочетените мнения ми изглежда , че в повечето случаи всъщност излиза по-скъпо, отколкото без пас , особено ако не се ползват няколко шинкансени на дълги разстояния. Попаднах на доста мнения , че двуседмичен пас излиза минимум с 50-150$ по-скъпо при сравнение с индивидуални билети при по-консервативни обиколки на Япония. Умножавам по три и нещо, и ако сметката не излиза с 200-450$ , май не е особено практичен паса в нашият случай .

 

2 пътника , 17 дни

1 пътник , 15 дни 

 

Машрут : Нарита - Токио ( 4-5 дни в Токио , Ямамото линия )

                  Ханеда - Токио (3 дни в Токио , Ямамото линия)

                 Токио - Каназава

                Каназава - Киото

                Киото - Нара

               Нара - Ханеда 

 

Калкулатор :https://www.japan-guide.com/railpass/


 

2AF5273B-B1C9-487C-84EB-762458117205.jpeg.658628059fd09b4f26d91b3a8384e20b.jpeg

 

 

Ханеда не излиза в калкулатора , трудно ми е да сметна и вътрешната линия в Токио.Някой да изрази мнение ?  
 

Ако не се вземе пас, колко неудобна е покупката на единични билети ? Има ли удобен начин , през апп например ?

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В крайна сметка взех три паса ( Грийн клас ) за 14 дни + бисквитка за 15 дни =1509$ от тук -  https://www.japan-rail-pass.com.

Направи ми впечатление, че има малка разлика в цените между различните сайтове ( 2-5% покрай доставка и хендлинг), за бисквитката разликата обаче достига до 40%..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , stanislavpp каза:

В крайна сметка взех три паса ( Грийн клас ) за 14 дни + бисквитка за 15 дни =1509$ от тук -  https://www.japan-rail-pass.com.

Направи ми впечатление, че има малка разлика в цените между различните сайтове ( 2-5% покрай доставка и хендлинг), за бисквитката разликата обаче достига до 40%..

Малко късно виждам въпросите ти, но да отговоря. 

Първия път в Япония ползвах 7 дневен пас. 

Вторият път - само самолети с Ана за големите отсечки: Токио-Наха/Окинава/-Осака-Токио. Метро в градовете- евтино, перфектно.  Автобуси ползвах между Осака и Киото. Турове в Наха, Киото и Осака с туристически фирми. Излезе по-изгодно от вариант с пас.

Не съм ползвала бисквитки. Само wi fi в хотели.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

И аз късно виждам, извинявай. 

За индивидуални билети по всички линии се ползват едно карти, които се зареждат с пари и не се тревожиш за билети. Докосваш на влизане и на излизане си тегло колкото парички му трябват и готово. Като свършат парите в картата и зареждаш пак на машинките. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 8 минути , Pantelej Putnik каза:

Бърз въпрос - Моля казвайте бързо дали офертата е ОК, защото работите вървят  на резервация. Може ли да се разчита на тази АК?

Screenshot_20230111_110951_Chrome.jpg.438bc6005e598c8f4dff5ce14a9f7774.jpg

Коя е АК?

Връзка към коментар
преди 9 минути , Pantelej Putnik каза:

Бърз въпрос - Моля казвайте бързо дали офертата е ОК, защото работите вървят  на резервация. Може ли да се разчита на тази АК?

Screenshot_20230111_110951_Chrome.jpg.438bc6005e598c8f4dff5ce14a9f7774.jpg

Може би времетраенето на полета-34,30 мин. Не е ли много?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

Коя е АК?

ITA Airways. 

преди 1 минута , rdd каза:

Може би времетраенето на полета-34,30 Мин.

Да, неудобното е, че ще трябва да се спи в Рим.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

ITA Airways. 

Да, неудобното е, че ще трябва да се спи в Рим.

това е новата Алиталия, не съм ги ползвал, но защо да не може да се разчита?

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте! 🙂 Малко бързи въпроси: 

1.Изпробвано и хубаво място за наемане на кимоно в Киото?

 

2.Излезе прогнозата за сакурата и понеже искам да се кача до Chureito Pagoda в пика, тази за Токио ли да гледам заедно с тази за планината? И също така една седмица разлика + с прогнозата вече късно ли ще е за ходене? За да знам как да пренаредя програмата 😄

 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 2 часа, Kosta Grudov каза:

Здравейте! 🙂 Малко бързи въпроси: 

1.Изпробвано и хубаво място за наемане на кимоно в Киото?

 

2.Излезе прогнозата за сакурата и понеже искам да се кача до Chureito Pagoda в пика, тази за Токио ли да гледам заедно с тази за планината? И също така една седмица разлика + с прогнозата вече късно ли ще е за ходене? За да знам как да пренаредя програмата 😄

 

Благодаря!

Тагвам @samuraika   като най-веща.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 17.01.2023 г. в 17:00, Kosta Grudov каза:

Здравейте! 🙂 Малко бързи въпроси: 

1.Изпробвано и хубаво място за наемане на кимоно в Киото?

 

2.Излезе прогнозата за сакурата и понеже искам да се кача до Chureito Pagoda в пика, тази за Токио ли да гледам заедно с тази за планината? И също така една седмица разлика + с прогнозата вече късно ли ще е за ходене? За да знам как да пренаредя програмата 😄

 

Благодаря!

Аз знам хубаво место за наемане на кимоно в стария град в Нара. https://nara-enishiya.jp/

Говорят английски, макар от сайта им да не личи. Собственичката е симаптяга, дълги години работила в сватбена агенция, има страхотен стил и вкус, прави и прически и цялостния продукт излиза много "пипнат" и не като Мистър Биин в Япония... А и старият град в Нара и огромния парк предполагат намиране на повече пространство за снимки без тълпи наоколо (Фушими Инари е най-зле в това отношение, щото е теснотия и гъчканица). Иначе в Киото (Гион) също има много, около Фушими Инари също, но не съм ползвала лично.
 

Относно сакурата - много е относително всичко, Може да избърза, може да се забави, може да завали дъжд в пика и да събори всички листенца...работата винаги е на късмет. По принцип горе ще се забави цъфтенето, но с 2-3 дни, не със седмица - гледаш прогнозата за Токио, добавяш 3 дни и стискаш палци. И най-вече не се стресираш толкова покрай тая сакура, ще ти е интересно, красиво и паметно и да не уцелиш баш най по.
 

Весело планиране, това си е част от удоволствието!

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, samuraika каза:

Аз знам хубаво место за наемане на кимоно в стария град в Нара. https://nara-enishiya.jp/

Говорят английски, макар от сайта им да не личи. Собственичката е симаптяга, дълги години работила в сватбена агенция, има страхотен стил и вкус, прави и прически и цялостния продукт излиза много "пипнат" и не като Мистър Биин в Япония... А и старият град в Нара и огромния парк предполагат намиране на повече пространство за снимки без тълпи наоколо (Фушими Инари е най-зле в това отношение, щото е теснотия и гъчканица). Иначе в Киото (Гион) също има много, около Фушими Инари също, но не съм ползвала лично.
 

Относно сакурата - много е относително всичко, Може да избърза, може да се забави, може да завали дъжд в пика и да събори всички листенца...работата винаги е на късмет. По принцип горе ще се забави цъфтенето, но с 2-3 дни, не със седмица - гледаш прогнозата за Токио, добавяш 3 дни и стискаш палци. И най-вече не се стресираш толкова покрай тая сакура, ще ти е интересно, красиво и паметно и да не уцелиш баш най по.
 

Весело планиране, това си е част от удоволствието!

Благодаря много! 🙂 Ами за съжаление първия престой в Токио точно завършва с пика (уж по прогнозата) и ще трябва или да рискувам точно на пика или седмица след него 😄 Иначе то и самото пътуване не беше планирано за сакурата, просто пагодата ще се види уникално, ако има и цветчета 🙂 Ще го мисля вече в кой период да ида, явно и двата няма да са много подходящи, но каквото такова. 🙂

Иначе кратки въпроси изникват дневно, та ще задам още няколко 😄

1.Когато си поръчваме JR pass и го доставят ваучера в България, ползват ли нормална куриерска фирма или ще се обърнат към бг пощи? Защото ако е второто не знам дали бих им се доверил да им поверя нещо толкова скъпо.. Има ли някакви проблеми с доставката или да не се притеснявам?

2.Опитах се да проверя приложенията DiDi и още едно беше, за превоз от летище Ханеда до хотела, но не са достъпни за нашия регион, та ще трябва чак там да ги инсталирам. Тези приложения ок ли са или няма разлика с нормалните таксита на самото летища? Проверих трансферите, но те са с около 50% по-скъпи дори от такситата, та такси или DiDI засега изглежда най-ок.
 

Благодаря!

Връзка към коментар
преди 46 минути , Kosta Grudov каза:

Благодаря много! 🙂 Ами за съжаление първия престой в Токио точно завършва с пика (уж по прогнозата) и ще трябва или да рискувам точно на пика или седмица след него 😄 Иначе то и самото пътуване не беше планирано за сакурата, просто пагодата ще се види уникално, ако има и цветчета 🙂 Ще го мисля вече в кой период да ида, явно и двата няма да са много подходящи, но каквото такова. 🙂

Иначе кратки въпроси изникват дневно, та ще задам още няколко 😄

1.Когато си поръчваме JR pass и го доставят ваучера в България, ползват ли нормална куриерска фирма или ще се обърнат към бг пощи? Защото ако е второто не знам дали бих им се доверил да им поверя нещо толкова скъпо.. Има ли някакви проблеми с доставката или да не се притеснявам

Не се притеснявайте във връзка с pass-а. Аз ги получих от Франция, чрез  DHL. При поръчката ще разберете точно, сигурно ще е отразен куриера и срока.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Чета , че Суйка и Пасмо са много своенравни .

 

Някой да ги е зареждал в Апъл уолета с Виза изобщо ?  Сведенията в нетЯ са, че с неяпонска Виза е по-скоро имагинерно зареждането , докато Мастъркарт почти винаги работи , по-често обаче само с Пасмо , докато със  Суйка не се харесват особено :

 

 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...
На 19.01.2023 г. в 23:39, samuraika каза:

Аз знам хубаво место за наемане на кимоно в стария град в Нара. https://nara-enishiya.jp/

Ох, колко е красиво! 😍

 

И моят въпрос (преди да се отплесна по кимоната) - в Япония ползва ли се Пейпал, или не е много разпространен като начин за плащане (за билети, атракции и т.н.)?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Роца каза:

Ох, колко е красиво! 😍

 

И моят въпрос (преди да се отплесна по кимоната) - в Япония ползва ли се Пейпал, или не е много разпространен като начин за плащане (за билети, атракции и т.н.)?

Азиатските АлиПей, PayPay и т.н. са по-разпространени. 

 

А вчера бях в Киото, минах през Гион - сега има бум на разходките в кимона, като явно Инстаграм е целевата група. На мода са едни дантелени кимона и разни нестандартни, модерни прочити на темата. Въпреки студеното време и прехвърчащите снежинки голям брой от хората бяха дегизирани. Но цялото усещане беше по-скоро косплей.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Тантелките са инстаграмабъл 😂

 

(Между другото, в Париж в момента има страхотна изложба на кимона от 17ти век насам)

 

А по-нататък ще те питам и за японското уиски, че откакто почнах да ходя по японски сайтове, все ми излизат разни реклами за японско уиски по социалните мрежи. В момента пием японски джин, ама до уискито още не сме стигнали 😉

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 28.02.2023 г. в 5:20, Роца каза:

Тантелките са инстаграмабъл 😂

 

(Между другото, в Париж в момента има страхотна изложба на кимона от 17ти век насам)

 

А по-нататък ще те питам и за японското уиски, че откакто почнах да ходя по японски сайтове, все ми излизат разни реклами за японско уиски по социалните мрежи. В момента пием японски джин, ама до уискито още не сме стигнали 😉

Твоят съученик е експерт. Ще ти обясни в подробности, даже досадно ще ти стане 🙂 Но като цяло - гайджините ни изпиха уискито и последните години няма. И в склада няма. Разни блендове и смески с шотландски сортове се въртят на пазара. Има и истински, но цената им е станала шокираща. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
На 29.01.2023 г. в 13:17, stanislavpp каза:

Чета , че Суйка и Пасмо са много своенравни .

 

Някой да ги е зареждал в Апъл уолета с Виза изобщо ?  Сведенията в нетЯ са, че с неяпонска Виза е по-скоро имагинерно зареждането , докато Мастъркарт почти винаги работи , по-често обаче само с Пасмо , докато със  Суйка не се харесват особено :

 

 

И Дайнерс вървеше почти навсякъде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Kosta Grudov каза:

Препоръки за хубави магазини за ножове и клечки, по възможност в Токио? 😊

Писах в темата на @Роца -  в района между Senso- ji и гара Ueno. Kappabashi Dougu Street かっぱ橋道具街 - потърси го на картата.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.