Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

преди 11 часа, Kosta Grudov каза:

Препоръки за хубави магазини за ножове и клечки, по възможност в Токио? 😊

Аз си купих нож от Tsukiji Market.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В средата на месец май ще се предлагат ли олекотени пухени якета Uniqlo?

@Цвете, четох темата ти. Била си 2016 точно по същото време и си пазарувала😉. Помниш ли дали има есенно-зимни якета?

Питам, за да знам дали да вземам моето за планинските райони или да разчитам оттам да си купя🙂

Връзка към коментар

По всяко време има такива якета в магазините им, както и по-дебелите версии.

 

За ножове са писали и другите, в  Токио има  най-голям избор и най-добри цени на Kappabashi Dougu Street

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

В средата на месец май ще се предлагат ли олекотени пухени якета Uniqlo?

@Цвете, четох темата ти. Била си 2016 точно по същото време и си пазарувала😉. Помниш ли дали има есенно-зимни якета?

Питам, за да знам дали да вземам моето за планинските райони или да разчитам оттам да си купя🙂

Мисля, че винаги има якета. Моето не е зимно, по-скоро е пролетно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 15 часа, ДиянаВ каза:

В средата на месец май ще се предлагат ли олекотени пухени якета Uniqlo?

@Цвете, четох темата ти. Била си 2016 точно по същото време и си пазарувала😉. Помниш ли дали има есенно-зимни якета?

Питам, за да знам дали да вземам моето за планинските райони или да разчитам оттам да си купя🙂

Аз си купих през април. И на Нерита мисля,че видях УниКло. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Тези якета, особено варианта, който се сгъва в торбичка, както и тематичните тениски (аниме, укиьое) са сред най-популярните сувенири от Япония и се продават винаги в по-големите магазини на туристически места у на летището.

Сред моите приятели чорапи са също много популярни. Удобни и здрави, като се почне от тези с пръстите, плитките със силикон на петата, ангорски....всякакви съм носила у винаги имам поръчки да нося. И аз бях изненадана, неочакван хит се оказаха.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Как е положението в Япония и какви са изискванията за влизане?  ПСР-тестовете или... Имам една доза ваксина на Янсен, но е от вече година и половина. Понеже пътувам утре, ако някой знае моля да сподели 🙂

Връзка към коментар
преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Как е положението в Япония и какви са изискванията за влизане?  ПСР-тестовете или... Имам една доза ваксина на Янсен, но е от вече година и половина. Понеже пътувам утре, ако някой знае моля да сподели 🙂

Вчера адашът ти сподели това

На 8.03.2023 г. в 17:03, stanislavpp каза:

Ще драсна няколко думи с днешни впечатления , първо не толкова хубавото :

 

- маските са задължителни до 15 март ( не ми пречат )

- подобни опашки и такава безсмислена организираност за пръв път виждам . Точно шест часа ни отне от кацането на самолетчето на Джапан Еърлайнс на Нарита до хотела в Токио Бей . 
- експресният лимо автобус до центъра работи само до 16.05ч ( Нобелова награда за мир за отговорника по разписанието му)


Веднага след слизане от самолета ви пресрещат банда от 8-10 човека  със сини и червени потници , които ви проверяват телефона дали имате регистриран quarantine fast track, иначе не ви пускат да вземете първият завой на летището . След това чакате на една огромна опашка , от която пропускат кампанийно по 30 човека наведнъж , но става много бавно , защото се редувате с други две огромни опашки, идващи от други посоки . Губите едно 40-50 мин , само за да минете покрай едни импровизирани будки , дето други японци със сини потници ( и зорък поглед)  само ви питат дали се чувствате добре . Аз на половин бутилка Ямазаки им казах , че по-добре не съм се чувствал . После нови 40-50 минути да преминете през имиграционните . Хубавата новина е , че след като вече са минали два часа , чекираният ви куфар ви чака прилежно до лентата за багаж. После нова огромна опашка за JR пас ( нови 40-50 минути) , 10 минутна опашка за чейндж , 15 мин в 7/11 за бейсик продоволствия , 10-15 мин да вземете Пасмо и Суйка (тоест билети). Тея двете не можах да ги подкарам през Апъл Уолета и това си е. Също не е за вярване , че Суйчето и Пасмото не могат да се купят с карта , а само с кеш , и то в Япония. Обаче хората много мили и готини , помагат с удоволствие на туземците (европеидите) . Метрото изглежда много добре измислено , но не и от летището . Влаковете нямат номера и си трябва шесто чувство . Гледате номерата в Гугъл мапс и си викате проста работа , а номерата били номера на спирките ( нищо , че си имат и имена ) . Освен това , Гугъл Мапс има сериозен лаг при показване на лайв опциите и не може да се разчита много . Примерно в 20.02 ви показва, че следващият влак за вашата спирка е в 20.41 , а пропуска този в 20.08 , който е показвала в 19.52ч

 

Ако има все още ергени във форума , хващайте влакчето за Дисниленда в Токио Бей , ще станете разногледи от мода и прочие ( а и сън няма да ви хване) , да не изпадам в големи подробности .
 

 

Предполагам има предвид това приложение - втория линк. Не мисля, че с една доза Янсен ще минеш, но не съм сигурна. За Пфайзер искат три. Можеш да пробваш твоят сертификат в приложението дали ще е валиден. Ако не е, утре бързай за тест.

 

https://www.japan.travel/en/practical-coronavirus-information/travelers/

 

https://vjw-lp.digital.go.jp/en/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не е въпрос, ама да се похваля, че си взехме билети с емиратците за края на октомври до началото на ноември. Вече ще сме трима и ще имаме 15 дни, та от сегашна гледна точка май съдбата си знае работата като ни провали 10-дневния престой през 2020 година.

За да не съм съвсем без въпрос - какво ще става на 8-ми май, че може да се промени всичко?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , ivailo_radev каза:

Не е въпрос, ама да се похваля, че си взехме билети с емиратците за края на октомври до началото на ноември. Вече ще сме трима и ще имаме 15 дни, та от сегашна гледна точка май съдбата си знае работата като ни провали 10-дневния престой през 2020 година.

За да не съм съвсем без въпрос - какво ще става на 8-ми май, че може да се промени всичко?

Новината е от края на януари - японското правителство е обявило, че ще преквалифицира Ковид в по-ниска степен, като обикновено инфекциозно заболяване, например сезонен грип. Пише, че няма да има карантина, вероятно и всички изисквания за влизане - сертификати, тестове и т.н. ще отпаднат. Ето хванах първата новина по зададени в гугъл думи japan covid 8 may - https://english.kyodonews.net/news/2023/01/04e28460e3db-breaking-news-japan-health-ministry-experts-agree-to-downgrade-status-of-covid-19.html

Аз се готвя за влизане на 13-14 май и ако това се случи, наистина ще смятам, че новогодишните пожелания на едни магеланки са ми донесли късмет :smile3: 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

@samuraika, дали може да помогнеш с информация по тема с валутите. Интересувам се дали в Япония приемат USD за обмяна с емисии преди 2006г.? Знам, че е малко специфичен въпроса, но понеже ти си човека от това което прочетох по темата затова се обръщам към теб. 🙂

 

Връзка към коментар
На 7.03.2023 г. в 15:12, Kosta Grudov каза:

Препоръки за хубави магазини за ножове и клечки, по възможност в Токио? 😊

Учудвам се, че никой не ти е помогнал  конкретно : светата Троица на ножарските магазини са Tsubaya World , Kamata и Kama asa, и трите  са на Капабаши. Ако влезеш първо в Цубая , най-вероятно ще пропуснеш други магазини 😉.

 

https://tsubaya.co.jp

 

https://www.kap-kam.com/en/

 

https://www.kama-asa.co.jp/en/houcho/

 

Хубави клечки има на много места , но най-лесно ще избереш в един специализиран магазин в средата на Накамисе по пътя за Сенсоджи, няма как да го пропуснеш в морето от японци. Има избор за всеки вкус и джоб, както и луксозни аксесоари за тях.

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Защо ми трябваше да отварям линковете от линка на @stanislavpp? А хем си имам японски ножове 😂

 

Аз не успях да се сдобия с билети за музея на Студио Джибли 😭 😭 😭 Вчера са пуснати в продажба и днес в международния сайт всички дати до края на април са разпродадени.

Има ли шансове да се появят след това (както например за Айфеловата кула), или е кауза пердута и да търся алтернативи за програмата (имам две)?

Връзка към коментар
преди 7 часа, Роца каза:

Аз не успях да се сдобия с билети за музея на Студио Джибли 😭 😭 😭 Вчера са пуснати в продажба и днес в международния сайт всички дати до края на април са разпродадени.

 

Може да отидете до Джибури Парк в Нагакуте. Или на някои други места, като часовника от Тотторо. Ето идеи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Zlatin Mitzov каза:

@samuraika, дали може да помогнеш с информация по тема с валутите. Интересувам се дали в Япония приемат USD за обмяна с емисии преди 2006г.? Знам, че е малко специфичен въпроса, но понеже ти си човека от това което прочетох по темата затова се обръщам към теб. 🙂

 

Точно аз съм най-малко човекът...Не обменям валута, не ползвам кредитни карти от не-японски банки, не ползвам никакви пасове за чужденци и не пазарувам в магазини без ДДС. Представа нямам къде колко човек може да се оправи с английски. Не питай старило , а питай патило е моят случай...Съфорумците са много по-добре запознати за повечето неща. Дори ножовете ми са от ИКЕА🤪

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Надали са същите както от европейската Икеа, както и е с повечето неща.

 

Иначе ей тук съм обяснил за тях.

https://magelanci.com/forums/topic/6617-япония-какво-да-си-купим-и-от-къде/?do=findComment&comment=147624

Ако не сте поне мастър шеф или не участвате в телевизионни шоута или не ви бърка колко струват ножовете, не си купувайте от най-скъпите по 150-200+ евро, по простата причина, че ще имате огромни проблеми с точенето. А да се научите сами, не е лесно, нито бързо.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 10 часа, samuraika каза:

Може да отидете до Джибури Парк в Нагакуте. Или на някои други места, като часовника от Тотторо. Ето идеи.

Хиляди благодарности 😘! Часовникът ми беше вече в програмата, а си набелязах и други идеи. Както и магазините на Donguri.

 

За ножовете, подкрепям @Alexander - точенето им си е цяла наука. Аз за моите (при това не от най-най-фенси моделите) си купих два специални бруса и засега се уча, тренирайки върху обикновените ми кухненски ножове 😂

Връзка към коментар

Здравейте, предстои ми пътуване до Япония и ще пътуваме от Токио до Осака и обратно с JR Pass. Възможно ли е и удачен вариант ли е, да посетим Хаконе и Чурейто Пагода в някои от дните, в които ще пътуваме между двата града и след това вечерта да продължим към дадения? И в коя посока(Токио-Осака или Осака-Токио) е по-удобен транспорта?

Връзка към коментар
преди 8 часа, D_Dimitrov каза:

Здравейте, предстои ми пътуване до Япония и ще пътуваме от Токио до Осака и обратно с JR Pass. Възможно ли е и удачен вариант ли е, да посетим Хаконе и Чурейто Пагода в някои от дните, в които ще пътуваме между двата града и след това вечерта да продължим към дадения? И в коя посока(Токио-Осака или Осака-Токио) е по-удобен транспорта?

Хаконе и пагодата са доста далеч едно от друго. 

До пагодата се стига по частна линия (не JR) , мисля от Шинджуку се хваща влак до Отсуки и от там се прехвърляте на Фуджикьо линията. 

А до Хаконе може да отидете попътно като слезете на Одауара и от там вземете Хаконетозан линията за няколко спирки. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой влизал ли е в Япония със сертификат за бустер? Тресе ме параноята, въпреки, че го регистрирах в приложението и светна в синьо , пише, че е регистриран, но понеже е от 2021 г., та ме гложди да не ми поискат и PCR....

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.