Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Наистина не разбирам въпроса . Нали всички , които влизат в Япония са с бустер ?  Самите сертификати не се представят, заменени са напълно от приложението , от което трябва да представите скрийншот от първата страница на първата проверка след слизане от самолета, както и QR кодовете на следващите опашки. Ако пристигате на Нарита, се пригответе за сериозни опашки и се въоръжете с голяма доза търпение.

Връзка към коментар

Ами той въпросът ми наистина е тъп, но тъй като бустерът е поставен много отдавна - преди близо 2 години и се притесних да не би да искат нещо по-актуално. Паника в последната минута е положението:)  

 

Връзка към коментар
На 30.03.2023 г. в 15:52, illit каза:

Ами той въпросът ми наистина е тъп, но тъй като бустерът е поставен много отдавна - преди близо 2 години и се притесних да не би да искат нещо по-актуално. Паника в последната минута е положението:)  

 

Няма да се пУашиш. ОК си.

  • Смея се 3
Връзка към коментар
На 29.03.2023 г. в 18:59, illit каза:

Някой влизал ли е в Япония със сертификат за бустер? Тресе ме параноята, въпреки, че го регистрирах в приложението и светна в синьо , пише, че е регистриран, но понеже е от 2021 г., та ме гложди да не ми поискат и PCR....

да, влязохме в япония с бустер, но е от преди 3 месеца. Според мен не би следвало да има проблем. Бустер няма "expire date" нали? 

Но ние бяхме организирано и организатора със сигурност има влияние за бързото минаване. Късмет. 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Zlatin Mitzov каза:

 

Но ние бяхме организирано и организатора със сигурност има влияние за бързото минаване. Късмет. 

Със сигурност няма никакво влияние и отношение. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@samuraikaсан о генки дес ка?😄

Присетих се да питам за водата. Може ли да се пие от пришълци като нас? Не че ми свиди да купувам бутилирана, но знам ли, така да не пропусна някоя съставка за дълголетие😉

Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

@samuraikaсан о генки дес ка?😄

Присетих се да питам за водата. Може ли да се пие от пришълци като нас? Не че ми свиди да купувам бутилирана, но знам ли, така да не пропусна някоя съставка за дълголетие😉

Генки днес, Дияна Сан, домо.

 

Пие се спокойно водата от крана, но в големите градове просто не е вкусна поради дългото стоене по тръби. Няма да имаш стомашни проблеми. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

На няколко (леко съмнителни) сайта ми се появи информацията, че от 29.04 Япония вече не изисква ваксинация или тест при влизане. Някой може ли да го потвърди от по-читаво място?

Връзка към коментар
преди 17 часа, ivailo_radev каза:

На няколко (леко съмнителни) сайта ми се появи информацията, че от 29.04 Япония вече не изисква ваксинация или тест при влизане. Някой може ли да го потвърди от по-читаво място?

Аз ще вляза на 6.5. и ще докладвам как е било. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, ivailo_radev каза:

На няколко (леко съмнителни) сайта ми се появи информацията, че от 29.04 Япония вече не изисква ваксинация или тест при влизане. Някой може ли да го потвърди от по-читаво място?

Аз влязох на 30.04. и никой не ме е питал за тест или сертификат. 

Инфото го има и на официални сайтове.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Докладвам - никакви изисквания за каквото и да било свързано с ковид. Митническата декларация може да попълниш онлайн и да минеш с qr code или да си я попълниш на картонче. Минава се бързо. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
преди 44 минути , phristova каза:

Здравейте! Може ли да се плаща с карта в магазините? Има ли такси при плащане? Благодаря!

Разбира се, че се плаща с карта в магазините. Няма допълнителна такса или поне аз не съм забелязал. Може би обаче трябва да имате предвид, че обявените цени в някои магазини са без ДДС, което при плащане излиза в сметката. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 21.07.2023 г. в 9:42, phristova каза:

Здравейте! Може ли да се плаща с карта в магазините? Има ли такси при плащане? Благодаря!

Зависи от картата. Последно в Норвегия получих този СМС от банката ми. Предполагам с Револют или Wise няма да има такива такси. 

For your non-euro transaction we'll typically charge you 0.53% over the ECB FX rate for this. For more, including how to opt out see our website
 


Pantelej Putnik, на самите магазини ли е обозначено, че ДДС-то се начислява допълнително?

Връзка към коментар
На 21.07.2023 г. в 11:42, phristova каза:

Здравейте! Може ли да се плаща с карта в магазините? Има ли такси при плащане? Благодаря!

Здравейте, 

 

може да се плаща с карти. Може и с револют, като си обмените лв. във йени. 

Като има праг за признаване на ДДС кредит, и при покупка не ти го удържат. Прага е 5.000 йени. 

Но може да проверите, дали няма промени. 

Късмет  

Връзка към коментар
преди 1 час, 招き猫 каза:

Някой да препоръча еСИМ за там с план за данни ако е ползвал. И кажете от къде се попълва митническото онлайн с qr, че все в самолета го попълвах преди и е досадно?

Май месец ползвах есим, купен от airalo - moshi moshi 3GB за 8.50$. Идеално ми стигнаха за 8 дни, като ползвах нон стоп интернет за мапс, вайбър и сайтове на воля, и видео разговори провеждах, даже последния ден на летището и снимки пращах да точи данни и пак ми останаха към 50MB. Доволна бях от услугата.

Попълних митническата онлайн декларация и qr получих, но така и не го ползвах. Магазините приспадат ДДС-то още на място и получаваш веднага отстъпката вместо първо да го плащаш и после да го възстановяват.

https://vjw-lp.digital.go.jp/en/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ние ползвахме еСИМ на Ubigi (края на април - началото на май) - 17 евро за 10 гБ, които можеш да ползваш в течение на 30 дни. Ползвахме нет почти непрекъснато през деня, приложения за съобщения и разговори, и за 16 пълни дни ни стигнаха, даже и останаха (изразходвах някъде към 7 гБ, без да съм се ограничавала).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм си запазвала билети през сайт, а купувах на място. За Киото-Токио имаше влакове през 10 минути. Ако няма места на първия, има на втория и тн. Не знам какви опции ще ти даде през сайта. Също май имаше 3 вида шинкансен - бърз, по-бърз и най-бърз. На таблото бяха в три различни цвята. Имаше и някаква врътка със запазени места и незапазени места - тоест, ако си вземеш със запазено място (по скъпия билет), има къде да седнеш. Иначе, разчиташ на късмет да има свободни места и мисля, че имаше право само в два определени вагона да се качиш и там каквото е свободно. Някой ходил по-скоро може да даде повече инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.