Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Интересно, скоро под пост в инстаграм ми се мерна, че искат да забранят достъпа до Chureito Pagoda също заради огромни тълпи туристи, ако и там го спрат, ще ме е яд изключително много, че пропуснах пътуването до там при първото си посещение в Япония.. 

Връзка към коментар
преди 23 часа, stanimir каза:

Япония блокира със стена най-популярната гледка към планината Фуджи

Японската величествена планина Фуджи, формирана преди около 700 000 години, изчезна от погледите край оживен път. Поне от едната страна на пътя, гледките към 3,776-метровия символ на Япония и магазина на Lawson под него вече не са видими.. Служители завършиха изграждането на стена с размери 20 на 2.5 метра, за да блокират място за снимки, станало изключително популярно сред туристите, но създаващо много руискове за движението на автомобилите и затруднения за местните жители, предава Ройтерс.

 

За местните жители масовото присъствие на посетители и отказът им да спазват правилата за изхвърляне на отпадъци и паркиране се превърнаха в неприятност и опасност за движението.

Много се радвам, че чужденци посещават нашия град," каза Кикуе Кацумада, 73-годишна жителка на Фуджикавагучико. "Но когато става въпрос за снимки от Lawson, пътят е малко тесен и може да бъде опасно, когато хората пресичат без да използват пешеходна пътека."

 

Март и април поставиха рекорди в Япония за броя на пристигащите посетители, в резултат на натрупаното търсене след края на пандемията и спадът на йената до 34-годишен минимум, което направи Япония изключително изгодна дестинация. Това е добра новина за икономиката, тъй като пътешествениците са изхарчили рекордните 1.75 трилиона йени (11.2 милиарда долара) през първите три месеца на 2024 година, според официални данни.

 

Драстичното решение да се блокира гледката към планината Фуджи символизира напрежението в цялата страна, тъй като Япония се сблъсква с последствията от своя туристически бум. Западния мегаполис Осака и курортният град Хаконе са сред общините, които обмислят нов туристически данък, за да се справят с наплива на посетители.

 

Сирил Малчанд, 45-годишен посетител от Франция, разбра за оградата онлайн и направи специално пътуване, за да бъде сред последните, които ще се насладят на гледката. Той заяви, че съчувства на местните жители.

 

"Когато виждам, че може да има проблеми с хората, които пресичат пътя без да гледат колите, не намирам за толкова лошо, че поставят тази ограда," каза той.

 

 

 

Япония налага нови такси, за да ограничи туристите в планината Фуджи

Властите в Япония предприеха нови мерки за ограничаване на потока от туристи на свещения връх Фуджи, съобщава Ройтерс.

 

В 03:00 часа местно време служители отвориха новоинсталирана врата на станция, разположена малко на пътя към 3776-метровия връх, който е символ на Япония и магнит за туристите.

 

Катерачите трябва вече ще плащат 2000 йени ($12). Освен това техният брой ще бъде ограничен до 4000 на ден.

 

Тълпите от туристи се превърнаха в опасност, карайки властите да поставят бариера от черна мрежа, за да попречат на гледката към планината Фуджи.

 

Сезонът за катерене тази година на планината Фуджи, която се простира на префектурите Яманаши и Шизуока на около 136 км от Токио, продължава до 10 септември. Около 300 000 души се изкачват всяка година.

 

Срещу "туристическата такса" катерачите получават гривна за достъп до пътеката между 3 сутринта и 16 часа , с изключение на тези с резервации за планински хижи по-близо до върха, за които няма да важи дневният лимит за посетители.

 

https://news.bg/int-politics/yaponiya-nalaga-novi-taksi-za-da-ogranichi-turistite-v-planinata-fudzhi.html

 

Да, всичко това разбирам. И на места положението е трагично. В Гион забраниха някои улички за посещение. Слагат такси, блокират гледки....Някой си ресторантьор давал отстъпка за местни в ресторанта си....

Но това не е "Япония въвежда двойни тарифи - за чужденци и местни". Поне все още - не. Но темповете на ръст са сериозни и това е без китайците. Тръгнат ли и те - Венеция пасти да яде! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , samuraika каза:

Да, всичко това разбирам. И на места положението е трагично. В Гион забраниха някои улички за посещение. Слагат такси, блокират гледки....Някой си ресторантьор давал отстъпка за местни в ресторанта си....

Но това не е "Япония въвежда двойни тарифи - за чужденци и местни". Поне все още - не. Но темповете на ръст са сериозни и това е без китайците. Тръгнат ли и те - Венеция пасти да яде! 

На мен също ми се предлагат ежедневно статии за различно ценообразуване в Япония - за местни и за чужденци. Сега дали е предложение, аномалия, проучване какво мислят местните за такава промяна, мярка срещу ниската йена, преизчисление на входни такси заради цената на поддръжката на конкретна атракция, или индивидуално решение на местен собственик няма да има значение за повечето хора, които не са тръгнали натам, така че едва ли отварят статиите. Но щом гугъл е решил, че ме интересува, ми предлага статии от всевъзможни източници: 

image.png.090c9bb0c8a3f26e3ac5b08b40f8191d.png

 

 

 

Връзка към коментар

Не съм вервал, че джапанките могат да бъдат такива цигани. 

Щото то оригиналните цени там не са от най-ниските по принцип. Ма йената била слаба, ми засилете я. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, era123 каза:

Не съм вервал, че джапанките могат да бъдат такива цигани. 

Щото то оригиналните цени там не са от най-ниските по принцип. Ма йената била слаба, ми засилете я. 

Не бих казала. По-евтино е от Европа. Най-вече нощувките и храната, а за туриста това е важно. Има храна за всеки вкус и всеки джоб. Градският транспорт също е евтин. 

Дано не се промени това!

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
28 minutes ago, Дани Магелани said:

Не бих казала. По-евтино е от Европа. Най-вече нощувките и храната, а за туриста това е важно. Има храна за всеки вкус и всеки джоб. Градският транспорт също е евтин. 

Дано не се промени това!

Може. Вече.

Не съм ходил от 2017г. Тогава в центъра на Токио бирата беше £7. В Лондон £5.

Хотелите бяха от £80/в. В Лондон от £60.

Сега със слабата йена, може за нас да е по-евтино. За тях си е еднакво (скъпо).

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.