Прескочи до съдържание

бързи въпроси Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Да не би да е счупена нещо самата програма на телефона ви? Ако изтриете Гмапс и го инсталирате отново? Не знам дали е възможно ама би трябвало да може 

Връзка към мнение

Това което чета ми намирисва на проблем с локализацията, а не с интернета.

Телефоните освен GPS ползват и клетките на мобилните оператори, за да локализират по-бързо местонахождението (ако всички тея неща са разрешени предполагам).

 

Аз имах подобен проблем в Япония (пак с Airalo), но само на две места в Токио, където бях на спирки на метрото в час пик и имаше "милиони" хора, прибиращи се от работа. Тогава навигацията не искаше да ме локализира или ми даваше грешна локация, тогава го отдадох на тълпите от хора и претоварването на клетките на мобилните оператори. (Знам, че звучи налудничево, за такава развита страна, но пък и хората бяха наистина много). 

Явно не е това, понеже Киото не е толкова натоварено.

Връзка към мнение

Не знам, реално GPS-а ми хваща локацията, а не зарежда информацията за местата, които избирам и не ми дава маршрут. Нищо де, скоро си тръгваме така или иначе

Връзка към мнение
преди 1 час, samuraika каза:

Аз да попитам - какви бисквитки и СИМ карти ползвахте? За приятел питам. 

Аз (понеже нямам esim) си взех предварително от Japan Experience сим карта и всичко си беше наред.

Връзка към мнение

Да се оплача, имаме много добри шансове да си изпуснем полета с limousine bus от Киото до летище Кансай. По план трябваше да стигнем малко над 2 часа преди полета, но заради катастрофа задръстването го дава над час. 

Та сега започвам да се надявам JAL да имат разни оферти като на Райън и да те качват на следващ полет срещу 100 евро.

  • Шок 1
Връзка към мнение

За влак знам, че сменят полет безплатно. Но за закаснял автобус - не съм сигурна...стискам палци. С приятели изпуснахме полет заради катастрофа, но бяхме с кола а не с обществен транспорт и не ни уважиха протестите, че не е по наша вина. Спорете, тръшкайте се и настоявайте до последно - японците капитулират често.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , samuraika каза:

За влак знам, че сменят полет безплатно. Но за закаъснял автобус - не съм сигурна...стискам палци. С приятели изпуснахме полет заради катастрофа, но бяхме с кола а не с обществен транспорт и не ни уважиха протестите, че не е по наша вина. Спорете, тръшкайте се и настоявайте до последно - японците капитулират често.

 

Ще видим какво ще се случи, може и да се тръшкаме. Почти 100 % изпускаме полета си, така че явно ще проверим какво може да се направи. 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Lindt каза:

Да се оплача, имаме много добри шансове да си изпуснем полета с limousine bus от Киото до летище Кансай. По план трябваше да стигнем малко над 2 часа преди полета, но заради катастрофа задръстването го дава над час. 

Та сега започвам да се надявам JAL да имат разни оферти като на Райън и да те качват на следващ полет срещу 100 евро.

А от интерес да попитам защо избрахте автобуса пред влака? Аз така и не видях предимство при автобуса за нас поне, само недостатъци.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , ivailo_radev каза:

А от интерес да попитам защо избрахте автобуса пред влака? Аз така и не видях предимство при автобуса за нас поне, само недостатъци.

Този автобус беше описан като най-директен и лесен начин за отиване до Киото в сайта на летището, без да се чудим има ли места или не, през 20 минути.

 

Кацахме на терминал 2 и за влак трябваше да отидем до терминал 1. А няма да те ангажирам с откритието ми, че да дърпам куфар и да го прекачвам през гари и превозни средства със и без ескалатори няма да се превърне в любимото ми занимание, та предпочитах да е директно до Киото.

 

На отиване ни питаха дали искаме двупосочен билет за автобуса  и ние взехме такъв.

Предвид, че цялата ни Япония ще е автобусна, ние посещаваме само Киото и острови, не ни е и хрумвало, че влакът е задължителен метод за придвижване или че на магистрала в Япония ще застинем за 2 часа. 

 

П.П. не, не сме видели влак за 2200 йени ние, видяхме такъв, който излизаше двойно на автобуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , ivailo_radev каза:

Той, моят влак е много подвеждащо зададен ценово - уж е 3600, а всъщност си е постоянно на промоция 2200.

Викаш тях да обвиним. Аз мислех да обвинявам за избора летището и продуктовото позициониране в сайта на този автобус, но не намерихме представител на авиокомпанията и доводите ми се оказаха непотребни 😄

Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

Викаш тях да обвиним. Аз мислех да обвинявам за избора летището и продуктовото позициониране в сайта на този автобус, но не намерихме представител на авиокомпанията и доводите ми се оказаха непотребни 😄

А никой няма да обвиняваме - в крайна сметка стигнахте където трябва :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , ivailo_radev каза:

А никой няма да обвиняваме - в крайна сметка стигнахте където трябва 🙂

Още не сме стигнали, ама самолетът ни чака и видях куфарчето да влиза вътре 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Относно навигацията в Япония преди 8 години не съм ползвал допълнителна сим карта за дейта. Използвах гугъл мапс където има wifi и maps.me за офлайн навигация. Не съм имам никакви проблеми с придвижването. Така, че и без дейта ще се оправите. Аз използвах и офлайн карти на гугъл за бекъп на офлайн навигацията ми.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.