Прескочи до съдържание

Етиопия


Tedy

Препоръчани мнения

преди 2 часа, SLX каза:

Извънредното положение, обявено през октомври миналата година засяга ли по някакъв начин посещенията при племената, според вас?

Аз писах на посланика ни там, и той ми отговори, че няма проблем за чуждите туристи да се движат свободно из страната.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

 

Аз ще имам служебно посещение в Адис този Ноември. За съжаление имам само 1 свободен ден и се чудех дали ще е възможно да отида до Лалибела за 1 ден ??? 

Гледах полети и изглежда имам само 1 опция - сутрин да излетя в 8 от Адис и да съм в 9 в Лалибела и след това има два полета от Лалибела до Адис 1 полет в 12 на обяд и един полет в 1 на обяд, което ми дава само 3 часа в Лалибела..... дали ще мога за това време да отида до църквата Св. Георги и да се върна да хвана обратно полет ??

 

Благодаря!!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Теди,можеш ли да кажеш за валутата,както разбирам са ДОЛАРИ ..

А има ли значение дали са едри или дребни при обмяната.

И също така на летище ли направи първата обмяна за тяхната валута?

 

Не ти звъня да не те притеснявам 🙂

 

Днес получих визата си за Етиопия(03.10.2018),която бях подал в събота вечерта.Цялата процедура е 10 минути.Интересното е ,че не искат номер на полет а само входна дата за Адис Абеба.А също така име на хотел и адреса му.Снимка на паспорта и лична снимка.

Самолетният ми билет е с Етиопците от София..през Франкфурт и е с 250 лв по-скъп от промоцията на Катарците.Затова пък вътрешните полети (смятам да направя поне 3-4 такива падат с повече от 50 процента,примерно Адис Абеба - Джинка - 153 $ отива на 60-70$) 

А и ако има тръгващи в тази посока пишете...

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@picsvet Не ме притесняваш. 🙂

Носихме долари и най-добрият курс беше точно на летището. Особеното е, че банкнотите трябва да са от новата емисия след 2000г. Стари не приемат. 

За вътрешните полети си е така. Ние не летяхме с тях и съответно се набутахме за вътрешните. А бързата виза винаги е добра новина. 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Tedy каза:

@picsvet Не ме притесняваш. 🙂

Носихме долари и най-добрият курс беше точно на летището. Особеното е, че банкнотите трябва да са от новата емисия след 2000г. Стари не приемат. 

За вътрешните полети си е така. Ние не летяхме с тях и съответно се набутахме за вътрешните. А бързата виза винаги е добра новина. 🙂

Това за емисията на доларите е доста важна инпормация....

Отново благодарности...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, picsvet каза:

Теди,можеш ли да кажеш за валутата,както разбирам са ДОЛАРИ ..

А има ли значение дали са едри или дребни при обмяната.

И също така на летище ли направи първата обмяна за тяхната валута?

 

Не ти звъня да не те притеснявам 🙂

 

Днес получих визата си за Етиопия(03.10.2018),която бях подал в събота вечерта.Цялата процедура е 10 минути.Интересното е ,че не искат номер на полет а само входна дата за Адис Абеба.А също така име на хотел и адреса му.Снимка на паспорта и лична снимка.

Самолетният ми билет е с Етиопците от София..през Франкфурт и е с 250 лв по-скъп от промоцията на Катарците.Затова пък вътрешните полети (смятам да направя поне 3-4 такива падат с повече от 50 процента,примерно Адис Абеба - Джинка - 153 $ отива на 60-70$) 

А и ако има тръгващи в тази посока пишете...

Да се приготвям викаш да гледам убийствени кадри... (мисля, че не бъркам човека и сме приятели на Фейсбук). 🙂  Съжалявам, че не бих могъл да те придружа... Ама напиши датите за всеки случай... 🙂 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, FlyTraveler каза:

Да се приготвям викаш да гледам убийствени кадри... (мисля, че не бъркам човека и сме приятели на Фейсбук). 🙂  Съжалявам, че не бих могъл да те придружа... Ама напиши датите за всеки случай... 🙂 

Ха ха... извинявай,че не отговорих бързо...но съм в процес на приготовления...Втора година се опитвам да тръгна към Африка и все нещо се случва.Този път потеглям...

03.10.2018 ми е билета за Адис Абеба...връщане засега е 18.11.2018,но след проблемите ми в Индия миналата година (натравяне и 14 кг. надолу)..може и да се промени..

 

Хаха убийствени кадри.....

Да ти кажа честно доста време вече се наслаждавам на твоите и на Теди които ме вдъхновяват да се пробвам и аз.Да търся някои да тръгне с мен..и съм отворен за всяко предложение..

Вчера се обади едно момиче и след като му обясних за лишенията и трудностите.. сега си мисли...трябва да отговори до ден два..

Това няма значение,повече хора по-интересно... като целта са снимките.....

 

🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

1.Въпрос кьм тези ,които имат по-пресни спомени..

Тъй като моят спътник се оказа,че няма имунизация за жълта треска,въпросът ми е дали наистина при влизане се иска такава имунизация от властите...?

 

2.Повечето пари кеш или в карта..

въобще картите извън Адис абеба могат ли да се ползват.Има ли банкомати?

 

Благодаря!!

Връзка към коментар
преди 6 минути , picsvet каза:

1.Въпрос кьм тези ,които имат по-пресни спомени..

Тъй като моят спътник се оказа,че няма имунизация за жълта треска,въпросът ми е дали наистина при влизане се иска такава имунизация от властите...?

 

2.Повечето пари кеш или в карта..

въобще картите извън Адис абеба могат ли да се ползват.Има ли банкомати?

 

Благодаря!!

Имунизации за жълта треска и каквито и да е други не са ни искали никъде, преди по-малко от година.

Парите основно КЕШ

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.09.2018 г. в 13:19, picsvet каза:

Ха ха... извинявай,че не отговорих бързо...но съм в процес на приготовления...Втора година се опитвам да тръгна към Африка и все нещо се случва.Този път потеглям...

03.10.2018 ми е билета за Адис Абеба...връщане засега е 18.11.2018,но след проблемите ми в Индия миналата година (натравяне и 14 кг. надолу)..може и да се промени..

 

Хаха убийствени кадри.....

Да ти кажа честно доста време вече се наслаждавам на твоите и на Теди които ме вдъхновяват да се пробвам и аз.Да търся някои да тръгне с мен..и съм отворен за всяко предложение..

Вчера се обади едно момиче и след като му обясних за лишенията и трудностите.. сега си мисли...трябва да отговори до ден два..

Това няма значение,повече хора по-интересно... като целта са снимките.....

 

🙂

 

E, ти играеш в друга от моята фотографска лига 😉 Благодаря за поканата, наистина няма да мога да се присъединя, за съжаление... Ще имаш предостатъчно време за снимки и за усещане на много интересната дестинация. Успех с приготовленията и евентуалните спътници!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Страхотната тема на @Цвета за Етиопия ме подсети, че за една презентация бях подготвила доста фотоси и се канех да ги кача тук, но нещо се разсеях...

Като ми е дошла музата, не пречи да започна сега. 🙂

Този фоторазказ за солните мини на Данакил спечели награда за документална фотография и досега не го бях показвала. Черно - бялото като естетика някак се наложи от само себе си, въпреки любовта ми към цветовете. 🙂

По-нагоре в темата съм дала малко инфо за това как с кервани солта се пренася до завода, където блокчетата се трансформират в познатия ни прахообразен вид. А фотосите показват как точно се къртят и оформят самите блокчета. Ръчен труд, изключително тежък, заради нечовешкото слънце... да, и ниско платен. Добре дошли в света на афарите! Етнос, преживяващ в условия, които само като видите и силно преосмисляте представата си за бедност.

Saltmine002a.jpg.4f83e44792b71030879807d67585f7df.jpg

Saltmine003a.jpg.a7dcdd91878a328536f51eb38bd87bcf.jpg

Saltmine004a.jpg.228fc2c0c00ca7ed9d309a09958a962b.jpg

Saltmine005a.jpg.769d8ed6a0800cd3b525d1ae3f347945.jpg

Saltmine006a.jpg.4937626328ba514f841a7e60640e30a1.jpg

Saltmine007a.jpg.16899cb63de6826afdb000f12bdc2291.jpg

Saltmine008a.jpg.e38622ad447793df041e89c599627501.jpg

Saltmine009a.jpg.0735139732e98c695a2f6490b7256baa.jpg

Saltmine010a.jpg.61fccf49830ec157980c3b6c9972f1e4.jpg

Saltmine011a.jpg.83cc016a06c9b095dc121fb103187949.jpg

Saltmine012a.jpg.2efc3497bc937c60539409b95d41d408.jpg

Saltmine013a.jpg.debbf14b908f7cdbfcd545786ba4e32a.jpg

Saltmine014a.jpg.a3d0d461570685cec1d3fd9e7b27fe3c.jpg

Saltmine015a.jpg.bb3e8a234c9751785f95534670e2f5ed.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 2
Връзка към коментар

Страхотни снимки, @Tedy. Имаш много вярно око и усет, извинявай за дилетантската оценка. Отлично представят детайлите от живота на афарите около солниците. 

Дори мисля, че знам точното място, където са правени. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Цвета каза:

Страхотни снимки, @Tedy. Имаш много вярно око и усет, извинявай за дилетантската оценка. Отлично представят детайлите от живота на афарите около солниците. 

Дори мисля, че знам точното място, където са правени. 🙂

Беше ми интересно да се докосна до традиционен поминък, който преди 100г вероятно е протичал по същия начин. 

Благодаря за оценката! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.