Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

преди 5 минути , Duke каза:

Не сме ползвали неговите услуги, но в Джогякарта ползвахме услугите на препоръчаните от теб Ириянто и съпругата му Аник и останахме много доволни...

Много се радвам. 

Когато ги ползвахме беше ден петък. На обед минавайки покрай една джамия ни попитаха дали може да почакаме 15-20 минути и да си направят молитвата. Веднага се съгласихме. Изненадата беше, че в колата освен работещ климатик, оставиха буквално всичко - портмонета, телефони, ключове на таблото, дамски/мъжки чанти....абе всичко.Бая се притеснихме за огромното доверие, та ние се познавахме от 3-4 часа. Веднага направихме сравнението, че в България това просто е невъзможно. Върнаха се и няколко пъти ни се извиниха.

С прекрасни впечатления сме от индонезийците.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , Kamen каза:

Много се радвам. 

Когато ги ползвахме беше ден петък. На обед минавайки покрай една джамия ни попитаха дали може да почакаме 15-20 минути и да си направят молитвата. Веднага се съгласихме. Изненадата беше, че в колата освен работещ климатик, оставиха буквално всичко - портмонета, телефони, ключове на таблото, дамски/мъжки чанти....абе всичко.Бая се притеснихме за огромното доверие, та ние се познавахме от 3-4 часа. Веднага направихме сравнението, че в България това просто е невъзможно. Върнаха се и няколко пъти ни се извиниха.

С прекрасни впечатления сме от индонезийците.

Както си говорихме с тях, хората са еднакви навсякъде по света - някои са положително настроени, а други отдават по-сериозно значение на негативните емоции. И да, много усмихнати, добронамерени и позитивни хора са индонезийците...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Kamen каза:

Понеже от мен тръгна лансирането на Ариана, редно е да взема отношение, поради много проста причина - ще убием форума като не споделяме информация, защото десетия магеланец ще изтегли късата клечка. На мен ми костваше два цели дни да се ровя по форумите и да търся. И аз се чувствам виновен че съм подвел някой. Намерих според моите критерии, спазарих се и предоставих информацията тук. Разбира се, че 100% гаранция няма и е редно по-претенциозните да имат вариант Б. Голяма работа, че братовчед му щял да кара колата. Нали си имате програма? Кой ще ви закара до т.А, Б... какво значение има. Напълно ще се съглася с казаното от Станислав. Животът е толкова динамичен, че....Гледа се прекалено едната гледна точка - нашата. И сега от "кухнята". Ползвах услугите на Ариана преди 40 дни. Седмица преди това сина му беше катострофирал жестоко с мотор. 15-16 годишен тийнейджър. Натрошен. Предстояха му поредица от операции. Явно при нас химията е сработила, показа ми снимки на хлапето в гипс. От професионален интерес разговора отиде върху здравеопазването в Индонезия. И въпреки, че е много евтина страна, със здравеопазването не е така и Ариана беше много притеснен от финансовата му страна. Много вероятен вариант е да имал извънреден преглед при лекар и тн. Ето ти една друга гледна точка. Хайде всички които имат деца с ръка на сърцето да кажат какво биха направили......и тогава да се правят квалификации кое е грозно и кое не е.

А да намериш шофьор в Бали е най-простата работа. Всеки втори ще ти помогне. По важното е да си си свършил домашното какво искаш да видиш.

Сега като бяхме с братовчед му разбрах и аз това за сина му, за което наистина много съжалявам, но по-горното ми негативно мнение бе най-вече за това, че пробва да ни смени датите в последния момент без никакво обяснение. Ако знаех това за сина му щях да намеря друг гид. В крайна сметка се съгласи за моите дати като желанието му беше да разменя програмата за двата дни, тоест първият ден да е източната част на острова, защото там разстоянията между обектите са по-малки. В последствие не успяхме да изпълним цялата уговорена програма. И както по-горе казаха - има разлика между гид и шофьор. Ариана наистина ни обясняваше неща за тяхната култура, докато братовчед му беше шофьор (не можеше да ни разкаже нищо за нито един от храмовете, които посетихме). Не мисля, че има повече какво да чоплим тази тема - аз споделих, че начинът, по който ми бе комуникирано за смяна на дати и т.н. според мен не бе коректен (в последния момент, без никакви обяснения). Радвам се, че има толкова много хора, които са доволни от услугите му, дано и за напред да има още такива и всичко е наред със сина му. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И все пак, abv-то на iPhone навън не работи….😀

Австралия, Нова Зеландия, Филипини и Тайланд - нъц.

Освен ако не е от някои тънки настройки.

 

П.П. Сега да не взема да отворя нова дискусия - iPhone срещу останалия свят…

Връзка към мнение
На 6.04.2024 г. в 10:00, Sun4o каза:

И все пак, abv-то на iPhone навън не работи….😀

Австралия, Нова Зеландия, Филипини и Тайланд - нъц.

Освен ако не е от някои тънки настройки.

 

П.П. Сега да не взема да отворя нова дискусия - iPhone срещу останалия свят…

Какво разбирате под "навън"? Аз съм нямала проблем досега, вчера се върнах от Шри Линка и нямах проблеми, в Централна Америка си работеше, в Африка, например Кения, също нямах грижи. Но например в Централна Америка някои от групата не го достъпваха,  даваше неочаквана грешка, а аз успявах. 

Връзка към мнение

И в Индия тъпото абв не работи. Или поне на iPhone. 
Аз съм го оставила само за рекламни мейли и регистрации в разни платформи , но от време на време трябва да потвърдя някоя регистрация кликайки на мейла....та  се убеждавам колко правилно го разкарах преди няколко години

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Имам питания:

1. За колко време излиза индонезийската e-visa?

2. Предварително ли трябва да се плати туристическата такса за Бали? (искат ли я вече?)

3. Препоръки за авиокомпания от Денпасар до Сурабая.

Връзка към мнение
1 hour ago, stotan said:

Имам питания:

1. За колко време излиза индонезийската e-visa?

2. Предварително ли трябва да се плати туристическата такса за Бали? (искат ли я вече?)

3. Препоръки за авиокомпания от Денпасар до Сурабая.

Мога да отгпворя на въпрос 1. Миналата седмица попълних въпросника за мен и съпругата ми и визата беше издадена веднага след като пуснах пшащането. 

 

За въпрос 3, отговорът ми ще бъде субективен. Когато е възможно в онази част на света предпочитам AirAsia.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, stotan каза:

Имам питания:

1. За колко време излиза индонезийската e-visa?

2. Предварително ли трябва да се плати туристическата такса за Бали? (искат ли я вече?)

3. Препоръки за авиокомпания от Денпасар до Сурабая.

1. Веднага, но си направи профил в официалния сайт за плащане.

2. Ако влизаш с вътрешен полет - не плащай предварително. По спомен визата е в сила от 14 февруари, аз влязох 10 дни по-късно с вътрешен полет и никой никъде не искаше визата, директно от самолета ни откараха с автобус на изхода. От Джакарта летях, ако е международен полета - сам/а си избери.

3. Гледай цените, при равни бих избрал AirAsia. Всички включваха безплатен чекиран багаж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.